23 Kwietnia 2024 20:56:09
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [551]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.202.167
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
tunelowanie w tomato
Adooni
mam pytanko jak zrobic tunelowanie na tomato.

opisze dokladnie. W pracy mam wyciete pewne stronki i chcialbym to ominac przez stworzenie tunelu na wlasny router. Czy i jak to zrobic. Z gory dzieki za pomoc.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
tristan
Tunelowanie w sensie zestawienia tunelu po ssh może być w tym momencie cokolwiek skomplikowane. Najprościej po prostu zestawić sobie VPN (najlepiej do tego mieć wersję z openVPN tomato) i np. jakiś klient portable openvpna wrzucony na pendrive. Minus taki, że jeśli masz intranet w pracy to może przestać działać, jeśli dasz domyślną bramę na interfejsie vpn. Poza tym same plusy, z możliwością przeglądania po sambie dysków w domu i drukowania na domowej drukarce.
Był: Asus RT-N16 + Tomato PL v1.28.9054 MIPSR2 116PL K26 USB VPN mod shibby
Jest: Asus RT-AC68U + AsusWRT-Merlin 380.62_1 DualWAN+ Huawei E1820 + 2.5" HDD 500GB Lenovo + Brother HL-1430
 
backlit
Oczywiście że się da. Ja mam to zrobione w ten sposób:

1.) Konfiguracja putty.
W polu Host Name (or IP address) podajesz nazwę lub adres IP routera. W polu "Port" wpisujesz port na którym uruchomiona jest usługa SSH..
Następnie konfiguracja tunelu. Connection->SSH->Tunnels. W polu "Source port" wpisujesz port np.8085 (lub inny). Zaznaczasz opcje "Dynamic" i klikasz przycisk Add.
W okienku pojawi się wartość D8085. Wybór protokołu dajesz na"Auto"
Łączysz się i zostawiasz okienko (połączenie) otwarte.

2.) Konfiguracja przeglądarki (Firefox)
W pasku adresu wpisujesz
about:config
Potwierdzasz ostrożność.
W polu filtr wpisujesz:
network.proxy.socks_remote_dns
Klikasz 2 razy na niego - wartość zmieni się na true.
Potem ustawiasz przeglądarkę aby korzystała z tunelu. Przechodzisz w Narzędzia->Opcje->Zaawansowane i wybierasz zakładkę "Sieć->Ustawienia". Następnie wybierasz "Ręczna konfiguracja serwerów proxy". W pole "Host SOCKS:" wpisujesz 127.0.0.1 a port 8085.

I tyle. U mnie działa

P.S polecam wersję firefox portable i kitty_portable. Jak skonfigurujesz raz to uruchomienie z penka sprowadzi się do 2 kliknięć.
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
Adooni
@backlit wlasnie o cos takiego mi chodzi - zrobilem wszystko tak jak opisales bo perfekcyjnie i prosto wssytko opisales ale cos nie dziala Sad

caly czas nie moge wejsc na wyciete stroniki,

pytanko czy mozna jakos w putty sprawdzic czy kanal zostal stworzony?
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
stalminator
Sprawdzić czy działa można poprzez wpisanie adresu IP (lokalnego np.192.168.1.1) rutera z którym się łączy przez putty w oknie przeglądarki (w tym wypadku firefox portable) - jak się połączy to powinno być OK. Mam za to inne pytanie - czy da się w podobny sposób połączyć z ruterem żeby możliwe było zdalne mapowanie dysków z komputerów znajdujących się w sieci lokalnej za takim ruterem (albo dysku podpiętego pod usb do rutera)?.
--
VDSL2 FG4B+WNR3500L[Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-116 K26 USB VPN]
 
backlit
Zamknij okno konsoli i zobacz czy Ci jakakolwiek strona działa. Jeśli tak to znaczy że coś źle skonfigurowałeś. Możesz też sprawdzić wchodząc na http://whatismyipaddress.com/ czy zidentyfikuje cię pod adresem routera czy adresem z pracy. Jeśli wszystko działa prawidłowo powinien być to adres routera
------------------------
Asus RT-N18U+ 1.28 -130 K26ARM USB AIO-64K
 
Adooni
dzieki wszystko dziala po prostu wyczyscilem pozostale pola w ustawieniach proxy i ruszylo zaje.. sprawa

@stalminator bez problemu po postawieniu tunelu z tutoriala backlita spokojnie logujesz sie na router uzywajac ip lokalne i mozesz wtedy podmontowac dysk usb bez koniecznosci dawania mozliwosci logowania sie remote na hasle admina
Edytowany przez Adooni dnia 28-04-2011 14:33
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Galusz
Ja podepnę się pod temat, jednakże chodzi mi o coś troszkę innego...

A mianowicie w pracy mam aplikację klient-serwer i chciałem korzystać z niej w domu. Na kompie w robocie zapodałem putty i zrobiłem tunel (R30000 192.168.xx.xx:9999) u mnie w domu także odpaliłem putty i także zrobiłem tunel (D30000 localhost:9999) i wszystko niby działa, ale tutaj mam pytanie...

Dlaczego muszę robić ten drugi tunel pomiędzy moim komputerem a routerem?

Próbując połączyć się bezpośrednio 192.168.10.1:30000 (ip mojego routera), dostaje timeouta. Jeśli na routerze wpiszę "telnet localhost:30000" to dostaję jakieś śmieci, czyli sam router radzi sobie z tym tunelem, za to tak jakby nie przyjmował niczego z LANu.

Czy trzeba jakoś port 30000 udostępnić aby był widoczny po stronie LAN? Niestety nie wiem jak to zrobić...
 
qrs
w sumie mam pytanie, wyjdę na nooba ale trudno

po co robic tunel ssh pomiędzy laptopem a routerem jak później i tak ruch jest już standardowy?

w sumie zrobiłem u siebie ten tunel z tomato i ruch prawie 100% mam po ssh (thunderbird, firefox, chrome)

img818.imageshack.us/img818/4738/hwje.jpg
 
beerni
Witam
mam pytanie czy istnieje możliwość podpięcia się do sieci w domu w ten sam sposób telefonem z androidem ???Szukałem podobnych aplikacji ....czyli przeglądarki i putty ale są że tak powie mniej konfigurowalne ....albo ja za mało wiem ...
 
jezikk
Na androida masz aplikacje sshtunnel, konfigurujesz ja jak podane powyzej i działa.
 
beerni
a przeglądarkę tez trzeba konfigurować??? Trzeba mieć zrotowany telefon ??? dobra poddaje się jak krowie na rowie niby jestem połączony ..ale nic po za tym ??
Edytowany przez beerni dnia 02-03-2015 15:44
 
jezikk
W sshtunnel ustawiasz tylko:
- host
- port
- user
- password
- use socks proxy
- mozesz zaznaczyc auto reconnect
- jesli masz ROOT ustawiasz global proxy jesli nie to musisz w przeglarce skonfigurowac proxy socks na porcie zgodnie z wartoscia Local Port. (nalepiej miec np chrome bez proxy i dolphin z socks).

- zaznaczasz enable DNS proxy (jesli twoj DNS lokalny wycina rowniez resolvera do stron ktore bloku).

U mnie taki konfig działa jak tra lala.
 
beerni
a gdzie w przeglądarce znajdę te ustawienia ???
 
jezikk
nie pamiętam, dawno tego nie szukałem, bo ja korzystam z global proxy nie tylko w sieci w pracy ale i podczas korzystania z public wifi.

Ale tak sie da bo znajomemu kiedyś to konfigurowałem i w jednej przeglądarce jechał po proxy a w drugiej miał direct access.
 
beerni
No to albo zrotuje telefon albo nici z tego...??

Połączony z 08 March 2015 08:13:42:
No i telefon zrootowany ....wszystko działa ..dzieki
Edytowany przez beerni dnia 08-03-2015 08:13
 
dar3k
Da się bez roota też używać proxy ;p

Np za pomocą aplikacji connectboot konfigurujemy połączenie i można tam wybrać przekierowanie portów również dodajemy typ socks i ustawiamy jakiś port, np. 8080
Instalujemy firefox'a w oknie adresu wpisujemy:


about:config

Potem poszukać musimy:


network.proxy.socks: 127.0.0.1
network.proxy.socks_port: 8080 (port, który wpisaliśmy w connectboot)
network.proxy.socks_remote_dns: true (również ruch DNS puszczony jest przez proxy)
network.proxy.type: 1 (tutaj każemy FF używać proxy do wszystkich połączeń tzn. bez połączenia @connectboot nie będzie nam FF działać)

ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,264,861 unikalnych wizyt