25 Kwietnia 2024 07:23:56
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.186.6
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Linksys WRT54GC
mario-m13
mistrzu błagam o pomoc!!!
zacząłem zabawe z tomato i mam za swoje, po pierwsze przy próbie wgrania ddwrt był komunikat że próbuje wgrać starsze oprogramowanie ale zacząłem wgrywać trwało to bardzo długo więc myślałem że coś nie tak, zrobiłem restart kompa okazało się że jest ok, ale jest problem z programem putty nie da sie nic zrobić komunikat: network error: connection refused. Więc utknąłem w martwym punkcie nie moge wrócić do poprzedniej wersji i jeszcze do tego nie moge zalogować sie na ruter, zniknęła mi moja sieć bezprzewodowa i mam sieć dd-wrt, błagam pomóż
 
buniaczek
Skoro jest siec dd-wrt "w powietrzu" to nie jest chyba zle..
Kiedy podepniesz kompa do do portu LAN rutera to uzyskuje adres?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
jeśli chodzi Ci o to czy mam neta na kablu to tak mam
 
mario-m13
a masz jakiś pomysł dlaczego nie moge sie zalogować do rutera, żadne hasło nie pasuje ani domyślne ani moje ustawione podczas instalacji dd-wrt
 
buniaczek
Logujesz sie przez www czy ssh?
Jesli przez www to jako user: admin
Jesli przez ssh to jako user: root
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
chyba będzie problem sie dogadać bo jestem zbyt tępy, spróbuje jeszcze raz Ci przekazać:
jak chce zalogować sie przez www to otwiera sie główne okno dd-wrt ale jak chce przejść do innych zakładek to prosi opodanie loginu i hasła i tak: admin i admin nie działa, admin i password nie działa moje utworzone też nie działa.
jeśli chodzi o ssh to nie wiem jak sie logować w ten sposób
 
buniaczek
Sprawdź pierwsze przy logowaniu user: root oraz pass: admin
Jeśli nie działa to może spróbuj tak: przytrzymaj z tylu przycisk, podłącz zasilanie i trzymaj tak przez 30sek. Zobacz czy przywróci domyślną stronę z ustawieniem hasła. Jeżeli nie to zrób to samo ale trzymaj przedni przycisk.
I po tym zabiegu spróbuj się zalogować
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
ok reset pomógł wrócił do domyślnych ustawień, ustawiłem swoje hasło i login, teraz chciałbym żebyś pomógł mi w dalszej części tomato, tak jak pisałem jest problem z tym programem putty, bardzo Cie proszę o jakąś poradę
 
buniaczek
Pobierasz Putty
Odpalasz i masz okno:
linux-sxs.org/images/openssh.putty.2.jpg
W host name wpisujesz 192.168.1.1 i wybierasz telnet, potem już tylko klik na open. Zobaczysz okno konsoli i tam wpisujesz: nvram get http_passwd
Zapisujesz wynik!
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
niestety każe mi wpisać login i haslo i nie działa, hasła nawet nie da sie wpisac, więc nie wiem co dalej?
 
mario-m13
dziękuje za pomoc musze lecieć do roboty, zajrze wieczorem, narazie problem pozostaje, oczywiscie prosze o dalszą pomoc, dzięki
 
buniaczek
Sprawdź raz jeszcze - musi działać.
Hasło się nie wyświetla - więc możesz mieć wrażenie że go nie wpisujesz.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
kiedy otwiera mi się okno konsoli mam dowpisania login a następnie password, powiedz mi jeszcze czy przez cały czas instalacji tomato ruter ma być odpięty od netu? Z tym putty jeszcze sprawdze jak wróce ale robie tak jak mi kazałeś
 
buniaczek
Sprawdź i daj znać bo dziwne mi się to wydaje..
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
Witam ponownie!
udało mi sie zainstalować tomatoSmile
siedziałem do 2 w nocy ale jest, dzięki buniaczek za pomoc, gdyby nie ty to byłbym daleko w lesie.
Oczywiście będe miał jeszcze pare pytań o klienta bit torrent ale narazie jestem zadowolony, pozdro
 
buniaczek
Miło to słyszeć Smile
A tak z ciekawości to która wersję tomato zainstalowałeś?
Zanim zaczniesz myśleć o kliencie BT (transmission) zaopatrz się w dysk lub pendrive-a żeby mieć gdzie zapisywać dane.
Potem trzeba będzie go pod-montować i będziemy mogli przejść do uruchomiania BT.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
Witam!
Na wstępie chciałbym Ci powiedzieć że w całej radości zapomniałem o erase all data in NVRAM memory , napisz czy to ważne, wszystko wydaje sie chodzić ok.
Wersje tomato mam tą którą mi poleciłeś czyli z końcówką 062.
Przeglądałem już zakładkę bit torrent w tomato ale dla mnie czarna magia, na forum też zagrypsowane.
Dlatego będe miał proźbę do Ciebie o pomoc w konfiguracji tego klienta. Dysk oczywiście mam już go podpinałem do rutera i tu mam już pierwsze pytanie:
kiedy miałem na początku zainstalowane oprogramowanie orginalne to ruter i dysk były widoczne w systemie Windows na kompie i mogłem nawet przeglądać zawartość dysku, teraz nie mam rutera w systemie i oczywiscie dysku.
Nie wiem czy tak ma być czy musi być jednak widoczny.
Ruter wcześniej był tak jakby zainstalowany nawet robiłem aktualizacje sterowników przez menadżera a teraz niestety nie ma takiej możliwości.
Narazie tyle, mam wielką proźbe o dalszą pomoc
 
buniaczek
To jest ważne gdyż usunie to wszystkie pozostałości po starym oprogramowaniu (dd-wrt itp). Jeśli poczyniłeś już jakieś ustawienia zostaną one skasowane a Ty będziesz musiał zrobić to na nowo.

Jeśli chcesz żeby dysk był widoczny w windowsie musisz odpalić serwer Samba w tomato a w systemie Windows "podmapować" odpowiedni udział.

Jeszcze jedna podpowiedz: najlepiej gdybyś sformatował dysk na system plików ext2 (linuxowy system plików).
Dysku nie możemy też wypinać na gorąco z rutera. Trzeba go pierwsze odmontować (zakładka USB i tam jest na samym dole tabelka z wykrytymi dyskami oraz przycisk unmount).

Załatwmy pierwsze sprawy z dyskiem a potem pomyślimy o BT. Oki?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
ok, proponujesz wrócić do erase all data in NVRAM memory czy zostawić tak jak jest?
 
buniaczek
Ja bym tak zrobił. Możesz w ten sposób uniknąć problemów w późniejszym etapie konfiguracji. Szkoda abyś musiał jeszcze raz robić to samo.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,317,090 unikalnych wizyt