28 Marca 2024 11:17:49
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [26]
· [Howto] Xpenology... [13]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.234.55.154
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
WRT54G V.5 problem z dostępem przez www
Witam zakupiłem jakies 2 miesiące temu to urządzonko. Uzywam go w tej chwili w małej sieci osiedlowej. łacze to dsl z TPSA 2MB(podzielone na 10 kompów w tym jeden pracuje po wifi a reszta po kablu). do tego mam od paru dni switcha dlinka des1016d. Mam wgrane oprogramownaie 1.00.6. Wgrywałem je już zresztą kilkakrotnie. Krótko mówiąc mam problemy z dostępem po kablu przez WWW do tego AP. W tej chwili wymieniłem switcha na Dlinka wiec chce troche poobserwowac, ale tak czy inaczej problem z dostepem w sieci LAN przez www mam nadal. przez przeglądarkę loguje sie poczym strona się nie wyświetla. Nadmienie że resetowałem juz kilkakrotnie tego Linksysa. Zauważyłem ze problemy zaczęły mi się od momentu upgradu softwaru do wersji 1.00.6. Nie wiem co z tym zrobić. Sam router skonfigurowany jest na Static IPi necik chula super Boje sie ze downgrade do poprzednije czyli 1.00.4 moze pogorszyć prace .Prosze o poradę. Problem leży tylko w dostepie przez przeglądarke.
 
stegano
Spróbuj z beta 1.00.7 do zassania w Download
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
qba
u mnie na 1006 sie wieszał non stop teraz wgralem 1007 beta zobaczymy jak nie to pojdzie w ruch 1004 a jak to nie pomoze to pojdzie na gwarancje ...
 
stegano

Cytat

qba napisał/a:
u mnie na 1006 sie wieszał non stop teraz wgralem 1007 beta zobaczymy jak nie to pojdzie w ruch 1004 a jak to nie pomoze to pojdzie na gwarancje ...


Powiedzą Ci że sprzęt, jako sprzęt jest sprawny, i odeślą go z powrotem (bo na oprogramowanie nie ma i nie będzie gwarancji).
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
qba
aha :| no ale jak zmiana oprogramowania nic nie dawala ? i dalej sie wieszal hmmm bez sensu .... chociasz jak narazie na tym beta dziala dobrze moze akurat zmiana pomogła
 
stegano
Podejrzewam że v5 nie poprawili jeszcze buga, który gasi połączenia dopiero po paru dniach Angry
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
qba
hmm tu raczej nie chodzilo o gaszenie ale o wieszanie sie w przypadku większej ilosci połączen Wink
 
stegano
Właśnie o tym mówię, nawiązywane połączenia są rozłączne dopiero po x czasie, dlatego po odpaleniu p2p po jakimś czasie router się przymula bo nie zamyka portów po zakończonej sesji z danym hostem. W HyperWRT Thibor v x, problem został już dawno rozwiązany i Established State Timeout: ustawiony jest na 600 sekund.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
Witam ponownie. Problem cał yczas wystepuje. W tej chwili mam wgrane oprogramowanie 1009 ale ta czynnośc w niczym nie pomogła. Mam kilka wniosków, prosiłbym Was o jakieś ustosunkowanie się. W tej chwili w cełej sieci pracuje 9 kompów, wszystki pracują po lanie (wifi wyłączone) zauważyłem, że problem pojawia się jak wpinam kolesi którzy ostro ciągna prze p2p. Stąd moje pytanie jak i w którym miejscu (najlepiej proszę o jakieś zrzutyekranowe) ustawić porty, priorytety, blokowanie p2p aby normalni użytkownicy www nie wydzwaniali do mnie, ze im necik koszmarnie działa. Powiem szczerze, że trochę się uczę, dlatego prosze o wyrozumiałośc ,jestem juz gotowy przejść na rozwiązanie "router nafreesco",bo mam już dość tego linksysa. MOje wniski w tej chwili są takie że internet działa, ale koszmarnie wolno, dalej są problemu aby dostac się przez przglądarke do routera. co powinienem ustawic aby chodizło to dobrze, ze by pasmo było dzielono po bożemu. Bardzo proszę Was o pomoc, bo już mnie rozpacz ogarnia. A sąsiadów mam upierdliwych :-( W załączeniu plik z ustawieniami z zakładki basic
Edytowany przez dnia 25-05-2006 12:43
 
arteq

Cytat

Piterowy napisał/a:
Witam ponownie. Problem cał yczas wystepuje. W tej chwili mam wgrane oprogramowanie 1009 ale ta czynnośc w niczym nie pomogła. Mam kilka wniosków, prosiłbym Was o jakieś ustosunkowanie się. W tej chwili w cełej sieci pracuje 9 kompów, wszystki pracują po lanie (wifi wyłączone) zauważyłem, że problem pojawia się jak wpinam kolesi którzy ostro ciągna prze p2p. Stąd moje pytanie jak i w którym miejscu (najlepiej proszę o jakieś zrzutyekranowe) ustawić porty, priorytety, blokowanie p2p aby normalni użytkownicy www nie wydzwaniali do mnie, ze im necik koszmarnie działa. Powiem szczerze, że trochę się uczę, dlatego prosze o wyrozumiałośc ,jestem juz gotowy przejść na rozwiązanie "router nafreesco",bo mam już dość tego linksysa. MOje wniski w tej chwili są takie że internet działa, ale koszmarnie wolno, dalej są problemu aby dostac się przez przglądarke do routera. co powinienem ustawic aby chodizło to dobrze, ze by pasmo było dzielono po bożemu. Bardzo proszę Was o pomoc, bo już mnie rozpacz ogarnia. A sąsiadów mam upierdliwych :-( W załączeniu plik z ustawieniami z zakładki basic


wg mnie masz 2 wyjscia:
1)zablokowac p2p - porty powyzej 1024 wyszystkie drop Smile
2)zainstalowac dd-wrt micro - wymaga to jtaga
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
No tak tyle ze z tego co się orientuję to do tego modelu nie ma możliwości wgrania innego softu poza oficjalnym linksysowym.
 
arteq

Cytat

Piterowy napisał/a:
No tak tyle ze z tego co się orientuję to do tego modelu nie ma możliwości wgrania innego softu poza oficjalnym linksysowym.


jest alternatywa Pfft dd-wrt via jtag Wink po szczególy www.dd-wrt.com
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 11

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

Adooni
18-03-2024 19:20
Asus napisał coś takiego Note: Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node. Only one set is available for each band.

70,416,477 unikalnych wizyt