Tak kwesita odpowiedniego firmware niezabezpieczonego. Problem jest zeby je zdobyc no i wgrac jesli posiada sie zablokowana bramke. Ale sa sposoby odblokowania pap2, miedzy innymi na linksysinfo.org mozna je znalezc
Z tego co sie orientuje to +- trzeba odlaczyc bramke od neta, zeby nei mogla aktualizowac softu od opa do ktorego jest zablokowana, nastepnie ostawic serwer SIP, ktory bedzie emulowal komunikacje bramki z opem i zasymulowac odblokowywanie. Sa jeszcze jakies sposoby, ale przyznam szczerze nie analizowalem ich gdyz wiedzialem co kupuje i kupilem PAP2-NA czyli wersje bez simlocka w porownaniu do komorek
Uważajcie bo nawet otrzymując bramkę odblokowaną, ale ustawioną na konkretnego providera (w PL można takie kupić) ma ona wpisany mechanizm automatycznej aktualizacji FW i konfiguracji w zakładce Provisioning. Najlepiej najpierw podłączyć bramkę do sieci lokalnej odcinając internet, wyczyścić to, zrobić reboot i dopiero podłączyć internet. Bez tej operacji provider może w każdej chwili wysłać do bramki nowe FW albo konfigurację i już jest zablokowana
· Łącznie użytkowników: 24,126 · Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Maniek91PL
15-05-2025 19:35
witam! było coś gdzieś o obsłudze asus mesh w tomato moze? chętnie bym przetestował u rodziców
servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?
shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.
shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.
servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?
dawidt
21-12-2024 01:09
siema
Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !
maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia
Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa
overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.