18 Kwietnia 2024 23:15:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.128.198.21
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Linksys WRT54GC
mario-m13
Witam!
Jestem zupełnie zielony w tym temecie dlatego bardzo proszę o poradę.
Mam router Linksys WRT54GC i chciałbym sie dowiedzieć czy można na niego wgrać Tomato, oraz czy oprogramowanie Tomato pozwala na ściąganie plików torrent bezpośrednio na podłączony dysk przy
wyłączonym kompie. Mój router nie ma usb ale mógłbym zastosować adapter Rj-45-USB plus dodatkowe zasilanie. Proszę o informację czy jest to możliwe, a jesli nie to może jakiś inny sposób.
Pozdrawiam
 
buniaczek
Niestety ale ten sprzęcik nie jest wspierany zarówno przez Tomato jak i inne alternatywy.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
hermes-80
Po pierwsze - Linksys WRT54GC - tak podany typ modelu nic nie mówi i nikt ci nie odpowie dopóki nie sprawdzisz jaka wersje WRT posiadasz.
http://en.wikipedia.org/wiki/Linksys_...54G_series

Cytat

Mój router nie ma usb ale mógłbym zastosować adapter Rj-45-USB plus dodatkowe zasilanie

Po drugie - nie ma takiej możliwości przy tej przejściówce- by cokolwiek takiego zrobić musisz mieć SDmod lub USBmod zrobiony na tym routerze.
Edytowany przez hermes-80 dnia 11-07-2011 14:21
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
buniaczek
WRT54GC - już jest określeniem wersji jeśli nie ma nic więcej dopisane to jest to zapewne v1.0
images3.wikia.nocookie.net/__cb20110313204761/infodepot/images/2/25/Linksys_WRT54GC_a.jpg

W środku siedzi chyba Marvell
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
hermes-80
No tak - zauważyłem jak znalazłem stronę, którą podałem w linku - ale skoro ty odpowiedziałeś w 100% na pytanie to już dałem spokój i nie korygowałem.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
mario-m13
Rozumiem że Netgear WNR3500L + Tomato-K26USB-1.28.905xRAF-EN-MIPSR2-052-Big-BT daje mi te możliwości o które pytałem odnośnie torrentów?
Chciałbym jeszcze zapytać jak wygląda sposób dodawania plików torrent, czy tak jak np. w Asus RT-N16?
Chodzi mi o możliwość nie tylko pobierania ale również oddawania torrentów tak jak np.w utorrent.
Mam Windows 7, nie będzie problemu z instalacją?
Bardzo prosze o odpowiedź
 
buniaczek
Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to odzpowiedz brzmi: TAK - Netgear spokojnie sobie poradzi z tym zadaniem.
Jedynie wersja która podałeś nie jest już najnowszą jaka istnieje.
Proponuję Tomato K26USB 1.28.905xRAF-EN-MIPSR2-062-Mega-VPN

Transsmision (klient BT wbudowany w tomato) obsługuje ruch w obu kierunkach pobieranie-wysyłanie.

Dodawanie pliku torrent jest bardzo latwe. Podajesz link do pliku torrent lub wskazujesz lokalizacje na dysku.

Windows 7 nie jest żadnym problemem Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
dzięki za pomoc, dużo sie dowiedziałem ale pewnie jeszcze będę miał pytania
 
buniaczek
Nie ma za co - w razie czego wiesz gdzie "zapukać" w poszukiwaniu pomocySmile

Jeśli zdecydujesz się na ten model Netgear-a i będziesz wrzucał tomato to możesz zacząć od przeczytania tego "tutka".
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
Możecie mi jeszcze pomóc z konfiguracją nowego routera?
Mam już netgera ale nie mam połączenia z siecią, skonfigurowałem sieć bezprzewodową z płyty jest ok ale nie ma netu jak przełącze na stary router to wszystko jest ok
 
Steel_Rat
Prawdopodobnie musisz mac sklonować ze starego routera w nowym. Najlepiej więcej szczegółów na temat połączenia, czy jest modem, itp
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
mario-m13
nie mam modemu, po kablu też nie mam netu
 
Steel_Rat
Zacznij od wgrania tomato do Netgear'a. Potem można go konfigurować. Na forum było opisywane.
Generalnie pobierasz wersję firmware ze strony dd-wrt http://www.dd-wrt.com/site/support/ro...r-database(w okienku wpisz typ routera, potem pobierz plik z końcówką .chk)
Wgrywasz go przez GUI orginalnego firmwaru. Jak już się zainstaluje to wgrywasz tomato (np. ostatnią kompilację, koniecznie musi być K26 miprs2).
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
buniaczek
Rozumiem że masz jeszcze oryginalne oprogramowanie? Jeśli tak to nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta jak ono wygląda Wink
Tak jak już kolega zasugerował zacznij od wgrania tomato.
Natomiast jeśli chodzi o klonowanie adresu to musisz sklonować adres poprzedniego rutera albo zgłosić do ISP nowy adres MAC.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
poradziłem sobie z tym routerem, jest net ale nie moge sie zalogować na router , raz sie loguje a za chwile nie, ma ktoś jakiś pomysł?
 
buniaczek
Napisz jakie masz oprogramowanie i z jakiej przeglądarki korzystasz.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
mario-m13
już jest ok, po resecie routera moge sie logować
 
mario-m13
Buniaczek mam do Ciebie pytanko odnośnie instalacji tomato na Netgear WNR3500L.
Wszystko musi wyglądać identycznie tak jak podajesz w opisie, czy można to jakoś uprościć.
Niestety moja wiedza jest tak marna że nie wiem czy sobie poradze. Gdybyś mógł to prosiłbym o "jaśniejszy" opis jak to dokładnie zrobić.
Z góry dziękuje, pozdrawiam.
 
mario-m13
generalnie chodzi mi tylko o pare szczegółów, router ma być wypięty z netu? co znaczy ustawić pass na www? jak zrobić erase all data in NVRAM memory ?
 
buniaczek
To może odpowiem Ci tak:

Cytat

Ja zrobiłem to tak:
1. Reset do ustawień fabrycznych
2. Wpięty tylko komp w port LAN (sam uzyskał adres z DHCP - wiec nie musisz niczego ustawiać na sztywno)

Tutaj podpinasz tylko kabel do kompa i do portu LAN (jednego z czterech). Uzyskasz połączenie. Kabel od netu (WAN) powinien być odpięty.

Cytat

3. Zalogowałem się na ruter i dałem firmware upgrade (wrzuciłem DD-WRT mini)
4. Restart

Rozumiem że tutaj jest wszystko jasne. Oprogramowanie pobierasz ze strony DD-WRT wersja mini

Cytat

5. Zalogowałem się na ruter wróciłem do fabrycznych ustawień i ustawiłem pass na www

Wchodzisz normalnie na stronę logowania i ustawiasz hasło logowania do rutera. To jest normalny interfejs www.

Cytat

6. Ładowanie się telnetem do ddwrt i wydanie komendy: nvram get http_passwd. Zapisać wynik!

Pobierasz program putty. Przy jego pomocy logujesz sie przez ssh do rutera. User: root i wykonujesz powyższe polecenie. ZAPISZ WYNIK!

Cytat

7. Zmień rozszerzenie obrazu tomato z trx na bin i wgraj przez gui ddwrt.

Zmieniasz rozszerzenie pobranego obrazu tomato.

Cytat

8. Logujesz sie do tomato podając wcześniej zapisane hasło

Tutaj będzie potrzebne Ci hasło które zapisałeś po wydaniu komendy nvram get http_passwd

Cytat

9. Robisz erase all data in NVRAM memory (albo przez telnet lub przez weCool

Po zalogowaniu to strony tomato w zakładce Administration>Configuration>Restore Default Configuration istnieje tak opcja (wybierasz i zapisujesz). Ruter się zrestartuje (daj mu na to czas).

Cytat

10. Logujesz się do tomato admin/admin
11. konfigurujesz "potworka" Wink


I to w zasadzie tyle. Jeśli jeszcze coś nie jest jasne dla Ciebie daj znać Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 18

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,147,234 unikalnych wizyt