19 Maja 2024 00:40:05
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.191.125.144
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: POZOSTAŁE :: » Free zone
 Drukuj wątek
Problem z mostem
zeeltom
Jak do diaska podłączyć WRT do innego AP z funkcją klienta?
Ten drugi AP działa prawidłowo, w trybie klient podłączam do niego kompa z sieciówką po LAN, adres karty sieciowej w kompie pobierany na automacie i wszystko gra. Podłączam teraz ten kabelek do LANu w WRT i chcę po wifi połączyć się z netem. I nie mogę. Jak to poustawiać?

Chyba coś z adresami. Jakie powinny być bramy i IP? W WRT ma być włączone DHCP?
Edytowany przez zeeltom dnia 25-10-2006 05:52
 
zeeltom
Wie ktoś?
 
zeeltom
Tyle ludzi i nikt nie wie???
 
bigl
Ty nie wiesz - i to 2 rzeczy: tego i jak sądzę również co oznacza skrót RTFM Wink
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
zeeltom
"RTFM", osoba, która to napisała, sugeruje Ci, byś Przeczytał Przyjazną Dokumentację (Read The Friendly Manual)

Tak. Teraz już wszystko wiem. Czyli nadal nic. Czy naprawdę muszę czytać wszystkie tematy na całym forum? Czy nie prościej by było podać linka do konkretnej odpowiedzi? Jeśli bym to znalazł, to nie zadawał bym pytania. To pytanie rzuciłem jeszcze na dwóch forach dyskusyjnych i nikt mi nie odpowiedział. Ktoś kazał mi kupić książkę o linksysie. To po co to i inne fora, skoro wszysko jest w książkach? Zawsze udzielałeś konkretnych odpowiedzi, a tu taki kwiatek. Każdy może odpowiedzieć: poszukaj sam. Nie siedzę tu na forum od kilku dni, ale nie jestem alfą i omegą w tej dziedzinie. Każdy kiedyś zaczynał i nie wszystko wiedział od początku. Gdybym znał, lub znalazł odpowiedź nie zadawałbym tego pytania. To chyba jasne.
 
bigl

Cytat

zeeltom napisał/a:
Czyli nadal nic. Czy naprawdę muszę czytać wszystkie tematy na całym forum? Czy nie prościej by było podać linka do konkretnej odpowiedzi?

Nie musisz - muszą inni żeby Ci odpowiedzieć. Ty nic nie musisz - Ty masz tylko władzę kazać innym szukać.

Cytat

zeeltom napisał/a:To po co to i inne fora, skoro wszysko jest w książkach?

Tego też nie wiem.

Cytat

zeeltom napisał/a:Każdy może odpowiedzieć: poszukaj sam.

To czemu sobie tak nie odpowiesz? Temat jest opisany w wielu miejscach. Także po prostu życzę miłego szukania.
Edytowany przez bigl dnia 11-11-2006 10:43
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
bigl
A żebyś nie miał powodów do dalszego zrzędzenia to po raz ostatni popracuję jako proxy do Google:

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/...e_Wireless

http://wiki.openwrt.org/ClientModeHowto

2 linki bo nie podałeś nawet jakiego FW używasz.

Reszta jest milczeniem .... Wink
Edytowany przez bigl dnia 11-11-2006 10:47
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
zeeltom

Cytat

bigl napisał/a:
Nie musisz - muszą inni żeby Ci odpowiedzieć. Ty nic nie musisz - Ty masz tylko władzę kazać innym szukać.
...
To czemu sobie tak nie odpowiesz? Temat jest opisany w wielu miejscach. Także po prostu życzę miłego szukania.


Dziwna odpowiedź... Nie każę innym szukać, sporo ludzi czyta to forum (tak mi się wydaje), może ktoś się zetknął z tym problemem i wie gdzie tego szukać. Co do drugiej odpowiedzi, to jakie znaczenie ma rodzaj softu w AP, skoro pytam o ustawienia IP i inne, które powinny być jednakowe dla wszystkich urządzeń, bez względu na ich typ. Czy ustawienie IP dla konkretnego zastosowania będzie inne dla DD-WRT i TOMATO? Aby zaspokoić twoją ciekawość, to w moim przypadku jest TOMATO, a ustawienia AP klient dla drugiego urządzenia są takie: tryb klient infrastrukture, DHCP wyłączone, IP 192.168.2.123. Dla TOMATO IP jest ustawiony na 192.168.1.2 i podpięty jest do niego swith 4x1. Czy możliwe jest podpięcie tego AP pracującego jako karta kliencka do WRT przez LAN, tak by internet dostarczany do WRT z klienta był widziany po LAN i po wifi router WRT54GL? Dostawca radiowy pobiera internet przez DSL i ma stały adres adres IP typu 83.13.xx.xx. Jego AP ma adres IP 192.168.1.1 i ma włączone stałe przypisywanie adresów IP po MAC-adresach. Jakie ustawienia muszę wpisać w tym przypadku do mojego WRT-ka by działało wszystko prwaidłowo. Jak już wcześniej pisałem próbowałem już różnych logicznych ustawień i udostępnianie netu mi nie działa. Gdzieś robię błąd, ale nie wiem gdzie. Albo po prostu tak się nie da.

Tu mi nie chodzi o klient mode WRT, bo on ma pracować jako AP a net dostarcza inna karta radiowa.
Edytowany przez zeeltom dnia 11-11-2006 17:19
 
bigl
Zrozumiałem, że to WRT ma być klientem AP więc zdziwiło mnie, że nie podajesz jaki masz FW na WRT żeby było jasne jakich instrukcji oczekujesz. I powiem szczerze, że nadal ni rozumiem dlaczego robisz klienta AP na PC zamiast zrobić właśnie WRT tym klientem i potem rozprowadzać sieć ethernetem.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
zeeltom
Bo mam podpiętych klientów pod AP po wifi i LAN i nie chcę nic zmieniać w ustawieniach, a mam kumpla z szybszym łączem, który może mi podesłać mostem swoje łącze. Dlatego Minitar stoi jako klient z osobną anteną skierowaną w kumpla, a dookólna stoi z WRT jako AP. I chciałem takie rozwiązanie potestować, ale nic mi nie wychodzi. Teraz mam jako źródło internetu modem DSL, a chcę zamiast niego podpiąć jako źródło inną kartę wifi. Myślę, że teraz jasno napisałem o co mi chodzi? :-)
Edytowany przez zeeltom dnia 11-11-2006 21:45
 
bigl
Czyli WRT ma być po prostu lokalnym AP ze switchem na portach RJ45? Jeśli tak to po prostu wyłącz firewall, włącz port WAN jako piąty port i tam się podepnij z sygnałem (nie wiem czy masz DHCP czy static - ważne żeby konfiguracja była dobra) i powinno pójść. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Tu masz przykład manualnej konfiguracji dla OpenWRT:

http://wiki.openwrt.org/TransparentOn...eWaySwitch

To też na ten temat (wiele trybów w tym i switch z AP):

http://wiki.openwrt.org/MultipleModes...ModesHowTo
Edytowany przez bigl dnia 11-11-2006 22:03
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
zeeltom
Mam Tomato. No, niestety, poddaję się. Tych wpisów jest dla mnie za dużo. Nie znam aż tak dobrze tych skryptów. Podałem IP karty radiowej odbierającej net. Potrzebuję tylko by ktoś podał mi jakie ustawienia powinien mieć mój AP. Typu: twój IP xxx.xxx.xxx.xxx DHCP wyłączone (bądź włączone), brama routera xxx.xxx.xxx.xxx, DNS routera (taki jak dostawcy, taki jak IP karty dostawcy, czy inny), potrzebuję tego typu informacji. No dobra, skoro nikt nie wie, to można zamknąć temat. Ja chciałem tylko odłączyć modem DSL (teraz mi wszystko działa jak trzeba) i zamiast niego podpiąć inną kartę radiową z narzuconym na stałe IP jako źródło internetu (i tu się wykładam).
Edytowany przez zeeltom dnia 12-11-2006 10:00
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 27

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,095,667 unikalnych wizyt