19 Kwietnia 2024 02:21:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.102.239
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Testy i recenzje
 Drukuj wątek
NMT Popcorn Hour A-200
shibby
Zbliżają się zimowe wieczory i coraz częściej będziemy je spędzać w ciepłych domach. To doskonały czas by nadgodzić trochę zaległości w oglądaniu filmów :)

Przedstawiam wam bohatera dzisiejszego testu: Popcorn Hour A-200 - popularnie zwany również Network Media Tank (w skrócie NMT)

update.groov.pl/a-200/a200.jpg

Sprzęt do testów przekazał nie kto inny jak nasz sponsor, firma MOUSE Systemy Komputerowe

Ze względu na brak czasu test będzie raczej powierzchowny. Większy nacisk położę na wydobycie plusów i minusów urządzenia niż pisanie ładnej i składnej recenzji od A do Z. Takie opisy/recenzje są już dostępne na sieci, więc nie widzę potrzeby tworzyć nowej. Bardziej chodzi mi o przedstawienie zalet i wad w odczuczu szarego użytkownika.

I. Podstawowe parametry

Chipset
- Sigma Designs SMP8643, 667MHz CPU with floating point coprocessor.
Pamięć
- 512MB DDR2 DRAM, 256MB NAND Flash
Wyjścia Audio/Video
- HDMI v1.3a, 36bpp deep color, 12-bit xvYCC processing and HDCP 1.2 content protection
- Component Video
- S-Video
- Composite Video
- Stereo Analog Audio
- S/PDIF Optical and Coaxial Digital Audio
Diody i pozostałe interfejsy
- Power LED and Attention LED
- 1x USB 2.0 host at the front
- 1x USB 2.0 host at the back
- 1x USB 2.0 slave at the back
- Internal mounting for 2.5" or 3.5" SATA HDD
Pozostałe parametry
- Special designed fan that generate very low noise
- Speed: 3800RPM (typical) ± 10%
- Noise Level: 18.5 dB(A)
- Size: L * W * H =62*62*15(mm)
- Ethernet 10/100/1000** Mbps (Gigabit support depends on Switch/Router compatibility)
Zasilanie i zużycie energii
- AC-DC adaptor
- Input 100~240V AC, 50~60 Hz
- Output 12V DC, 3A max
- Typical : 8 W (no additional device installed/attached)
- Maximum : 36 W
Rozmiar
- Width x Depth x Height : 270mm x 150mm x 50mm (10.63" x 5.90" x 1.97")
Waga
1.6kg (3.5lbs)
Zawartość opakowania
- Popcorn Hour A-200 (HDD not included)
- IEC 60320 C13 power cord
- 12V 3A AC-DC Adaptor
- 1.5M length HDMI cable
- USB cable
- IR Remote Control with 2 "AAA" batteries
- Screws for 2.5" / 3.5" HDD
- Quick start guide
- Installation Guide
- Last minute notes
- Warranty Card

A więc otrzymujemy urządzenie zdolne wyświetlać materiał FullHD, wszelkiem maści pliki video, audio i foto. Dodatkowo portafi czytać napisy - i tu pierwszy minus, brak obsługi TXT! Wszystko to możemy przechowywać na wewnętrzym dysku 2.5" lub 3.5", urządzeniu podpiętemu do portu USB (dysk przenośny/pendrive) lub wprost z sieci. Całość oczywiście sterowana pilotem.

II. Pierwszy kontakt
Urządzenie wyglądem nie zachwyca. Ot takie sobie czarne prostokątne pudełko. Z przodu port podczerwieni do pilota, dioda power oraz port USB.
Z tułu mamy mnogość portów (od lewej):
- komponent (Y Pb Pr)
- kompozyt
- audio out (stereo)
- s/pdif (coax oraz optical)
- s-video
- usb-pc
- usb host
- hdmi
- ethernet
- zasilanie

update.groov.pl/a-200/a200back.jpg

Za plus zasługuje bardzo bogate wyposażenie. Jest nawet kabel HDMI co można śmiało stwierdzić jest rzadkością.

Po rozkręceniu trzech srubek otrzymujemy wgląd do wnętrza urządzenia.

update.groov.pl/a-200/a200inside.jpg

Widać plastikowe sanki, do których mamy możliść zamontowania dysku 2,5" lub 3,5" z interfejsem SATA. Widzimy też chłodzenie chipsetu i... kolejny minus - wiatrak super cichy nie jest, ponadto pracuje cały czas. Z tego co zaobserwowałem A-200 nie ma regulacji obrotami a wiatrak chodzi nawet w trybie uśpienia (wyłączenia go pilotem).

III. Uruchomienie
Podpinam kabel HDMI, podpinam zasilanie... po chwili na ekranie pojawia się logo urządzenia. Mija chwila i widzę ciemność... Mija dłuższa chwila i nadal ciemność :/ Wyłączam urządzenie i podpinam kompoment. Włączam iiiii jest menu :) Wędruję od razu do ustawień, wymuszam rozdzielczość 1080p, zapis i działa już HDMI. To taka pierwsza pułapka na jaką może natrafić użytkownik.

Menu jest nawet fajne - fajne w swojej prostocie. Chodzi dość plynnie, chociaż mogłoby płynniej. Pilot reaguje dobrze. Ma też podświetlane przyciski. Menu posiada interfejs w wielu językach w tym i polskim.

Duży plus za aktualizację online. Podpinamy internet, dajemy aktualizację i idziemy na kawę. Po ok 30min (przy łączu 6mbps) mamy sflashowane urządzenie.

IV. Optware
Tak Tak :) Na NMT możemy instalować pakiety. Po podpięciu dysku twardego i wybraniu w ustawieniach odpowiedniej opcji, dysk zostanie sformatowany i zainstalowane zostaną podstawowe aplikacje takie jak serwer FTP, serwer DLNA oraz klient torrenta Transmission.

V. Odczucia z użytkowania
Urządzenie spisuje się fajnie. Miło się je użytkuje. Można montować sobie udziały sieciowe i z nich bezpośrednio przeglądać media. Bardzo fajną sprawą jest zarządzanie plikami z pilota. Można przy jego pomocy kopiować, usuwać i przenosić pliki i katalogi miedzy katalogami i źródłami np z pendrive na wbudowany dysk lub z dysku na udzial sieciowy. Filmy odtwarzane są płynnie. Dużym utrudnieniem jest brak wsparcia dla napisów TXT ale można posiłkować się optware (napi.py + konwerter z txt na srt).

Ostatni minus to cena. Urządzenie tanie nie jest. Za NMT bez dysku trzeba zapłacić prawie 800zł (na allegro 780zł) co małą kwotą nie jest. Za taką kwotę można pokusić się o złorzenie ITXa... Ale to moje osobiste zdanie. Końciową opinię pozostawiam wam.

Na koniec dziękuję sponsorowi za udostępnienie urządzenia na testy.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
esem
Cieszę się tym urządzeniem od prawie 2 tygodni.
Jest to sprzęt wybrany wg. kryterium: najmocniejszy procesor za najmniejsze pieniądze.Grin
Rozrzut cen takich odtwarzaczy sieciowych to: 250 - 3000,-zł. Czyli co kto lubi Smile
Wentylator jest faktycznie słabym punktem ale urządzeń z pasywnym chłodzeniem jest bardzo mało. Teraz to nawet telewizory mają wiatraki Pfft
Najcenniejsza dla mnie zaleta to torrent > zysk na prądzie olbrzymi.
Aby odtwarzać coś z sieci, to niestety tylko kabel. WiFi tylko dla avi, HomePlug jest też za cienki dla DVD o BD nie mówiąc.
Generalnie super sprawa Grin
 
esem
Sfinalizowałem zastosowanie A-200 jako domowy NAS.
Co prawda multimedia są na HDD podpiętych pod A-200 i nie ćwiczyłem jeszcze jednoczesnego odpalania ich na A-200 i np. na PC ale spróbuję takiego doświadczenia.

Połączony z 16 wrzesień 2017 12:21:11:
Założyłem transmission 2.92-1 wprost na a-200 (opkg z NMT). DL w porywach 3.2MB/s pzy łączu 5MB/s. Netgear w porywach sięgał 2MB/s a realnie było to w okolicach 1,5MB (HDD po USB). Czyli uzysk niezły a i router nie potrzebuje Entware&optware.
Edytowany przez esem dnia 16-09-2017 12:21
Asus RT-AC56U @1000/666 + aktualne tomato
Fonera 2100/200 | DD-WRTv24sp2
W rezerwie:
ADB VV5822
Netgear WNR3500L/U/v2 (wg. tomato). Ale to jest WNR3500L v.1 Wink
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 10

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,149,478 unikalnych wizyt