18 Kwietnia 2024 12:24:51
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.139.86.56
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
[MOD] Tomato by shibby
shibby
z KRACKIEM jest taki problem, że to są binarki i prekompilowane sterowniki więc dla każdego brancha trzeba zrobić odpowiednie pliki/łatki i je zintegrować. To nie jest kilka linijek w kodzie, które można z automatu zaaplikować to wszystkich branchy od RT poczynając.

Jak pisałem, nie widzę sensu publikować 141 dla ARM jeżeli miałby on zawierać tylko poprawkę Krack. Kille72 kontynuuje moją pracę i przez te wszystkie miesiące zaktualizował wiele paczek. Co do Mipsela to tu faktycznie jest sens by do tematu przysiąść i postaram się podziałać w temacie. Nie będzie to łatwa sprawa bo łatka Kracka pewnie pociągnie za sobą upgrade sterownika wifi. Weekend powinienem mieć spokojniejszy to może uda się podłubać chwilę Smile


Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
jurekk
I to rozumiem.

Może nie teraz , moze nie za miesiac ale kiedys będzie

141 będzie i stare routery dostaną 7 życie hehe
bo tak beznadzieja zaczęła zaglądać a tak to nie ma pospiechu ale poprostu warto wiedzieć czy kiedyś cos będzie czy szukac alternatyw

pozatym jest tak ze kille72 , pedro311 oraz AndreDVJ odwalają kawał dobrej roboty ale ....
wiekszosc ludzi uzywać chce twojego hehe tomato jednak co widać po Annonie

autor Advanced Tomatobazuje na twoim a nie kille72 tomato bo chce miec komplet i na n66u tez i n16u

tak ze sens wydanie 141 jest nawet jakbys nie dodał zadnego swojego commitu
bo kilka tysiecy uzytkownikow sie przesiadzie na nowsze tomato
dwa uznaja ze tomato sie nie konczy juz ;-)
szkoda tego tomato czlowiek sie zżyłWink

Na koniec wilkie dzieki za twoja prace i ja wiem nie mamy prawa cie o nic prosic ale ... może przedostatni raz co?Grin


ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
rysson
Czołem ekipa.
@shibby - kawał świetnej roboty. Trafiłem na Twoją wersję przypadkiem i tak wiele lat wiernie tram - najbardziej mi przypasowała.

Niestety muszę przyznać, że w większości przypadków po konfiguracji na lata zapominałem o ruterach, bo po prostu działały (wielki +).
Teraz mam kolejny Netgear R7000 z v140. Chciałem w końcu openVPN postawić i mam problem.
Przy "save"; znika mi np. port w server1, maska i czas renegocjacji TLS w server2. Tak, że po udanym zapisie następny "save" się nie udaje. Sam server też nie wstaje.

Czy ktoś ma pomysł co jest grane (czemu gubione są fragmenty konfiguracji)?
W tym wątku było wspomniane, że od 2015 coś jest nie tak. Poproszę o szczegóły. I czy w wersji kille72 (też szacun) openvpn działa?

A tak przy okazji to wersja kille72 też bierze łatki z wersji shibby czy już poszła swoją drogą?


P.S. @kille72: U mnie też brak czasu ale może po krótkim wprowadzeniu mógłbym choć odrobinę pomóc?


EDIT: brak UTF-8, wywaliłem podstawowe znaki jak polskie cudzysłowy i czy półpaułzę

 
qwerty321
Kille i Pedro robią teraz własne składanki. Wersja Shibby jest już stara i nieaktualizowana. Zainstaluj 2018.3 od Killego i nie używaj DNSSEC i wszystko dobrze działa.
Włączenie DNSSEC może spowodować, że router się wysypie przynajmniej na razie sprawa jest podejrzana. Reszta działa dobrze.

 
anubis76x
Witam
Czy w Tomato jest opcja separacja urządzeń wifi ?
Potrzebuję ją znaleźć i wyłączyć bo mam problemy z działaniem drukarki Brother DCP-J315W po Wifi (często przechodzi w tryb offline podobno to znany problem).

 
rysson

Cytat

qwerty321 napisał(a):

Kille i Pedro robią teraz własne składanki. Wersja Shibby jest już stara i nieaktualizowana. Zainstaluj 2018.3 od Killego i nie używaj DNSSEC i wszystko dobrze działa.
Włączenie DNSSEC może spowodować, że router się wysypie przynajmniej na razie sprawa jest podejrzana. Reszta działa dobrze.


Dzięki wielkie. Jak tylko dotrę (100+ km) do routera to tak zrobię. Na razie się nie odważę zdalnie Smile
Na szczęście DNSSEC nie używam.

 
esem

Cytat

shibby napisał(a):
... Co do Mipsela to tu faktycznie jest sens by do tematu przysiąść i postaram się podziałać w temacie. Nie będzie to łatwa sprawa bo łatka Kracka pewnie pociągnie za sobą upgrade sterownika wifi. Weekend powinienem mieć spokojniejszy to może uda się podłubać chwilę Smile

@shibby, jest jakaś szansa dla nas (czyli tych z mipselami)?
Sorry za nachalność.


Asus RT-AC56U @1000/666 + aktualne tomato
Fonera 2100/200 | DD-WRTv24sp2
W rezerwie:
ADB VV5822
Netgear WNR3500L/U/v2 (wg. tomato). Ale to jest WNR3500L v.1 Wink
 
bartaspoz

Cytat

rysson napisał(a):

Czołem ekipa.
@shibby - kawał świetnej roboty. Trafiłem na Twoją wersję przypadkiem i tak wiele lat wiernie tram - najbardziej mi przypasowała.

Niestety muszę przyznać, że w większości przypadków po konfiguracji na lata zapominałem o ruterach, bo po prostu działały (wielki +).
Teraz mam kolejny Netgear R7000 z v140. Chciałem w końcu openVPN postawić i mam problem.
Przy "save"; znika mi np. port w server1, maska i czas renegocjacji TLS w server2. Tak, że po udanym zapisie następny "save" się nie udaje. Sam server też nie wstaje.

Czy ktoś ma pomysł co jest grane (czemu gubione są fragmenty konfiguracji)?
W tym wątku było wspomniane, że od 2015 coś jest nie tak. Poproszę o szczegóły. I czy w wersji kille72 (też szacun) openvpn działa?

A tak przy okazji to wersja kille72 też bierze łatki z wersji shibby czy już poszła swoją drogą?


P.S. @kille72: U mnie też brak czasu ale może po krótkim wprowadzeniu mógłbym choć odrobinę pomóc?


EDIT: brak UTF-8, wywaliłem podstawowe znaki jak polskie cudzysłowy i czy półpaułzę


Hej, Twoje objawy są typowe dla zapełnionego nvram'u, w niektórych routerach brakuje pamięci na certyfikaty, które po prostu sporo zajmują. Miałem tak przy wrt54gl i wnr3500l v1. Sprawdź czy u Ciebie nie ma jakiejś malej ilości nvram i nie jest zapełniona, info znajdziesz w status -> overwiew -> system. Ja przes długi czas nie wiedziałem, co się dzieje i przez SSH ustawialem te parametry po czym odpalem usługę VPN. Jak się zorientowałem o co chodzi, to laduje już certyfikaty z zewnętrznego nośnika pezez custom config, w wnr3500l z pendrive USB, a w wrt54gl z podmontowanego pliku z nas'a, fajny tutorial od shibby tutaj:
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=14540


Netgear WNR3500L - 1.28.0000 MIPSR2-136 K26 USB
Netgear WNR3500L v2 - 1.28.0000 MIPSR2-109 K26 USB AIO
Synology DS110j - DSM 4.2-3211
 
hawkins
Hello my Polish Friends! I'm Zsigmond from Hungary, and i want update my LINKSYS WRT54GL to latest Shibby tomato firmware. Please, help me,
which is the latest, what is it that can be installed on the router?
Thank you!

 
overflow2


Asus RT-AC56U FT-AIO
 
hawkins


My router message: "Incorrect image file!" Router model: WRT54GL ver. 1.1

 
overflow2
What kind of firmware do you have currently on your router?


Asus RT-AC56U FT-AIO
 
szczemp
Dawno tu nie zaglądałem.
Teraz przydałoby mi się zaktualizować tomato na moim ruterze. Nie mam go pod ręką i nie wiem co to za model. Wiem tylko, że to netgear. Za to mam do niego zdalny dostęp, do panelu www i po ssh. Chciałbym się dowiedzieć jaki obraz powinienem wybrać. Czy po oznaczeniach obecnej wersji tomato da się stwierdzić co zainstalować? I czy mogę to zrobić przez panel administracja -> aktualizacja?
Pomoże ktoś?
Obecna wersja ma takie oznaczenia w panelu o tomato: Oprogramowanie Tomato PL 1.28.0000 MIPSR2-083V-PL K26 USB Big-VPN

 
jurekk
https://mega.nz/#F!WBNiwBDI!OL5V58pSmpfxjRz5LoOZfA

szukaj tu wersji 83 i sam zidentyfikuj wg mnie to wnr3500lv2

najlepszym softem jest ( chyba ze potrzebujesz mutliwana) wersja 132
http://tomato.groov.pl/download/K26RT-N/build5x-132-EN/Netgear%20WNR3500Lv2/tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--132-AIO.zip

ale ......
na 99% nie uda ci sie zalogować potem w szczególności zdalnie na router , będziesz musiał wyczyścić nvram resetem by dał oznaki życia

Tak czy siak musisz mieć go fizycznie mieć w łapach by przy nim majstrować bo masz za stare tomato w nim by ruszyło po aktualizacji


Edytowany przez jurekk dnia 28-03-2018 16:59
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
szczemp
Ok. Może zajmę się tym jak będę miał fizyczny dostęp do rutera.
Tak czy siak potrzebuję zaktualizować sambę. Ruter jest u rodziców w domu i mają tam na nim włączony serwer samby. Taki magazyn do wymiany plików między komputerami. Wiecie. Napisze tata dokument na jednym komputerze i mama chce go na drugim dalej edytować. Prościej jest plik wrzucić na sambę niż przesyłać pocztą czy pendrajwem przenosić. Teraz akurat jest im to dość często potrzebne, a windows nie chce się łączyć z sambą na tomato, bo jest w starej wersji. Dostają taki komunikat:
http://u.lkn.pl/jpg/sambasssssssss_3PtK.jpg
Da się coś z tym zrobić przez ssh, czy trzeba zaktualizować całe tomato?

 
Steel_Rat
Najprościej przywrócić obsługę samby 1 na Windowsach Smile Jest jakiś błąd w Windowsie, ze jak masz obsługę samby 2 włączoną to nie widzi otoczenia sieciowego. Najlepiej wejść do dodaj/usuń programy. Potem opcja zainstaluj dodatkowe funkcje. Tam trzeba wybrać smb1 i zainstalować. Potem restart.


WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
szczemp
Można i tak. Pamiętam jaki był szał, jak ujawniono, że wannacry atakował przez dziurę w sambie 1. Dlatego wolałbym pójść wyżej.

 
Steel_Rat
Możesz załączyć smb1 tymczasowo do Twojego przyjazdu. Ja kiedyś ta myślałem, że będę używał tylko smb2 ale jak się okazalo, ze niema dostępu po otoczeniu sieciowym to się darowalem. Dostęp był tylko po ip urządzenia. Więc na razie używam smb1.


WRT3200ACN (WRT32X) + OpenWRT 18.06+światełko 150/150 Mb/s
Asus RT-AC68UvE1 + RMerlin + Entware
Netgear WNR3500Lv2 + DDWRT
 
Arkoth79
Hello,

I have a router Asus RT-AC68U with Tomato by Shibby Version: 1.28.0000 -140 K26ARM USB AIO-64K

I would like to have a new wan ( failover if it's possible ) for my DSL ( bridge mode with a billion modem ) - with my Android Phone ( Nexus 5X ).
I don't find how to do usb tethering with Tomato by Shibby.

Can you help me please to set it ?

I see that the Asuswrt firmware can do usb tethering but I prefer Tomato by Shibby.

If Tomato can't do usb tethering, is it possible to buy an other router ( Asus to have Asuswrt ) to do this but how to set it to use it for failover wan DSL with my router plugged to this new router ? ( I think the new router will have an other IP range with usb tethering DHCP than my current router - so 2 DHCP on same lan, I think it's not the good way to do this )

If it's not possible, do you have an idea how to do to use my phone for my home when DSL crash please ?
I want to keep my wifi ( 2.4ghz and 5ghz for home ) and not for the tethering.

I hope you understand what I want to do, and excuse me for my mistake, english is not my native language.

Thank you for your help !

Best regards

 
banan134
Witam, czy jeżeli chcę zrobić aktualizację na routerze WNR3500Lv2 z wersji 104 do 140 wystarczy że wykonam ją z gui? Przepisze mi wtedy wszystkie ustawienia czy będę musiał wszystko od nowa konfigurować?

 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,139,581 unikalnych wizyt