07 Maja 2024 10:36:45
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.139.50
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Zmiana modemu w UPC
hdx
Witam
Znajomy posiada internet + telefon w UPC, posiada dostarczony przez nich modem Scientific Atlanta EPC2203. Teraz chce podłączyć więcej komputerów w domu do sieci więc próbowałem podłączyć u niego router. W domu miał jakiegoś Belkina, w którym, jak się okazało, można było zainstalować DD-WRT więc bez wahania wgrałem mu nowe firmware.

Kiedy komputer łączy się z modemem po kablu ethernetowym dzieje się dziwna rzecz: najpierw dostaje IP z DHCP: 192.168.100.10, a po chwili DHCP przydziela mu nowy adres (zewnętrzny UPC?) 82.xxx.xxx.xxx. Przez takie zachowanie modemu, router nie jest w stanie poprawnie odebrać adresu IP z DHCP (pamiętałem o klonowaniu MAC'a oczywiście). Ktoś mi wytłumaczy co to za szatańskie metody i czy idzie to w jakiś sposób obejść (modem nie ma żadnej konfiguracji, brakuje też adresów statycznych).

Druga sprawa, raczej w grę wchodzi zmiana modemu i tutaj pojawia się pytanie. Czy można bez problemu zmienić modem bez informowania UPC? Czy UPC nie ma przypisanego adresu MAC dla każdego klienta lub innego rodzaju zabezpieczenia przed zmianą sprzętu?

Pozdrawiam,
Maciek
ADSL 8Mbps@TP-Link TD-8816 -> TP-Link 1043ND (OpenWRT 10.3 Backfire by shibby) -> 4 urz?dzenia na kablach + WiFi
Linksys WRT54-GL v1.1 (Tomato 1.21)
La Fonera FON2100 - wci?? czeka na kart? pami?ci i GPS Smile mo?e kiedy?...
 
rafiti
Witam
Miałem ten sam problem
rozwiązałem go w następujący sposób dodałem w zakładce Scripts > Init mały skrypt, pinguje on jeden z DNSów UPC jeżeli nie odpowiada pobiera na nowo adres IP, działa rewelacyjnie Smile

#!/bin/sh
# seconds between checks
WATCHDOG_SLEEP_SEC=90
# hostname or IP to ping
WATCHDOG_SITE=62.179.1.62

while sleep $WATCHDOG_SLEEP_SEC
do
if ping -c 1 $WATCHDOG_SITE > /tmp/null
then
echo "$WATCHDOG_SITE ok"
else
logger "$WATCHDOG_SITE missed ping"
sleep 4
if ! ping -c 1 $WATCHDOG_SITE > /tmp/null
then
logger "$WATCHDOG_SITE down, refreshing DHCP"
killall -SIGUSR2 udhcpc
sleep 2
killall -SIGUSR1 udhcpc
fi
fi
done 2>&1 &
-------------------------------------------------------------
Pozdrawiam Rafał
Opieka informatyczna firm Warszawa / [url=https://www.exabytes.pl/obsluga-informatyczna-firm-outsourcing-it/]Usłu
 
hdx
Teraz fizycznie nie mam dostępu do modemu znajomego i będę miał okazję pomęczyć temat dopiero za tydzień.

Powiedz mi czy masz ten sam modem (Scientific Atlanta EPC2203) i czy u Ciebie komputer w taki sam sposób nawiązuje połączenie (pobiera 2 razy adres z DHCP)? Bo pamiętaj, że u mojego znajomego ani router, ani inne urządzenie typu tuner satelitarny w ogóle nie były w stanie pobrać adresu IP. Działa to tylko na komputerach.
ADSL 8Mbps@TP-Link TD-8816 -> TP-Link 1043ND (OpenWRT 10.3 Backfire by shibby) -> 4 urz?dzenia na kablach + WiFi
Linksys WRT54-GL v1.1 (Tomato 1.21)
La Fonera FON2100 - wci?? czeka na kart? pami?ci i GPS Smile mo?e kiedy?...
 
rafiti
Modemów i routerów miałem kilka i problem był ten sam. Modem w momencie gdy nie jest zsynchronizowany jest nietransparentny i przydziela taki właśnie adres dopiero gdy zakończy synchronizację staje się transparentny. ten skrypt załatwi sprawę. Możesz regulować sobie czas i hosta jakiego ma sprawdzać
-------------------------------------------------------------
Pozdrawiam Rafał
Opieka informatyczna firm Warszawa / [url=https://www.exabytes.pl/obsluga-informatyczna-firm-outsourcing-it/]Usłu
 
Dropsiur
Co do klonowania MACa to raczej nie jest Ci to potrzebne, gdyż wg mnie UPC ma w bazie tylko MAC portu WAN modemu i to właśnie po tym adresie jest przyznawane DHCP, a to co już sobie podłączysz pod modem to już jest Twoja sprawa i oni nie mają na to wpływu. Natomiast jeśli chciałbyś wymienić modem na nowy, to niestety musisz ich poinformować, gdyż muszą sobie wklepać w bazę własnie nowy adres MAC, bo inaczej modem Ci nie złapie synchronizacji.


U mnie też niestety modem przydziela niekiedy adres 192.168.100.10, ale pod modem mam podłączonego Linksysa z tomato(bez klonowania MAC-a) i gdy tylko modem łapie synchronizację, to adres IP automatycznie zostaje pobrany przez router jeszcze raz i ma postać adresu publicznego 94.xxx.xxx.xxx, nigdy nie miałem z tym żadnego problemu. U Ciebie na dd-wrt rozumiem ten adres nie zostaje odnowiony tak?? Bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem problem Smile
Edytowany przez Dropsiur dnia 24-07-2011 22:36
Linksys WRT54GL Tomato by shibby ND-1.28.8754RAF-PL-036H-VPN

Asus RT-N10 Tomato by shibby K26-1.28.9052RAF-EN-MIPSR2-031H-Std


Zwyci?zca w konkursie "Karnawa?owe szale?stwo ze sprz?tem Netgear'a" WNR3500Lv2
 
hdx
Nawet nie tyle co nie zostaje odnowiony - w ogóle router nie potrafi złapać jakiegokolwiek adresu. Panowie zaraz jadę do kolegi wałkować dalej temat Smile Mam nadzieję, że dzisiaj te sprzęty zaczną ze sobą rozmawiać Smile
ADSL 8Mbps@TP-Link TD-8816 -> TP-Link 1043ND (OpenWRT 10.3 Backfire by shibby) -> 4 urz?dzenia na kablach + WiFi
Linksys WRT54-GL v1.1 (Tomato 1.21)
La Fonera FON2100 - wci?? czeka na kart? pami?ci i GPS Smile mo?e kiedy?...
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,612,728 unikalnych wizyt