18 Kwietnia 2024 04:01:33
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.133.156.156
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Ilu na radiu WRT54GL
kylonik
Wiec troszkę rozjaśnię sory za błędy, więc tak mam 15 osób, którzy chcą mieć ode mnie Internet posiadam łącze tpsy DSL 4000 ośmioadresowa podsieć oraz 5 użytkowych adresów IP router linksys WRT54GL firmware 4.30.2 do tego antenę zewnętrzna szczelinowa dookólna( Crevice Z-20-Au rev. 3.0 )1metr przewodu H-1000 od WRT54GL do anteny. Antena jest na wysokości 16metrów osoby, których chcę przyłączyć są w linii prostej teren przejrzysty widoczność anteny nawet z 2.5 km oczywiście przez lornetkę dziś skonfigurowałem to połączenie i net jestsiła sygnału tego połączenie to 76% , ale czy jak wepnę jeszcze 14 osób nie będzie zbyt obciążone AP tylko to mnie interesuje
Edytowany przez kylonik dnia 01-05-2006 20:34
 
qba
he?:| napisz jeszcze raz a po polsku
 
stegano
15-stu spokojnie, pod warunkiem że skonfigurujesz dobrze QoS.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
robsonn
Czy 15 spokojnie to zalezy wylacznie od tego jak rozsiani sa klienici w terenie.
Skoro najdalej polozony odbiorca jest 2,5 km dalej to na szczelinie moze byc roznie, a znowu babą Yagą Smile czy parabolixem to będzie trudno objąć wszystkich no chyba, że domki w jednej linii hehe.
I faktycznie tak jak QBA napisal - nastepny post napisz po polsku bo jak widze takie bledy to az zeby mi zgrzytaja.
 
kylonik
czyli mam rozumieć ze AP śmiało da radę na 15 osób przy tym sprzecie dodam że te 14 osób bedą miały karty wifi z antenkami babą Yagą i po 10mb kabelka H-155 a pytanko juz napisałem po Polsku
 
kylonik
a to połączenie na 2.5 km jest zadawalające i czy wystarszy komputerom przyznać adres IP i Dns bo router jest ustawiony na 25 osób ale nie chce aby on przyznawł im adresów IP automatycznie bo z tego co słyszałem występują konflikty IP zabezpieczenie było by tylko po mac filtrowania
 
stegano

Cytat

kylonik napisał/a:
a to połączenie na 2.5 km jest zadawalające i czy wystarszy komputerom przyznać adres IP i Dns bo router jest ustawiony na 25 osób ale nie chce aby on przyznawł im adresów IP automatycznie bo z tego co słyszałem występują konflikty IP zabezpieczenie było by tylko po mac filtrowania


Czy będzie zadawalające to się okaże, jak kupisz jakieś szmelcowate anteny na allegro to się nie zdziw ja będzie coś nie tak. A ustawianie ręcznie IP to strasznie chory pomysł, użyj serwera DHCP (czyli przydzielania adresów IP automatycznie) który w sofcie HyperWRT Thibor v14 działa bezbłędnie, a i masz przypisywanie IP po adresie MAC (Static DHCP), który rozwiązuje twój problem z niby "konflikty IP".
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
kylonik
antenki zamówiłem dokładnie tutaj 12 sztuk http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?i=produkt&id=1355
a karty zreszta też tutaj i stawiam wszystko na linksys
http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?i=produkt&id=277
chyba to niebedzie jakiś szmelc bo to nie allegro wrt54gl tez tu zakupiłem w cyberbajcie
 
qba
"DSL 4000 ośmioadresowa podsieć oraz 5 użytkowych adresów IP" hmm ? o co Ci chodzi ?
 
kylonik
Podałem tylko jakie mam konkretnie łacze a dokładniej jest tu wszystko
http://www.tp.pl/prt/pl/dla_biznesu/rozw_internetowe/dsl_tp/
 
gener
Powiedzce co sie stanie kiedy wszyscy w sieci maja statycznie poustawiane IP.

Cytat

A ustawianie ręcznie IP to strasznie chory pomysł, użyj serwera DHCP (czyli przydzielania adresów IP automatycznie) który w sofcie HyperWRT Thibor v14 działa bezbłędnie, a i masz przypisywanie IP po adresie MAC (Static DHCP), który rozwiązuje twój problem z niby "konflikty IP".


Czy moge teraz wlaczyc to Static DHCP przypisujac MACom IP (czy tez odwrotnie) i nie bedzie zadnych problemow jak ktos z klientow nie zmieni sposobu przypisywania IP we wlasciwosciach swojej karty?
 
stegano
Możesz teraz to zrobić, a im przekaż żeby poustawiali na automat.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
kylonik
słuszna racja z tym IP na sofcie HyperWRT Thibor v14 proste i nie trzeba biegać i sprawdzać po użytkownikach czy cos nie pomieszali w swoich konfiguracjach (TCP/IP) czekam na antenki i karty Powiem wam jak to bedzie wszystko śmigać na 15 komputerach podłaczonyvh do ap wrt54gl
 
qba
nie wiem czy dobrze rozumiem ale ty chcesz miec wrtka jako samego AP ?? i ustawic na nim DHCP ?? nie wiem czemu ale czarno to widze bo ....
np. ustawisz mu adres 192.168.1.254 i klienci sie podpeną to wtedy im przypisze adresy : 192.168.1.55 , maske 255.255.255.0 i bramke 192.168.1.254 i klapa nie bedzie dzialal net ....

z moich prób wlasnie tak bylo chyba ze jest cos o czym nie wiem Wink

sory przeczytalem jeszcze raz ze zrozumieniem i wyczytalem ze chcesz uzywac routera i ap w jednym Smile
Edytowany przez qba dnia 02-05-2006 21:52
 
kylonik
jednak przewodzik H-1000 różni się od H-155 mimo to, że przy kablu H-1000 jest przejściówka RP TNC/N ,gniazdo N i wtyk N a przy kablu H-155 jest tylko N wtyk i RP TNC
H-1000 siła sygnału na linku 2,5km jest 76%
H-155 siła sygnału na linku 2,5km jest 49%
Cena H-1000 jest sporo wyższa, ale efekty są
Smile
 
kylonik
dodaje ze było po 1 metrze przewodu H-1000 jak i H155 a u goscia na 10m h155 antenka przy ap Crevice Z-20-Au rev. 3.0 antenka przy karcie Logarytmic 23dBi zakupiona w http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?i=produkt&id=8
 
Phantom
z antenakami tej firmy to napewno nie bedzie problemu... ale jak mowi Qba jezeli chcesz uzyc rutera i ap w wrtku to tez to czarno widze.... baaa, a jak jeszcze nie wytniesz
otocznia sieciowego to WRT tak sie zatka ze masakra... radze postawic serwerek, ladnie wszystko poustawiac na nim, a wrtka uzywac jedynie jako AP :lol:
Edytowany przez Phantom dnia 03-05-2006 01:10
WRT54GL + DD-WRT v23 SP1 Final (05/16/06) std
www.insoft.net.pl
http://www.revolution.roteh.pl --- Wszydtko czego zapragniesz !!!
 
kylonik
narazie sprubuje na wrt54gl wszystkiego jak sie bedzie zapychał to pomyśle i oserwerku własnie mu przygotowałem ładne gnizdko z extra chłodzeniem zeby sie niepocił biedaczekB)
 
qba
kylonik jeszcze napisz mi czy chcesz uzywac w tym wrtku opcji ROUTER i AP czy tylko samego AP bo juz sam nie wiem Wink
 
robsonn
Jezeli chodzi o kabel to chyba wiadomo, ze H-1000 jest lepszy (nie tylko bo ma wyzszy numer i jest drozszy Pfft)
H-155 - tlumienie 48dB/100m
H-1000 tlumienie 23dB/100m czyli H-1000 ma dwukrotnie mniejsze straty na kablu tej samej dlugosci co jest znaczna wartoscia.
Jezeli chodzi o WRT jako AP - jak dla mnie 0 problemu po dawrunkiem, ze anteny obejma wszystkich Pfft Jedyny problem to lacznosc.
Podzielisz lacze skryptem HTB i tyle pasma ile maja przydzielone tyko tyle beda wyciskac w sieci lokalnej takze nie zabija WRTka. Mowiac inaczej wymiana miedzy klientami bedzie kiepska gdyz jeden bedzie mial maly upload (upload bedzie podzielony miedzy userow) np. 8 kB to drugi bedzie tylko tyle mogl sciagac takze predzej pobiegnie z plyta do kolegi Grin niz pociagnie film 8kB/s hehe
Poza tym jakos uzywam tez WRT w sieci 20 osob po kablu siec obciazaona 10x bardziej niz na radiu mozesz wycisnac i co jakos chodzi z palcem w ....

Dodatkowo polecam blokade portow 135, 137, 139 i 445 wewnatrz sieci.
Co zapewnie nam sukcesywne wybicie udostepnania zasobow poprzez samby, nie samby, udostepnianiae plikow przez windows itp. Dodatkowo zabezpieczamy sobie sieć gdyż grozne wiry skacza sobei po tych portach Grin sassery, blastery i te z nowszych generacji.

Edytowany przez robsonn dnia 03-05-2006 12:49
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,134,205 unikalnych wizyt