19 Kwietnia 2024 20:58:48
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.149.26.246
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
Jarus72
Witam wszystkich, cos mnie podkusilo i zmienilem sobie sofcik w WRT300N v1.1 z dd-wrt na soft od shibby - tomato-K26-1.28.8054RAF-PL-MIPSR1-beta-031H-Std.trx i routerek nie chce sie podniesc. Diody zapalaja sie po czym gasna i tak w kolo, czyzby nie odpowietni soft do tego routerka i padl?

Prosze o pomoc, czy jeszcze mozna go postawic?

Z gory dzieki
 
anonim747874734

Cytat

Jarus72 napisał(a):
Witam wszystkich, cos mnie podkusilo i zmienilem sobie sofcik w WRT300N v1.1 z dd-wrt na soft od shibby - tomato-K26-1.28.8054RAF-PL-MIPSR1-beta-031H-Std.trx i routerek nie chce sie podniesc. Diody zapalaja sie po czym gasna i tak w kolo, czyzby nie odpowietni soft do tego routerka i padl?

Prosze o pomoc, czy jeszcze mozna go postawic?

Z gory dzieki


cytując naszego admina :

Cytat

nie pamietam zeby ktokolwiek potwierdzil dzialanie tomato na tym sprzecie


zrobiłeś sobie chłopie klops :/
pozostaje ci:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/...x.php/JTAG
albo kontakt z kimś kto reanimuje sprzętl inksysa - obsy,arteq lub iroc - oczywiście za PLNy Smile
Edytowany przez anonim747874734 dnia 09-01-2011 14:43
 
Jarus72
@house wielkie dzieki, osobiscie nie mialem do czynienia z ITAG, pozostaje servis

Pozdrawiam
 
ptachu
Dopiero teraz zauważyłem, że router nie synchronizuje mi czasu.
Soft wgrany:
tomato-ND-1.28.8052RAF-xxx-VPN

Nvram czyściłem.
Edytowany przez ptachu dnia 10-01-2011 09:09
 
zbylos
Witam, wcześnij pisałem już na temat wgrania tomato na moje rt-n16. Znalazłem trochę więcej czasu i pobawiłem się przyciskiem restore aby otrzymać ip dla wan. Dosłownie klikałem 47 minut i nadal nie mogę otrzymać ip automatycznie. W orginalnym sofcie łączę się za pomocą dynamiczne IP. w tomato nie ma tego. Jest statyczne, PPPoe, PPTP, L2TP. Czy to jest przyczyną? Co jest nie tak? Może mój router jest "inny"?
 
shibby
wgrywales tomato przechodzac z ddwrt czy przez assu firmware restoration?

Jak przez ddwrt to pisalem ze tez meczylem sie z tym dlugi czas az w koncu sie udalo.

Mozesz wrocic do oryginalnego softu i sprobowac wgrac tomato opdrazu przez firmware restoration. Moze to ddwrt cos "knoci".

btw jaki soft wgrywales ze piszesz iz nie masz opcji WAN dhcp? Ja mialem taka opcje tylko ze nie pobieral adresu ip. Ciągle mialem 0.0.0.0
Edytowany przez shibby dnia 10-01-2011 13:09
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zbylos
wgrywałem przez ddwrt i tam też nie dostawałem ip dla wan. wan dhcp opcja jest, w orginalnym dynamiczne ip się to nazywa. więc to chyba to samo. to mój pierwszy router, nie znam się tak dobrze. Też ciągle mam 0.0.0.0 Wgrywając przez firmware restoration też jest jakaś instrukcja czy to łatwizna jak przywracanie orginalnego softu?
 
jacekb1
@shibby
Zauwazylem blad (?) w 1.28.8054 MIPSR2-beta-031H K26 USB Ext.
Router Asus RT-N16, po wlaczeniu IP/BW Limitera w podgladzie RealTime pojawiaja sie interfejsy imq (16) oraz w przegladzie 24h (4). Nie mam zadnych skryptow ani w init ani w firewall. Pomaga wylaczenie BW limitera i reboot routera.

Pozdrawiam
Jacek B.
 
shibby
to nie blad. Poprostu ip/bw limiter tez korzysta z imq i laduje modul, dlatego pojawiają się interfejsy.

Widzę jednak że to ja zrobiłem bląd i niepotrzebnie ustawiłem domyslna wartość na 16. Domyslna wartosc 2 byla ok a komendą numdevs mozna ją zwiekszac do woli. W nastepnej kompilacji przywrócę znów imq=2.


@zbylos - jezeli oryginalny soft wgrywales przez firmware restoration to dokladnie tak samo wgrywasz tomato.
Edytowany przez shibby dnia 10-01-2011 15:25
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jacekb1

Cytat

zbylos napisał(a):
wgrywałem przez ddwrt i tam też nie dostawałem ip dla wan. wan dhcp opcja jest, w orginalnym dynamiczne ip się to nazywa. więc to chyba to samo. to mój pierwszy router, nie znam się tak dobrze. Też ciągle mam 0.0.0.0 Wgrywając przez firmware restoration też jest jakaś instrukcja czy to łatwizna jak przywracanie orginalnego softu?


@zbylos
...a ze tak zapytam: a po uruchomieniu routera z tomato restartowales modem ?

Czesto dostawcy (np. moj) przypisuje ip do interfejsu (MAC urzadzenia odbiorczego - np. komp) co skutkuje tym ze modem nadal "generuje" ip dla poprzedniego interfejsu (w routerze 0.0.0.0), dopiero reboot modemu pomaga na odswiezenie ip w routerze (bedzie inne niz dotychczas).

Moze troche chaotycznie to opisalem ale warto sprobowac.

Pozdrawiam
Jacek B.
Edytowany przez jacekb1 dnia 10-01-2011 18:18
 
shibby
idzie nowe Wink

w build54 poprawilem imq16 - juz dziala. Poprawilem tez ostro bw limitera, bo nie ograniczal uploadu. Teraz juz ogranicza, nie korzysta z imq tylko wprost klasy nakladane sa na interfejs WAN. Chce jeszcze dodac mozliwosc ograniczania po zakresach ip i pojdzie "massive" patch do victeka Wink
Edytowany przez shibby dnia 10-01-2011 23:22
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zbylos
nie mam modemu. Mam bezpośrednio podłączone kablem rj-45.
Sieć światłowodowa, we Wrocławiu tylko na paru ulicach jest. Zapoczątkowało to e-wro i internet 120 mb/s kosztował 70 zł. Teraz kupił to Dialog. Przestał modernizować, rozwijać sieć i sprzedaje ją niemal za 160 zł miesięcznie. Zrobili to tylko po to żeby zniszczyć konkurencje. Całe szczęście ja płace stare 7 dych. Ale jakbym zrezygnował i znowu podpisał umowe to by mnie skroili. Szkoda, że Polska zamiast się rozwijać informatycznie to prawie stoi w miejscu...
 
mieszk3

Cytat

shibby napisał(a):
idzie nowe Wink

w build54 poprawilem imq16 - juz dziala. Poprawilem tez ostro bw limitera, bo nie ograniczal uploadu. Teraz juz ogranicza, nie korzysta z imq tylko wprost klasy nakladane sa na interfejs WAN. Chce jeszcze dodac mozliwosc ograniczania po zakresach ip i pojdzie "massive" patch do victeka Wink

Witam,
czy na stronce sa juz najnowsze wersje build54 std dla wrt54gl? Widze date modyfikacji 08.01, a Twoj post o zmianie b54 jest datowany na 10.01. I teraz nie wiem czy pobierac b54 czy jednak jeszcze b52.
Swoja droga co mi da b54 na moim leciwym juz routerze w porownaniu z b52, moze mi ktos to uzmyslowic?
Dzieki i pozdrawiam.
 
shibby
tu masz pelny changelog
http://tomatousb.org/changelog

porownaj sobie build52 do 54 Smile

czesc softow kompilowalem 8go a czesc 10go. Nie tak szybko skompilowac taka mase softow Wink

Jak ci b52 dziala dobrze to sie wstrzymaj narazie. Jak poprawie pare bledow to bedzie 032H na buid54.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pAblosik
witam

czy jest możliwosc zainstalowania tego tomato na moim netgear wrg 614L? ;p jeśli tak to którą wersje wybrac?
 
shibby

Cytat

pAblosik napisał(a):
witam

czy jest możliwosc zainstalowania tego tomato na moim netgear wrg 614L? ;p jeśli tak to którą wersje wybrac?


nie ma go w buildtype a wiec nie zadziala na nim zadne z obecnych tomato.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek

Cytat

shibby napisał(a):
idzie nowe Wink

w build54 poprawilem imq16 - juz dziala. Poprawilem tez ostro bw limitera, bo nie ograniczal uploadu. Teraz juz ogranicza, nie korzysta z imq tylko wprost klasy nakladane sa na interfejs WAN. Chce jeszcze dodac mozliwosc ograniczania po zakresach ip i pojdzie "massive" patch do victeka Wink


Shibby czyli rekomendujesz przesiadkę z tego softu:
tomato-K26USB-1.28.8054RAF-PL-MIPSR2-beta-031H-Ext
na
tomato-K26USB-1.28.8052RAF-PL-MIPSR2-027H-Ext
Dobrze zrozumiałem?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
shibby
rekomenduje poczekac Wink moze jutro uda mi sie wydac 032H

udalo mi sie zwiekszyc ilosc wpisow z limiterze z 40 do 60. Ogranicza juz upload. Dziala imq16. I co najwazniejsze mozna ograniczac po zakresach ip Smile

Tak wiec zmian duzo jak widac. Musze potestowac jak sie to zachowuje.

Patch polecial tez do victeka. Moze on cos ciekawego przytoczy lub poprawi moje wypociny na jeszcze lepszy kod Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek
Skoro Ty rekomendujesz czekanie to ja spokojnie czekam Grin
Pozdrawiam!
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
marian3k
@Shibby

Moze Tobie udaloby sie zagadac z Panem ZD, ktory tworzy Dual Wan mod. Bawie sie tym modem juz od kilku dni (wersja 8MB) i musze przyznac, ze ilosc funkcji (poza sama obsluga dwoch WAN) jest oszalamiajaca.
Wiem, ze ten gosc nie chcial oddac kodu. Moze jednak Tobie uda sie go naklonic, aby go udostepnil, lub przetlumaczyl firmware na angielski (chetnie pomoge).
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 15

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,176,487 unikalnych wizyt