07 Maja 2024 22:46:12
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.83.150
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
Netgear WNR3500L czy to dobry wybór?
markot_84
Witam Wszystkich użytkowników Forum OpenLinksys.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i bardzo proszę o wyrozumiałość, jeśli coś źle robię to proszę o poprawę.

Jestem przed zakupem swojego pierwszego routera, bardzo dużo czytałem na ten temat, mój wybór padł prawdopodobnie na Netgear WNR3500L, Bardzo mnie ciekawi wgranie Tomato jestem kompletnie laikiem w tych sprawach ale jeśli dobrze poczytałem ma bardzo łatwy i przyjazny interfejs GUI oraz jest w języku polskim.

Cy może wybrać inny router? Bardzo proszę poradźcie mi coś Ciekawego, może inne modele innych firm tak do 300zł, bardzo zależy mi na paru funkcjach, takich jak:

-użytkowników w sieci max 3
-dysk sieciowy ( dysk zewnętrzny 1TR)
-podłączenie drukarki sieciowej
-szybki transfer plików między komputerami
-możliwość ściągania plików przez Torrent albo płków FTP( typu hotfile itp..)

to chyba najważniejsze dla mnie funkcję

Bardzo proszę o Odp będę bardzo wdzięczny

pozdrawiam
Edytowany przez markot_84 dnia 19-01-2011 12:00
 
shibby
bedzie odpowiedni Smile Tomato masz moje w jezyku polskim.

Pamietaj jednak ze z takiego dysku podpietego pod USB nie osiagniesz wiekszych transferow niz 5-6MB/s. Miedzy komputerami jednak wymiana plikow bedzie szla juz z predkoscia gigabitowa, tyle na ile pozwola komputery Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
markot_84
Bardzo dziękuje za bardzo szybką Odp tak myślałem że to dobry wybór, a czym się różni model wyższy? Netgear WNR3700L?
 
markot_84
a zapomniałem napisać odbiornik internetu mam taki "UBIQUITI NETWORKS NanoStation5 " czy będzie można to podłączy pod tego Netgara?
 
sasiadka
Nie tylko Ty jesteś "laikiem w tych sprawach".
Tu na Forum zapewne znajdziesz porady.
Ja od roku użytkuję Netgear'a WNR3500L i własnie tu
doradzono mi co kupić, a teraz Wszystkich męcze odnośnie
ustawień i zastosowań, które potrzebuję.
Czytaj i pytaj. Dla Kolegi shibby chyba nie ma większych
tajemnic odnośnie routerów i nie tylko.
Witamy w naszym gronie.
-----------------------------------------------------
Pozdrawiam : Marian
Router NETGEAR WNR3500Lv1
Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-132 K26 USB BTgui-VPN
 
markot_84
Człowiek musi się wszystkiego nauczyć, ale potem jaka satysfakcjaSmile

A możne troszkę poczekać, dołożyć i kupić jakiegoś dobrego ASUSa? Albo NETGEAR WNDR3700?
Edytowany przez markot_84 dnia 19-01-2011 12:35
 
shibby
no jak asusa to juz tylko rtn16. +100zł do netgeara.

Cytat

a czym się różni model wyższy? Netgear WNR3700L?


zacznijmy od tego ze to atheros wiec nie jest wspierany przez tomato Smile ponadto ma dwa radia: 2,4GHz i 5GHz.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
markot_84
ASUS RT-N16 jest dobrym routerem czy warto dołożyć do niego co on ma takiego Ciekawego, czym może różnić się od NETGEARa, wiem że bez problemu można wgrać Tomato. Ale czy taki router przyda mi się do użytku domowego.

Przepraszam że zadaję takie pytania, ale chcę dobrze to rozegrać i kupi coś Ciekawego, zawsze mam taka dewizę życiową że nie prędko kupię inny routher. A chcę zbudować w swoim dom istne centrum multimedialneSmile

Jeszcze raz dziękuję za Odp
Dobrze że są tacy ludzie że pomogą doradzą.

Dziękuję
 
shibby
roznice miedzy asusem a netgearem omawialem wielokrotnie:

- procesor - asus 533MHz, netgear 480MHz
- pamiec ram - asus 128MB, netgear 64MB
- pamiec flash - asus 32MB, netgear 8MB
- usb - asus dwa porty, netgear 1 port
- anteny - asus 3 odkrecane, netgear 3 wbudowane

Wybor nalezy do ciebie. Moim zdaniem warto doplacic i kupic raz a dobrze. Ale sa i tacy gdzie netgear w zupelnosci wystarczy. Najwazniejsze to zadac sobie pytanie czy antenki wbudowane wystarcza. Jak tak to brac netgeara. Jak nie to asusa.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
markot_84
I taka odpowiedz mnie satysfakcjonuje, mam takie same zdanie raz a porządnie, poczekam, dołożę i kupię Asusa RT-n16, mam nadzieję że później poradzicie mi jak to wszystko wgrywać i obsługiwać ale to już po zakupię

Pozdrawiam i dziękuję
 
ZzackK
Jak wszystko kwestia potrzeb i zastosowania, dla mnie Asus to przerost formy nad treścią, bo do mojej domowej sieci nie skorzystam z jego możliwości/wydajności.

Kwestia zasięgu to porównywalna sprawa, ale
3500L zakupiłem za 280zł. W przypadku chęci zwiększenia zasięgu dokupię punkt dostępowy lub np 1600GL i wyjdę cenowo jak za asusa, a zasięg będzie diametralnie lepszy Smile
 
Auxxy
Mam pytanie odnośnie takiego zakupu - właściwie zdecydowany już byłem na Asusa, ale 450 zł za ten cały osprzęt trochę mnie odstrasza.
Czy różnice w pamięciach i/lub procesorze są jakieś specjalnie znaczące?
Generalnie mam podłączonego Xboxa 360 (lan), Desktop (lan), 2x laptop (wifi) i w przyszłości jeszcze serwer plików po lanie - używam sieci do streamowania generalnie wszystkiego wszystkim - zdjęcia, muzykę itd. trzymam na desktopie, a reszta korzysta z tego jak z chmury. Streamuję też filmy 1080p do Xboxa i laptopów, w tym czasie komp pobiera cały czas dane z netu (i wysyła).
Czy w takim wypadku różnice między tym, a tym będą w granicach 5%? Zasię nie jest dla mnie jakoś super istotny, w tej chwili mam jedno-antentowego NG DG834 i ogarnia.
Edit: żeby nie było wątpliwości, ogarnia zasięgiem, niestey jego moce przerobowe doprowadzają mnie do furii Wink
Edit2: do tego 3x smartfon przez WiFi czasami atakują.
 
jarek7714

Cytat

Auxxy napisał(a):
Mam pytanie odnośnie takiego zakupu - właściwie zdecydowany już byłem na Asusa, ale 450 zł za ten cały osprzęt trochę mnie odstrasza.
Czy różnice w pamięciach i/lub procesorze są jakieś specjalnie znaczące?
Generalnie mam podłączonego Xboxa 360 (lan), Desktop (lan), 2x laptop (wifi) i w przyszłości jeszcze serwer plików po lanie - używam sieci do streamowania generalnie wszystkiego wszystkim - zdjęcia, muzykę itd. trzymam na desktopie, a reszta korzysta z tego jak z chmury. Streamuję też filmy 1080p do Xboxa i laptopów, w tym czasie komp pobiera cały czas dane z netu (i wysyła).
Czy w takim wypadku różnice między tym, a tym będą w granicach 5%? Zasię nie jest dla mnie jakoś super istotny, w tej chwili mam jedno-antentowego NG DG834 i ogarnia.
Edit: żeby nie było wątpliwości, ogarnia zasięgiem, niestey jego moce przerobowe doprowadzają mnie do furii Wink
Edit2: do tego 3x smartfon przez WiFi czasami atakują.
w pracy tego sprzętu na tym samym firmware(tomato) różnic trudno będzie zauważyć-ten sam procek, 64mega to nie jest mało jak na router-jest to właśnie typowy compact pod tomato do użytku domowego, zaś asus to sprzęt bardziej uniwersalny-możliwość podłączenia zewnętrznych anten, 2usb i oczywiście dużo szersze wsparcie softwerowe (wiele różnych firmwarów pisanych na ten router i łatwa ich instalacja na tym sprzęcie) Smile
jareq
 
Auxxy
No generalnie ze wzgledu na fakt, ze to forum jest poswiecone raczej Tomato i wszyscy tu sa ogarnieci to sadze, ze bede przyklejony do tego firmwareWink

Czyli generalnie mowisz, ze do tego co chce robic wystarczy mi ten NG?
 
jarek7714

Cytat

Auxxy napisał(a):
No generalnie ze wzgledu na fakt, ze to forum jest poswiecone raczej Tomato i wszyscy tu sa ogarnieci to sadze, ze bede przyklejony do tego firmwareWink

Czyli generalnie mowisz, ze do tego co chce robic wystarczy mi ten NG?
w zupełności Smile
jareq
 
zilog
Z mojej praktyki wynika jednak, że router z antenami zewnętrznymi spisuje się o wiele lepiej przy różnego rodzaju przeszkodach typu ściany i dalszych odległościach. Poza tym można kombinować z antenami i je odpowiednio ustawiać. Wszystko zależy od warunków lokalowych.
Edytowany przez zilog dnia 20-02-2011 02:18
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
jarek7714
do użytku domowego w zupełności wystarczy-propagacja fali na 2.4ghz z każdym przeciętnym mieszkaniem da sobie radę, chyba że mieszka się w bunkrze lub w izolowanym blaszaku, inaczej wygląda sytuacja w paśmie 5ghz-tu gdy nie mamy zewnętrznej anteny 8-14db to możemy się pobawić i poćwiczyć, a o względnym zasięgu w całym mieszkaniu zapomnieć Smile
jareq
 
zilog
To racja. Fale o częstotliwości 5GHz całkowicie inaczej zachowują się w pomieszczeniach z "przeszkodami" i praktycznie lepiej wykorzystywać je do połączeń na zewnątrz w otwartej przestrzeni.
RT-AC-68u
RT-N16+ Linksys E2000 jako band 5GHz

Synology DS110j (DSM5)
WDTVLive

Linksys PAP2T-EU
 
Kerami82
Zastanawiam sie nad tym routerem. Nie mam duzych wymagań. Rozumiem że 2-3 użytkowników + 3 tunery sat nie będa stanowiły problemu. OSCAM z tego co czytałem tez działa. Martwi mnie tylko ten zasięg. Mieszkam w domku jednorodzinnym. Router by stał na strychu. Teraz mam wrt54gl. Na Parterze stoi klient tuner sat łączący się poprzez acces pointa. Czy WNR3500L poradzi sobie przez 2 stropy? Nie musze miec super przesylu. Byleby działało.
 
shibby
mysle ze bedzie mial wiekszy zasieg na netgearze niz na wrt.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,620,139 unikalnych wizyt