29 Kwietnia 2024 02:24:25
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· nju swiatło pytania
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.133.156.156
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
NETGEAR WRN3500L kilka pytań
overflow
Witam, od kilku dni jestem posiadaczem routera WRN3500L i mam kilka pytań dotyczących alternatywnego oprogramowania. Ponumeruję pytania, żeby można było łatwiej na nie odpowiedzieć, Z góry przepraszam już za te pytania, ale boję się, żeby czegoś nie popsuć.

1. Producent wspiera alternatywne oprogramowania do tego routera, to czy jeżeli będzie jakieś uszkodzenie to mogę oddać router na gwarancję z innym softem?
2. Czy jeżeli wgram zły soft, to da się jakoś odratować router?
3. Czy po w wgraniu np. Tomato będzie mi działać streaming (RTSP)? Bo na tel czasem oglądam sobie filmiki z YouTube.
4. Jaki soft i wersję wybrać? Myślałem nad Tomato PL ( http://tomato.groov.pl/K26/build54-036H-PL/tomato-K26USB-1.28.9054RAF-PL-MIPSR1-beta-036H-Ext.trx ). I jak zainstalować go?
5. Czy jest możliwość wgrania własnego szablonu do Tomato oraz edycji menu?
6. Czy jest możliwość podpięcia pod router za pomocą huba usb np. 1 pen drive i drukarki? Jeśli tak, to czy taki pen drive by mi długo wytrzymał (bo jest w końcu mają jakąś tam określoną ilość cyklów zapisu i odczytu)?
7. Czy da radę zainstalować programy do pobierania z torrentów (rtorrent to się chyba nazywa) i z zwykłych serwisów typu hotfile (RSGET.PL chyba) razem, oczywiście jakbym pobierał z jednego to drugiego bym nie używał i tak na zmianę. Mają one nakładki graficzne poprzez WWW i czy da się je edytować jakby coś?
8. Czy da radę postawić serwer WWW wraz z PHP 5 i MySQL (nie koniecznie, bo dużo ramu zjada chyba)?
9. Czy da się przekierować np. www.google.pl na ten mój serwer WWW? To chyba iptables jest, ale czy jest już zawarty w tym oprogramowaniu?
10. Czy da się ustawić FTP na główny katalog, ze mógłbym edytować konfiguracje pobierają pliki sobie na dysk? Czy też jest jakiś już edytor tekstowy w miarę przyjazny dla nowego użytkownika?
11. Czy da się ustawić jak jak jest w podstawowym sofie np. //readyshare jako dysk sieciowy w Windowsie?
12. Czy jest jeszcze coś co warto zainstalować?
13. Czy da się przeprogramować ten przycisk z przodu, że po naciśnięciu będzie np. włączać serwer WWW? I czy pozostałe diody będą działać tak samo jak te w podstawowym sofie?
14. Chyba najważniejsze pytanie czy to wszystko razem utrzyma ten router? Nie będzie mulić? Zależy mi na bezawaryjności i żeby nie spowalniało łącza. Pliki jak coś będę pobierał tylko w nocy.
15. Wszystkie inne ustawienia konfiguruję się poprzez SSH przez putty?

Pozdrawiam Dawid.
 
shibby
1) tak bez problemu. Nawet jak uwalisz router wgrywaja altenatywny soft to producent wymieni ci sprzet na nowy
2) odratowac sie da. sposob jest nawet opisany na myoperouter ale trzeba rozebrac router wiec w przypadku uwalenia routera lepiej oddac go na gwarancje
3) na to pytanie ci nie odpowiem bo nei bardzo wiem o co chodzi.
4) i wlasnie w tym momencie uwalilbys router Wink prawie wszystko dobrze ale musisz wybrac MIPS2 a nie 1, oczywiscie k26usb. Sposob wgrywania jest opisany w dziele tomato -> tomato usb k2.6 -> drugi post. W skrocie wgrywasz najpierw ddwrt a pozniej tomato.
5) szablon w sensie skorka? Tak jest taka mozliwosc. Ingerencji w menu nie masz.
6) tak mozna uzyc huba
7) widze ze cos tam liznales tutoriali ale nie do konca. do rapida, hofile itd masz rsget.pl. Do torrentow lepiej nadaje sie transmission. Wszystko masz w tutorialach. A jakbys przeczytal temat w moim tomato pl to bys widzial ze wlasnie skonczylem tomato z wbudowanym transmission.
8) tez jest to w tutorialach. Nawet w tutorialu o ruorrencie masz opis jak postawic lighttpd + fcgi i juz masz serwer www z php. Chcesz wiecej? To masz w optware apache2. Pozostaje kwestia konfiguracji.
9) nie rozumiem pytania. Tomato to linux wiec iptables ma.
10) tomato to system read-only. Nie mozna edytowac plikow z drzewa root. Wszystko jest trzymane w nvramie. Czescia zapisywalna jest jffs albo podmontowany dysk. Ale odpowiadajac na twoje pytanie to tak jest mozliwosc ustawienia katalogu ftp na root drzewa linuxa. Tylko ze to bez sensu Wink
11) to jest serwer samby i tak jest w tomato
12) dzial tutoriale zaprasza. Proponuje zaczac od optware bo to ono wlasnie umozliwia instalowanie dodatkowych paczek na tomato.
13) tak przycisk jest konfigurowalny i mozna podpiac wiele akcji pod niego w zaleznosci jak dlugo przytrzymasz przycisk to inna rzecz sie stanie. Nie wiem jak diody swieca w oryginale ale na tomato dzialaja poprawnie.
14) netgear demonem nie jest. Napewno bedziesz musial zastosowac swap zeby to wszystko udzwignac. Ale jak zrobisz wszystko dobrze to bedzie dzialac stabilnie. Ja na wiele slabszym sprzecie (mowa o asusie wl500gp) mialem jeszcze wiecej rzeczy odpalone Wink
15) to konsola. Nauczysz sie z niej korzystac. Jak w kazdym linuxie jest to rzecznieodzowna i chcac nie chcac wkoncu bedziesz zmuszony z niej skorzystac Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
overflow
3. Chodzi mi o to, że na starym routerze (za 50zł) nie działało to i trzeba było ręcznie przekierowywać porty.
4. To Tomato te http://tomato.groov.pl/K26/build54-036H-PL/tomato-K26USB-1.28.9054RAF-PL-MIPSR2-beta-036H-Ext.trx
i dd-wrt te http://www.dd-wrt.com/routerdb/de/download/Netgear/WNR3500L/-/dd-wrt.v24-14896_NEWD-2_K2.6_mini.bin/3758 będzie dobre?
15. Nawet się cieszę, że jest konsola, bo zawsze chciałem nauczyć się z niej korzystać Smile.

Serdecznie dziękuję Ci za obszerną odpowiedź.
Pozdrawiam Dawid
 
shibby
3) wydaje mi sie ze nie powinno byc problemow. Ja i na telefonie i na tablecie youtube ogladam.
4) tak teraz wybrales poprawny obraz Smile ddwrt do inicjalizacji masz tu
http://www.dd-wrt.com/routerdb/de/dow...R3500L.chk
15) no to masz okazje Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
overflow
4. Przy dd-wrt jest Not Found
 
shibby
ucielo mi link

http://www.dd-wrt.com/routerdb/de/dow...L.chk/3817
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
stalminator
http://www.dd-wrt.com/routerdb/de/download/Netgear/WNR3500L/-/dd-wrt.v24-14896_NEWD-2_K2.6_mini-WNR3500L.chk/3817

Swoją drogą przydał by się tutaj na forum jakiś MEGA FAQ ;P, bo spora część pytań ciągle się powtarza. Dla przykładu coś takiego - w każdym podforum działu Sprzęt / Hardware byłby temat przybliżający możliwości najpopularniejszych urządzeń danej firmy wraz z opisem co i jak na każdym można zainstalować, ewentualnie z linkami do odpowiednich części forum. Sam szukając informacji na jakiś konkretny temat często znajduje ją po żmudnych poszukiwaniach w jakimś poście z 2007 roku ;>. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że wymaga to sporej pracy i zaangażowania, ale jak ktoś ma trochę wolnego czasu i akurat się nudzi to mógłby przy czymś takim podłubać Smile.

EDIT:Link został poprawiony jak pisałem posta, ale druga część nieco offtopowa pozostaje aktualna Smile.
--
VDSL2 FG4B+WNR3500L[Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-116 K26 USB VPN]
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 19

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,116
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,423,266 unikalnych wizyt