05 Maja 2024 01:19:39
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [22]
· konfiguracja rout... [10]
· nju swiatło pytania [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.117.196.184
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
Netgear CG3200 - zmiana oprogramowania ?
asmodeus
Witajcie,

Pierwszy post, pierwsze minuty na forum jako zalogowany użytkownik ... wypada bym się przywitał Smile

Mam na imię Piotr, mam 26lat i uwielbiam robić sobie pod górkę Smile
Ogólnie zajmuję się elektryką, automatyką, telebimami, elektroniką i troszkę fotografią ...

Pisząc że lubię robić sobie pod górkę, miałem na myśli, że lubię robić coś samemu, nie koniecznie wychodzi to potem ekonomicznie czy łatwo :/

Mam router Netgear CG3200 do sieci kablowej DOCSIS 3.0 ... troszkę czytałem o Tomato i chciałbym wgrać do tego routera ... pytanie tylko czy można ??
Oczywiście pomijamy opcję sieci Docsis.

Prosił bym o chwilkę wyrozumiałości na start, mam nadzieję że szybko nauczę się od Was podstaw, a za jakiś czas ja będę pomocny innym Smile

Dziękuję i pozdrawiam
Piotr
Edytowany przez asmodeus dnia 17-01-2011 17:25
 
hermes-80
Tomato jest tylko na brodcom-y i w dodatku na routery ethernetowe i na nic więcej innego nie pasuje.
 
asmodeus
Właśnie rozkręciłem urządzenie by sprawdzić jaki modem jest zainstalowany wewnątrz ... niestety producent nie jest podany. Jedynie jakiś part no. 30469A3D696B :/ z wyjściem na dwie anteny.

Czy w takim razie można zainstalować jakieś inne oprogramowanie ??
Czy lepiej wywalić ten router i szukać czegoś innego ??
Edytowany przez asmodeus dnia 17-01-2011 18:26
 
kille72
Tomato: nie
DD-WRT: nie
OpenWRT: nie

Oddaj go i wez cos innego. Ale jak Ty chesz miec wszystko w jednym tz. Gateway z 2 liniami VoIP to raczej nie znajdziesz alternatywnego softu na takie urzadzenie.

Ja mam Netgear WNR3500L z Tomato + Siemens Gigaset A580 IP ktory moze miec 6 lini VoIP, mam tez ATA SPA-1001 z 2 liniami VoIP, wszystko dziala super.

Ile dales za tego CG3200?
 
asmodeus
Tzn, może wyjaśnię na czym mi zależy i o co chodzi, bo źle zacząłem rozmowę.

CG3200 dostałem jako sprawny złom elektroniczny, ale nie wiadomo było do czego go użyć.

Posiadam Neostradę 20Mb, obecnie używam Livebox, mam podpięte 3 komputery aktywnie działające, i 4 bardzo sporadycznie.

Moim marzeniem jest posiadanie dobrze działającego routera który może:
- ograniczyć przepustowość dla poszczególnego użytkownika
- prowadzić statystyki np. obecności w sieci, czy przesyłu danych
- WOL - Wake On Lan
- zdalny dostęp do komputerów, czy dysku sieciowego
- port USB dla: dysku sieciowego, skanera czy drukarki

Voip nie używam ... i pewnie długo nie będę, ponieważ większość czasu przebywam poza domem.

Mogę kupić router Draytek Vigor 2820, jednak nie jestem pewien czy on dobrze będzie działał przy łączu 20M ??
2820 jest bez "n" czyli nie ma wifi, muszę zastosować zewnętrzny AP przez co każdy podpięty pod AP będzie anonimowy ... tak mi się wydaje ??
Edytowany przez asmodeus dnia 17-01-2011 18:47
 
kille72

Cytat


Mogę kupić router Draytek Vigor 2820, jednak nie jestem pewien czy on dobrze będzie działał przy łączu 20M ??
2820 jest bez "n" czyli nie ma wifi, muszę zastosować zewnętrzny AP przez co każdy podpięty pod AP będzie anonimowy ... tak mi się wydaje ??


Za 800 zl??? Ciekawe jaka alternatywe chcesz wgrac na niego...

Ja polecam modem adsl + Asus RT-N16 (2 poty USB, 128 MB RAM, radio N) ew. Netgear WNR3500L (1 port USB, 64 MB RAM, radio N).
Wgrasz Tomato i masz wszystko czego zapragniesz o ile Cie nie interesuje WiFi 5 GHz.
 
asmodeus
Vigor 2820 mam za 400zł, więc cena jest dość dobra ... a oprogramowania na pewno nie będę zmieniał, ponieważ funkcjonalność moim zdaniem jest bardzo duża.

Asus RT-N16 polecany jest praktycznie za każdym razem, za pewno urządzenie + soft to idealne połączenie. Jednak koszt zakupu modemu adsl + asusa jest dość wysoki ... dokładając troszkę więcej, mam już Vigor 2820n (wifi N + gigabit itd)

Hmmm ... teraz to mam już coraz większy dylemat jaki sprzęt zainstalować w domu.
Chyba powinienem dobrze się zastanowić nad sprzętami.
Tomato wciąż będzie się rozwijało, Draytek pewnie będzie stał w miejscu.
 
foooox
Daj sobie spokój z produktami Draytek'a. Kiedyś myślałem, że dobry sprzęt niestety musi sporo kosztować i kupiłem Vigor'a 2800 za 500zł, co było sporą kwotą jak na tamte czasy. QoS nie działał w ogóle, a jedynie ograniczanie pasma i ilości połączeń. Ale na szczęście trafiłem na to forum i kupiłem WRT54GS i wgrałem Tomato. Uwierz mi nie ma co porównywać - w Tomato wszystko działa i prawie wszystko co chcesz ustawisz. Oprócz sprzętu równie ważny jest soft. Poza tym w moim przypadku za Draytek'a miałbym wtedy dwa WRT54GS.

To kup TP-Linka TL-WR1043ND i wgraj Gargoyle. Zapewniam Cie, że będziesz mieć większe możliwości konfiguracji niż w Draytek'u, które będą DZIAŁAĆ. A kasy starczy Ci na modem i na router i jeszcze coś zostanie...
Edytowany przez foooox dnia 17-01-2011 22:08
 
asmodeus
Co do forum ... to czytam też inne, głównie o elektronice, jednak tutaj jestem zaskoczony ogromem informacji na temat konkretnych sprzętów.

Obecnie dobrze działa Livebox, więc pewnie przesiadając się na TL-WR1043ND będzie świetnie, a na Asus'a RT-N16 to już kosmos ...

Poczytam o tym TP, pewnie nie jestem tak wymagającym użytkownikiem, że na moje potrzeby będzie odpowiedni. (Może za pieniążki które się uratują, dokupię dysk sieciowy na gigabicie, na pewno przyda się dysk lokalny)
 
foooox
Recenzja: http://twojepc.pl/artykuly.php?id=tes...l-we1043nd

Tu masz zrzuty Gargoyle'a: http://www.gargoyle-router.com/wiki/d...creenshots

Tutaj Gargoyle PL: http://eko.one.pl/

A tutaj dyskusę na temat Gargoyle PL: http://openrouter.info/forum/viewtopi...f=22&t=352

Miłej lektury...
Edytowany przez foooox dnia 17-01-2011 22:41
 
asmodeus
Dziękuję za pomocne linki Smile

Kupiłem na próbę TL-WR1043ND ... dziś już nie dam rady, ale jutro wieczorkiem będę próbował zainstalować nowe oprogramowanie ... hehe, póki co wiem że jest, jednak co dalej ... to dopiero będę czytał.

Póki co modemem do Neo będzie Livebox, jednak chwila moment i będę zmieniał ... możliwe że na:
- TP-Link TD-8816
- Vigor 120
Tu muszę podpatrzeć jak to inni wykonali Smile

Dziękuję bardzo za pomoc Smile
Pozdrawiam serdecznie
 
DaveZworka
A moje bardzo pilne pytanie - czy mozna w tym ruterze (CG3200) zmienić MAC ?? chętnie bym go przygarnął bo mam za 70zł okazje kupić.
 
szalikmars
nie wywalaj 70 zł w błoto kup
za 100 kilkanascie złotych asusaRT-n10 i wgraj tomato
 
jarek7714
za 99zł w interprojekcie masz tp-linka z wifi n, portem usb , prockiem 400mhz/32ram i gwarancją door to door 24m-ce, oczywiście możesz na nim zainstalować open-wrt gargoyle i masz wypas router Smile
jareq
 
DaveZworka
Zależy mi na podziale łącza więc open wrt odpada... spojrzę na tego asusa jak sie uda w tej cenie wyrwać to wezmę skoro polecacie. Dzięki

P.S.
już wywaliłem w błoto 70zł na WRT54G v5 Wink
Edytowany przez DaveZworka dnia 01-02-2011 10:12
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,571,330 unikalnych wizyt