25 Kwietnia 2024 04:25:30
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.105.31
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
dupajasia
Shibby, świat Ciebie potrzebuje! Cool
 
evangelion69
Chyba kończy się wsparcie tego projektu...
Mikrotiki
 
jurekk
a skad taki wniosek że zapytam ?

raczej rozkwit niz schyłek był shibby jest kille i pedro

tylko nowych ruterow nie ma z tomato w tym problem np netger 8500 lub asus ac5300
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
wojcieh

Cytat

jurekk napisał(a):

a skad taki wniosek że zapytam ?

raczej rozkwit niz schyłek był shibby jest kille i pedro

tylko nowych ruterow nie ma z tomato w tym problem np netger 8500 lub asus ac5300


Jeżeli nie będzie poprawki na Krakena no to IMO raczej koniec projektu i broń Boże nie obwiniam tutuaj nikogo.
 
qwerty321
Prawdopodobnie trzeba poczekać czy Asus, Netgear i inni wypuszczą firmware na starsze routery i dopiero dobrać się do skompilowanych binarek. Jak oni nie wypuszczą to i w Tomato nie będzie. A znając producentów to mogą olać starszych klientów, tak jak często robią.
Dla R7000 jest firmware z datą z Października ale jakieś enigmatyczne opisy.

Tu jest lista:
[url]
https://www.kb.cert.org/vuls/byvendor?searchview&Query=FIELD+Reference=228519&SearchOrder=4
[/url]

Może będą updejty.
Ale Asus od razu zareagował, Netgear wczoraj wg listy.

[url]
https://kb.netgear.com/000049498/Security-Advisory-for-WPA-2-Vulnerabilities-PSV-2017-2826-PSV-2017-2836-PSV-2017-2837
[/url]

Może te sterowniki po cichu już tam są?
Edytowany przez qwerty321 dnia 19-10-2017 15:54
 
ghost123
A nie da się użyć sterów z dd-wrt albo lede?
R6400
 
jurekk
nie inny kernel linuxa a nawet jak jest ten sam to mimo prób stery od netgera nie podeszły pod tomato. Muszą byc prekompilowane open sorce asusa bo na nich jedziemy w tomato choc netgery nie rozwija maxa swoich mozliwosci
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
qwerty321
Poczytałem nieco i wygląda na to, że Asus i Netgear mają już udostępnione wersje z poprawkami. A tak na marginesie to większość sprzętu pozostanie niezałatana. Ale będą jazdy przez najbliższe lata. Współczuję posiadaczom routerów, którzy nie dbają o nie. Wyrosną botnety, zobaczycie.
 
pumek
tiaa, przyjdzie Ci zielony ludzik pod chate i botneta zasadzi
 
Obserwator
A ja Ci niedowiarku powiem tak: Ile jest urządzeń z Wi Fi? Chińskich z niewiadomo jakim softem itp. Pomysl sobie. Zaczną wypuszczać różnego rodzaju gadzety, zelaska itp z WI-Fi. Bedzie sie to wlamywac w taki router, meldowac nie zabezpieczona siec, sciagac oprogramowanie i wysylac w swiat albo spam, albo robić inne rzeczy. Problem jest powazny. Moze byc bardzo kosztowny dla wszystkich. Lepiej aby producencji wypiscili poprawki softowe.

Ps Ciekawe co ze starymi TP-Linkami. Tego na rynku jest masa. Ostatni soft 2015 rok.
 
psoft
Może zamiast kreślić czarne wizje końca świta wifi poczytasz trochę na czym KRACK polega. Bo na to o czym piszesz sieci wifi były narażone bez odkrycia podatności KRACK.
Np: https://niebezpiecznik.pl/post/krack-atak-na-ktory-podatne-sa-prawie-wszystkie-urzadzenia-z-wi-fi-jak-bardzo-powinienes-sie-go-obawiac
KRACK Umozliwia tylko podsłuch przesyłanych danych między urządzeniem a routerem, Nie umożliwia wpięcia się w sieć i wysyłania własnych danych, więc żelazko tylko zobaczy jakie gołe d... oglądasz, ale już nie zamówi ci takiej do domu Wink
 
pedro
Oczywiście że jest to "wiele hałasu o nic".

No, może nie "o nic", ale biorąc pod uwagę inne sposoby na "dobieranie" się do sieci wifi będąc w pobliżu, wcale nie jest najgorsze.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
qwerty321
Ja przewiduję, że będą gotowe apki na androida czy peceta do podsłuchiwania ruchu wifi w zasięgu. Zobaczycie. I się zacznie harwesting loginów i haseł na zasadzie "I Ty podsłuchasz sąsiada". To jest tragedia. Nawet jak wyjdą uaktualnienia to większość i tak ich nie zrobi.
 
pumek
I co podsłuchasz? To co ważniejsze jest szyfrowane. 99% ludzi nie wie jak się to tego zabrać. A większość z tych co by mogła ma to gdzieś. Co innego w biznesie, ale to co ważne to się szyfruje. Wiele hałasu. Ten kto musi to się pilnuje, bo szumu jest tyle że ho ho
 
kilabdg
Hej. Czy jest możliwość prostej aktualizacji php do wersji 5.6 dla AIO? Plis plis plis...
 
jurekk
jezeli masz roter arm wspierny przez bulid by kille72 to pedro obiecał w njblizszym wydaniu dodac wersje php: updated to 5.6.31 jezeli mipsel to czekaj az Shibby sie zlituje kiedys ;-)
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
Steel_Rat

Cytat

kilabdg napisał(a):

Hej. Czy jest możliwość prostej aktualizacji php do wersji 5.6 dla AIO? Plis plis plis...

Tylko przez optoware (entware)
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
evangelion69

Cytat



a skad taki wniosek że zapytam ?

raczej rozkwit niz schyłek był shibby jest kille i pedro



A stąd, że nie pojawiają się nowe tutoriale i opisy możliwości tego oprogramowania. Bardzo mała ilość nowych wątków, a jak już się pojawiają to dotyczą zwykle problemów z wifi i podstawową konfiguracją.

Ciągle czekam na tutoriale dotyczące vlanów, zaawansowanego podziału sieci. Nie aktualizuje się też wątek jaki router wybrać.
Mikrotiki
 
qwerty321

Cytat


Ciągle czekam na tutoriale dotyczące vlanów, zaawansowanego podziału sieci. Nie aktualizuje się też wątek jaki router wybrać.


VLAN-y w Tomato by Shibby nie działały od końca 2015 roku więc raczej nie licz na tutorial czegoś co nie działało :-/
W Tomato by Kille79 działa wszystko świetnie. Mam jedną sieć ze szkieletem na 10G ethernecie między pięcioma switchami, światłem i Tomato by Kille79 z trunkami po VLANach R7000. Działa super.
 
evangelion69
No właśnie, ty masz... a ja też chciałbym zobaczyć jak to się robi... nawet jeżeli mi się to nigdy nie przyda.
Mikrotiki
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 8

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,311,722 unikalnych wizyt