25 Września 2021 05:09:46
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato

Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· cake QoS
· Problemy z WiFi
· Router Asus RTU-N18U
· RT-N18U - ARM z jedn...
· Multiroom N z wykorz...
· Naprawa ASUS RT-AC68U
· HPE MS gen8 jako rou...
· [S] i5-4570TE
· nie odtwarza po LAN
· Asus RT-AC56U mod to...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] Asrock Rack C275...
· RT-N16
· Nie dziala drugi rou...
· obuwa nas, 4+ hdd
· ASUS RT-N18U wydajno...
· Jaki router wybrać-...
· EA6900 problem z has...
· firewall na Kamikaze...
· [HOWTO] Load-Balanci...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Multiroom N z wyk... [1220]
· RT-N18U - ARM z j... [315]
· Asus RT-AC56U mod... [122]
· cake QoS [12]
· HPE MS gen8 jako ... [7]
· nie odtwarza po LAN [7]
· Router Asus RTU-N18U [6]
· Problemy z WiFi [1]
· Naprawa ASUS RT-A... [1]
· [S] i5-4570TE [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
37% [146 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [203 głosów]

Atheros
Atheros
5% [21 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [2 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [4 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
3% [12 głosów]

Ogółem głosów: 392
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.237.2.4
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
qwerty321
@Shibby a czy mogłbyś chociaż spakować cały katalog z projektem mipsela jaki masz na dysku ze wszystkim i go wystawić w necie? Z jakimś może krótkim opisem środowiska?

kille72
http://repo.or.cz/tomato.git/shortlog/refs/heads/tomato-shibby
[small][url=https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_donations&business=ZSMTVT4WQN2W2&lc=GB&item_name=Thank%20you%20for%20FreshTomato%2e%20Keep%20it%20up&item_number=Kille72¤cy_code=EUR&bn=PP%2dDonationsBF%3abtn_donate_LG%2egif%3aNonHosted][color=

qwerty321
Czyli nie...

kille72
Nie rozumiem, tu masz źródła MIPSEL włącznie z wersja 140.

http://repo.or.cz/w/tomato.git

Kompilujemy na Debianie 9.x, Shibby, Pedro i ja. Mniej więcej takie paczki Ci sa potrzebne:
https://advancedtomato.com/faq#compile-packages
[small][url=https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_donations&business=ZSMTVT4WQN2W2&lc=GB&item_name=Thank%20you%20for%20FreshTomato%2e%20Keep%20it%20up&item_number=Kille72¤cy_code=EUR&bn=PP%2dDonationsBF%3abtn_donate_LG%2egif%3aNonHosted][color=

qwerty321
A kto robi pacze i skad wy je ściągacie?

kille72
Klonujesz cale repo git z http://repo.or.cz/w/tomato.git i wybierasz jaki head Cie interesuje np. tomato-shibby, tomato-shibby-RT-AC itp (mowa o MIPS).

My robimy patche lub projekty wydają nowe wersje źródeł/paczek.

Barticf
Skoro narazie nie zapowiada się na powrót to jest jakieś inne alternatywne oprogramowanie dla mipsela (RT-N10U) które nadal jest aktualizowane ?

djwujek
DDWRT
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0

jurekk
no tak ale .... nie do n10u - chyba sprzed 3 lat
ax56u Rmerlin Aimesh
ea6500v2 cfe xvortex (custom) Rmerlin node Aimesh

overflow2
Ostatnie jest z 2017-09-07
Asus RT-AC56U (freshtomato-ARM 2021.1 AIO) + FTTH Orange 300/50
TL-WR1043NDv1 (OpenWrt 19.07) - freeradius3
3x Asus RT-N10U, 2x Asus RT-N12_D1 (freshtomato-MIPS 2020.8 VPN / Max) --> NCP_MR@OpenVPN (ADSL, LTE

djwujek
ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2018/02-17...T-N10U.trx datowane na 02-17-2018
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0

shibby
z KRACKIEM jest taki problem, że to są binarki i prekompilowane sterowniki więc dla każdego brancha trzeba zrobić odpowiednie pliki/łatki i je zintegrować. To nie jest kilka linijek w kodzie, które można z automatu zaaplikować to wszystkich branchy od RT poczynając.

Jak pisałem, nie widzę sensu publikować 141 dla ARM jeżeli miałby on zawierać tylko poprawkę Krack. Kille72 kontynuuje moją pracę i przez te wszystkie miesiące zaktualizował wiele paczek. Co do Mipsela to tu faktycznie jest sens by do tematu przysiąść i postaram się podziałać w temacie. Nie będzie to łatwa sprawa bo łatka Kracka pewnie pociągnie za sobą upgrade sterownika wifi. Weekend powinienem mieć spokojniejszy to może uda się podłubać chwilę Smile
Router: EdgeRouter ER-12
Switch: Ubiquiti US-8-150W
Wi-Fi: Ubiquiti UAP-AC-Pro + U6-Lite
NAS: Xpenology DS918+
Serwer: Dell 3040M
https://napiecie.salama.pl

jurekk
I to rozumiem.

Może nie teraz , moze nie za miesiac ale kiedys będzie

141 będzie i stare routery dostaną 7 życie hehe
bo tak beznadzieja zaczęła zaglądać a tak to nie ma pospiechu ale poprostu warto wiedzieć czy kiedyś cos będzie czy szukac alternatyw

pozatym jest tak ze kille72 , pedro311 oraz AndreDVJ odwalają kawał dobrej roboty ale ....
wiekszosc ludzi uzywać chce twojego hehe tomato jednak co widać po Annonie

autor Advanced Tomatobazuje na twoim a nie kille72 tomato bo chce miec komplet i na n66u tez i n16u

tak ze sens wydanie 141 jest nawet jakbys nie dodał zadnego swojego commitu
bo kilka tysiecy uzytkownikow sie przesiadzie na nowsze tomato
dwa uznaja ze tomato sie nie konczy juz ;-)
szkoda tego tomato czlowiek sie zżyłWink

Na koniec wilkie dzieki za twoja prace i ja wiem nie mamy prawa cie o nic prosic ale ... może przedostatni raz co?Grin
ax56u Rmerlin Aimesh
ea6500v2 cfe xvortex (custom) Rmerlin node Aimesh

rysson
Czołem ekipa.
@shibby - kawał świetnej roboty. Trafiłem na Twoją wersję przypadkiem i tak wiele lat wiernie tram - najbardziej mi przypasowała.

Niestety muszę przyznać, że w większości przypadków po konfiguracji na lata zapominałem o ruterach, bo po prostu działały (wielki +).
Teraz mam kolejny Netgear R7000 z v140. Chciałem w końcu openVPN postawić i mam problem.
Przy "save"; znika mi np. port w server1, maska i czas renegocjacji TLS w server2. Tak, że po udanym zapisie następny "save" się nie udaje. Sam server też nie wstaje.

Czy ktoś ma pomysł co jest grane (czemu gubione są fragmenty konfiguracji)?
W tym wątku było wspomniane, że od 2015 coś jest nie tak. Poproszę o szczegóły. I czy w wersji kille72 (też szacun) openvpn działa?

A tak przy okazji to wersja kille72 też bierze łatki z wersji shibby czy już poszła swoją drogą?

P.S. @kille72: U mnie też brak czasu ale może po krótkim wprowadzeniu mógłbym choć odrobinę pomóc?

EDIT: brak UTF-8, wywaliłem podstawowe znaki jak polskie cudzysłowy i czy półpaułzę

qwerty321
Kille i Pedro robią teraz własne składanki. Wersja Shibby jest już stara i nieaktualizowana. Zainstaluj 2018.3 od Killego i nie używaj DNSSEC i wszystko dobrze działa.
Włączenie DNSSEC może spowodować, że router się wysypie przynajmniej na razie sprawa jest podejrzana. Reszta działa dobrze.

anubis76x
Witam
Czy w Tomato jest opcja separacja urządzeń wifi ?
Potrzebuję ją znaleźć i wyłączyć bo mam problemy z działaniem drukarki Brother DCP-J315W po Wifi (często przechodzi w tryb offline podobno to znany problem).

rysson

Cytat

qwerty321 napisał(a):

Kille i Pedro robią teraz własne składanki. Wersja Shibby jest już stara i nieaktualizowana. Zainstaluj 2018.3 od Killego i nie używaj DNSSEC i wszystko dobrze działa.
Włączenie DNSSEC może spowodować, że router się wysypie przynajmniej na razie sprawa jest podejrzana. Reszta działa dobrze.

Dzięki wielkie. Jak tylko dotrę (100+ km) do routera to tak zrobię. Na razie się nie odważę zdalnie Smile
Na szczęście DNSSEC nie używam.

esem

Cytat

shibby napisał(a):
... Co do Mipsela to tu faktycznie jest sens by do tematu przysiąść i postaram się podziałać w temacie. Nie będzie to łatwa sprawa bo łatka Kracka pewnie pociągnie za sobą upgrade sterownika wifi. Weekend powinienem mieć spokojniejszy to może uda się podłubać chwilę Smile

@shibby, jest jakaś szansa dla nas (czyli tych z mipselami)?
Sorry za nachalność.
Asus RT-AC56U @1000/666 + aktualne tomato
Fonera 2100/200 | DD-WRTv24sp2
W rezerwie:
ADB VV5822
Netgear WNR3500L/U/v2 (wg. tomato). Ale to jest WNR3500L v.1 Wink

bartaspoz

Cytat

rysson napisał(a):

Czołem ekipa.
@shibby - kawał świetnej roboty. Trafiłem na Twoją wersję przypadkiem i tak wiele lat wiernie tram - najbardziej mi przypasowała.

Niestety muszę przyznać, że w większości przypadków po konfiguracji na lata zapominałem o ruterach, bo po prostu działały (wielki +).
Teraz mam kolejny Netgear R7000 z v140. Chciałem w końcu openVPN postawić i mam problem.
Przy "save"; znika mi np. port w server1, maska i czas renegocjacji TLS w server2. Tak, że po udanym zapisie następny "save" się nie udaje. Sam server też nie wstaje.

Czy ktoś ma pomysł co jest grane (czemu gubione są fragmenty konfiguracji)?
W tym wątku było wspomniane, że od 2015 coś jest nie tak. Poproszę o szczegóły. I czy w wersji kille72 (też szacun) openvpn działa?

A tak przy okazji to wersja kille72 też bierze łatki z wersji shibby czy już poszła swoją drogą?

P.S. @kille72: U mnie też brak czasu ale może po krótkim wprowadzeniu mógłbym choć odrobinę pomóc?

EDIT: brak UTF-8, wywaliłem podstawowe znaki jak polskie cudzysłowy i czy półpaułzę

Hej, Twoje objawy są typowe dla zapełnionego nvram'u, w niektórych routerach brakuje pamięci na certyfikaty, które po prostu sporo zajmują. Miałem tak przy wrt54gl i wnr3500l v1. Sprawdź czy u Ciebie nie ma jakiejś malej ilości nvram i nie jest zapełniona, info znajdziesz w status -> overwiew -> system. Ja przes długi czas nie wiedziałem, co się dzieje i przez SSH ustawialem te parametry po czym odpalem usługę VPN. Jak się zorientowałem o co chodzi, to laduje już certyfikaty z zewnętrznego nośnika pezez custom config, w wnr3500l z pendrive USB, a w wrt54gl z podmontowanego pliku z nas'a, fajny tutorial od shibby tutaj:
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=14540
Netgear WNR3500L - 1.28.0000 MIPSR2-136 K26 USB
Netgear WNR3500L v2 - 1.28.0000 MIPSR2-109 K26 USB AIO
Synology DS110j - DSM 4.2-3211

hawkins
Hello my Polish Friends! I'm Zsigmond from Hungary, and i want update my LINKSYS WRT54GL to latest Shibby tomato firmware. Please, help me,
which is the latest, what is it that can be installed on the router?
Thank you!

Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,031
· Najnowszy użytkownik: qra69
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Maniek91PL
04-09-2021 10:34
Wink super ! Dzięki ! Adooni ! już testuje co i jak

Adooni
04-09-2021 06:31
sprawdzasz w status - overview, a zmieniasz w Basic - Network

Maniek91PL
03-09-2021 22:37
jak sprawdzić i zmienić kanał w wifi 2.4 w tomato ? Shock

goof3r
23-07-2021 16:21
Mi chodziło w sekcji VPN bo w WAN to nic mi nie da jak zmienie....

Adooni
22-07-2021 21:34
nie mam pod reka FT ale powinno to byc w WAN Settings -Type - L2TP. Jest tam tez pole L2TP Server

goof3r
22-07-2021 20:08
Witam, takie małe pytanie mam, czy w najnowszej wersji freshtomato jest możliwosć postawienia serwera/klienta VPN L2TP ?

Maniek91PL
20-07-2021 13:55
potwierdzam, wyczyściłem przeglądarkę, działa teraz prawidłowo na najnowszym freshtomato ! Dzięki jeszcze raz

Maniek91PL
18-07-2021 13:51
a nie, tego nie wyczyściłem! ważna uwaga, nie pomyślałem o tym ! sprawdzę !

Adooni
18-07-2021 08:12
a czysciles cache przegladarki?

Maniek91PL
18-07-2021 01:54
czyli robić czystą instalację i wpisywać wszystko od nowa Shock ?

45,261,864 unikalnych wizyt