22 Listopada 2024 20:49:52
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [S] Asus RT-AC56U
· DIR868l OFW asus vs ...
· Szukam zaproszenia n...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Asus RT-AC5300 ,prob...
· archer c6 v3.20
· [S] Nighthawk R7000P...
· [S]Asus RT-AC5300 - ...
· Tanie N100 na promce...
· net z telefonu wifi+...
· Tomato - bugi/proble...
· HUAWEI z światłowodem
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· rt-ax88upro częste ...
· [Howto] Xpenology na...
· Jaki router pod Open...
· Ruter z tomato
· Czy to jeszcze NAS?
· RT AC66U B1
· Wireguard na FreshTo...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Szukam zaproszeni... [19]
· DIR868l OFW asus ... [8]
· [S] Asus RT-AC56U [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [219 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 419
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.87.157
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » TP-Link
 Drukuj wątek
TL WR1043ND
DAMIO2009
Witam serdecznie niedawno zakupiłem własnie w/w ruter i na razie testuje go na oryginalnym oprogramowaniu TPLink ale mam do was pytanie posiadam podlaczony do niego dysk USB z zasilaniem i mam transfery po wiffi na poziomie 2 Mega dow i 2 Mega up ale stary dysk ATA 100 powiedzcie mi czy jak zakupie nowszy dysk na USB SATA I/II to bedzie działac lepiej i szybciej i drugie pytanie czy lepiej miec na zewnetrznym zasilaniu czy bez czy poradzi sobie USB w ruterze z dyskiem 500 lub 1 TB.Pozdrawiam
 
Dudzio
Zasilanie zewnętrzne i alternatywny soft. Transfery będą lepsze.
 
DAMIO2009
A powiedz mi czy sa dyski zewnetrzne ktore pracuja na zasilaniu zewnetrznym i bez na USB
 
Mane
Dyski 2,5 cala w kieszeniach maja podwojna wtyczke USB jesli jedna nie daje rade to przez druga idzie zasilanie
 
DAMIO2009
Mam jeszcze jedno pytanie jakie moga byc transfery na dysku SATA podpietym pod ruter z oprogramowaniem TPlinka
 
lulo

Cytat

DAMIO2009 napisał/a:
Mam jeszcze jedno pytanie jakie moga byc transfery na dysku SATA podpietym pod ruter z oprogramowaniem TPlinka


Ja np. strzeliłem sobie HDD mod ale w zasadzie to też dotyczy normalnie podpiętego w zewnętrznej obudowie dysku (również sprawdzałem na tym, który obecnie jest wewnątrz routera).
14.5 - 17 MiB/s ssanie, 11.3-13 MiB/s zapis. Dodam iż jest to dysk 2.5 cala 250 GB SATA (taki typowy do laptopów) f-my Seagate (momentus) i zasilam go z 5V dostarczanego przez złącze USB routera (ok. 503 mA) oraz z zewnętrznego źródła zasilania 5 V (2 A). To zewnętrzne źródło 5V i 12 V zasilającego router uzyskuję z gotowego zasilacza do obudowy na zewnętrzne dyski o wydajności 5V-2A i 12V-2A. Gdy używałem tylko zewnętrznej obudowy (takiej miniaturowej) też podłączałem zewnętrzny zasilacz 5 V o wydajności 1.2 A. Po mimo zwiększenia wydajności prądowej zasilacza transfery są takie same jak w przypadku zewnętrznej obudowy...teoretycznie możesz uzyskać po USB 2.0 transfery na poziomie do max 32 MB/s ale to dużo zależy od jakości elektroniki konwertującej sygnał SATA/IDE na USB, wydajności prądowej zasilania zarówno złącza USB w routerze (a więc jego faktyczne parametry) jak i zewnętrznego źródła, dokładności montażu (w przypadku moda HDD), jakości, tu również generalnie jakości samej obudowy oraz co nie bez znaczenia od samego software, które z wersji na wersję albo psuje albo poprawia tą wydajność transferu przy zapisie/odczycie na dysk zewnętrzny.
Także reasumując dysk dyskowi nierówny...obudowa obudowie...soft softowi.
Trudno w takim razie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wspomniany powyżej transfer na poziomie 2 MB/s spowodowany był zapewne przez niedostarczenie dodatkowego prądu do obudowy i/lub niewłaściwemu zestawowi oprogramowania ale nie pytaj mnie co i jak ustawić, zainstalować, skonfigurować by uzyskać jak najlepszy transfer gdyż sam jestem na etapie odkrywania tego. Może wypowiedzą się bardziej doświadczeni użytkownicy zewnętrznych dysków.

dopis:
Generalnie dostrzegam tu ostatnio brak jakichkolwiek sensownych odpowiedzi w dowolnym temacie co skłania do zadania pytania czy ludzie w ogóle go nie używają ? (tego routera) czy może nie wiedzą lub co gorsza po prostu nie chcą się podzielić wiedzą i/lub doświadczeniem ?
...Może trzeba im zapłacić...ja wiem...ale to chyba nie bardzo było by zgodne z duchem linuksa a więc i softu na którym działa ów router czyli openwrt i pochodne...W ogóle jaki sens miało by to forum lub podobne...generalnie to widzę, ze coś się chyba w mentalności Polaków zmieniło na tyle, że coraz bardziej sprawia problem dowiedzenie się czegokolwiek od innych rodaków...nawet rzeczy najprostszych (niech sobie wtedy przypomną jak sami pytali i fakt, że jednak im ktoś odpowiedzi udzielał...chyba są winni to samo innym...tak ze zwykłego poczucia...ja wiem...chęci odwdzięczenia się)...życie w tym kraju staje się z lekka nieznośne i całkowicie beznadziejne...nie dość, że jakaś prawicowa watacha wciska kit, że białe jest czarne to jeszcze na dodatek wiedza zaczyna być jakimś tabu i to w zakresie w jakim powinna być z chęcią i radością rozpowszechniana (linuks i pochodne - ostatni bastion wolności i prawdziwej, obywatelskiej demokracji).
Grin
Edytowany przez lulo dnia 08-11-2010 11:22
 
DAMIO2009
A powiedz mi jaka obudowe zewnetrzna poleciłbys mi do tego dysku aby sprzet pracował podpiety do rutera po USB i czerpał zasilanie z tego USB i z opcja zewnetrznego zasilania,i jescze jedno pytanie co sadzisz o tym dysku http://www.proline.pl/?p=SEAGATE+ST9500420ASG roznica jest tylko z literka G na koncu z jakims systemem Funkcja G-Force Protection, czy te transfery osiagałes na oryginalnym sofcie tplinka czy innym i jaka wersja.PozdrawiamSmile
 
lulo

Cytat

DAMIO2009 napisał/a:
A powiedz mi jaka obudowe zewnetrzna poleciłbys mi do tego dysku aby sprzet pracował podpiety do rutera po USB i czerpał zasilanie z tego USB i z opcja zewnetrznego zasilania,i jescze jedno pytanie co sadzisz o tym dysku http://www.proline.pl/?p=SEAGATE+ST9500420ASG roznica jest tylko z literka G na koncu z jakims systemem Funkcja G-Force Protection, czy te transfery osiagałes na oryginalnym sofcie tplinka czy innym i jaka wersja.PozdrawiamSmile


Każdą obudowę, której elektronika wytrzyma nieprzerwaną pracę i umie sprzętowo wchodzić w prawdziwy tryb uśpienia zarówno swojej elektroniki jak i kontrolowania tego faktu dla dysku...i tu zaczynają się schody...niewiele jest takich obudów a gdy już posiadają w/w funkcje potrafią zdrowo kosztować...wydawało by się, że te wszystkie cechy z założenia powinny charakteryzować takie obudowy ale to tylko mit producentów...prawda jest brutalna i ciężko takie funkcje znaleźć w niedrogiej obudowie albo raczej wszystkie jednocześnie...gdy ich nie ma na prawdę trzeba postarać się o dobry zasilacz bo to ostatnia linia obrony przed spaleniem całości jak zawiedzie obudowa albo co pewniejsze software wygeneruje psikusa (wiadomo...kod się wciąż rozwija).
Nie polecę Ci żadnej konkretnej bo na tą dobrą nie mam kasy (specjalnie się też nie rozglądałem) i zakupiłem jakąś chińszczyznę za 40 zł ale za to mam dobry zasilacz więc jakoś to w miarę działa...chociaż muszę przyznać, że potrafi się zagrzać przy większym obciążeniu procesami więc z tym też trzeba się liczyć, że to nie dorosły komputer tylko jakieś coś na wzór komputera o podstawowej funkcjonalności więc nie ma szału...i nie będzie...nie da się po prostu zbyt obficie wyposażyć ten router (jak zresztą i te droższe też) w procesy, funkcje, i.t.d....a jak do tego dodać współużytkowanie go przez kilku klientów jednocześnie to już w ogóle kicha blada...ciągle trzeba liczyć się z lagami...przeciążeniem tego niby-procesora...małą ilością ram (swap niewiele pomaga gdyż jest zbyt wolny...szybkie flash-usb też nie wyrabiają - zbyt wolny interfejs USB 2.0 do takich zadań , jeszcze nie próbowałem szybkich kart i jedynie żałować, iż brak jakiejkolwiek dokumentacji technicznej utrudnia np. zbadanie i przetestowanie tego routera na obecność większej pamięci flash, w której w końcu siedzi cały ten linuch), i.t.d.
W/w dysk zapewne był by dobry do laptopa ale niezbyt do tego ustrojstwa - ja raczej bym się rozglądał za jakimś dyskiem o mniejszym poborze prądu gdyż takiego przy dłuższym użytkowaniu nie wytrzyma niedroga elektronika w ogólnie dostępnych i niedrogich obudowach...wszystko zależy na jakiej zasadzie chcesz używać tego dysku...ja na nim posadziłem system (extroot) i bardzo uważam aby dysk o w sumie najmniejszym poborze prądu jaki jest w stanie pracy z dysków 2.5 cala (średni 470 mA - ale wiadomo...to lipa producenta...pomiary wskazują wyższe zużycie ok. 570 mA...trzeba też pamiętać o prądzie rozruchu...ponad 1 A...w praktyce tania obudowa + brak dodatkowego zasilania = kilka rozruchów i definitywne the end albo z dyskiem albo z zasilaczem a jak dobrze pójdzie to i z routerem - na 100 % koniec z elektroniką w obudowie).
Opisany tu na forum HDD mod jest bez zarzutu (no...prawie) ale tak na prawdę dla dysków 1.8 cala...a te jak wiadomo są wyjątkowo drogie i jak się przekonałem i też trudno dostępne jeżeli chodzi o te na prawdę dobre i z małym poborem mocy.
Czy dysk będzie kręcił 5400 czy 7200 to i tak bez znaczenia bo ogólnie dostępne obudowy 1. nie obsługują NCQ 2. Zazwyczaj mają tylko interfejs SATA I 3. Nie zapominaj, że to tylko USB dostarcza sygnał do routera...więc jedynie trzeba się sugerować małym poborem prądu bo inne parametry i tak są bez większego znaczenia (zwyczajnie ten procesorek nie poradzi sobie z obsługa wydajnego transferu danych) przy tej kompilacji ów router + dysk zewnętrzny.
Używam nieprzerwanie trunk openwrt jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie ale szczerze mówiąc w kontekście dysku zewnętrznego to też bez znaczenia...nie przeskoczysz żadnym sterownikiem ograniczeń sprzętu i zastosowanego interfejsu USB 2.0 w routerze...jak odczyt zbliża się pod 20 MB/s a zapis pod 15 MB/s to uznaj to za max tej kompozycji (z dowolnym dyskiem...wszystkie i tak są szybsze w normalnej konfiguracji w laptopie...mówię oczywiście o dyskach 2.5 cala...ważny jest też system plików...na oryginalnym sofcie + ntfs lub vfat + samba to już w ogóle zapomnij o przyzwoitym zapis/odczyt).
I to by chyba było dosyć wyczerpująco na temat - nie z reklam producentów tylko z praktyki.
Mój dysk to ten wynalazek http://www.proline.pl/?p=SEAGATE+ST9250315AS (również wielkość pojedynczych partycji też ma znaczenie...nie doradzam przekraczać szczególnie wielkości pojedynczej partycji powyżej 137 GCool.

Wielu się zapewne nie zgodzi z moją opinią.

The End Grin
Edytowany przez lulo dnia 08-11-2010 20:10
 
DAMIO2009
Dzieki za odpowiedz.Dysk potzrbuje tylko na własne potrzby siec dwa kompy ale ruter chodzi cały czas i dysk w sieci ,a czy jest rduza roznica po zamontowaniu open wrt na ruterze czy jest to tak odczuwalne i chodzi ja tplinkowe oprogramowanie u mnie nie narzekam ale jak idzie wycisnac wiecej to na jakim oprogramowaniu ty działasz bo powiem ci ze nie znam sie aby cos samemu dogrywac kombinowac jak cos nie działa. Podaj mi wersje i link open wrt najlepszego dla naszego rutera i czy idzie gdyby cos powrocic do oruginalnego softu.A powiedz mi jak juz masz dysk podpiety do rutera to czy mozesz utworzyc kilka partycji i beda widoczne w sieci i kazda bedzie miała inna nazwe i wielkosc.
 
DAMIO2009
A co sadzisz o tym dysku bo sam nie wiem co wybrac http://www.proline.pl/?p=PQI+4710765068981 chciałbym zeby to chodziło jak najlepiej i atysfakcja ze mam cos co nie sprawia kłopotow i działa bez zarzutu mam na nim zamiar posiadac kilka filmow i zdjecia domowe,ale pozatym czy powiesz mi bo mam jeszcze pytanie czy da sie zakupic jakies centrum medialne pod ten ruter np. http://www.komputronik.pl/index.php/product/97445/Audio_Video/Domowe_Audio_Video/2.html z LANEm i zasoby na dysku beda widoczne przez to urzadzenie na TV i bede mogł z tych zasobow zgromadzonych korzystac .Pozdrawiam
 
lulo
Oprogramowanie na jakim działam podałem w moim wcześniejszym poście...ale przypomnę...Openwrt wersja trunk (rozwojowa niestabilna). Coś dla lubiących grzebać i umiejących sobie radzić w linuksie. Dla purystów polecam wersje stabilne backfire 10.3.1-rc3 tutejszej produkcji via shibby (małe lizusostwo jak najbardziej wskazane Grin ). Jeżeli myślisz o dodaniu złożonych funkcjonalności w sieci (centrum multimedialne, i.t.d....nie wspominając o podstawowej wydajności samego zapisu/odczytu na dysku zewnętrznym) oryginalne oprogramowanie tego nie zapewni i trzeba zwyczajnie wymienić oryginalne firmware na openwrt (i/lub pochodne - co i jak znajdziesz o tym tu na forum i na zaprzyjaźnionych linkach/forach/stronach) i instalować masę softu w trybie extroot (czyli de facto zaprezentowany tu przez Ciebie dysk słabo się nadaje http://www.chip.pl/testy/pamieci-masowe/dyski-twarde-zewnetrzne-25-cala/pqi-h560-500gb gdyż posiada wbudowane oprogramowanie z którego pod linuksem nie skorzystasz. Przedstawione w powyższym teście dane dotyczące funkcjonalności backup'u, zapisu/odczytu sprawdzą się jedynie przy połączeniu ze zwykłym komputerem ale nijak się mają do połączenia z routerem o czym już pisałem wcześniej - nie ma pewności czy wgrany soft na to pozwoli, jeżeli z opisu wynika iż uruchamia się go przez naciśnięcie specjalnego wł. na obudowie to karze podejrzewać, że zarówno system plików, układ partycji i jej zawartość jest sprzęgnięte z hardware...krótko mówiąc chcesz korzystać z openwrt poprawiając ogólną wydajność samego routera jak i interesujący Cię wydajny zapis/odczyt na tym dysku...zapomnij o dodatkach na tym dysku ala wingroza...razem to chyba nie pojedzie...lepszym wyjściem jest zakup jak najtańszego dysku do laptopa o minimalnym poborze energii i postawienia wszystkiego na openwrt (czyli linuks...chociaż oryginalny soft to też jakaś wariacja producenta ala linuks - ale się specjalnie nie przyłożył oraz używa zamkniętego kodu do niektórych sterowników/programów to i takie amatorskie oprogramowanie po prostu musiało powstać...normalny i naturalny ciąg wydarzeń).
Oczywiście tworzysz pod openwrt dowolną ilość partycji wedle uznania. To czy i jak będą widoczne w sieci czy też w samym openwrt zależy od konfiguracji i zainstalowanego oprogramowania...ale to wszystko dopiero potem jak będziesz miał sam system na dysku w trybie extroot...inaczej raczej się nie da gdyż zasoby pamięci samego routera są niewielkie i mało się da z tego co potrzebne tam wgrać z oprogramowania niezbędnego do każdej złożonej konfiguracji.
Dostęp do dysku to chyba lepiej mieć via ftp...samaba na dzień dobry tnie transfer i to zauważalnie bez względu na to czy używasz na kompie wingrozy czy linuksa...taka jest po prostu samba...średnio nadaje się na możliwości sprzętowe tego routera jak i chyba w zasadzie każdego innego...openwrt po prostu zapewni Ci wydajniejszy system plików na dysku zewnętrznym...bardziej odporny na błędy (ja używam ext4 - czysty linuksowy system plików - w końcu openwrt to specjalna wersja embeded linuksa ... czyli wiadomo, że linuksowe systemy plików do tego się nadają najlepiej)...oraz idealnie współpracujący z openwrt co do uprawnień plików, katalogów, różnorodnych usług (ftp to tylko jedna z wielu)...przede wszystkim wydajniejszy jeżeli chodzi o zapis/odczyt...a więc docelowo i co do dostępu z zewnątrz z dowolnego urządzenia/komputera w sieci lan czy wan.
Długo by o tym pisać ale jedno jest pewne...wymaga to czasu i nauki...jak nie masz ku temu predyspozycji lepiej rozejrzeć się za jakimś gotowym rozwiązaniem sprzętowym ale wtedy wiadomo...koszty rosną...a w sumie i tak na końcu dojdziesz do przekonania, że po prostu nie ma wyjścia i trzeba użyć alternatywnego (openwrt i pochodne) oprogramowania aby wszystko działało jak należy.
Także zanim cokolwiek zadecydujesz najpierw sobie zadaj pytanie czy jesteś gotowy na wojnę z softem ? Grin ..najczęściej z własnymi słabościami...jak nie...lepiej nie ruszać tego co masz tam wgrane przez producenta i używać tego tak na ile to pozwala. Chyba nic mądrzejszego do głowy mi nie przyjdzie na ten temat jako sensowna odpowiedź na Twoje wątpliwości.
Edytowany przez lulo dnia 09-11-2010 00:37
 
M1ro
Wyniki przeze mnie uzyskane na TP-Linku wr1043nd v1.6
Dysk: 1.8' Toshiba 20 GB (zasilany bezpośrednio z portu USB przez przejściówkę do Ipoda USB-ATA)
Na oryginalnym sofcie:
Odczyt plików po WiFi n @ 125Mb ok 3,5MB transfer się utrzymuje mniej więcej cały czas na tym poziomie. System plików FAT
Zapis: Nie testowałem Wink

Na DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std - build 14896
Odczyt plików po LAN @ 100Mb przez proFtp oryginalnie wkompilowany od 1,8MB - 4,5MB. Partycja sformatowana jako ext3. Transfery znacznie się wahają.
Zapis: ok 4Mb

Dodam jeszcze że router daje rade zasilić ten dysk bez najmniejszych problemów. Do wad mojego rozwiązania można zaliczyć brak jakiegokolwiek zarządzania energią. Dysk kręci talerzami (a raczej talerzem ) 24h/dobe.

 
DAMIO2009
A powiedzcie mi czy partycje sformatowane pod system dd wrt nie pamietam rozszerzenia beda rowniez widoczne pod oprogramowanie oryginalnym tp linka i czy bedzie transfer szybszy
 
lulo

Cytat

DAMIO2009 napisał/a:
A powiedzcie mi czy partycje sformatowane pod system dd wrt nie pamietam rozszerzenia beda rowniez widoczne pod oprogramowanie oryginalnym tp linka i czy bedzie transfer szybszy


Widzę, że kolega nie wczytał się w mój potrójny elaborat...hehe...już tam wszystko napisałem...ale ok...powielę się tylko tym razem krócej...nie...oryginalny firmware niestety obsługuje tylko fat i ntfs...swoją drogą to bardzo dziwne skoro w środku siedzi też linuks...ale mniejsza z tym...nie...nie obsłuży Ci innych systemów plików niż natywne windowsowe...systemy plików stworzone pod alternatywnym softem teoretycznie też mogą być windowsowymi ale to się deko nie trzyma sensu...a dlaczego opisałem wyżej.
Edytowany przez lulo dnia 09-11-2010 23:52
 
DAMIO2009
Lulo mam jeszcze pytanie czy jak zakupie obudowe taka http://www.proline.pl/duze-zdjecia.php?p=EMX+BRICK+EB208S-B&fotka=2&t=Enermax+Brick+EB208S-B+Black to czy mozna tam jescze wyciagnac jakas wtyczke i dolozyc zewnetrzne napiecie do dysku czy tolecisz i cos innego bo powiem ze sam nie wiem jak to rozwiazac a nie ikrywam ze chciałbym go uzywac przenoszac go jak i podpietego na stałe do rutera
 
DAMIO2009
I jescze jedmno czy ten dysk mi sie nada i co sadzisz o nim http://www.proline.pl/?p=SEAGATE+ST9500420AS

http://www.proline.pl/?p=SEAGATE+ST9500325AS

i znalazłem cos takiego ale nie wiem czy jest zewnetrzny zasilacz w zestawie http://www.komputronik.pl/index.php/product/97831/Notebooki_i_netbooki/Akcesoria_i_opcje/PQI_Turbo_Boost_H566_500GB_USB3_0_Grafit.html
Edytowany przez DAMIO2009 dnia 14-11-2010 00:00
 
shibby

Cytat

to czy mozna tam jescze wyciagnac jakas wtyczke i dolozyc zewnetrzne napiecie do dysku


a widzisz tam wejscie za dodatkowe zasilanie? bo ja nie widze ani ja zdjeciach ani w opisie. Wrecz pisze ze zasilanie jest tylko z usb.

Cytat

nie ikrywam ze chciałbym go uzywac przenoszac go jak i podpietego na stałe do rutera


to zly pomysl, napewno czesc programow bedziesz mial z dysku uruchamianych wiec bedziesz musial je najpierw wylaczac i odmontowac dysk zanim odlaczysz dysk. Natomiast jezeli zrobisz extroota to zapomnij o odlaczaniu dysku. Bedzie musial byc podpiety caly czas.

Cytat

czy ten dysk mi sie nada

dysk jak dysk, kazdyy sie nada i kazdy bedzie dzialal. Pierwszego nie bierz. 7200obr to wiekszy apetyt na prad, wiekszy halas i krotsza zywotnosc a roznicy w predkosci nie odczujesz skoro ma on byc w kieszeni. Sam mam ten drugi w IONie (tylko ze 250GB) i bardzo sobie chwale.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
DAMIO2009
to mowisz o tym dysku http://www.proline.pl/?p=SEAGATE+ST9500325AS a jaka obudowe do tego
http://www.komputronik.pl/index.php/product/75404/Podzespoly_PC/Dyski_twarde/Obudowa_USB-eSATA_Tracer_203E.html
a tu masz dysk z mozliwoscia popiecia zewnetrznego zasilania
http://www.komputronik.pl/index.php/product/97831/Notebooki_i_netbooki/Akcesoria_i_opcje/PQI_Turbo_Boost_H566_500GB_USB3_0_Grafit.html co mozesz mi doradzic
 
shibby
to naprawde nie jest wazne. Kupujesz pierwsza lepsza i bedzie dzialac. W przypadku tplinka warto jednak zadbac o to by obudowa miala mozliwosc podpiecia zewn zasilania bo tplink ma tylko jedno usb. Ja w asusie mam 2 usb wiec kazda obudowa dzialala.

http://www.proline.pl/?p=WELLAND+ME-945Q
taka mam obecnie i smiga bez problemu. I z tego co pamietam ma wejscie na zasilacz (oczywiscie brak w zestawie)
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
lulo
Ta pierwsza obudowa jest tym właśnie co na max obsłuży złącze USB w routerze...i też posiada możliwość podpięcia zewnętrznego zasilania 5 V (zapewne max 2 A)...co prawda wewnątrz z uwagi na dodatkowe złącze eSATA jest doprowadzone napięcie 12 V do magistrali/złącza dysku (chociaż niekoniecznie) to i tak z uwagi na transfer po złączu USB sygnał 12 V jest odcinany (wynika ze specyfikacji SATA, eSATA - chociaż i na to są myki i patenty...dużo w ogóle zależy od jakości elektroniki w obudowie) i całe zasilanie dysku idzie po 5 V...a wiec nie bez znaczenia jest to dodatkowe zewnętrzne zasilanie 5 V, które jak wspomniałem w tej obudowie można podłączyć...czyli krótko: zdecydowanie się nada.
Co do dalszej pozycji (dysk z zewnętrznym zasilaniem) przerost formy i ceny nad treścią, którą możesz wykorzystać w routerze...za to idealny do połączenia z komputerem i to raczej stacjonarnym (USB 3.0 - ma spore wymagania na prąd i nie wszystkie laptopy ze złączem USB3.0 tak naprawdę sobie z tym radzą)...generalnie się nada ale jak dla mnie niepotrzebne przepłacanie za USB3.0...pod kątem zestawienia dysk + obudowa - tak...to się zdecydowanie opłaca (cała dodatkowa funkcjonalność softwerowo/sprzętowa zapewne nie do użycia w routerze)...czyli krótko: ewentualnie się nada.

Co do samego dysku z pierwszej wersji zestawienia http://www.proline.pl/?p=SEAGATE+ST9500325AS posiada jednak pewną wadę w stosunku do tej samej serii dysków ale mniej pojemnych (<= 250 GCool...strasznie żre prąd w porównaniu do mniej pojemnego.
Edytowany przez lulo dnia 14-11-2010 11:54
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 91

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !Grin

maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia

Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa

overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.

maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.

overflow2
30-09-2024 20:53
Jaki aktualnie najtańszy router do tomato do openvpn?

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

95,291,247 unikalnych wizyt