18 Kwietnia 2024 16:20:52
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.221.41.214
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
jack78
Daj na PW maila, to ci wyślę 102 PL, u mnie działa na 2 sztukach WL-500gP v2 bez problemów.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
packrobottom
Shibby,

Thanks for the great work. I just got a N-66u yesterday for the purpose of using it with your firmware. I have the AIO build on it. I have two small issues hopefully you or someone here can help me with. I have an NFS share on an OSX machine. The entire network uses it and it's working fine. My goal is to have the n-66u mount this share and then have the built in torrent client save to it.
When I try and mount the NFS share via ssh I get the following:

root@router:/tmp/mnt# mount.nfs 192.168.1.2:/Volumes/Media/Downloads /mnt/Downloads
mount.nfs: rpc.statd is not running but is required for remote locking.
Either use '-o nolock' to keep locks local, or start statd.

I got it to mount with the -o nolock but transmission just crashes after starting a torrent. Any help would be greatly appreciated.
is tomatousb on the Asus N-66u capable of mounting a network NFS share and then writing to it with the transmission client?
thanks
 
shibby

Cytat

ssidu napisał(a):

Witam wszystkich.
Chciałbym się dowiedzieć kiedy mógłbym się spodziewać ( jak pewnie zresztą większość forumowiczów ) nowego pomidorka na miprs 1 (WL500gP) bo 101EN Sypie czasem bugami....


jakimi bugami? na swoim wl500gp v1 nic nie zauwazylem.

Wersja 104 się kompiluje. Na weekend powinna być.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ssidu
Skubaniec ogranicza mi wan.(Testowane ma WL540g i chodzi pełnym łączem)
Wygląda na to że ftp się wysypuje bo nie mogę się połączyć od zasu do czasu.
Do tego dochodzi brak mozliwości montowania partycji przez firewal.
strona routera albo się otworzy albo nie ( zależy czy będzie się jej chciało)
Ponowne wgranie 101 z czyszczeniem nvram (kilkikrotne) nic nie dawało.
Jednym słowem coś mu nie "halo"
Netgear WNR3500L v1 Tomato by Shibby 130 BT-VPN + 500GB 2.5" HDD
Zyxel NSA320s 2x2TB WD Red Smile
 
shibby
jakie masz łącze? Włączasz QoS lub bw limiter?

z ftp nigdy nie bylo problemow. Predzej stawiam na dysk

montuj dysk przez init a nie firewall. Najwyzej dodaj sleep 10 przed montowaniem.

a zobacz w logi co sie dzieje. Jakie masz obciążenie procka?

Pamiętaj ze wszystkie obrazy tomato sa takie same. Roznia się tylko funkcjami. Wiec nie ma mozliwosci ze jedna wersja dziala bez problemow a druga nie.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ramik
Witam.

Mam pytanie jako, że jestem nowy na forum i w temacie ruterow to może pytania będą śmieszne ale wole zapytać bo już parę błędów popełniłem i ciesze się że moj nowy e4200 jeszcze działa.

Wgrałęm tomato-E4200USB-NVRAM60K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-102-AIO nie robiac ustawiien fabrycznych, na szczescie wszystko jest ok.

Teraz pytanie czy mam teraz zrobic ustawienia fabryczne z opcja erase all data i NVRAM memory czy poczekac do nastepnego upgradu i zrobic to wtedy z opcja after flashing erase all data in NVRAM . dodam ze wszystko chodzi ok.

Drugie pytanie czy do mojego rutera jest jakies firmware z jezykiem PL?

Trzecie czy jezeli mam e4200 to powinienem wgrywac soft tylko dedykowany do niego czy sa jakies uniwersalne,. wasnie z jezykiem PL i innymi opcjami.
 
shibby
jezeli dziala ok to nie musisz robic czyszczenia

wersja PL bedzie za pare dni. Wypatruj wydania v104.

do tego routera tylko dedykowany z E4200 w nazwie. Bedzie też PL niebawem.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ramik
ok dzieki. Ale jak bede wgrywal nowy to przed tym deflaut z czyszczeniem NVRAm'u ?
 
ssidu
Swap i opt montuje normalnie.
Jedynie z danymi są problemy.Otóż z palca nie zawsze się montował natomiast jak mam automatyczne montowanie to Montuje każdorazowo.
Łącze 100mb/40mb BW limiter i QoS wyłączone.
Transsmision po starcie wywala "Unauthorized IP Address" Po ponownym savie w gui zaczyna działać.
Problemy zaczęły się po pierwszym wgraniu 101.

Z dyskiem wszystko ok.
W opt jest htop, mc, i chyba wszystko.
W razie czego mogę pod linuchem formatnąć opt.
Ale 102 PL by się przydało Smile
Pozdrawiam
Paweł
Netgear WNR3500L v1 Tomato by Shibby 130 BT-VPN + 500GB 2.5" HDD
Zyxel NSA320s 2x2TB WD Red Smile
 
shibby
1) do łącza 100mbps ten router się nie nadaje. On ma procka jedynie 266MHz.

2) jaki system plików masz na partycji z danymi? Nie czasem ntfs?

3) Transmission się wywala bo pewnie dysk montuje się za pozno. Zwiększ opuźnienie przy starcie "delay at startup".
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ssidu
2.
swap to wiadomo
opt -> ext2
data -> ext3
3.
Możliwe że tak właśnie będzie

1.Chwilowo nie stać mnie na nic lepszego.
dwa lata temu go kupiłem za sporą kasę.
Chodził sprawnie i stablilnie Smile
Także byłem z neigo zadowolony.
Ściągam i tak przez kompa (wysyłam również - > Terminal T5500 HP)
Po Ethernecie chodzi znacznie szybciej niż po wifi ale to wiadome.
Po kablu osiągam 92mb/40mb
Natomiast po wifi już 22mb/22mb
Dlatego z wifi korzystam jedynie na lapku i na komórkach ( HTC Magic i Nokia N95)
Jako że asusik ma jedynei 4xLan musiałem dokupić switcha aby wszystko co w domu się znajduje było wpięte po kablu.
Kable kat 7
switch gigabitowy 4portowy.Automatycznie przerzuca na 100mb choć cały sprzęt w domu jest w obsłucdze gigabita.

Wystukane dzięki Tapatalk 2.3 Pro from HTC Magic
Netgear WNR3500L v1 Tomato by Shibby 130 BT-VPN + 500GB 2.5" HDD
Zyxel NSA320s 2x2TB WD Red Smile
 
fabix
Mam taką małą sugestię.
Jak się ustawia własną ścieżkę do logów w administration->logging->syslog to trzeba podać oddmienną formę ścieżki niż w bandwidth monitoring czy traffic monitoring (bo wraz z plikiem, a nie jedynie katalog). W logowaniu monitorów jest alert, który informuje jak powinien wyglądać format ścieżki. Może podobny komunikat dodać do syslog?
Można by też na gui np. w tooltipie na polu ze ścieżką ustawić stosowny opis. Tj. jak ścieżka powinna wyglądać i czy tomato tworzy sobie w niej plik z logiem czy nie. Nic wielkiego, a może oszczędzić nieco czasu na eksperymenty.
 
anonim747874734

Cytat

fabix napisał(a):

Mam taką małą sugestię.
Jak się ustawia własną ścieżkę do logów w administration->logging->syslog to trzeba podać oddmienną formę ścieżki niż w bandwidth monitoring czy traffic monitoring (bo wraz z plikiem, a nie jedynie katalog). W logowaniu monitorów jest alert, który informuje jak powinien wyglądać format ścieżki. Może podobny komunikat dodać do syslog?
Można by też na gui np. w tooltipie na polu ze ścieżką ustawić stosowny opis. Tj. jak ścieżka powinna wyglądać i czy tomato tworzy sobie w niej plik z logiem czy nie. Nic wielkiego, a może oszczędzić nieco czasu na eksperymenty.


no właśnie, też mam z tym problem. kiedy dodaję nowego mac'a do Wireless Client Filter od strony WAN tomato mi się restartuje i chciałem zobaczyć log :/
 
shibby
zródla są wspólne dla R1 i R2 więc trzebaby robić specjalnie noby branch. Cofnąć sterownik we wspólnych źródłach się nie da, ponieważ wprowadza on obsługę dual-banda. Z drugiej strony uwsteczniać się to też nieciekawa sprawa...
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
tartarek
co powiedz na pomysl zintegrowania gui dla asterisk w tomato?
walcze z uruchomieniem asterisk gui (mam juz okno logowania pod adresem http://192.168.x.x/asterisk-gui/config/ ale nie moge sie zalogowc pomimo wpisywania user/pass zgodnie z manager.conf)
 
ramik
Mam mały problem z serwerem DLNA, router e4200, tomato ostatnie dedykowane do e4200. Telewizor widzi serwer ale nie widzi żadnych plików. Domyślnie w setupie routera jest wskazany folder /mnt do streamingu jednak jak wejde pamiec usb routera z poziomu windowsa to widze tylko dwa foldery foldery /sdc1 i /jffs ktore de facto tworzą się automatycznie. Pamiec masowa to moim przypadku czytnik kart z karta microSD. Probowalem na tej karcie utworzyc folder /mnt z poziomu windowsa, i widac go ale jako podkatalog w folderze sdc1. Moze jakies sugestie co robie nie tak ze TV nie widzi plikow video nagranych na karcie? Probowalem wgrac do katalogu mnt jak i do glownego lecz takjak napisalem zawsze widac je z poziomu windowsa najpierw w katalogu /sdc1 albo w podkatalogu /mnt. TV nie widzi plikow
 
hermes-80
Montowanie dysku przenieś do init z opóźnieniem 5s.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
ramik
o kurcze dzieki, a mozna krok po kroku, albo przynajmniej info gdzie mam to zrobic? a co z folderem mnt mam zmienic w serwerze i kliencie torrent na sdc1 czy jakos inaczej to sie robi

Połączony z 01 grudzień 2012 14:00:32:
juz jest lepiej w katalogu sdc1 widze rowniez mnt w telewizorze, widze rowniez podfoldery z filmami niestety samych plikow filmow juz nie. jeden to dvd drugi mkv trzeci divix niestety nie widac ich!?
Edytowany przez ramik dnia 01-12-2012 14:00
 
FireFox
czy to nowe tomato 104 będzie także dla RT-N66U w PL ???
Boże spraw by mi się chciało,
tak jak mi się nie chce !!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Asus RT-N66U Dark Knight + Tomato
Asus RT-N10U vB1 + Tomato -
 
shibby
firefox, tak będzie i to chyba nawet jeszcze dziś Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,142,217 unikalnych wizyt