19 Kwietnia 2024 06:22:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.189.170.17
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
lazik
ja nie chcę umiejszać twoich zasług a tym bardziej tego co robisz.

Mam jedynie osobiste odczucie że przez wymówkę SOA#1 zgłaszane błędy są traktowane przez ciebie troszeczkę po macoszemu.

już kiedyś tutaj innemu userowi pisałem że SOA#1 rozwijał się w latach usenetu. Teraz takie odpisywanie jest mało profesjonalne i niezbyt dobrze świadczy o adminach.
 
shibby
ale co mam ci odpowiedzieć. Jedynie, że opisywane przez ciebie problemy u mnie nie występują (tak, podciągnij sobie pod SOA#1). Mi bardziej chodzi o to. że nie potrafię ich u siebie odtworzyć, więc jak niby mam rozwiązać twoje problemy? Współpracuj, zrób dochodzenie, znajdź przyczynę a może razem uda się rozwikłać problem. Jesteś drugą osobą w tym temacie, która zgłasza problem z ntpd. Jak to się ma do ponad 20tyś użytkowników a Anonie (i wiele więcej bez aktywnego Anona), którzy nie mają tego problemu? Widać opisywane przez ciebie problemy występują tylko i wyłącznie w jakimś konkretnym przypadku i ja muszę dokładnie co robisz i jak ustawiasz router po wyczyszczeniu nvramu i kiedy (po zmianie jakiej opcji) ten problem zaczyna występować. Takiej rozmowy (dochodzenia) niestety sobie nie przypominam. Jeżeli się mylę to mnie popraw.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
b3rok
@Shibby
1) brakuje jednego miejsca, które by zbierało wszystkie problemy Tomato (lista pewnie byłaby długa), ale w tym miejscu byłby wszystkie znane błędy i... wiadomo by było, że zdajesz sobie z nich sprawę, ale póki co są nie rozwiązane (jakaś ulepszona, bardzie uporządkowana wersja poprzedniego bug trackera). Były by błędy ze statusem - "wiem, ale nie potrafię rozwiązać".
2) brakuje miejsca, w którym byłyby opisane "hacki" dla Tomato, czyli niestandardowe ustawienia, które powodują, że Tomato działa tak jak należy (typu Singapur dla Tomato ARM, czy problem ze zliczaniem danych w WAN Bandwidth - Daily/Weekly/Monthly w przypadku korzystania z VLAN-ów - https://openlinksys.info/forum/viewth...ost_131650)
3) hmmmm nie wiem jak to nazwać - brakuje Twojej współpracy (albo kuleje) z innymi (za dużo rzeczy masz do ogarnięcia/zrobienia, żeby.. je wszystkie ogarnąć). Różne osoby proponują Ci pomoc, współpracę, a Ty to (w moim odczuciu) olewasz. Ostatni przykład - 2x Ci zgłaszałem poprawkę do changeloga w wersji EN dla [RELEASE] 119 i ciągle po staremu (wiem, że to pierdoła, ale czytając to forum tego typu problemy to norma).
REASUMUJĄC - powinieneś pozwolić sobie pomóc (a nie samemu sobie rzepkę skrobać) - dużo osób chce pomóc na tyle ile może/potrafi, ale wydaje mi się, że Ty nie jesteś do końca zainteresowany.
4) IMHO uwagi do Tomato traktujesz zbyt osobiście, przecież ludzie zgłaszają błędy/problemy nie żeby Tobie zrobić na złość, albo pokazać jakie Twoje Tomato jest do bani, tylko po to by znaleźć rozwiązanie swojego problemu.
I. Huawei HG8240 + 1x Netgear r7000 @FreshTomato + Synology DS1512+
II. TP-Link TL-WDR4300 @Obsy OpenWRT Gargoyle
III. TP-Link TL-WDR3600 @Obsy OpenWRT Gargyle
 
VANT
a ja chce nowe drivery do mojego routera, co więcej chce ich w tomato, bo jestem uczulony na inne softy Wink
Czuję się ignorowany .....

btw szkoda że shibby i monter się pożarli, bo tak po prawdzie nie wyobrażam sobie swojej choinki bez możliwości wyłączenia ledów....
Asus RT-N66u - Repeater
Asus RT-AC87U - Main Router
Zyxel GS1920-24- Smart Managed Switch
Zyxel NAS542 - Media Serwer
Linksys WRT-54GL - Tomato by shibby
 
compsjp
is ctf suppose to break loopback?
1 RT-AC68U 128 SHIBBY AIO ARM
1 RT-N16 128 SHIBBY AIO K26
1 RT-N12(B1) DD-WRT v24-sp2 (05/27/13) mega
SOLD 1 rt-n12 128 SHIBBY MINI-IPV6
1 WNR2000V2 MIPSR2-128 K26 Mini ipv6
1 WNR2000V3 OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI 0.12 Branch (0.12+git-15.
 
lazik
@Shibby: nie chcę zbyt dużo polemizować. Mam tylko pytanie. Powiedz mi z tych 20tyś użytkowników których przytaczasz przez statystyki Anona i tych dodatkowo co wybrali NIE, ilu z nich zgłaszało tobie jakikolwiek błąd? 1% aktywnych bugtrackowo userów jest? Czyli co kretyńske SOA#1, przecież 99% nie ma tego problemu. Proporcje możesz sobie zmienić.

Co do twojej zmiany tonu - sorry jak ktoś ci oschle rzuca SOA#1 a wiesz co to właściwie znaczy, to odechciewa ci się chociażby napisać prośbę by głębiej poszukać. Nauczyłem się potrosze także jak wyglądała sprawa z tutkiem jaki robiłeś do E3131 Hilink i w jaki sposób doszło do tego, że w końcu zechciałeś przyjąć modem na testy.

IMVHO powinieneś bardzo poważnie rozważyć to co pisze b3rok.
 
jack78
@lazik
po co ciągniesz tę bezsensowną gadkę? Temat dotyczy Tomato, a nie twoich problemów osobistych. Piszesz już któryś post o tym samym.
Jak ci się nie chce szukać,to nie szukaj i nie męcz shibbiego, który pisze ten soft hobbistycznie i w swoim wolnym czasie i nie męcz nas czytaniem twoich wypocin o niczym.

Połączony z 22 czerwiec 2014 09:36:40:
Acha. I nie pisze do mnie na PW. Bo jak nie możesz podejść z jednej strony to próbujesz z drugiej.
Edytowany przez jack78 dnia 22-06-2014 09:36

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
hermes-80
Ja też nie rozumiem tych wszystkich żalów i pretensji.
Shibby nie jest programista - pewnych rzeczy nie przeskoczy, poza tym na wersje sterowników i ich działanie nie ma wpływu, brak źródeł, a nawet jak by były to w sterownikach grzebać to wyższa matematyka dla profesjonalnych programistów.
A co najważniejsze - nikt mu za to nie płaci więc jakie możecie mieć pretensje?
Każdy ma jakieś żale i ale ale tak naprawdę - kto coś z was zrobił by sytuacje rozwiązać - poprawić kod (oczywiście nikt)? Najłatwiej mieć pretensje.
Owszem Tomato niestety ma teraz dużo problemów ale co zrobić. Tak jak napisał - największy cios buło odejście Tediego i kropka.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
rafal00004

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Ja też nie rozumiem tych wszystkich żalów i pretensji.
Shibby nie jest programista - pewnych rzeczy nie przeskoczy, poza tym na wersje sterowników i ich działanie nie ma wpływu, brak źródeł, a nawet jak by były to w sterownikach grzebać to wyższa matematyka dla profesjonalnych programistów.
A co najważniejsze - nikt mu za to nie płaci więc jakie możecie mieć pretensje?
Każdy ma jakieś żale i ale ale tak naprawdę - kto coś z was zrobił by sytuacje rozwiązać - poprawić kod (oczywiście nikt)? Najłatwiej mieć pretensje.
Owszem Tomato niestety ma teraz dużo problemów ale co zrobić. Tak jak napisał - największy cios buło odejście Tediego i kropka.


True. Do tych co narzekają, że coś nie działa w Tomato shibby'ego to mam jedną rade... Jak się nie podoba to nie używać!
Netgear WNR3500Lv2+Tomato USB-K26RTN-121 AIO
Netgear WNR3500Lv1+Tomato USB-K26-121 Nocat-VPN
Metron.eu.org
 
dan12

Cytat

shibby napisał(a):

@dan12 - ostatnio dodałem changeip oraz ovh. Ten dnsdynamatic wygląda dość prosto do zaimplementowania. Rzucę na to w wolnym czasie. Póki co można używać customURL.

http://[USERNAME]:[PASSWORD]@www.dnsdynamic.org/api/?hostname=[DOMAIN]&myip=[IP]

w sumie potwierdzenie czy taki zapis ci działa byłby bardzo pomocny.


Odpaliłem u siebie, działa.
 
shibby

Cytat

dan12 napisał(a):

Cytat

shibby napisał(a):

@dan12 - ostatnio dodałem changeip oraz ovh. Ten dnsdynamatic wygląda dość prosto do zaimplementowania. Rzucę na to w wolnym czasie. Póki co można używać customURL.

http://[USERNAME]:[PASSWORD]@www.dnsdynamic.org/api/?hostname=[DOMAIN]&myip=[IP]

w sumie potwierdzenie czy taki zapis ci działa byłby bardzo pomocny.


Odpaliłem u siebie, działa.


super. dzięki za info zwrotne.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Talon
shibby
pls - can you fix led work on Asus RT-N53 A1...?

and something strange work wifi - i cant put 2,4G to the 2nd or 3rd channel!
thats my basic/network settings:
i.pixs.ru/thumbs/9/4/0/netwJPG_3289562_12668940.jpg
but in status we have:
i6.pixs.ru/thumbs/9/4/8/statusJPG_2607670_12668948.jpg

and router often stuck when i play online games on my smartphone :/
Asus RT-N53 A1 + Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-12x K26 USB RT-N53
 
compsjp
Jun 22 21:23:42 unknown user.info kernel: br0: starting userspace STP failed, starting kernel STP i am confuse, anyone know this means?

Połączony z 22 czerwiec 2014 21:53:10:
something in the tomatousb doesnt sit with android devices well. i know this for a fact, 80% of my wifi customers are on android devices, i have 2 n12 b1's 1 works every connection made(skype/youtube works perfect), while 1 will open connections, but youtube app, wont get videos, skype wont make calls


both n12 b1's are wds linked to n16, strange one ap can do everything while other ap in a screw you mode.
Edytowany przez compsjp dnia 22-06-2014 21:53
1 RT-AC68U 128 SHIBBY AIO ARM
1 RT-N16 128 SHIBBY AIO K26
1 RT-N12(B1) DD-WRT v24-sp2 (05/27/13) mega
SOLD 1 rt-n12 128 SHIBBY MINI-IPV6
1 WNR2000V2 MIPSR2-128 K26 Mini ipv6
1 WNR2000V3 OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI 0.12 Branch (0.12+git-15.
 
Adooni
I just checked youtube is working fine for me.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
compsjp
its a software bug, am not trying start anythingPfft just the results over here at my network, i am only 1 who manages them, and its not all devices, pcs seam to have only small hiccups where you just need to refresh page cause video was just stuck buffering. i am getting things in log saying received packet from this source of address, and it does happen alot.
Jun 22 19:14:07 Comps-Gateway kern.warn kernel: br0: received packet on eth1 with own address as source address,,

like on my phone, the app will load, loads thumbnails, description, comments, etc, just the video feed its self wont get pass on?
1 RT-AC68U 128 SHIBBY AIO ARM
1 RT-N16 128 SHIBBY AIO K26
1 RT-N12(B1) DD-WRT v24-sp2 (05/27/13) mega
SOLD 1 rt-n12 128 SHIBBY MINI-IPV6
1 WNR2000V2 MIPSR2-128 K26 Mini ipv6
1 WNR2000V3 OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI 0.12 Branch (0.12+git-15.
 
justio
[RELEASE] 087
.....
- propably this is the last release of K24


Shibby is there any way to make you change your mind? and maybe update (at least openssl) for K24 builds to V120?

Thank you in advance!!
 
shibby
@justio
http://tomato.groov.pl/?p=602
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
dkozlows

Cytat

lazik napisał(a):

@Shibby: nie chcę zbyt dużo polemizować. Mam tylko pytanie. Powiedz mi z tych 20tyś użytkowników których przytaczasz przez statystyki Anona i tych dodatkowo co wybrali NIE, ilu z nich zgłaszało tobie jakikolwiek błąd? 1% aktywnych bugtrackowo userów jest? Czyli co kretyńske SOA#1, przecież 99% nie ma tego problemu. Proporcje możesz sobie zmienić.

Co do twojej zmiany tonu - sorry jak ktoś ci oschle rzuca SOA#1 a wiesz co to właściwie znaczy, to odechciewa ci się chociażby napisać prośbę by głębiej poszukać. Nauczyłem się potrosze także jak wyglądała sprawa z tutkiem jaki robiłeś do E3131 Hilink i w jaki sposób doszło do tego, że w końcu zechciałeś przyjąć modem na testy.

IMVHO powinieneś bardzo poważnie rozważyć to co pisze b3rok.


@Shibby, weź Tomato zacznij rozwijać w domu tylko dla siebie i wtedy zobaczymy jak opadną szczęki tym wszystkim marudzącym. Skończy się narzekanie, trucie d...., i wieczne marudzenie.

Ludzie cieszcie się, że ktoś to w ogóle robi, a jak się nie podoba to załóżcie sobie własne forum, stronę, czy kto tam co chce i tam zróbcie to po swojemu, tak żeby było "profesjonalnie".

Winston Churchill : "Niewiele jest za­let, których Po­lacy by nie mieli, i niewiele jest też wad, których umieli­by się ustrzec."
 
justio


Thanks Shibby for the fast reply!
I already have this version installed=> tomato-ND-1.28.5x-117-VPN on my old but very stable WRT54GL.

Hope not to be wrong but, V117 contains openssl 1.0.1g Smile.
The idea was that I was hoping to get the Openssl 1.0.1h update, in order to keep my small VPN (network) safe.

Unfortunately tomato-K26-1.28.RT-MIPSR1-120-MiniVPN is a "little too big" and cannot be installed on WRT54GL

Everything else works great!

Kind regards,
Edytowany przez justio dnia 26-06-2014 10:21
 
shibby
ok, i will think about compile K24 for next release.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,152,891 unikalnych wizyt