25 Kwietnia 2024 09:51:04
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· nju swiatło pytania
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Asus TUF-AX3000_V... [19]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
· nju swiatło pytania [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.228.88
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Jak odratować NETGEARA WNR3500L bez użycia serwisowego kabla
Karolus
To było to Smile
dzieki, dobra podpowiedz, poszla najnowsza wersja.

pozdrawiam
 
rurex
Jestem zmuszony odgrzać kotleta Sad
Postanowiłem zaktualizować soft na moim routerze z tomato z wersji z przed ok 2 lat do tej wersji: tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--116-AIO.chk
W trakcie update'u dostałem komunikat, którego nie pamiętam dokładnie ale +/- brzmiał tak: MTD write error.

Po restarcie routera mruga zielona dioda, więc postanowiłem wrzucić po tftp ten firmware - bez sukcesu. Po kilku nieudanych próbach spróbowałem OFW z linku z pierwszego posta, również bez sukcesów. Próbowałem wielokrotnie restet 30/30/30 i wciąż bez sukcesów. Sad

Ma ktoś jakiś pomysł co mogę zrobić żeby przywrócić go do życia ?
 
Snap
A czy rusza Ci w ogóle aktualizacja OFW ??
 
rurex
Pewnie nie rusza...
Jak sprawić by ruszyła? Po uploadzie obrazu cały czas bez zmian mruga dioda na zielono. Jak wymusić update?

Połączony z 10 luty 2014 19:02:20:
Czy ktoś ma jakiś pomysł jak ruszyć dalej z tematem ?
Edytowany przez rurex dnia 10-02-2014 19:02
 
kamilj
Czyli co do v1 wgrałeś soft v2 ??
Edytowany przez kamilj dnia 10-02-2014 19:14
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
rurex
Nie. Mam v2 i wgrałem wersję z pierwszego linka.
 
kamilj
Ten opis jest dla v1 i do v2 go nie zastosujesz...
Musisz podpiąć kabelek żeby odratować ten router.
Miałem ten sam problem i bez kabla się nie obyło...
------------------------------------------------------------------------------
[b]RegulaminOpenlinksys.info v0.1
[url=http://openlinksys.info/forum/viewthread.p
 
n3cRo
Znajomy posiadacz WNR3500 v2 (bez L) wgrał jakies DD-WRT i router padł jak można go odratować. Jeśli chodzi o kabel to jaki to ma być kabel ? Jest jakis tutorial jak tego dokonać ?

Pozdrawiam
 
IrasPL
Niestety podczas aktualizacji Tomato, routerek WNR 3500L v2, chciał się zrestartować i już nie wstał. Kabelek będę miał dzisiaj, lecz w postach zamieszczonych na pierwszej stronie nie widzę zdjęcia które piny należy zewrzeć. Czy któryś z forumowiczów mógłby podpowiedzieć o które piny chodzi dokładnie?
 
kille72

Cytat

IrasPL napisał(a):

Niestety podczas aktualizacji Tomato, routerek WNR 3500L v2, chciał się zrestartować i już nie wstał. Kabelek będę miał dzisiaj, lecz w postach zamieszczonych na pierwszej stronie nie widzę zdjęcia które piny należy zewrzeć. Czy któryś z forumowiczów mógłby podpowiedzieć o które piny chodzi dokładnie?


W WNR3500Lv2 nie styka sie pinow, zerknij na to:
https://openlinksys.info/forum/viewth...d_id=14197
 
ajchem
Czy ktoś ma może schemat złącza serwisowego w 3500L, gdzie RXD, TXD, GND? Na wszystkich tutorialach pokazane są magiczne kolorki kabelka USB - TTL, a mi łatwiej będzie zdobyć zwykły RS232 - TTL - tylko tu kolorki nic mie mówią?

Jak się zorientowałem komunikacja idzie na 3.3V, może ktoś potwierdzić?

Połączony z 13 czerwiec 2014 22:40:15:
I po sprawie Wink po raz kolejny okazało się, że 3500L jest nieuwalalnu
Edytowany przez ajchem dnia 13-06-2014 22:40
Netgear R7000 Tomato 1.28.0000 -124 K26ARM USB AIO-64K by Shibby with owncloud7
Netgear WNR3500L v1 Tomato v1.28RT 120 Big-VPN by Shibby
 
Callahan

Cytat

Knot_Even napisał(a):

Router mi poleciał po wgraniu tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-087V-PL-Mega-VPN. Wgranie udane, ale już nie wstał, dioda zasilania świeciła się na pomarańczowo.

Zaraz po włączeniu pingował się czasem 2 razy, czasem 1, a najczęściej w ogóle. Żadne z opisanych sposobów poza zwieraniowych nie dawał rezultatów. Otworzyłem drania i jechałem według instrukcji.
Próba zwarcia po kilku pingach, zero reakcji.
Próba zwarcia, a następnie włączenia zasilania powodowała zapalenie diody zasilania na zielono, ale zero reakcji w pingach.
Coś mnie podkusiło i zwarłem, kiedy po włączeniu zasilania na chwilkę mrugają wszystkie diody i w ten sposób dostałem 3 pingi. Dalszych kilka takich prób wprowadziło w końcu sprzęt w tryb serwisowy, dioda zasilania zaczęła radośnie mrugać na zielono i pingi leciały aż miło. Dalej tftp, ładowanie oryginalnego softu. Po skończeniu dioda zasilania zapaliła się znów na pomarańczowo, a pingi zanikły. Odczekałem około minuty i sam się zrestartował, pingi powróciły, a router wstał!

It's aaaaaaaaaaaaalive, I tell Ya, alive!!! Smile

Pgrade na 123, nie wstał, zero pingów.
Słuszna uwaga, po zwarciu przez chwile lecą sobie pingi 1,2, potem znowu power off/on i zwarcie i tak załapalo pingi. tftp obraz wszedł, czekam coś długo na efekt, dioda miga pingi idą.
Netgear WNR3500L V1
1.28.0000 MIPSR2-138 K26 USB
Netgear WNR3500L V2
1.28.0000 MIPSR2-138 K26 USB AIO
UPC 120/10 EPC3212
Syn DS213J
 
MEN
Witajcie, przekopałam sie przez temat ale niewiem które piny zewrzeć... Fotek już niema. Może ktoś wstawić fotkę...
 
kille72
http://www.myopenrouter.com/article/2...rt-Method/
 
Horpah

Cytat

MEN napisał(a):

Witajcie, przekopałam sie przez temat ale niewiem które piny zewrzeć... Fotek już niema. Może ktoś wstawić fotkę...


ostatnio też uwaliłem ruuter, więc mam świeże doświadczenia mogę pomóc i pójdzie pewnie bez zwierania pinów.
Poradziłeś już sobie?
================================
Netgear WNR3500L v1 + pen 8GB z opt
 
skiba220v
WNR3500L v1 niestety wgralem MIPSR1 i router padł - ciagle swieci na pomaranczowo POWER i brak pingów, sa 2 pingi zaraz po właczeniu.
Probowalem zwierac piny - pojawiały sie pingi, wgranie oryginalnego softu przebieglo pomyslnie dioda nadal migała i byly pingi, czekalem 10 minut, zrestartowalem i nadal bez reakcji - pomaranczowy power i brak pingów. próbowalem tez http://tomato.groov.pl/download/K26/build5x-128-EN/tomato-K26-1.28.RT-MIPSR2-128-Mini.trx ale efekt taki ze po wgraniu dioda power zapalala sie na zielono swiatlem ciagłym, po restarcie nadal bez reakcji.
Sa jeszcze jakies metody?
 
karoli
Może komuś sie przyda uwaliłem soft ładując orginalny soft z poziomu tomato. Kontrolki power i lan świeciły na zielono, pingi szły cały czas do 192.168.1.1 według instrukcji z pierwszej strony sposobem by shibby. Czyli po 5 s po wł. routera puściłem soft bez zworki i to jeszcze tomato najnowsze w wersji PL do 3500v2 i zagadało odrazu, pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 
lorak
Panowie to jest jakaś masakra.
Siedzie już prawie 6h i nie mogę sobie poradzić.
Na milion prób AŻ 2 razy udało mi się wrzucić soft.
1: WNR3500 Firmware Version 1.0.36 (North America)
2: WNR3500 Initial Release Firmware Version 1.0.10

Oczywiście na po wrzuceniu zielona dioda przestała się całkowicie świecić i nic z routerem się nie działo. Po kilku minutach restart i dalej to samo.

Teraz chcę wrzucić:
WNR3500L-V1.0.0.74_12.0.64NA.chk
Ale po 20 nieudanych próbach wymiękam.

Nie mogę wejść do tego zasranego trybu serwisowego.
Robię to na kilka bardzo podobnych sposobów i dalej nic.
Na pewno coś nie tak z tymi poradnikami skoro dwa razy mi się udało.

Pomoże ktoś?

PS. Z tyłu rutera pisze: WNR3500U/WNR3500L (tak dla pewności podałem)
 
majkel152
metoda z poradnika działa jak trzeba, zapewne wgrywasz zły fw
nie znam się na tym ^^

kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło Smile
 
lorak
Ale u mnie nie jest problemem sam FW.
Ta zasrana zielona dioda nie chce mrugać. Właśnie zrobiłem ponad 20 prób. Za każdym razem robię 30sec reset i diody nie chcą zamrugać, a co za tym idzie zielona świeci się cały czas. Zero pingów.
Raz na godzinę diody zamrygają wtedy kiedy trzeba i nie zawsze ping idzie dłużej niż przez kilka sekund.

I jak mogę wgrywać zły skoro napisałem jaki wgrywałem?
Może niech ktoś da linka do NAJLEPSZEGO FW.

Napisze co i jak robię:
Wszystką odłączam (prąd i lan)
Wpinam prąd ale przycisk wyłączony.
Trzymam wciśnięty reset przez 30sec, wciskam przycisk ON i czekam kolejne 30sec, wyłączam przyciskiem i czekam kilka sekund.
Wtedy wpinam kabel LAN do numeru 4.
Włączam przyciskiem ruter i nic, albo świeci się zielony power z lekko niebieskim wifi albo pomarańczowy power i lan.

Czasem jak już załapie i zamrygają wszystkie to zwieram piny jak na zdjęciu i CZASEM zielony zaczyna mrygać przez kilka sekund. W tym czasie wysyłam FW. Potem czekam 10min i nic się nie dzieje, wciskam OFF, potem ON i dalej wracam do punktu wyjścia.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 36

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,321,098 unikalnych wizyt