25 Kwietnia 2024 09:14:51
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.220.137.164
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
kpietrek
Kurcze zapomniałem do jednego routera hasła. Czy można to jakoś rozwiązać czy tylko powrót do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja??


Edit.
Ok. nie ma tematu poradziłem sobie. Tzn. przypomniałem sobie po chyba 20 próbach. :-) Pamięć dobra ale krótka.
Edytowany przez kpietrek dnia 17-02-2017 18:35
Netgear R7000 + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB AIO-64K
Asus RT-N18U + FreshTomato Firmware 2021.2 K26ARM USB VPN-64K-NOSMP
Asus RT-AC56U + Tomato Firmware 1.28.0000 -138 K26ARM USB AIO-64K
 
kille72
1. Wciskasz guzik SES/WPS/AOSS na minimum 20 sekund
2. Logujesz się przez telnet na porcie 233 (bez hasła)
3. Sprawdzasz jakie masz hasło komenda: "nvram get http_passwd"
 
branetre
backdorShock Wink
 
Steel_Rat
Od zawsze Smile zawsze można to wyłączyć w ustawieniach.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
kille72
Jeszcze musicie cierpliwie poczekać na v139, będzie dodane jeszcze parę zmian z ostatniej chwili. Nie pytajcie kiedy dokładnie będzie, będzie jak najszybciej się da...
 
djwujek

Cytat

kille72 napisał(a):

Połączony z 18 luty 2017 15:04:52:
Jeszcze musicie cierpliwie poczekać na v139, będzie dodane jeszcze parę zmian z ostatniej chwili. Nie pytajcie kiedy dokładnie będzie, będzie jak najszybciej się da...


A czego dotycza te zmiany ??
---- SIEĆ 1 -----

1.Modem Vectra 600/60 Mbps
2. Edgerouter X - Dom
3. Edgerouter X - Goście
4. Edgeswitch 24 Lite
5. Asus RT-N 12 d1 DD WRT 43012 - Goście
6. Nas QNAP TS-228A + 1 x 4TB
6. UPS 510W

------ SIEĆ 2 -------
1.Modem Livebox 3.0
 
branetre
@djwujek, posty cytujemy tylko wtedy, kiedy są dwa lub więcej pozycji dalej. Cytowanie posta nad swoim kompletnie niema sensu. Wystarczy oznaczyć @usera albo po prostu napisać posta.
 
jer
Witam wszystkich. Jeśli to jest "zgrana płyta" to wybaczcie. Udało mi się utworzyć skrypt, który z użyciem pakietów: bash, gnokii, nail czyta SMS z karty SIM modemu GSM i wysyła na maila administratora lub jeżeli net jest niedostępny (np. pakiet się już skończył) admin zezwoli i są środki na karcie to przekieruje SMS na numer telefonu admina.

Pozwolę sobie założyć nowy wątek. Miłego dnia.
 
jurekk

Cytat

kille72 napisał(a):
Nie pytajcie kiedy dokładnie będzie, będzie jak najszybciej się da...


ale mowimy o godzinach , dniach czy haha Pfft tygodniach lub miesiącach

Połączony z 20 luty 2017 10:42:58:

Cytat

jer napisał(a):
czyta SMS z karty SIM modemu GSM i wysyła na maila administratora lub jeżeli net jest niedostępny


no juz ktos cos podobnego modzi ;-)

https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=11624&rowstart=13100#post_161071

może warto sie wymienić poglądami z Neoxem bo moze twoj skrypcik i spojrzenie na ta sprawę jest inne i może warto by je uwzgklednic jak rozumiem w w wersji firmware fork by kile72 ?
Edytowany przez jurekk dnia 20-02-2017 10:42
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
jer
Wysłałem artykuł (HOWTO) z opisem skryptu - mam nadzieję, że przejdzie weryfikację admina forumowego.

Generalnie skrypt ma kilka zmiennych, aby szybko i łatwo przenosić go pomiędzy routerami.
Sprawdza czy net działa, zapisuje sms do pliku tymczasowego i stara się go wysłać do skutku i nie sprawdza kolejnych dopóki nie wyśle tego co ma w pliku tymczasowym.
Tworzy archiwum wszystkich smsów sczytanych z karty SIM.
Jeżeli admin na to zezwolił to wyśle SMS na tel. komórkowy jeśli Internet jest niedostępny - bo np. pakiet się skończył, ale trochę środków na końce zostało.
Zapisuje w logach systemowych co zrobił, co się nie udało itd.

Moje oczekiwania spełnia. Fajnie będzie czytać SMSy przez WWW ale jak się administruje kilkoma routerami to nie zawsze jest czas aby włazić na każdy i sprawdzać co przyszło. Router ma to robić za nas.

Edit: Link jest tu https://openlinksys.info/articles.php...icle_id=86 /kille72
Edytowany przez kille72 dnia 20-02-2017 17:43
 
tomasiek
Ja zrobiłem coś podobnego - wysyłam smsa o treści "smsy" do routera, ten wysyła smsy na maila.
Korzystam z tego: https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=19061 (imo lepsze niż rozwiązanie z gnokii które nie zawsze mi działało)
Do skryptu /opt/bin/obsluga_sms dodałem sobie:

if grep -i -q smsy $2; then
        SMS=$(/opt/bin/czytajsms.sh mail)
        echo -e "Subject: Wiadomości sms \nContent-Type: text/plain;charset=utf-8 \n\n
        $SMS
        " | msmtp xxxxxxxxxxxx@gmail.com;
    fi


skrypt czytajsms.sh

ODBIOR_SMS="/opt/var/spool/sms/incoming/GSM1.*"
if ls $ODBIOR_SMS 1> /dev/null 2>&1; then
echo "Wiadomości SMS:"
NUM=1
    for file in $(ls $ODBIOR_SMS)
    do
    echo $NUM"."
       cat "$file" | awk 'NR == 1 { print } NR == 5 { print }END{ print }' | sed 's/From/Od/g' | sed 's/Received/Otrzymano/g'
       NUM=$(($NUM + 1))
    echo "============================================================"
    done;
    if [ ! -n "$1" ] ; then
    echo ""
    echo "Usunąć wiadomości SMS? [t/n] "
    read x
    if [ "$x" = "t" ] ; then
        rm $ODBIOR_SMS
        echo " Usunięto wiadomości SMS"
        echo "============================================================"
    fi;
    fi
fi

Skrypt jeśli nie dostanie jakiegolwiek parametru daje opcję usuwania smsów (wywołuję go np. przy mymotd przy ssh - wytedy od razu czytam i mogę kasować). Jeśli dostanie parametr mail to nie daje tej opcji.
 
H3x
Dzięki za wpisy panowie, na pewno potestuję i wykorzystam wysyłanie SMS'ów.
A czy obsługę kodów USSD też da się realizować na Tomato? Trochę dłubię w tym temacie i niestety bez sukcesów.
 
jer
Też szukam czegoś do obsługi kodów USSD i jak na razie bez rezultatu, a to by było bardzo mile widziane w interfejsie www. Jakby ktoś się natknął na jakiś soft do kodów USSD to bardzo proszę o info.
 
H3x
Sukces!Grin
Udało mi się w końcu uruchomić kody USSD w konsoli.
Mamy 2 opcje - z użyciem echo lub gcoma. Aby odczytać odpowiedź na kod trzeba mieć otwarte 2 okna terminala (polecam do tego tmux), jedno do wpisywania komend, drugie z podglądem na cat /dev/ttyUSB0.
Kody nie działają w trybie 4G, więc konieczna jest zmiana na przynajmniej WCDMA żeby zadziałało.

Poniższe komendy kolejno: zmieniają połączenie na WCDMA, wysyłają kod *101# przez modem jako urządzenie /dev/ttyUSB0, zmieniają połączenie na LTE. Należy odpowiednio dostosować do swoich warunków i potrzeb.

Z użyciem echo:

Cytat

echo -e "AT^SYSCFGEX=\"02\",3fffffff,2,4,7fffffffffffffff,,\r" >/dev/ttyUSB0
echo -e "AT+CMGF=1\r" >/dev/ttyUSB0
echo -e "AT^CURC=0\r" >/dev/ttyUSB0
echo -e "AT^USSDMODE=0\r" >/dev/ttyUSB0
echo -e "AT+CUSD=1,\"*101#\",15\r" >/dev/ttyUSB0
echo -e "AT^SYSCFGEX=\"03\",3fffffff,2,4,7fffffffffffffff,,\r" >/dev/ttyUSB0


Z użyciem gcoma (zawarty w Tomato):

Cytat

MODE="AT^SYSCFGEX=\"02\",3fffffff,2,4,7fffffffffffffff,," gcom -d /dev/ttyUSB0 -s /etc/gcom/setverbose.gcom

MODE="AT+CMGF=1;^CURC=0;^USSDMODE=0" gcom -d /dev/ttyUSB0 -s /etc/gcom/setverbose.gcom

MODE="AT+CUSD=1,\"*101#\",15" gcom -d /dev/ttyUSB0 -s /etc/gcom/setverbose.gcom

MODE="AT^SYSCFGEX=\"03\",3fffffff,2,4,7fffffffffffffff,," gcom -d /dev/ttyUSB0 -s /etc/gcom/setverbose.gcom



Dodatkowo zamieszczam testowy ciąg komend uruchamiający wsadowo wszystkie powyższe (wersja z użyciem echo) z pominięciem wyświetlania tekstu wpisywanego do modemu dla lepszej czytelności:

Cytat

echo -e "ATE0\r" >/dev/ttyUSB0 && echo -e "AT^SYSCFGEX=\"02\",3fffffff,2,4,7fffffffffffffff,,\r" >/dev/ttyUSB0 && sleep 1 && echo -e "AT+CMGF=1\r" >/dev/ttyUSB0 && echo -e "AT^CURC=0\r" >/dev/ttyUSB0 && echo -e "AT^USSDMODE=0\r" >/dev/ttyUSB0 && echo -e "AT+CUSD=1,\"*101#\",15\r" >/dev/ttyUSB0 && sleep 5 && echo -e "AT^SYSCFGEX=\"03\",3fffffff,2,4,7fffffffffffffff,,\r" >/dev/ttyUSB0


Moim zdaniem możliwości zastosowania tych komend jest bardzo dużo np. skrypty automatycznie włączające usługi określonych przedziałach czasowych, zdalne uruchamianie kodu na modemie sms'em z telefonu, a nawet integracja z UI Tomato.
 
crazydrake
Hejka
Ktoś może mi podpowiedzieć dlaczego Samsung galaxy S7 zestawia mi link z 3500lv2 tylko na 54mbit? Próbowałem już wielu kombinacji i wyżej nie wejdzie.
Asus Rt-AC68U + TomatoShibby v138AIO
Netgear 3500l v2+ TomatoShibby v138AIO
 
jachu

Cytat

crazydrake napisał(a):

Hejka
Ktoś może mi podpowiedzieć dlaczego Samsung galaxy S7 zestawia mi link z 3500lv2 tylko na 54mbit? Próbowałem już wielu kombinacji i wyżej nie wejdzie.


wlasnie mi sie zestawil na 140 Mbit mam taki wlasnie zestaw.
pozdrawiam
Jachu
Netgear WNR3500L v2 - Tomato
APU - OPNSense,PFSense
FeeNAS
Netgear R7000 - Tomato Smile
 
kille72

Cytat

crazydrake napisał(a):

Próbowałem już wielu kombinacji i wyżej nie wejdzie.


A jakich dokładnie?
 
jurekk

Cytat

kille72 napisał(a):
Nie pytajcie kiedy dokładnie będzie, będzie jak najszybciej się da...


Ktokolwiek coś widział , ktokolwiek cos wie PfftWinkCool
AX3000 v2 Tomato
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
bigl
Czy w Tomato można łączyć funkcjonalność serwera vpn z klientem vpn i selective routing? Mam właśnie taką potrzebę. Sytuacja po krótce:

1. Jest router z serwerem vpn i kilkoma klientami - wszystko działa, podsieci w pełni widzą się itp.
2. Zachciałem selective vpn więc na tym samym routerze odpaliłem klienta vpn i zdefiniowałem reguły po IP i domenach kiedy ruch ma iść przez klienta vpn.

3. Po odpaleniu klienta vpn zasady wpisane na routerze działają w pełni z sieci LAN, w której jest router.

4. Niestety te reguły w żaden sposób nie chcą zadziałać dla userów podpiętych przez serwer vpn. Dodaję "push route" z odpowiednimi IP i z ich strony wiedzą, że mają kierować ten ruch do serwera vpn. Ale na samym routerze nie mogę zmusić żeby kierował on ruch przychodzący z klientów do tego klienta vpn zgodnie z jego regułami.

Da się to jakoś zrobić?!?
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
SEpuLT

Cytat

kille72 napisał(a):

Jeszcze musicie cierpliwie poczekać na v139, będzie dodane jeszcze parę zmian z ostatniej chwili. Nie pytajcie kiedy dokładnie będzie, będzie jak najszybciej się da...


To co to za MEGA zmiany, że zajmują tyle czasu? 1.39 był już w sumie gotowy (bo był testowany) ze dwa tygodnie temu, czyli coś poważnego musi się tworzyć Smile .
Netgear R7000 Zawsze najnowsze FreshTomato AIO
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 25

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,319,895 unikalnych wizyt