24 Kwietnia 2024 12:05:55
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.187.121
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Quo vadis...?
maxikaaz
Piszę tak sobie "na luzaka", całkowicie zgodnie z tematyką działu (free zone).
Nie wiem, czy tylko ja odnoszę takie wrażenie, czy może jeszcze ktoś tego doświadcza, ale zaczynam zauważać na forum coraz więcej przykładów totalnego lenistwa oraz językowego i technicznego analfabetyzmu. Może to kwestia wieku, może wychowania w innym, gorszym, mniej "humanistycznym" ustroju. Nie jestem purystą językowym, żaden z moich postów nie jest ideałem - na pewno nie gramatycznym. Staram się jednak przeczytać "po sobie" - żeby wyłapać niezgrabności językowe, zdania zbyt wielokrotnie złożone, powtórzenia wyrazów, braki w interpunkcji itp. Nie wymagam - bo niby jakim prawem - by posty innych Forumowiczów były na miarę prozy Sienkiewicza. Jednak jak się po raz kolejny trafia taki niecierpliwy językowy Picasso, jak wczoraj w dziale TP-Link i dziś w DD-WRT - trudno przejść nad tym do porządku dziennego bez jakiegokolwiek komentarza.
Nie bardzo rozumiem na tym tle politykę Administracji forum. Jako zwykłemu użytkownikowi nie wypada mi zwracać uwagi innym, choć czasem czyta się z bólem. Wydaje mi się jednak, że opcja "nie ingerujmy, żeby nie zostało to uznane za cenzurę" odbija się dość negatywnie na ogólnym poziomie forum - i wyraźnie mu szkodzi.
Popularyzacja urządzeń do bezprzewodowego przesyłania danych sprawiła, że bardzo powiększyło się grono użytkowników tychże maszynek. Jednak zauważyć trzeba, że z tą popularyzacją dość radykalnie zmienił się profil przeciętnego użytkownika tego forum. Sam portal przestał być miejscem, gdzie spotykali się pasjonaci tematu, wymieniali się wiedzą... Zaczęło być to "miejsce-spęd", klub doradztwa, z akcentem lekko żądającym ze strony nowicjuszy, choć czasem trafia się i pozytywny akcent - jak choćby inicjatywa usystematyzowania pewnej wiedzy.
Być może taki jest zamiar Administracji tego portalu, żeby maksymalnie spopularyzować to miejsce - licznik unikalnych odwiedzin wciąż rośnie. Zdaję sobie sprawę, że utrzymanie infrastruktury kosztuje, a reklamodawcy chcą, by ich oferta dotarła do jak najszerszej grupy potencjalnych kupujących. Nie wiem jednak, czy nie zabija to to tej atmosfery, którą zastałem tu, gdy 5 lat temu kupiłem swojego pierwszego WRT, gdy przekopywałem się przez zasoby wiedzy tu zgromadzone, gdy w każdym prawie wątku można było znaleźć coś nowego. Dziś też są takie wątki, gdzie znajduje się nowe zastosowania dla sprzętu, odkrywa nowe możliwości... ale jest tego procentowo coraz mniej, przestaje być to portal dla ludzi głęboką wiedzę posiadających i ludzi taką wiedzę chcących nabyć. Masowe spłycenie wypowiedzi, zarówno pod względem poziomu technicznego, jak i kultury słowa, brak zaangażowania w samodzielne rozwiązanie problemu - to wszystko może zniechęcać do aktywnego udziału w forumowych dyskusjach, zwłaszcza najbardziej wartościowych użytkowników, tych w wiedzę bogatych. Zauważyć też trzeba, że ci wartościowi ludzie dość intensywnie udzielają się na innym forum, mniej odwiedzanym przez żądnych podpowiedzi "co kupić" laików.
Całkiem niedawno zasugerowałem utworzenie działu dla całkiem "zielonych"... Dziś widzę, że niekoniecznie mogła być to rozsądna propozycja - bo zaraz trzeba by założyć dział dla niepiśmiennych, leniwych, ortodoksów seksualnych, uchodźców politycznych i religijnych oraz całej rzeszy innych mniejszości. Nie byłoby to dobre rozwiązanie - może lepiej stanowczym działaniem wymóc na nich dostosowanie się do przyjętych na forum norm, a nie stwarzać im opcje ucieczki od regulaminu?
Mam nadzieję, że moje przemyślenia nie będą dla nikogo obraźliwe, i że dadzą początek merytorycznej dyskusji na temat przyszłości forum i kierunku jego rozwoju.

Ciepłej i pogodnej (nie tylko atmosferycznie) drugiej połowy czerwcowego weekendu serdecznie wszystkim Kolegom Forumowiczom życzę.
WL-500gPv1@128MB&OC300MHz, Tomato DualWAN
RT-N16, FT 2021.8
RT-AC56u, FT 2022.1
R7000, FT 2022.1
DIR868L=>RT-AC66u B1, FT 2022.1
ZyXEL NSA-310, GargoylePL
ZyXEL NSA-325v2, GargoylePL
 
hermes-80
Jaki sens ma poprawianie postów po użytkownikach ??

Żaden bo delikwent zobaczy, że ktoś za niego poprawi bazgroły, a tutaj również chodzi o aspekt edukacyjny i poczucie wolności słowa, że admin nie jest absolutem (jak za socjalizmu - młodsi nie czuja tej atmosfery). Sam nie znoszę jak ktoś za mnie poprawia lub usuwa posty - kilka razu tego doświadczyłem tutaj - słusznie lub nie.

Dlatego zwrócenie uwagi i apel o poprawę posta pod konsekwencjami usunięcia jest czymś pożądanym bo sam czasem dostaje krwotoku jak czytam posty i to nie tylko na tym portalu choć tutaj ma to zjawisko dosyć marginalny odcień w porównaniu z mniej wyspecjalizowanymi portalami.

Ułomność językowa za pewne bierze się ze słabego wykształcenia (apel do ministra edukacji), popularyzacji i powszechnej dostępności internetu jak i brakiem barier wiekowych, nie tak jak to było kilka lat temu, gdzie dostęp do internetu był dobrem ludzi zamożniejszych, a co za tym idzie bardziej wykształconych i na pewnym poziomie rozwoju intelektualnego.

Co do treści merytorycznych to ciężko mi się wypowiadać bo jak to maxikaaz zauważył społeczność openlonksysa dzieli się na 2 kategorie:
- ludzi którzy chcą się podzielić wiedzą
- ludzi którzy chcą tą wiedzę poznać

Ja zaliczam się do tej 2 grupy i z pustego nawet Salomon nie naleje Wink .
Edytowany przez hermes-80 dnia 18-06-2011 23:58
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
eRd
Również uważam, że na tym forum nie jest tragicznie jeżeli chodzi o styl wypowiedzi. Jest wiele forów, na których jest tragicznie. Przede wszystkim zależy to od ludzi, którzy to forum niejako tworzą.
Zwykle posty krzaki, gdzie nawet nie chce się tego czytać żeby zrozumieć piszą osoby, które zarejestrowały się minutę wcześniej i potrzebują odpowiedzi na już (obstawiam, że są to ludzie bardzo młodzi z bardzo roszczeniową postawą).
Nie sądzę, aby edytowanie takich postów w czymś pomogło. Zwykle odpisuję coś w stylu: wyedytuj posta i napisz to po ludzku, bo nikt nie będzie się 10 minut zastanawiał nad każdym zdaniem. Skoro ktoś oczekuje pomocy to jest w stanie poświęcić chwilę czasu na porządne napisanie posta na forum. Nie uzyska pomocy to zrozumie, że warto się przyłożyć.
Daleki jestem od wywoływania burzy w szklance wody.
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
maxikaaz
Liczyłem bardziej na to, że znajdziemy/wypracujemy jakieś rozwiązania, które nadal będą umożliwiały dzielenie się wiedzą między tymi, którzy ją posiadają, a tymi wiedzy spragnionymi. Nie chodzi mi o odcięcie jakiejkolwiek grupy od tego forum, bo zamykanie się we własnym gronie przerobili już mieszkańcy Wysp - na ulicy w UK można poznać po gębie rdzennego Anglika z daleka, brak dopływu świeżych genów zrobił swoje...
Liczyłem jednak na jakiś mechanizm selekcji, pozwalający korzystać w trybie biernym ludziom, którzy tak naprawdę niewiele mają do powiedzenia. Ci, którzy wiedzą chcą się dzielić, i ci, którzy umieją o tą wiedzę odpowiednio aktywnie zabiegać - powinni mieć możliwość wypowiadania się swobodnie.
@hermes-80 - tak, stanowczo masz rację co do genezy tej sytuacji. Jednak popularyzacja sprzętu WiFi nie powinna skutkować postami typu "podpowiedzcie co mam kupić, bo jest 4 wątki na forum, w każdym po 20 stron, i nie chce mi się przez to przebijać". Jak ktoś na 50 stronach nie znalazł odpowiedzi, to na następnych trzech nic nowego mu nikt nie napisze.

BTW - z tym Salomonem to nie było tak, że nie mógł nalać na pochyłe drzewo...?

@eRd - cieszy mnie, że ktoś to widzi jaśniej niż ja.
Niemniej równanie do tych gorszych już tak radosne nie jest. Wolałbym stawiać to forum do porównania z portalami branżowymi, specjalistycznymi... bo tak naprawdę jest, nie rozmawiamy tu o tematach poruszanych na trzepaku, w piaskownicy ani w kole gospodyń wiejskich.
Stąd też moje odczucie, że wymagania w stosunku do sposobu wypowiadania się, i do zawartości merytorycznej powinny być nieco wyższe, niż średnia z którą się można spotkać gdzie indziej.
Edytowany przez maxikaaz dnia 18-06-2011 22:23
WL-500gPv1@128MB&OC300MHz, Tomato DualWAN
RT-N16, FT 2021.8
RT-AC56u, FT 2022.1
R7000, FT 2022.1
DIR868L=>RT-AC66u B1, FT 2022.1
ZyXEL NSA-310, GargoylePL
ZyXEL NSA-325v2, GargoylePL
 
hermes-80

Cytat

BTW - z tym Salomonem to nie było tak, że nie mógł nalać na pochyłe drzewo...?

Nie mam pojecia Wink trzeba by było zajrzeć do źródła przypowieści Wink.

Cytat


Jak ktoś na 50 stronach nie znalazł odpowiedzi, to na następnych trzech nic nowego mu nikt nie napisze.

Z tym jest troszeczkę problem bo jak sam wiesz artykuł po 3 miesiącach jest już nieaktualny z racji nowego sprzętu na rynku.

Ja wiem, że zanim zada się pytanie należy najpierw użyć szukaj na forum - ty też to wiesz i niestety walutą jaką się płaci za to jest czas.
A w dzisiejszych czasach (nie wliczając lenistwa niektórych) to deficytowy towar.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
anonim747874734

Cytat

maxikaaz napisał(a):
Liczyłem jednak na jakiś mechanizm selekcji, pozwalający korzystać w trybie biernym ludziom, którzy tak naprawdę niewiele mają do powiedzenia. Ci, którzy wiedzą chcą się dzielić, i ci, którzy umieją o tą wiedzę odpowiednio aktywnie zabiegać - powinni mieć możliwość wypowiadania się swobodnie.


to może system ocen usera ? na innych forach mają przydzielanie "piwek" lub opcji "pomógł" dla użytkowników.
może u nas coś takiego się wprowadzi - w miarę rozwoju na forum osobnik będzie mógł pisać w poszczególnych działach dopiero po otrzymaniu takowej (oczywiście klikanej) "rekomendacji"

co do "słabo" znających składnię i interpunkcję języka ojczystego - nagminne lanie po łapach Smile tylko odpowiednią formę trzeba wynaleźć Smile
 
maxikaaz

Cytat

hermes-80 napisał(a):Z tym jest troszeczkę problem bo jak sam wiesz artykuł po 3 miesiącach jest już nieaktualny z racji nowego sprzętu na rynku.
Router pod Tomato:
- minimalistycznie - każdy geek jak leci odpowie "Ovislink" lub "Asus (RT-N10)"
- balans cena/możliwości - bezwzględnie "Netgear" (minimum już od roku...)
- full power - "Asus" (zmieniło się coś od 2008, kiedy to zadebiutował...?)
- dualband - "Linksys", fakt, to od niedawna.

Nie licząc ostatniej pozycji - są 3(4) realne maszyny pod Tomato. Od przynajmniej roku nic się nie przetasowało. Są to niezachwiani liderzy w swoich klasach.
Uważasz, że w wątkach o tych urządzeniach brakuje jakichś wiadomości...?
Każdy następny wątek z gatunku "jaki router" to wyraz zwykłego śmierdzącego lenistwa.
WL-500gPv1@128MB&OC300MHz, Tomato DualWAN
RT-N16, FT 2021.8
RT-AC56u, FT 2022.1
R7000, FT 2022.1
DIR868L=>RT-AC66u B1, FT 2022.1
ZyXEL NSA-310, GargoylePL
ZyXEL NSA-325v2, GargoylePL
 
Dropsiur
Panowie z całym szacunkiem, ale nie róbmy tego co jest na elektrodzie... Tam, żeby napisać posta, to na prawdę trzeba mieć stalowe nerwy, bo jak pewnie każdy z nas wie, jeśli nowy użytkownik chciałby uzyskać odpowiedź na swoje pytanie, to najpierw zostanie zbesztany przez pięciu adminów, że nie ten pkt regulaminu, nie taki dział, nie takie słownictwo... po czymś takim, taki user woli szukać odpowiedzi gdzie indziej, bo nie uzyska odpowiedzi, dopóki nie przestudiuje kilkudziesięciu paragrafów i punktów w regulaminie. To jest trochę chore.

Natomiast na openlinksys bywam teraz bardzo często i można powiedzieć, że uzupełniam swoją wiedzę Smile a ogólnie panująca tu atmosfera jest bardzo przyjazna, aż chce się tu zaglądać i przeglądać zasoby tematyczne tego forum Smile
Linksys WRT54GL Tomato by shibby ND-1.28.8754RAF-PL-036H-VPN

Asus RT-N10 Tomato by shibby K26-1.28.9052RAF-EN-MIPSR2-031H-Std


Zwyci?zca w konkursie "Karnawa?owe szale?stwo ze sprz?tem Netgear'a" WNR3500Lv2
 
maxikaaz
@Dropsiur - tak się składa, że na elektrodzie też bywam. Sposób administrowania tamtym portalem nie jest wg mnie zły - jeśli nowy użytkownik chce uzyskać odpowiedź, to wyrazem szacunku dla reszty jest zapoznanie się z regulaminem, napisanie posta w odpowiednim dziale i wyrażenie swojego pytania w sposób zrozumiały. Każdy, kto czegoś chce, musi umieć poprosić - tak jest skonstruowany świat. To proste - jak przychodzę do nowej knajpy, gdzie chcę miło spędzić czas - to nie zaczynam od wprowadzania swoich zasad, tylko dopasowuję się do tych, które już istnieją. Jak panuje tam samoobsługa - to nie drę paszczy na barmana, żeby mi przyniósł drinka do stolika. Jak przyjęło się tam bywać w ubiorze wyjściowym - to nie przychodzę w szortach i japonkach... Szanuj innych - dostaniesz to, czego potrzebujesz. Miło Ci się przedziera poszukując czegoś na forum przez kilkanaście wątków bełkotu...?
WL-500gPv1@128MB&OC300MHz, Tomato DualWAN
RT-N16, FT 2021.8
RT-AC56u, FT 2022.1
R7000, FT 2022.1
DIR868L=>RT-AC66u B1, FT 2022.1
ZyXEL NSA-310, GargoylePL
ZyXEL NSA-325v2, GargoylePL
 
anonim747874734

Cytat

maxikaaz napisał(a):
To proste - jak przychodzę do nowej knajpy, gdzie chcę miło spędzić czas - to nie zaczynam od wprowadzania swoich zasad, tylko dopasowuję się do tych, które już istnieją. Jak panuje tam samoobsługa - to nie drę paszczy na barmana, żeby mi przyniósł drinka do stolika. Jak przyjęło się tam bywać w ubiorze wyjściowym - to nie przychodzę w szortach i japonkach...


nice Grin Pfft
 
Dropsiur
@maxikaaz Ja nie mówię, że jest zły hmm... wg mnie tamto forum jest trochę za bardzo rygorystycznie nastawione na nowych bywalców. Wiadomo, że obowiązkiem każdego nowego forumowicza jest zapoznanie się z ogólnymi zasadami przyjętymi na forum, ale też nie polega to na tym, żeby uczyć się na pamięć zasad panujących w każdym z osobnych działów. Jeśli napiszesz coś nie tak, bo zapomniałeś o jednym ważnym punkcie regulaminu, to administratorzy Ci go z wielką chęcią przypomną bardzo szybko Smile.

Ale ok, nie piszmy o elektrodzie, bo nie będziemy robić offtopa. Co do Twojego pytania, to nie uważam tego za bełkot. Ogólnie uważam, że każdy nowy temat o podobnej tematyce nie jest jednak do końca taki sam jak pozostałe. Może i to śmiesznie brzmi co piszę, ale każdy user ma jakiś swój inny, odmienny problem o który chciałby zapytać, bo choćby jego przysłowiowa neostrada ma te 80 a nie 20Mb/s. Być może chłopak czytał temat "jaki router pod neo 20Mb", ale nie znalazł odpowiedzi na pytanie "Jaki router pod MOJE neo 80Mb". Wiesz jak jest, każdy chciałby uzyskać odpowiedź pod swój konkretny przypadek.

Dobra kończe, bo faktycznie jeszcze wyjdzie, że ja bełkocze hehe. Reasumując, mnie osobiście nie przeszkadza przedzieranie się przez tego typu pytania. Ale ja jestem pewnie trochę inny i nie każdy to lubi.

Noo, wyraziłem swoje zdanie, tyle w tym temacieSmile Pozdrawiam wszystkich i dobranoc Smile
Linksys WRT54GL Tomato by shibby ND-1.28.8754RAF-PL-036H-VPN

Asus RT-N10 Tomato by shibby K26-1.28.9052RAF-EN-MIPSR2-031H-Std


Zwyci?zca w konkursie "Karnawa?owe szale?stwo ze sprz?tem Netgear'a" WNR3500Lv2
 
maxikaaz

Cytat

Dropsiur napisał(a):...bo zapomniałeś o jednym ważnym punkcie regulaminu, to administratorzy Ci go z wielką chęcią przypomną bardzo szybko :).
Skoro wiesz, że ważny - to nie zapominaj... Chyba, że robisz to złośliwie - wtedy dostajesz po łapach.

Cytat

...nie uważam tego za bełkot.
Zainteresowany jestem routerem TP-Linka TL-WR1043ND. Z dwóch powodów - jako podstawą do NAS-a, i jako gigabitowym pięcioportowym switchem. Nie ukrywam tego zainteresowania - w shoutboxie zagaiłem temat.
Jako user szanujący zasady na forum używam "szukajki" - żeby temat podrążyć, zanim zacznę kogokolwiek konkretniej wypytywać.
2 pierwsze wyniki na tą chwilę:
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=12816
http://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=12809&highlight=tl-wr1043nd&pid=85279#post_85279
Jeśli to nie jest bełkot, to co...? "Strumień świadomości"...? Jak się nie ma pojęcia jak wylać fundamenty, to się nie pyta o konstrukcję dachu. Przedrzyj się przez 10 takich wątków to będziesz miał dość.

Cytat

...uważam, że każdy nowy temat o podobnej tematyce nie jest jednak do końca taki sam jak pozostałe. Może i to śmiesznie brzmi co piszę, ale każdy user ma jakiś swój inny, odmienny problem o który chciałby zapytać, bo choćby jego przysłowiowa neostrada ma te 80 a nie 20Mb/s. Być może chłopak czytał temat "jaki router pod neo 20Mb", ale nie znalazł odpowiedzi na pytanie "Jaki router pod MOJE neo 80Mb". Wiesz jak jest, każdy chciałby uzyskać odpowiedź pod swój konkretny przypadek.
Na takie konkrety odpowie Ci sprzedawca w sklepie, i za to zapłacisz. Tam każdy może "chcieć". Na forum dość specjalistycznym tematycznie możesz prosić o podpowiedź - o ile sam wyczerpałeś możliwość rozwiązania problemu w swoim zakresie. Bo tu nikt za to kasy nie bierze. Zresztą - chwila samodzielności, porównanie informacji o max. 5 urządzeniach - składasz to do kupy, masz rozwiązanie, z całością wychodzisz i prosisz tylko o potwierdzenie. 4 osoby mówią "tak" bez zbędnego rozpisywania się, bo widzą, że swoją część zrobiłeś, Ty masz pewność i idziesz dobrze wydać kasę.
Na suche pytanie "Jaki router pod MOJE neo 80Mb" jest tylko jedna prawidłowa odpowiedź - "pasujący".
Wracając do konkretnego przypadku - ile razy na forum była zamieszczona informacja, jakie łącza maksymalnie obsłużyć może jaki router...? Na wszystko tu są odpowiedzi, trzeba jedynie poświęcić odrobinę swojego czasu, a nie bąkać w krzesełko i liczyć na to, że ktoś to zrobi za Ciebie.
WL-500gPv1@128MB&OC300MHz, Tomato DualWAN
RT-N16, FT 2021.8
RT-AC56u, FT 2022.1
R7000, FT 2022.1
DIR868L=>RT-AC66u B1, FT 2022.1
ZyXEL NSA-310, GargoylePL
ZyXEL NSA-325v2, GargoylePL
 
piotrg
@maxikaaz

Osobiście Cię rozumiem ale na wypowiedzi (literacki bełkot, zbędna polemika, nieumiejętność przedstawienia faktów) innych osób nic nie można zrobić.
Tak jak słusznie zauważyłeś jest to "wina" systemu edukacyjnego oraz wieku forumowiczów.
Ale to forum jest dla wszystkich i nie można kogoś ograniczać w dostępie tylko dlatego, że jest totalnym ignorantem, leniem lub ma 14-16 lat.
Gdzieś, kiedyś przeczytałem taką kwestię:

Ignorancję należy korygować książkami, głupotę tylko za pomocą strzelby i szpadla.


Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

Korzystając z faktu tematu na free zone:
Prawdziwy dyplomata, potrafi powiedzieć komuś wypier**laj tak, żeby poczuł podniecenie na samą myśl o podróży.
Lub gdy w pobliżu są dzieci - Człowieku, oddal się z tego miejsca w pośpiechu.
Natomiast większość z ludzi stosuje potoczne spi...
Edytowany przez piotrg dnia 19-06-2011 08:37
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
NeedForSpeed162
wydaje mi się, że to nie tylko na tym forum.. ;P analfabetyzm szerzy się niestety coraz bardziej - wszelkie błędy językowe, ortograficzne, interpunkcyjne.. straszne.
 
anonim747874734

Cytat

NeedForSpeed162 napisał(a):

wydaje mi się, że to nie tylko na tym forum.. ;P analfabetyzm szerzy się niestety coraz bardziej - wszelkie błędy językowe, ortograficzne, interpunkcyjne.. straszne.


odgrzewanie kotleta którego nikt nie ma ochoty już doprawiać...
najgorsze są typy które wpadają i "proszę pokazać mi palcem czego potrzebuję" - pomijam składnię i interpunkcję (chodź sam klikając z telefonu niejednokrotnie robię "byki")...

temat chyba do zamknięcia...
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 27

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,286,947 unikalnych wizyt