24 Kwietnia 2024 09:05:35
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Jaki router kupić? ...
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
Najpopularniejsze obecnie wątki
· Jaki router kupi... [552]
· Szukam zaproszeni... [16]
· konfiguracja rout... [8]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.223.0.53
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Skrypt
krzysio9222
Czy dało by rade stworzyć skrypt które przycinał by dokładnie transfer na pół jeśli są dwa komputery włączone a jeśli by był jeden włączony dawał mu cały transfer. Próbowałem z WRT54 Script Generator v1.02 lecz on dokładnie nie przycina. O co chodzi lobię se pograć w gry sieciowe i dopiero jak dokładnie przytnę czyli maksymalny transfer na pół to nie mam lagów.
Myślałem nad czymś takim bo trochę się uczę programowania np. jeśli są dwa komputery włączone to wykonaj skrypt a jeśli nie to daj cały transfer.
Uprzejmie proszę o pomoc.
Z góry dziękuje.Smile
 
shibby
a po co? skrypt ma dbac o to by lacze bylo najlepiej wykorzystane.
Taki skrypt robilby wiecej zlego niz dobrego. Kiedys kompilowalem shaperda i niceshaperda pod tomato i openwrt ale cos nie chcialby dzialac poprawnie. One wlasnie w sposob bardziej dynamiczny (uzalezniony od ilosci wlaczonych komputerow) dzielilyby pasmo.

Poprostu daj kazdemu gwrant 25% lacza i max 75% i zobaczysz ze lagow nie bedzie a taka predkosc bedzie zadowalala obu uzytkownikow sieci.

Tak jak ty chcesz zrobic sie poprostu nie da.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
krzysio9222

Cytat

shibby napisał/a:
Kiedys kompilowalem shaperda i niceshaperda pod tomato i openwrt ale cos nie chcialby dzialac poprawnie. One wlasnie w sposob bardziej dynamiczny (uzalezniony od ilosci wlaczonych komputerow) dzielilyby pasmo.

A czy jest jeszcze jakaś alternatywa która dzieliłaby pasmo w podobny sposób jak shaperd i niceshaperd? Czytałem o simpleshaper czy on działa w sposób podobny?
 
shibby
simpleshaper to HTB tyle ze z wydzelonymi plikami konfiguracyjnymi a wiec dzieli statycznie a nie dynamicznie.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
krzysio9222

Cytat

krzysio9222 napisał/a:
A czy jest jeszcze jakaś alternatywa która dzieliłaby pasmo w podobny sposób jak shaperd i niceshaperd?

Jeszcze jedno pytanko.
 
shibby
nie
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
wojt_wc
Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego zadaję pytanie tutaj.
Od niedawna mam router WRT54, zainstalowałem Tomato i chciałem urauchomić skrypt (np. Tablica), i tutaj mój problem. Możecie krok po kroku podać jak to się robi, albo gdzie znajdę opis. Zaznaczam, że funkcja Google u mnie działa i często korzystam, podobnie funkcja "szukaj" na forum.
 
Shibby_Stoner
Na forum są chyba 2 tematy o tablicy, dział Projekty.
Jeśli masz tomato od MariuszM to instaluj jego tablice, a jak jakieś inne to mogę Ci podesłać tablice v3 z mini httpd
Edytowany przez Shibby_Stoner dnia 16-11-2010 16:01
Proud winner of WNR3500L v1 + Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-130-Big-VPN by shibby
WL-1600GL + Tomato-ND-SM 1.28 PL by shibby
WL-500GP v2 + openwrt 14.07
 
wojt_wc

Cytat

Shibby_Stoner napisał/a:
Na forum są chyba 2 tematy o tablicy, więc szukaj.
Jeśli masz tomato od MariuszM to instaluj jego tablice, a jak jakieś inne to mogę Ci podesłać tablice v3 z mini httpd

Chyba ktoś się nie nauczył czytać ze zrozumieniem. Wiem gdzie jest Tablica, wiem że jest kilka tematów o Tablicy (V2 i V3), wiem że trzeba zainstalować. Właśnie na tym problem, że nie wiem jak. Jest piękny opis instalacji Tomato, ale samych skryptów nie znalazłem. Pytanie jest:
Jak zainstalować skrypt (jaki by on niebył, Tablica albo inny skrytp)
 
shibby
wgraj tomato pl od MariuszaNM z tomato.groov.pl. Wazne by byla to wersja z H.

Wtedy wgrywasz board.tar.gz z katalogu Exp. Sciagasz na router do /tmp, rozpakowujesz i dajesz ./install tomato 8000 (czy jakos tak). gotowe. do tablicy dostajesz sie wchodzac na http://ip_routera/ext/
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
krzysio9222
Ja jeszcze nawiązując do mojego tematu czy nie dało by rady by router sprawdzał czy pingują dane ip powiedzmy dwóch komputerów a jeśli tak to uruchamiał skrypt Robsonna?
 
Shibby_Stoner

Cytat

wojt_wc napisał/a:
Chyba ktoś się nie nauczył czytać ze zrozumieniem. Wiem gdzie jest Tablica, wiem że jest kilka tematów o Tablicy (V2 i V3), wiem że trzeba zainstalować. Właśnie na tym problem, że nie wiem jak. Jest piękny opis instalacji Tomato, ale samych skryptów nie znalazłem. Pytanie jest:
Jak zainstalować skrypt (jaki by on niebył, Tablica albo inny skrytp)

No przecież napisałem, jak byś zaglądną do tego tematu to znalazł byś opis instalacji
Fajnie że shibby podstawił Ci to pod nos ;]
Proud winner of WNR3500L v1 + Tomato-K26USB-1.28.RT-MIPSR2-130-Big-VPN by shibby
WL-1600GL + Tomato-ND-SM 1.28 PL by shibby
WL-500GP v2 + openwrt 14.07
 
krzysio9222
Odświeżam swoje pytanie:

Cytat

krzysio9222 napisał/a:
Ja jeszcze nawiązując do mojego tematu czy nie dało by rady by router sprawdzał czy pingują dane ip powiedzmy dwóch komputerów a jeśli tak to uruchamiał skrypt Robsonna?
 
shibby
A co jak ktos ma wlaczona zapore i zablokowane pingi?

A co jak ktos ma kompleksowa ochrone antywirusa typu internet security z wbudowanym firewallem i pingowanie zablokuje uznajac za próbe włamania bądź wyłudzenia informacji?

A co jak znajomy przyjdzie i na chwile bedize potrzebował się wpiąć notebookiem lub telefonem?

A co gdy takich komputerów w sieci ktoś ma 10 czy nawet 20?

Czekam na odpowiedzi Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
krzysio9222

Cytat

shibby napisał/a: A co jak ktos ma wlaczona zapore i zablokowane pingi?

A co jak ktos ma kompleksowa ochrone antywirusa typu internet security z wbudowanym firewallem i pingowanie zablokuje uznajac za próbe włamania bądź wyłudzenia informacji?

Właśnie nad tym myślę próbowałem coś takiego:

#!/bin/sh
if arp -v Krzysiek & arp -v Adam;
then sh /jffs/skrypt1.sh;
else tc qdisc del dev br0 root;
fi

Ale coś nie chce działać skrypt przechodzi bez względu na użytkowników. Prosiłbym o pomoc :)

Cytat

shibby napisał/a: A co jak znajomy przyjdzie i na chwile bedize potrzebował się wpiąć notebookiem lub telefonem?

Nie muszą być blokowane osoby nie wpisane do skryptu.

Cytat

shibby napisał/a: A co gdy takich komputerów w sieci ktoś ma 10 czy nawet 20?

To praktycznie wyklucza takie rozwiązanie było by zbyt dużo kombinacji. Ja myślę o 2, 3 może nawet 4 komputerach.

Coś mnie jeszcze nurtuje gdzie ten skrypt zapodać. Mianowicie próbowałem dodać jakiś przykładowy skrypt do Dnsmasq:

Lecz gdy tak zrobiłem coś zaczęło się psuć w z internetem. Jakieś pomysły?
 
shibby
bo tomatowy dnsmasq tego nie obsluguje.


Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
krzysio9222

Cytat

shibby napisał/a:
bo tomatowy dnsmasq tego nie obsluguje.


A jak dodać taką opcje? Czytałem że w openwrt trzeba dodać parę linijek do pliku /etc/init.d/dnsmasq. Tylko nie mogę znaleźć folderu init.d. Gdzie w takim razie trzeba to dopisać?
Źródło:http://rpc.one.pl/index.php/lista-art...-w-openwrt
 
shibby
sorry to jednak domyslna opcja dnsmasq. w tomato nic nie trzeba robic.

Natomiast u ciebie ja bym zrobil to inaczej, w schedulerze odpalal to np co 5min.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
krzysio9222

Cytat

shibby napisał/a:
sorry to jednak domyslna opcja dnsmasq. w tomato nic nie trzeba robic.

Natomiast u ciebie ja bym zrobil to inaczej, w schedulerze odpalal to np co 5min.

No dobra to pozostaje pytanie jaki zrobić ten skrypt? Bo jak już wcześniej wspominałem ten:

#!/bin/sh
if arp -v Krzysiek & arp -v Adam;
then sh /jffs/skrypt1.sh;
else tc qdisc del dev br0 root;
fi

coś nie chce działać bez względu na to czy są uruchomiane dwa lub jeden komputer uruchamia się skrypt do dzielenia (skrypt1.sh):(
 
krzysio9222
A więc tak zrobiłem, oto skrypt z schedulera:

if arping -I br0 -c 1 Adam && arping -I br0 -c 1 Krzysiek;
then sh /jffs/skrypt1.sh;
else tc qdisc del dev br0 root
tc qdisc del dev imq0 root;
fi

To działa ;). Jak przyjedzie siostra z lapkiem zrobię skrypcik na 3 komputery. Tylko czy dało by rade jednak dodać ten skrypt przy Dnsmasq?
Edytowany przez krzysio9222 dnia 23-11-2010 20:10
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 19

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

71,281,543 unikalnych wizyt