26 Kwietnia 2024 17:35:17
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.133.149.168
Zobacz wątek
 Drukuj wątek
Uwagi do konkursu
zilog
@house -niechcący strzelasz sobie samobója poprzez restrykcje w tym konkursie. To działa psychologicznie i nowi użytkownicy będą się wstrzymywać do następnych konkursów Smile .

A pobieżnie patrząc od nowych jest spore wsparcie.
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
b3rok
Zagłosowałem - uważam, że zwycięzca powinien pokryć koszt wysyłki, a uzbierane pieniążki lepiej wydawać na: domenę, hosting, nagrody, sprzęt do testów niż na przesyłkę.

Ograniczenie udziału w konkursie dla osób z odpowiednim stażem, moim zdaniem, jak najbardziej zasadne. Nie będzie rejestracji - stricte pod konkurs, a czy ograniczenie stażu miesięcznego czy kwartalnego to niech decydują sponsorzy i organizatorzy.
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
buniaczek

Cytat

b3rok napisał(a):
Zagłosowałem - uważam, że zwycięzca powinien pokryć koszt wysyłki, a uzbierane pieniążki lepiej wydawać na: domenę, hosting, nagrody, sprzęt do testów niż na przesyłkę.

Ograniczenie udziału w konkursie dla osób z odpowiednim stażem, moim zdaniem, jak najbardziej zasadne. Nie będzie rejestracji - stricte pod konkurs, a czy ograniczenie stażu miesięcznego czy kwartalnego to niech decydują sponsorzy i organizatorzy.

Jak najbardziej się zgadzam. Ma to sensSmile Sam się ledwo załapałem z rejestracją Pfft
Z tej okazji będę musiał uczestniczyć w konkursie ;D - ale to wieczorem jak wrócę z pracy :>
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
hermes-80
Jeśli mogę dorzucić swoje 3 gr to faktycznie użytkownicy, którzy wsparli finansowo w tym roku portal powinni mieć bezwarunkową możliwość korzystania z konkursów. - Takie jest moje zdanie.
 
hermes-80

Cytat

dotujący będą mieli wysyłkę na koszt openlinksys Smile jeśli im się poszczęści i wygrają Smile

Jak skoro ich wykluczyłeś Wink w tym ??
 
hermes-80

Cytat

a chyba niewielu jest którzy dotują i zarejstrowali się po tym terminie.

No i dla tego powinieneś ich dopuścić jako bardziej uprzywilejowanych, żeby nie czuli się pokrzywdzenie, a przecież zrobili więcej dla forum niż np ja Wink .
Co do wyznaczenia pewnego stażu to dobry pomysł by jak ktoś napisał nie było pustych rejestracji pod konkursy, a jak ktoś chce to przeskoczyć to dotacja w wyznaczonej kwocie i już jest uprzywilejowany Wink .
Edytowany przez hermes-80 dnia 06-04-2011 13:44
 
zilog
Dla mnie trochę niedorzeczne jest zdanie

Cytat

Nie będzie rejestracji - stricte pod konkurs
- to raczej czysta spekulacyjna przesada. Stanowimy jakąś zwartą społeczność, więc po co podziały na lepszych i gorszych, nowych, starych. W jedności siła.

@house -chętnie czytam twoje posty i cenię Twoje zdanie, wybacz -ale wydaje mi się, że o warunkach w konkursach powinno decydować jakieś grono a nie jedna osoba.
Edytowany przez zilog dnia 06-04-2011 13:58
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
hermes-80

Cytat

@house -chętnie czytam twoje posty, wybacz -ale wydaje mi się, że o warunkach w konkursach powinno decydować jakieś grono a nie jedna osoba.

Tutaj się nie zgodzę bo jeśli wynikiem starań tej jednej osoby są nagrody przeznaczone przez sponsora to jednak ma prawo decydować na jakich warunkach rozda sprzęt, a przypuszczam, że to sprawka house-a.

Cytat


- to raczej czysta spekulacyjna przesada. Stanowimy jakąś zwartą społeczność, więc po co podziały na lepszych i gorszych, nowych, starych. W jedności siła.

Trzeba też zauważyć, że są osoby przychodzące tylko i wyłącznie po pomoc na forum i są takie, które tylko i wyłącznie tej pomocy udzielają.
Edytowany przez hermes-80 dnia 06-04-2011 14:03
 
zilog
Ale on w tym momencie nie działa jako prywatna osoba a administrator forum (publiczna ) z ramienia sponsora i na rzecz społeczności forum -oraz najważniejsze, nie robi tego dla siebie. Ja prywatnie jak sobie zrobię konkurs to mogę ustalać sobie wtedy warunki jakie mi się przyśnia
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
buniaczek
Panowie, zasady zostały już ustalone. Jak napisał house część z warunków konkursu pochodzi od sponsora.

A poza tym regulamin:

Cytat

13. Jeżeli nie akceptujesz regulaminu - nie musisz brać udziału w konkursie Smile

Więc ja osobiście zgadzam się z wypowiedzią:

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Cytat

@house -chętnie czytam twoje posty, wybacz -ale wydaje mi się, że o warunkach w konkursach powinno decydować jakieś grono a nie jedna osoba.

Tutaj się nie zgodzę bo jeśli wynikiem starań tej jednej osoby są nagrody przeznaczone przez sponsora to jednak ma prawo decydować na jakich warunkach rozda sprzęt, a przypuszczam, że to sprawka house-a.

Cytat


- to raczej czysta spekulacyjna przesada. Stanowimy jakąś zwartą społeczność, więc po co podziały na lepszych i gorszych, nowych, starych. W jedności siła.

Trzeba też zauważyć, że są osoby przychodzące tylko i wyłącznie po pomoc na forum i są takie, które tylko i wyłącznie tej pomocy udzielają.

-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
zilog
@house -więc co ci zależy (nie wzoruj się na shibbym) daj szansę
wszystkim chętnym, bo w utrzymaniu forum też biorą udział wszyscy chętni.
Edytowany przez zilog dnia 06-04-2011 14:16
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
hermes-80

Cytat

poza tym, nie ma osób które się zarejstrowały niedawno i dotowały,

Pierwsze lepsze z góry:
- zilog
- zbyszek82
to tak na szybkiego bo nie chce mi się sprawdzać dokładniej Wink .

Wypowiadam się na ten temat bo biorąc udział w konkursie mam takie wewnętrzne poczucie krzywdy Wink tych właśnie osób.
Edytowany przez hermes-80 dnia 06-04-2011 14:32
 
buniaczek

Cytat

zilog napisał(a):
@house -więc co ci zależy (nie wzoruj się na shibbym) daj szansę
wszystkim.

Musisz zrozumieć dwie rzeczy:
Primo: Konkurs został ogłoszony wraz z obecnymi zasadami więc nie można ich zmieniać w trakcie bo część osób już je zaakceptowała wysyłając zgłoszenia do konkursu:
Secundo: Niektóre osoby aby zwiększyć swoje szanse pozakłada konta "słupy" (na znajomych, na rodzinę itp) odbierając szansę uczciwym użytkownikom.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
hermes-80

Cytat

Secundo: Niektóre osoby aby zwiększyć swoje szanse pozakłada konta "słupy" (na znajomych, na rodzinę itp) odbierając szansę uczciwym użytkownikom.

A widzisz na to bym nie wpadł Wink hehehhe.
Mi tam wystarczy jedna szansa Wink tak dla sportu Wink .
 
buniaczek

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Cytat

Secundo: Niektóre osoby aby zwiększyć swoje szanse pozakłada konta "słupy" (na znajomych, na rodzinę itp) odbierając szansę uczciwym użytkownikom.

A widzisz na to bym nie wpadł Wink hehehhe.
Mi tam wystarczy jedna szansa Wink tak dla sportu Wink .

No właśnie, jesteś jednym z tego grona które ma/zna/stosuje w życiu pewne zasady. Lecz admin konkursu musi przewidzieć inne "ewentualności" i jego też musimy zrozumieć.
Kiedyś sam organizowałem konkurs więc wiem jak to wygląda od strony takiego admina.. Więc na miejscu Housa czy shibbiego ustalił bym dokładnie takie same zasady.
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
zilog
Ja nie mam zamiaru brać udziału w konkursie- sprzętu mam nadto, jeszcze w drodze E2000. Mogę konkurs dodatkowo dotować . Ale wszyscy powinni mieć równe szanse i w żaden sposób nie czuję się pokrzywdzony, wręcz przeciwnie. Pomagajmy sobie nie patrząc na staż i inne opcje.
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
buniaczek

Cytat

zilog napisał(a):
Ja nie mam zamiaru brać udziału w konkursie- sprzętu mam nadto, jeszcze w drodze E2000. Mogę konkurs dodatkowo dotować . Ale wszyscy powinni mieć równe szanse i w żaden sposób nie czuję się pokrzywdzony, wręcz przeciwnie.

Więc pozwólmy działać adminowi Smile Moim skromnym zdaniem wie co robi i zna zagrożenie późniejszych roszczeń (a skoro robi to całkowicie charytatywnie to po co mu późniejsze problemy).

Ja osobiście mam jeden ruter i gdyby się tak udało się wygrać w konkursie to jeden z nich przeznaczył bym na testowanie nowych wersji shibbiego (nie ma obaw że pozostanę bez netu..)
Obecnie mam wyrzuty iż nie mogę w ten sposób wspierać rozwoju tomato :/
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
buniaczek
Moim zdaniem było dobrze jak było (nie dlatego, że akurat się łapie w widełki ale wynika to z mojego wcześniejszego doświadczenia z konkursem jaki przeprowadzałem).
Aczkolwiek pomysł zorganizowania konkursu gdzie co druga edycja będzie dopuszczać "młodszych" użytkowników do udziału też jest fajny(kwestia ustalenia sensownej daty rejestracji).

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie Smile
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
zilog
Uprzedziłeś mnie @house. Właśnie miałem zapytać w temacie, dlaczego ograniczenia niby przed spekulacjami w tym konkursie są OK! a brak ograniczeń w następnych już takich podejrzeń nie rodzi i też jest - OK!. Kto głównie się wypowiadał, zostawiam bez komentarza.

Jest -o wiele lepiej (co jak co, ale wymyśliłeś dobry kompromis- dzięki!). Jak już - to powinni brać udział Ci zarejestrowani przed jakąkolwiek informacją o konkursach (to dla tych co się tak przejęli spekulantami i stawianiem "słupów" przez całe rodziny ) Smile .
Edytowany przez zilog dnia 06-04-2011 17:10
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
krisan
Jestem zarejestrowany od 22 marca... mam nadzieję, że się załapię na jakiś konkurs z tej seriii....
[small]Asus RT-N16: http://tomato.groov.pl/tomatoanon.php...0c5eb9d583
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-12x K26 USB VPN

[b][color=#000099]Siemens Gigaset C475IP VoIP & Land
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 13

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,374,774 unikalnych wizyt