28 Marca 2024 16:20:28
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
52.90.50.252
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Tanie HTPC z XBMC i nie tylko
TF
Tu podałem tam link do płyty Asusa z rodziny E35M1 (są w niej zarówno mITX, jak i mATX z USB3.0 i tylko z 2.0 - co komu pasuje cenowo).
Jest tam też link do testu (po angielsku), choć niestety tylko pod Windowsem (z tego co wiem, platforma nawet dobrze działa pod Linuksem na zamkniętych sterownikach). Wynika z niego, że wydajnościowo ma nawet zapas jak na HTPC (Flash FullHD zostawił jeszcze > połowę procka wolną).

Sam APU ma TDP 18W, Chipset to dodatkowe 5W. Ponoć cały zestaw z dyskiem i napędem optycznym pobiera max < 45W.

Połączenie AMD i ATI? Przecież AMD już dawno kupiło ATI.
2 x TP-Link WR1043ND (Gargoyle PL by obsy) + SpeedStream 4101
 
LoOkas
Siema. Czy ktoś uruchomił xbmc na linuxie z obsługą karty dvb-t lub dvb-s? może się pochwalić jakich wersji użył? jaka karta i jaki program do podłączenia tego z xbmc?
Router: Ubiquiti NanoStationM
WiFi:[/n] UniFi AP AC PRO
[b]NAS:
Synolgy DS214 [DSM 4.3-3810 U4]
NAS2: unRAID
PC: dużo różnego sprzętu Pfft
 
kurol
Witam
Czy wie ktos moze co zrobic by xbmc widzial dyski ntfs zamontowane w kompie?
Zaktualizowalem ubuntu z konsoli jak pisal Shibby ale dalej dyskow nie ma
XBMC zainstalowalem na pendrivie
W otoczeniu sieciowym dyski innych kompow w lanie normalnie widzi i moge odtwarzac z nich media
Jedyne czego mi w xbmc brakuje to mozliwosc odtwarzania zewnetrznego pliku audio np przy ogladaniu filmu mkv
XBMC 11.0 eden,beta potrafi nawet odtwarzac filmy blu ray z pliku iso co prawda narazie bez menu ale moze w pelnej wersji to naprawia
 
anonim747874734

Cytat

kurol napisał(a):

Witam
Czy wie ktos moze co zrobic by xbmc widzial dyski ntfs zamontowane w kompie?


jeśli są w systemie, to włączyć opcję widoku plików w opcjach menu xbmc, a potem dodać źródło w bibliotece xbmc podając ścieżkę do punktu montowania...

jak dysków nie ma w systemie to poczytaj tutaj :
http://www.psychocats.net/ubuntu/moun...ndowsfstab
 
kurol
Dyskow nie ma w systemie czytalem to co podales linka jak i kilka innych sposobow ale jakos u mnie nie chce zamontowac partycji
Moglby ktos podac sprawdzone komendy krok po kroku?
Pierwszy raz wlasciwie robie cokolwiek na czyms innym niz win i slabo mi idzie:|
 
anonim747874734

Cytat

kurol napisał(a):
Pierwszy raz wlasciwie robie cokolwiek na czyms innym niz win i slabo mi idzie:|


to chyba tu leży problem :/
dodałeś wpis w /etc/fstab ? masz zainstalowany ntfs-3g ? jak montujesz w konsoli "sudo mount -a" co ci pokazuje ?

pokaż "sudo fdisk -l" (to w cudzysłowie jest komendą do wpisania w terminalu).
 
kurol
nie pokazuje nic
wyglada ze chce bym wpisal mu nastepna komende
 
anonim747874734

Cytat

kurol napisał(a):

nie pokazuje nic
wyglada ze chce bym wpisal mu nastepna komende


:/ uruchom terminal i wpisz z palca :

sudo fdisk -l

jakie w ogóle masz distro ? ubuntu ? ale jakiś klon ? xmbc-freak ?
 
shibby
po wpisaniu sudo poprosi cie o haslo uzytkownika.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kurol
nie mam pojecia jakie mam distro (szczerze mowiac to nawet dokladnie nie wiem co to jest distro)prawdopodobnie ubuntu
sciagnalem poprostu iso live stad http://xbmc.org/download/ wypalilem na plycie i zainstalowalem na pendrivie
takie proste rzeczy jak haslo,login,sudo fdisk -l ogarniam,wiem nawet ze moje partycje ntfs to miedzy innymi sda5 i sdb1
klopot w tym ze co poradnik na googlach to inaczej do tego podchodza ale wszyscy pisza w nich jakby uzywanie konsoli i komend bylo sprawa oczywista i kazdy powinien sie na tym znac,ale ja niestety pojecia o tym bladego nie mam
chcialem tylko zainstalowac xbmc i nic wiecej od niego nie potrzebuje tylko zeby mi dyski ntfs zobaczyl z reszta sobie jakos poradze.
I zeby jeszcze przy zmianie dysku z mediami na inny nie musial tych calych czarow od nowa odprawiac
Myslalem poprostu jesli ktos poda mi gotowy zestaw komend od a do z to sobie jakos poradze
Na googlach niby sa ale np czasami podaja fdisk-l zamiast fdisk -l spacji nie daja bo pewnie dla ludzi w temacie to sprawa oczywista ale dla mnie nie i po wpisaniu takiego babola wyskakuje mi ze nie ma takiej komendy itp
Kiedys bawilem sie troche backtrackiem i jakims ubuntu ale tam byl interfejs graficzny i dyski ntfs byly widziane normalnie

Cytat

pokaż "sudo fdisk -l" (to w cudzysłowie jest komendą do wpisania w terminalu)

ja nawet nie mam pojecia jak to zrobic,chyba ze zrobie fotkeGrin
Edytowany przez kurol dnia 29-12-2011 23:09
 
buniaczek
Odpal konsole (takie coś jak cmd pod windowsem), wpisz tą komendę, a następnie ctrl+c oraz ctrl+v tutaj na forum.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
kurol
a jak przelaczyc sie w tryb graficzny ubuntu z xbmc zeby do przegladarki sie dostac
ctrl+alt+f1 przelacza mnie do konsoli a tam pelno niezrozumialych dla mnie cyfr i literek,jakiejkolwiek przegladarki jakos nie widzeSmile
wiem ze jeden z dyskow to sda5
dochodze do miejsca gdzie trzeba edytowac plik fstab
wpisuje komende sudo gedit /etc/fstab
i wyskakuje komunikat sudo:gedit: command not found
robie teraz wszystko wedlug tego http://www.ubuntu-pomoc.org/automatyczne-montowanie-partycji-ntfs/
zauwazylem ze jak wloze karte pamieci z fat32 do kompa to jest ona od razu dostepna z pod xbmc i zadnych gusel odprawiac nie trzeba tylko problem jest z ntfs
moze by tak Shibby dopisal w temacie skoro to tutorial jak zrobic automontowanie partycji z ntfsWink
Edytowany przez kurol dnia 30-12-2011 12:35
 
elzear
w trybie tekstowym czyli po wciśnięciu ctrl+alt+f1 nie będzie ci działać gedit.
W tym przypadku musisz użyć narzędzi działających na powłoce np.:
nano /etc/fstab
vi /etc/fstab
vim /etc/fstab
etc. Smile

nano chyba najbardziej przyjazny Smile
Kolejną sprawą jest to, że musisz mieć uprawnienia root'a.
Czyli w przypadku gdy masz:

elzear@ProBook-6465b:~$
(chodzi o ten znaczek na końcu jeśli jest $ oznacza to, że nie masz pełnych uprawnień)

Musisz posiłkować się komendą (w zależności od tego jaki masz system, zakładam, że ubuntu podobony):
sudo

np.
sudo nano /etc/fstab

Jeśli natomiast masz:
root@ProBook-6465b:/home/elzear#
(tu również chodzi o znaczek na końcu #, jeże taki jest wpisujesz bez komendy sudo)

Jeżeli masz problem z przekopiowaniem tego co wypluwa ci:
fdisk -l

możesz zrobić tak zeby wrzucił ci to do pliku a następnie z tego pliku nam to tu wrzucisz:

fdisk -l > fdisk.txt

W ten sposób to co miało by ci się pojawić na ekranie trafia do pliku. Jeśli nie ma tego pliku samoczynnie on się utworzy w katalogu w którym się znajdujesz.


-------

Oj przepraszam...
Chyba niepotrzebnie odgrzałem temat. Dopiero teraz zauważyłem, że ostatni wpis jest dość stary Smile
Edytowany przez elzear dnia 18-03-2012 13:54
 
zontar

Cytat

neotix napisał(a):

Co do pracy z XBMC na USB to po tygodniu użytkowania zauważyłem, że pendrive jest jednak trochę za wolny. Całość długo się uruchamia, ślamazarnie działa pobieranie materiałów do biblioteki oraz w filmach FullHD od czasu do czas pojawiają się 2-3 sekundowe spowolnienia.
Osobiście poluje na SDM
www.onlineprnews.com/framework/uploads/resized/70d5e7c6fa16cf6976e629d08acfeffe.jpg
ale póki co nie trafiłem na żaden w rozsądnej cenie.


Co to za płytka ?
 
majkel152
to je dysk ssd, chyba kingston nawet Smile
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
m8rgbt1
Witam.
Mam płytę GA-6VLE Gigabyte. I teraz mam pytania:
1.Czy ta płyta da radę sobie z takim zadaniem jakim jest htpc? Siedzi w niej 512mb ddr1.
2.W tym HTPC jak przez co komputer została podłączony(jakie gniazdo) i do czego w tv.Ja myślę że taka przejściówki będą działały:
http://allegro.pl/kabel-vga-hdmi-2m-gold-full-hd-d-sub-krakow-jakosc-i3050061937.html
lub coś takiego:
http://allegro.pl/kabel-hdmi-dvi-1-8m-incore-24h-i3082932362.html
Kiedyś podłączyłem geforce 8500 przez s-video o konwerter a z niego bankami do tv lcd. Jakoś była okropna. Ikony,przeglądarka jakaś masakra. Ale gra o dziwo ładnie się reprezentowała. Czy to samo nie powtórzy mi się na tych przejściówkach?
3.Czy podłączając tv do zintegrowanej karty graficznej, płyta się nie spali? Za duże obciążenie?
4. Czy jest możliwość zrobienia zdalnego pulpitu poprzez ssh? Jakoś? Albo inny program?
5. Czy np. da się zrobić pulpit zdalny w taki sposób że z tefonu z androidem otwieram aplikacje(jest jakaś taka?) i to co robię na fonie (mam pulpit z kompa) aktualnie się tak samo wykonuje na tv? Np pisze otwieram przeglądarkę z telefonu i w tym samym czasie się w tv otwiera.
6.Czy są jakieś programy w trybie graficznym do obsługi RC5?
Z góry dzięki za odpowiedzi na moje pytania
Co lepsze free nas czy xbmc? Ja bym wgrał ubuntu plus xbmc. I teraz da się tak skonfigurwać ten serwer aby widziały go inne pcety? Na innych mam xp i 7 64.
Edytowany przez m8rgbt1 dnia 17-03-2013 00:13
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,421,643 unikalnych wizyt