18 Kwietnia 2024 03:09:01
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· Szukam zaproszenia n...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [14]
· dodatkowe złącz... [4]
· RT-N18U - nie mo... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.17.150.163
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Jak odratować NETGEARA WNR3500L bez użycia serwisowego kabla
forall
@shibby - powinieneś napisać jakiś doktorat na temat przygód z tomato i routerkamiSmile jak zwykle miałeś rację.
 
shibby
Praktyka i uzależnienie od openlinksys. Nic więcej Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
slaweek
Witam. Padł mi router świeci się tylko dioda na pomarańczowo. Na kompie mam kabel sieciowy odłączony - oczywiście pingi nie chodzą. Czy jest szansa go ożywić bez rozkręcania?
 
shibby
bez rozkrecania nie, bo musisz zewrzeć piny.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
slaweek
Zwarłem piny teraz swieci mi się kontrolka na zielono i niebieska od wifi. Pingi nie chodzą. Po wyłączeniu i włączeniu ponownie swieci tylko power na pomarańczowo.

Połączony z 17 luty 2012 13:26:05:
Dzięki poszło. Może ktoś podpowiedzieć jakąś wersję PL tomato big
Edytowany przez slaweek dnia 17-02-2012 13:26
 
shibby
wgraj sobie to
http://tomato.groov.pl/K26/build5x-083V-PL/tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-083V-PL-BT-VPN.trx
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Eru
W związku, że po wgraniu tomato router mi "padł" - pomarańczowa dioda zasilania - próbowałem tego sposobu niemniej nie wiedziałem czego nóżki zewrzeć więc poszukałem po google i znalazłem sposób:

Cytat

Przy wyłączonym routerze wcisnąć przycisk Reset ---> Włączyć router - trzymając wciąż przycisk Reset ---> Trzymać go jeszcze przez 30 sekund


Dzięki temu router w końcu odpalił - dioda zasilania zmieniła kolor na zielony - i mogłem się dostać do tomato przez przeglądarkę - po czym wgrałem z powrotem oryginalny firmware Grin
Edytowany przez Eru dnia 10-03-2012 14:34
Netgear WNR3500Lv2
 
Knot_Even
Router mi poleciał po wgraniu tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-087V-PL-Mega-VPN. Wgranie udane, ale już nie wstał, dioda zasilania świeciła się na pomarańczowo.

Zaraz po włączeniu pingował się czasem 2 razy, czasem 1, a najczęściej w ogóle. Żadne z opisanych sposobów poza zwieraniowych nie dawał rezultatów. Otworzyłem drania i jechałem według instrukcji.
Próba zwarcia po kilku pingach, zero reakcji.
Próba zwarcia, a następnie włączenia zasilania powodowała zapalenie diody zasilania na zielono, ale zero reakcji w pingach.
Coś mnie podkusiło i zwarłem, kiedy po włączeniu zasilania na chwilkę mrugają wszystkie diody i w ten sposób dostałem 3 pingi. Dalszych kilka takich prób wprowadziło w końcu sprzęt w tryb serwisowy, dioda zasilania zaczęła radośnie mrugać na zielono i pingi leciały aż miło. Dalej tftp, ładowanie oryginalnego softu. Po skończeniu dioda zasilania zapaliła się znów na pomarańczowo, a pingi zanikły. Odczekałem około minuty i sam się zrestartował, pingi powróciły, a router wstał!

It's aaaaaaaaaaaaalive, I tell Ya, alive!!! Smile
 
posaq
Jakie piny należy zewrzeć w WNR3500l v2? Ma on inną konstrukcję niż model ukazany na instruktażowych zdjęciach.
Niestety podczas próby wgrania alternatywnego softu, routerek mi padł i teraz świeci tylko pomarańczowa dioda.
Po hard rest i pingowaniu przez chwilę pojawiają się odpowiedzi na 192.168.1.1 (zdaje się 2 czy 4 razy) ale próba wgrania orginalnego softu przez TFTP niestety kończy się fiaskiem "upłynał limit czasu".
W jaki sposób wprowadzić ten model w tryb serwisowy?

Może ktoś ma jakiś pomysł jak go podnieść?
 
1jaa
Tutaj faktycznie przydałoby się rozgraniczenie o który router chodzi. Temat dotyczy wersji v1, a Ty pytasz o v2. Budowa ich faktycznie się różni. Ja odratowałem go kablem. Ty możesz spróbować wypowiedzi Eru. Wnioskuje po jego opisie, że ma v2 i w taki sposób wprowadził go w tryb serwisowy. Nie wiem czy przypadkiem nie było jeszcze innego sposobu tutaj opisanego, jak znajdę to napiszę.
 
posaq
Sposobu Eru - a także hard reset - próbowałem kilkanaście razy. Niestety poza 2-4 odpowiedziami z routera nic się nie zmieniło (pomarańczowa dioda). Coś mi się wydaje, że pozostaje tylko zwarcie pinów (stąd pytanie jakich) lub kabelek serwisowy - czy ktoś może zna schemat by zrobić taki kabel samemu?
 
Tapir
Witam
Padł mi router WNR3500L przy próbie wgrania Tomato, świeci się tylko dioda na pomarańczowo. Na kompie mam kabel sieciowy odłączony, pingi nie chodzą. Po rozkręceniu routera i zwarciu pinów dioda zaczyna migać na zielono, ale sytuacja z kablem i pingami nie zmienia się. Czy istnieje jeszcze możliwość odratowania routera czy pozostaje mi już tylko gwarancja?
 
zdenek
Witam
Próbuje opisaną metodą odratowac mój router. Wszystko idzie zgodnie z opisem ale do routera w konsekwencji zalogować się nie mogę.
Po kilkunastu próbach. Zwątpiłem założyłem konto i proszę starszyznę forumową o pomoc.
 
shibby
a udaje ci sie wgrac poprawnie firmware netgeara i do niego zalogowac? Sposob napewno dziala bo dziesiatki razy go tak ratowalem.

- przypisujesz stale ip w kompie np 192.168.1.5
- puszczasz ping na 192.168.1.1
- podlaczasz router do pradu i czekasz
- zacznie leciec ping i po paru odpowiedziasz zniknie
- dopiero wtedy zwierasz piny na ok 2 sek
- ping wroci a dioda power zrobi sie z pomaranczowej na zielona (mrugajaca)
- wysylasz firmware netgeara przez tftp clienta.
- daj mu ok 5min i powinienes byc w stanie sie zalogowac.

jezeli wyskakuje ci okno o login i haslo ale domyslne admin/password nie wchodzi, wtedty zrob reset przciskiem. Odlacz zasilanie, wcisnij i trzymaj przycisk, wlacz zasilanie i trzymaj tak ok 30sek. Pusc przysick, wylacz i wlacz zasilanie i gotowe. Domyslne admin/password wejdzie
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
zdenek
Pierwsza próba zakończyła się powodzeniem. Odratowany, zalogowany, działał. Zaktualizowałem oprogramowanie. Po aktualizacji, cegła. Każda następna próba zakończyła się niepowodzeniem.

Jakieś propozycje?
 
buniaczek

Cytat

zdenek napisał(a):

Pierwsza próba zakończyła się powodzeniem. Odratowany, zalogowany, działał. Zaktualizowałem oprogramowanie. Po aktualizacji, cegła. Każda następna próba zakończyła się niepowodzeniem.

Jakieś propozycje?

1. A jaki dokładnie masz ruter? Coś mi się to dziwne wydaje żeby tyle razy z rzędu uwalić sprzęt..
2. Jaki firmware wgrałeś (próbowałeś wgrać) do niego?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
krash

Cytat

Przy wyłączonym routerze wcisnąć przycisk Reset ---> Włączyć router - trzymając wciąż przycisk Reset ---> Trzymać go jeszcze przez 30 sekund


Po wgraniu tomato-K26USB-1.28.RT5x-MIPSR2-085V-BT-VPN.trx cegła, dioda na pomarańczowo, zero pingów. Po uruchomieniu z resetem pingi poszły router wstał i ruszył na tomacie. Dzięki dla dobrego człowieka który podzielił się tym sposobem, bo już chciałem rozkręcać, żeby zwierać piny Smile
 
zdenek
NETGEAR N300 Wireless Gigabit Router WNR3500U/WNR3500L.
A soft z linku z pierwszego postu.
 
buniaczek

Cytat

zdenek napisał(a):

NETGEAR N300 Wireless Gigabit Router WNR3500U/WNR3500L.
A soft z linku z pierwszego postu.


Pytam jaki soft wgrywałeś w momencie kiedy uwaliłeś ruter? (nie kiedy próbowałeś go ratować)
Czyli Twój ruter nie ma portu USB?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
zdenek
Jakieś Tomato ale jakie nie powiem bo to było ok 6 miesięcy temu.
Ruter posiada port usb.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,133,737 unikalnych wizyt