19 Kwietnia 2024 01:59:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.145.60.149
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
mpd + lirc
khain
Stop nie, ale powinno działać Pause, lecz powodem był lipny hub usb. Po podłączeniu dwóch urządzeń, jedno z nich nie działało (np. dwóch pendrive'ów na raz nie widział, ale osobno jak najbardziej), ale nadal nie wiem czemu w trakcie odtwarzania nie działa volup i voldown - czytałem tutaj http://linux.die.net/man/1/mpc ,ale tam nie ma nic o tym

Jakaś podpowiedź?
TP-LINK TL-WDR3600 @ Openwrt - 300/20Mbps
HP ProLiant DL360e Gen8 @ ESXi 7.0.1:2 x Intel Xeon CPU E5-2450L @ 1.80GHz, 160GB RAM ECC, 2x 1TB SSD
ASRock J4205-ITX @ Debian 11 16BG RAM, 2x 1TB SSD, 1x 1TB HDD
 
kobrawerde
O ile sobie przypominam problem z pogłaśnianiem/przyciszaniem jest powiązany z kartą audio usb / odpowiedni program mpd ... ja testowałem metodą prób i błędów :-) .... poczytej jeszcze raz tu: http://openlinksys.info/forum/viewthr...ost_104091 jaki w moim przypadku zastosowałem FW/audio-usb/FW tomato (w moim podpisie). Ktoś w tym wątku pisał że w nowszym tomato zaczeły działać karty dźwiek. usb te niby felerne :-) więc trzeba kombinować i sprawdzać. Przy zmienie karty należy pamiętać że trzeba zmienić wpis w mpd dotyczący mixer_control:......................
odczytany z : cat /proc/asound/card0/oss_mixer
Ps. jeśli w konsoli wydasz komendę np. mpc volume +10 lub mpc volume -10 i zadziała to odpowiedni wpis w lircrc i napewno na pilocie też będzie OK ... ja używam mpd : mpd_0.15.15-2_mipsel
pozdro
Edytowany przez kobrawerde dnia 06-12-2012 21:34
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
wabikboy
Nowze mpd z tego co wiem ma problem z poleceniem mpc volume
Ja obszedłem to sterując poleceniem dla karty oile masz "alse"
amixer set 'PCM',0 5%-
amixer set 'PCM',0 5%+

u mnie działa tylko j.w.

A tak na boku czy coś daje taki zapis:

config = mpc toggle > /dev/null

w konfigu pilota bo ja osobiście mam bez /dev/null i też działa chyba że to zapobiega czemuś to sobie dodam.
 
baq
Próbował ktoś uruchamiać mpd lub w ogóle kartę dźwiękową na najnowszym Tomato Shibbiego ( K26(RT-N) v104 ) ?

Poprzednio na wersji v95 udało mi się uruchomić najzwyklejszą kartę USB za 3 zł, madplay odtwarzał strumień radiowy jak i pliki MP3. Teraz zainstalowałem wersję v104 i za nic nie mogę uruchomić madplay ani mpd.

Wszystkie moduły ładują się bez błędów i ostrzeżeń. Po podłączeniu karty dostaję w logach:

input: USB Headphone Set as /class/input/input2
input: USB HID v1.00 Device [USB Headphone Set] on usb-0000:00:04.1-1.2


Gdy próbuje odtwarzać plik .mp3 za pomocą madplay otrzymuje:

MPEG Audio Decoder 0.15.2 (beta) - Copyright (C) 2000-2004 Robert Leslie et al.
audio: /dev/dsp: Invalid argument


Próba uruchomienia demona MPD kończy się:

listen: bind to '0.0.0.0:6600' failed: Address already in use (continuing anyway, because binding to '[::]:6600' succeeded)
Failed to load database: Failed to open database file "/opt/mpd/database": No such file or directory
output: No "audio_output" defined in config file
output: Attempt to detect audio output device
output: Attempting to detect a oss audio device
oss: Error opening OSS device "/dev/dsp": Invalid argument
oss: Error opening OSS device "/dev/sound/dsp": No such file or directory
output: Unable to detect an audio device


Bezpośrednia próba "cat plik.wav > /dev/dsp"

-sh: can't create /dev/dsp: Invalid argument


Wydaje mi się że problem jest z modułami, z tym że wszystkie włączają się bez problemu.
 
wabikboy
A sterowniki od karty napewno masz zainstalowane ??

W konfigu mpd zakomentuj wszystkie opcje od dzwieku i niech sam wykryje, może zły konfig masz
 
baq
W skrypcie firewalla ładuje:

# --- Main --
insmod /opt/extras-mips2/input-core.ko
insmod /opt/extras-mips2/hid.ko
insmod /opt/extras-mips2/usbhid.ko
# --- Video ---
insmod /opt/extras-mips2/videodev.ko
insmod /opt/extras-mips2/v4l2-int-device.ko
insmod /opt/extras-mips2/v4l2-common.ko
insmod /opt/extras-mips2/uvcvideo.ko
# --- Audio ---
insmod /opt/extras-mips2/soundcore.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-hwdep.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-page-alloc.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-timer.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-pcm.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-seq-device.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-seq.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-rawmidi.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-seq-midi-event.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-seq-midi.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-mixer-oss.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-pcm-oss.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-usb-lib.ko
insmod /opt/extras-mips2/snd-usb-audio.ko


Dodatkowo zauważyłem, że próba "cat plik.wav > /dev/dsp" kończy się właśnie błędem "invalid argument", natomiast jeśli przekieruje plik na /dev/dsp1 to karta się włącza i w słuchawkach słychać szum. Wygląda na to, że strumień wyjścia to właśnie dsp1, tylko że w nowej wersji Tomato jakimś cudem jest on pod dsp1. Nie wiem tylko jak to zmienić.

EDIT

Jest dokładnie jak pisałem wyżej. "madplay plik.mp3 --output=/dev/dsp1" działa bez problemu.

EDIT 2

MPD już działa, jakby ktoś miał podobny problem to zamieszczam mój mpd.conf:

music_directory "/opt/Dane/Muzyka"
playlist_directory "/opt/mpd/playlists"
db_file "/opt/mpd/database"
pid_file "/opt/mpd/pid"
state_file "/opt/mpd/state"
input {
        plugin "curl"
}
audio_output {
        type "ao"
        name "OSS Device"
        driver "oss"
        device "/dev/dsp1"
}
mixer_type "software"


Ścieżki do katalogów już wedle uznania.

EDIT 3

A przyczyną nie była wersja v104 Tomato, tylko kamerka internetowa którą miałem także podłączoną do Huba, a która miała mikrofon pod /dev/dsp. Zorientowałem się kiedy "cat /dev/dsp" wypisywał mi krzaczki na ekranie w zależności od hałasów w pokoju ;)
Edytowany przez baq dnia 21-12-2012 20:40
 
maciej2
Skąd można pobrać lirc? W repozytorium nie ma.
Edytowany przez maciej2 dnia 19-01-2013 14:51
ASUS RT-AC66U v B1 - Asuswrt-Merlin
ASUS WL-500gP v2 - FreshTomato
 
kobrawerde
repo tomato http://tomato.groov.pl/repo/
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
maciej2
Czy Wam się wiesza lirc? Odkąd zainstalowałem lircd 0.8.7 co jakiś czas wiesza mi się i nie wiem czemu Sad. Tylko restart programu pomaga. Macie pomysł co może być nie tak?
Edytowany przez maciej2 dnia 11-03-2013 18:34
ASUS RT-AC66U v B1 - Asuswrt-Merlin
ASUS WL-500gP v2 - FreshTomato
 
kobrawerde
Niestety u mnie też się wiesza ...ale muszę przyznać bardzo rzadko . Natomiast gdy pracuje razem z kamerą usb to prawie natychmiast następuje "zwiecha" i procek na 100% :-) ....może nie lubi dużego obciążenia procka ? ( kamerka generuje 80% CPU)
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
maciej2
U mnie nawet przy 100% chodzi bez problemu. Kamery nie mam, niby pilot mam przez huba, ale jak podłącze bezpośrednio to to samo. Na razie mam ustawione, że lirc resetuje się co minute. Ale czasem jak sie zawiesi i chce przełączyć to trzeba czekać do tego restartu.
A sprawdzałeś na wersji 0.8.6?
ASUS RT-AC66U v B1 - Asuswrt-Merlin
ASUS WL-500gP v2 - FreshTomato
 
przemasisko
Ja na entware nie zauważyłem takich problemów z lircem. Wersja 0.8.7.
 
kobrawerde
Mam pytanie ...ponieważ zaczęło mi przeszkadzać ciągłe zawieszanie lirca postanowiłem wypróbować entware. Transmission działa OK jak narazie :-) ... Mpd + mpc zainstalowałem a dokładnie mpd-mini / mpc . Lirc (lirc_0.8.7-1_entware.ipk)+ Lirctools zainstalowany z entware Karta dźwiękowa działa ...ale troszkę z opóźnieniem przyciszanie / pogłaśnianie ....na wersji z optware było lepiej :-( .... a może muszę wypróbować inną kartę dżwiękową lub może zainstalować ALSE ? ....macie jakieś doświadczenia....
Ps... jednak jeśli lirc nie będzie się zawieszał to już jestem happy ..Czy moduły pod lirc są te same co z optware? ...czy trzeba szukać z instalki entware ?.....
Ps ...jeszcze jedno pytanie do "posiadacza" LCD DE-LD021 a chyba jest nas tylko dwóch :-) ...czy działa Ci moduł i sam program lcd4linux i czy da się na entware uruchomić mjpg-streamera ?....
pozdro!
Edytowany przez kobrawerde dnia 15-05-2013 22:01
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
przemasisko
Mpd, lirc, linux4lcd, mjpg działają elegancko na entware. Oczywiście konfigi trzeba będzie dostosować.
 
kobrawerde
Dzięki za info ....będę walczył ale na razie przegrywam właśnie mi zawiesiło mpd/mpc i lirc 50% CPU .... :-)
jak sobie poradzę to dam znać ... może problem to ścieżki dostępu do plików konfiguracyjnych np. mpd/lirc/itd ... / HDD-USB vel tomato ( czujnik mam podłączony przez HUB-a ! tylko jedno USB w routerku)
Edytowany przez kobrawerde dnia 15-05-2013 22:39
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
maciej2
Lirc jest trochę stary w optware, jakby ktoś skompilował nowszy to może by się nie wieszał. Ja niestety nie umiem pod tomato kompilować Sad
Pisałem do shibby, ale nie odpisał Sad
ASUS RT-AC66U v B1 - Asuswrt-Merlin
ASUS WL-500gP v2 - FreshTomato
 
shibby
bo shibby jest zajęty Smile Przeważnie jak nie odpiszę to znaczy, że przeczytałem wiadomość na komórce w biegu a poźniej zapomniałem o niej że ją przeczytałem i nie odpisałem Smile

czy to ze lirc jest starszy to źle? Coś nie działa? Mnie już życie nauczyło, że lirc najnowszy nie zawsze oznacza lepszy. Już przy składaniu htpc na gsejcie pisałem, by nie wgrywać nowszej wersji lirca (na pełnym ubuntu) bo nie działa.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kobrawerde
Tak tylko czy aby na pewno to wina wersji lirca ? Ja zainstalowałem tego z entware + moduły ( z lirca shibby-ego) pod pilota i.... też mi wiesza :-) ....może moduły ? może Hub ? a może brak dwóch portów USB w routerze żeby oddzielić np. pobieranie danych z transmission na HDDUSB od innych programów pracujących na optware / entware ?
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
maciej2
@shibby ja doceniam Twoją pracę i szanuję i rozumie, że czasem możesz nie mieć czasu to zrozumiałem. Dlatego staramy się to jakoś wyjaśnić. Gdyby był to jakiś poradnik o kompilacji to pewnie i ja bym to spróbował. Na windowsie nie mam problemów z zawieszaniem się.
ASUS RT-AC66U v B1 - Asuswrt-Merlin
ASUS WL-500gP v2 - FreshTomato
 
kobrawerde
Wiesz co @maciej2 powróciłem do optware i sprawdzonego mpd super współpracującego z moją "dźwiękówką" :-) ....trochę pozmieniałem ścieżki do programów i konfigów + nie korzystam z transmission podczas odtwarzania dżwięku i ........ katuje już od prawie dwóch godzin mpd+lirc wciskając co chwila inny guzik no i ......jakoś nie chce się zawiesić mpd ani lirc :-) ..... ale na razie jeszcze za mało testów

ps. niestety nie będę miał czasu na 100% testy (wyjazd) ale możesz sprawdzić może w tym tkwi problem ....

/dev/lircd -d /dev/lirc0 /dev/lirc/lircd.conf
irexec -d /dev/lirc/lircrc
nadanie praw : chmod +x plikowi lircd itd
w mpd nic nie zmieniałem ...ale też można go przenieść z np /opt/bin ... czy /opt/sbin gdzie on się tam znajduje ...na /dev ?

pozdro!

Połączony z 26 grudzień 2013 11:35:56:
Mam teraz inny problem z mpd ....może ktoś miał / ma podobny. Przeważnie korzystałem z mpd i stacji radiowych przypisanych pod odpowiednie klawisze na pilocie i jest OK. Ale jak chcę odtwarzać większą listę utworów mp3 / audiobook / to konieczna jest opcja NEXT. I tu tkwi problem :-) za nic nie działa u mnie poprawnie opcja NEXT tak przez lircrc jak zwykła konsola putty...zawsze wybiera losowo ...o co kamann ??? ....może wersja mpd coś nie teges ? ( mpd/mpc mam ostatnie wersje z optware)

Połączony z 26 grudzień 2013 11:40:19:
Wyprzedzę pytanie .... komenda irw ...działa poprawnie zawsze wybiera jeden raz ! i komendy są poprawnie dopasowane w pliku lircrc .... ręce opadają :-(
Edytowany przez kobrawerde dnia 26-12-2013 11:40
Netgear R7000 - FreshTomato Firmware 2023.5 K26ARM USB AIO-64K
Proxmox VE: (Topton X6C) Intel N100, 32GB RAM, 2x2TB SSD / NVMe
VM NAS: Xpenology SA6400 (TCRP: tinycore-redpill.v1.0.1.0.m-shell)
VM VPS: Debian-12.5.0-xfce , Kodi , Jellyfin
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 9

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,149,327 unikalnych wizyt