24 Kwietnia 2024 02:04:51
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.15.143.181
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
shibby
A nie chodzi ci o dlna?
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
marcinq82
no tak , ale mam je w ruterze włączone. Player multimedialny (mad8er) normalnie po sieci z NASa filmy odtwarza , gdzie tv w tej samej sieci juz nie tz widzi ruter , ale jakieś inne foldery ( video , music , pictures )
UPC250 + CISCO 3212 + Asus AC56U
 
jack78
Przywrócić TV do ustawień fabrycznych. Kiedyś też mi zgubił serwer DLNA i po resecie wróciła komunikacja.

I sprawdź czy nie łączysz się przez 5GHz, Panasoniki i LG miały z tym kłopot, trzeba było wybierać 2,4GHz. Chyba ze masz aktualizacje po grudniu 2014, ona usuwała ten problem.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
Boczek

Cytat

Boczek napisał(a):

Sugestia:
Było by fajnie gdyby blokada MAC adresów klientów Wifi (Wireless Client Filter) nie obejmowała sieci gościnnej.

W tej chwili przy opcji wpuszczania do sieci lokalnej tylko wybranych MAC adresów blokowani są także klienci sieci gościnnej.

Chodzi mi o to, że mam włączone filtrowanie po adresie MAC. Mam też skonfigurowaną sieć gościnną wg tutka z tego forum (https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=14849). Sieć gościnna jest odizolowana od zasobów z sieci lokalnej.

Nie chciałbym jednak każdego gościa zapisywać do tablicy dozwolonych MAC adresów - bo ta działa globalnie - zarówno na wl0 jak i na wl0.1.

Jakaś ptaszyna do zaznaczenia, że sieć gościnna może działać bez filtrowania MAC adresów by się przydała. Chyba, że da się to jakoś rozwiązać - bez usuwanie filtrowania MAC?
EdgeRouter X: EdgeOS
RT-AX56U: AsusWRT
EA6900: tbd
EA6350: tbd
 
solari
Czy może ktoś napisać jaką ostatnia wersja moda działa na e1000 v2.1 ?

Próbowałem wgrać:
tomato-E1000v2-v21-NVRAM32K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-132-Mini.zip
tomato-E1000v2-v21-NVRAM32K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-131-Mini.zip

I niestety jedno i drugie kończy się na 4% z informacją: Firmware upgrade failed ;-)
Szczęśliwie stary linksysowy image pozostaje nietknięty i router nadal działa.

pozdr !
.solari
 
adwert
Witam!

Mam problem z kopiowaniem plików z NASa. Od razu powiem, że jest to problem Tomato. Testowałem wielokrotnie na fabrycznym firmware oraz podmieniając na inny router i było ok. Mój router to ASUS RT-AC56U z najnowszym softem od Shibbiego AIO.

Sytuacja wygląda tak, że podczas kopiowania router 'wstrzykuje' losowo porcje danych, zastępując oryginalne, do pliku podczas transferu. Plik ma ten sam rozmiar, lecz jego zawartość różni się o tą właśnie porcję danych.

Połączenie wygląda następująco:

Komp---Wifi---ASUS---LAN---NAS

Problem znika gdy w tomato wyłącze 'Samba File Sharing'. Wyczyściłem NVRAM i na standardowych ustawieniach nie zmieniając niczego powtórzyłem sytuacje. Samba File Sharing włączone - przy ~100MB transferu wstrzykuje w locie te dane. Samba File Sharing wyłączone - 4GB przekopiowane co do bitu.

Dziwna sytuacja, więc powtórzę, że transfer nie jest z dysku podłączonego do routera tylko z NASa, który jest podłączony kablem ethernet.


Zauważyłem jeszcze, że w podczas włączonej Samby, transfer z NASa jest o 10% mniejszy. Widać to dokładnie na wykresie obciążenia sieci w Windows. Pomiar wielokrotnie powtórzony z tym samym rezultatem.
Edytowany przez adwert dnia 05-02-2016 01:14
 
shibby
Ciekawa sytuacja i prawdę mówiąc pierwsze słyszę. Sam na co dzień użytkuję NAS ale fakt faktem nie mam aktywowanej Samby na routerze.

Po aktywacji Samby dwie funkcje dodatkowo zaczynają działać. Pierwsza ma za zadanie podział obciążenia na oba rdzenie CPU, więc w tym problemu bym nie upatrywał. Druga natomiast aktywuje tzw GROCTL na każdym z interfejsów LAN i to może być problem.

By wyłączyć tą funkcję wpisz w nvram:
nvram set gro_disable=1
nvram commit

Następnie zrestartuje sambę i daj znać czy pomogło.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
dar3k
U mnie nie zauważyłem tej dodatkowej porcji danych w pliku, ale jest ogólny problem z szybkością działania NAS po sambie, bardzo długo wczytuje zawartość katalogów itp, muszę przetestować jak to wygląda po wyłączeniu samby na routerze Smile
ER-12 + 4x UAP-AC-PRO
 
adwert
Po wyłączeniu GROCTL, jak ręką odjął. Dziękuję za szybką asystę. Na dniach będzie 'donate' na projekt.

----
dar3k
Nie ma dodatkowych danych, tylko jakiś 1kB jest zmieniony w dużych plikach. Radzę porównać CRC plików lokalnych i zdalnych.
 
shibby
Cieszę się że pomogło. Ta funkcja miała w teorii przyśpieszyć działanie samby (kod zaczerpnięty z AsusWRT). W praktyce nie widzę różnicy, więc dla bezpieczeństwa może go wyłączę domyślnie.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pixel70
Mam pytanie - posiadam Ovislink WL1600GL z Tomato 1.25PL. Chcę go zaktualizować - chodzi mi też o wsparcie vpn.
Którą wersję wybrać? Z pasujących K26 MIPSR1 1.32 widzę IPv4VPN i MiniVPN. Poza tym są jeszcze Max i Mini oraz MiniIPv6. Czym się one różnią?
Na stronie http://tomato.groov.pl/?page_id=66 jest info, że w katalogach powinny być pliki builds.png, ale nie ma ich...

Pozdrawiam
 
Adooni
@pixel70 Ty posiadasz router z 4MB RAM obrazy MiniVPN posiadaja powyzej 4MB wiec pewnie zaden z nich Tobie nie wejdzie. Moze cos z K24 sie zmiesci ale niech sie tutaj wypowie ktos kto ma taki router jak Ty.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
pixel70
A mi na karcie 'Aktualizacja firmware' pokazuje: Dostępna pamięć: 6,960.00 KB (w przybliżeniu rozmiar, który może być całkowicie zbuforowany w RAM)

Czy to nie oznacza, że mogę wgrać większy obraz niż 4MB?
 
tomekk80
Przyłączam się do pytania Pixel70. Gdzie można znaleźć builds.png albo informację o różnicach między wersjami FW w tej samej gałęzi?
 
shibby

Cytat

pixel70 napisał(a):

A mi na karcie 'Aktualizacja firmware' pokazuje: Dostępna pamięć: 6,960.00 KB (w przybliżeniu rozmiar, który może być całkowicie zbuforowany w RAM)

Czy to nie oznacza, że mogę wgrać większy obraz niż 4MB?


Nie, ta wielkość to wolne miejsce w /tmp w ramie. Do niego najpierw przesyłany jest obraz a następnie wgrywany do Flasha.

Połączony z 11 luty 2016 08:58:44:
często pojawiają się pytania odnośnie prac nad nową wersją Tomato. Postanowiłem zatem napisać jak to wygląda na chwilę obecną:

1) mam zaktualizowane wszystkie ważne paczki do najnowszych wersji tj openssl, openvpn, dropbear, dnscrypt, libsodium, miniupnpd i pewnie jeszcze kilka o których teraz nie pamiętam

2) wykryłem dwa poważne błędy w funcji multiwan. Pierwszy to problem z dostępem do gui z zewnątrz (nie otwiera się port HTTPS 443). Drugi problem to po aktywacji drugiego WANu przestaje działać przekierowanie portów. Pierwszy problem już naprawiłem, natomiast mam problem z rozwiązaniem tego drugiego.

3) z uwagi na problemy opisane w ptk2 nie rozpocząłem jeszcze prac migracji mutliwan do wersji Mipsel. Chcę najpierw doszlifować MutliWAN dla ARM tak by chociaż podstawowe funkcjonalności działały (a port forwarding niewątpliwie do takich należy) a dopiero później przenieść działającą funkcjonalność do innych branchy

4) prac nad zapowiadanym adblockerem nawet nie rozpocząłem ze względu na zbyt małą ilość wolnego czasu przez ostatnie 2mc :/

5) otrzymałem w końcu R8000. Chciałbym zatem najpierw napisać o nim krótką recenzję a dopiero po tym rozpocząć prace nad portowaniem Tomato pod ten model.

Tak to wygląda na chwilę obecną. Jak widać wersja v132 jeszcze trochę zagości na waszych routerach Wink Jeżeli prace nad mutliwanem przeciągnął się jeszcze bardziej to rozważam wydanie wersji v133 jedynie z poprawkami i aktualizacją paczek a multiwan i adblock przesunąć dopiero do v134.

Pozdrawiam.
Edytowany przez shibby dnia 11-02-2016 08:58
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
b3rok

Cytat

shibby napisał(a):
rozważam wydanie wersji v133 jedynie z poprawkami i aktualizacją paczek a multiwan i adblock przesunąć dopiero do v134.
Pozdrawiam.

jestem za! Smile
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
Steel_Rat
@shibby sprawdziłeś dlaczego na multiWAN nie działa klient radius. Zaczołem używać serwera radius, który postawiłem na RT-AC68. Po aktualizacji ze zwykłego tomato do multiwan, przestaje dziłać właśnie autentyfikacja przez radiusa, z innymi AP nie ma problemu wtedy.
WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
shibby
nie znalazłem przyczyny
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jack78

Cytat

solari napisał(a):

Czy może ktoś napisać jaką ostatnia wersja moda działa na e1000 v2.1 ?

Próbowałem wgrać:
tomato-E1000v2-v21-NVRAM32K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-132-Mini.zip
tomato-E1000v2-v21-NVRAM32K-1.28.RT-N5x-MIPSR2-131-Mini.zip

I niestety jedno i drugie kończy się na 4% z informacją: Firmware upgrade failed ;-)
Szczęśliwie stary linksysowy image pozostaje nietknięty i router nadal działa.

pozdr !
.solari


Dawno nie miałem w rękach E1000, ale gdzieś w okolicach wydania v122, wgrywałem ciągle v104, bo żadna kolejna wersja nie wchodziła.
Natomiast kilka dnie temu robiłem E1200V1, czyli router identycznie jak E1000 z 4MB flash i weszło mi v132, a tym że wgrywałem z OFW, najpierw DD-WRT (initial) a potem Tomato v132, nie wiem czy wgrywając z Tomato na kolejne Tomato nie będzie krzyczał o braku pamięci.
Możesz spróbować wgrać najpierw DD-WRT mini (przez tftp) a potem upgrade na Tomato.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
Staszek
@shibby.
Dla ułatwienia, czy można do wersji 132 dorzucić opcję zapisywania profili na WAN. Np z PINem karty SIM lub z różnym APN
Asus RT-AC68U FreshTomato 2022.2-AIO
Światłowód 200/100
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 25

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,271,246 unikalnych wizyt