27 Kwietnia 2024 06:40:45
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.211.66
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
Boot_wait
Modrus
Poniewaz jestem na forum nowy to na wstepie chcialbym sie przywitac.

Wiec witam wszystkich serdecznieWink

Posiadam WRT54Gv22 z oryginalnym softem Linksys'a w wersji 3.03.1. Chce zmienic firmware na alternatywny (jeszcze nie wiem dokladnie jaki ale pewnie wyprobuje wszystkie) i stad moje pytania. Wiadomo, ze ten soft Linksysa ma bug, ktora umozliwia wlaczenie Boot_wait'a, co moze sie przydac w razie niepowodzenia akcji zmiany firmware'u. Na tym forum mozna znalezc informacje, ze sa inne sposoby na wlaczenie Boot_wait'a, jednak jego wlaczenie wiaze sie z zapisem tej informacji w pamieci nvram. No wlasnie, ale w opisach zmiany firmware'u pisze, ze przed jej przeprowadzeniem nalezy, przytrzymujac przez 30s przycisk reset z tylu urzadzenia, dokonac wyczyszczenia pamieci nvram - jak sie ma to wiec do funkcji Boot_wait po wykasowaniu pamieci nvram? Funkcja to automatycznie sie wylaczy czy informacja o wlaczeniu tej funkcji jest zapisywana jednak w innym miejscu niz nvram? Druga sprawa - cz majac wlaczony Boot_wait moge wgrac dowolny soft przez tftp? Pytam poniewaz gdzies na forum, niekoniecznie tym, wyczytalem zeby pod zadnym pozorem nie zmieniac firmware'u np na dd-wrt za pomoca tftp jak sie ma oryginalny firmware Linksys'a. Jak to jest z ladowaniem roznych firmware'ow i czy jest zalecana jakas kolejnosci ich ladowania jak to opisuja np w przypadku dd-wrt - najpierw jakis mini_generic, potem dopiero std_generic?

Z gory dzieki za kazda odpowiedz.
Pozdrawiam
Modrus
 
robsonn
Witam
1. Przed wgrywaniem nie rob resetu guzikiem przez 30 sek. W ogole kto tak powiedzial? Tutaj masz jak poprawnei wgrac soft
http://openlinksys.info/readarticle.p...ticle_id=7
Restart do ustawien fabrycznych masz dokonac z poiomu przegladarki.
2. Nic ci nie da na razie boot wait, gdyz w firmwarze linksysa oryginalnym bootwait jest domyslnie wylaczony, takze po resecie bedzie wylaczony - musi sie udac.
3. Wgraj oprogramowanie Tofu13c na poczatek (najbezpieczniej), pozniej ewentualnie przejdziesz do Thibora
4. W alternatywnym sofcie masz juz boot wait domyslnie wlaczony takze reset do fabryki nie wylaczy bootwait
5. DD-WRT nie wgrywaj !!! bo bedziesz plakal jak zobaczysz jak ten soft chodzi i ta go zmienisz
6. Przez TFTP nei mozna wgrywac dowolnego firmware - bodajze 2700 +- kB lub cos w tym stylu to najwiekszy mozliwy plik do wgrania. Wtedy najczesciej wgrywa sie oryginalny starszy soft linksysa.
Edytowany przez stegano dnia 01-05-2006 14:03
 
Modrus
A jak zmienic firmware np z openwrt na dd-wrt i z powrotem? Trzeba uzyc pomiedzy upgrade'ami oryginalnego firmware'u Linksys'a? Bo jak wyczyszcze nvram to nie bedzie dzialalo Boot_wait?
Edytowany przez Modrus dnia 01-05-2006 15:47
Pozdrawiam
Modrus
 
arteq

Cytat

Modrus napisał/a:
A jak zmienic firmware np z openwrt na dd-wrt i z powrotem? Trzeba uzyc pomiedzy upgrade'ami oryginalnego firmware'u Linksys'a? Bo jak wyczyszcze nvram to nie bedzie dzialalo Boot_wait?


zmiana softu z openwrt - proste jak w Thibor - spod interfejsu www. W dd-wrt tak samo. OpenWrt mało dodaje swoich zmiennych do nvram. Natomiast dd-wrt tysiace :/
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
Modrus
Pozwolcie, ze przytocze pkt. 8. instrukcji flash'owania wg Robson'a :

"Wykonaj reset do ustawień fabrycznych (Factory Defaults) najlepiej z opcją czyszczenia pamięci NVRAM (dla Tofu/Thibor opcja "Clear NVRAM, restore factory defaults"). NIE LEKCEWAŻ TEGO KROKU !!! Wiele późniejszych problemów jest spowodowane nie oczyszczeniem pamięci po oprogramowaniu, które było ostatnio używane na routerze"

Jak zmieniam np ustawienia sieci to sa one zapisywane w nvram czy do odpowiednich plikow w Linksys'ie. Bo skoro zaleca sie wyczyszczenie nvramu to rozumiem, ze wtedy jakies domyslne ustawienia inteface'ow sieciowych musza byc zapisane w systemie plikow Linksys'a a nie w pamieci nvram. Chodzi mi o to, ze jezeli zmienie ustawienia sieci to czy po wyczyszczeniu nvramu i reboot'cie urzadzenia zostana przywrocone domyslne ustawienia sieci czy dalej bede te wprowadzone przeze mnie?
Jeszcze pytanie odnosnie konfiguracji firewall'a - jak zmienie firewall'a tak, ze omylkowo wytne sobie dostep do urzadzenia (nie bedzie przyjmowal pakietow od komputerow w sieci lokalnej) to jak wtedy dostane sie na Linksys'a skoro te ustawienia sa zapisane w plikach w Linksys'ie a nie w nvram? Czy wtedy przytrzymanie na 30s resetu cos da? Pytam o to bo znajac siebie bede niezle tam eksperymnetowal.
I jeszcze jedno - czym sie rozni Tofu od Thibor oraz jaka roznica jest pomiedzy openwrt a hyperwrt? Ktorego polecanie uzywac?
Edytowany przez Modrus dnia 01-05-2006 16:44
Pozdrawiam
Modrus
 
robsonn
1. Po wyczyszczeniu NVRAMu (calego) wgrywane sa do niego ponownie domyslne ustawienia routera. Przeciez bez zmiennych w NVRAMIe router by nie dzialal. Czyszczenie NVRAMU jest najopotrzebniejsze gdy czesto zmieniasz softy miedzy roznuymi wydaniami. Ja stosuje to zawsze, bo mam pewnosc, ze nic sie nie spi****li podczas uruchomienia nowo wgranego softu.
2. Linux na WRT chodzi w RAM dysku. Nic nie jest tam zapisywane oprocz plikow w /tmp, ktore wykorzystywane sa przy stacie np. skrypt iptables, i takie tam.
3. Po wyczyszczeniu nvramu oczywiste jest, ze twoich ustawien eni bedzie bo beda domyslne !!
Factory defaults tez czysci nvram ale nie caly tylko zmienne uzywane !!
Factory defaults + clear nvram czysci caly nvram
4. Zeby zablokowac sobie dostep do www od strony lanu to trzeba byc "specjalista" w zlym tego slowa znaczeniu.
5. za duzo filozofujesz. Pisalem juz ze ustawienia sa zapisane w NVRAMIe. W ramie sa tylko ustawienia potrzebne do aktualnej pracy.
6. co do softow wgraj kazdy i sparwdz ktory ci pasi. Ja mam tofu 13ca ale moze sie tobie nei bedie podobac - bo jaw wiem.
 
Modrus
Wielkie dzieki za odpowiedzi.
Zamykam watekWink))
Pozdrawiam
Modrus
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 21

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,397,209 unikalnych wizyt