27 Maja 2024 07:29:34
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Takedown 2000
· Switch zasilany prze...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [875]
· [MOD] Tomato64 (x... [41]
· Takedown 2000 [5]
· Switch zasilany p... [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.135.247.47
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
WRT po wgraniu Tomato nie pali się żółta...
WRT po wgraniu Tomato nie pali się żółta kontrolka na przednim panelu za zapisem /Cisco system/ przy soft. oryginalnym i HyperWRT paliła się na żółto, a w przypadku wcisnięcia na biało migała i powracała do koloru żółtego.

Czy router nie został zepsuty?
 
stegano
Tak ma być.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
Slig
Możesz sobie zmieniać to jak się świeci w ustawieniach, ale uważaj z wciskaniem, zanim nie będziesz wiedział co robisz bo klawisz w Tomato uruchamia bezhasłowy demon telnet na porcie 225 w razie gdybyś hasła zapomniał albo co. Więc żeby ktoś Ci się "niechcący" nie zalogował jak sobie powciskasz guzik.
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
stegano

Cytat

Slig napisał/a:
Tomato uruchamia bezhasłowy demon telnet na porcie 225 w razie gdybyś hasła zapomniał albo co. Więc żeby ktoś Ci się "niechcący" nie zalogował jak sobie powciskasz guzik.


Nie siej paniki... żeby telnet odpalić trzeba by było, trzymać przycisk ponad 20 sekund.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
bigl
A czy w końcu zaistnieje gdzieś jakiś oficjalny spis takich furtek napisany przez Tofu? Bo na teraz to wygląda to jak jakiś "hackerski numer" a nie jako coś istniejącego opisanego i akceptowanego przez użytkowników.
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
stegano

Cytat

bigl napisał/a:
A czy w końcu zaistnieje gdzieś jakiś oficjalny spis takich furtek napisany przez Tofu? Bo na teraz to wygląda to jak jakiś "hackerski numer" a nie jako coś istniejącego opisanego i akceptowanego przez użytkowników.


Bigl, ale oc co Ci biega ? Przecież w chanelogu od zawsze jest ta informacja ! Wystarczy tylko przeczytać.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
Slig

Cytat

A czy w końcu zaistnieje gdzieś jakiś oficjalny spis takich furtek napisany przez Tofu? Bo na teraz to wygląda to jak jakiś "hackerski numer" a nie jako coś istniejącego opisanego i akceptowanego przez użytkowników.


To nie hackerski numer tylko zabezpieczenie przed tym gdyby w razie coś się w routku popierdzieliło albo byś hasła zapomniał. Jak Ci się to nie podoba to Administration->Buttons i wyłączasz to albo zmieniasz tak jak chcesz. Czytaj to wszystkie informacje następnym razem.
Edytowany przez Slig dnia 23-10-2006 14:56
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
bigl
Chodzi mi o dokładność informacji a raczej jej brak i wynikające z tego powodu nieporozumienia:

1. Najpierw Robsonn w komentarzu do wersji 0.07 napisał, że "Przytrzmujesz reset przez wiecej niz20 sekund ale koniecznie przez wiecej niz 20 i wtedy na porcie 233 zostanie uruchomiony demon telneta. "

2. Zaprotestowałem więc w kolejnym komentarzu, że coś jest nie tak bo o czymś takim nic nie było nigdzie.

3. Robsonn stwierdził, ż to fajny pomysł, i jak chcę to w Administration-->Buttons mogę to wyłączyć.

4. Ja stwierdziłem, że tam jest definiowane działanie przycisku SES a nie resetu a poza wszystkim to jest tam skrypt "echo $1 >/tmp/pushed" więc niby jak uruchamia telneta.

5. Robsonn odpowiedział, że sorry i się pomylił, ale nadal nie dała jasnej odpowiedzi co do tego ile jeszcze i jakich furtek jest.

6. Teraz usłyszałem, że furtka jest, ale trzeba wcisnąć SES (a nie reset) i na ponad 20 sekund.

7. W Administration-->Buttons jest tylko skrypt "echo $1 >/tmp/pushed" i jest podpięty pod wszystkie czasy (0-2 sekundy, 4-6 sekund, 8-10 sekund oraz 12+ sekund). No więc nadal nie wiem jak niby to się ma do trzymania ponad 20 sekund i jak skrypt "echo $1 >/tmp/pushed" ma uruchamiać telneta (i to tylko po ponad 20 sekundach skoro jest i pod krótszymi naciśnięciami).

No więc nadal nie mam jasności co i jak z tymi furtkami i możliwością ich zablokowania. Jedyne co wiem, to że w README (a nie w Changelogu) jest napisane następująco:

Cytat

By default the SES button is programmed to start a password-less telnet deamon at port 233 if held for 20+ seconds. If you run into a problem with not being able to log-in, you can use this to view or reset the password. To disable, go to the Admin/Buttons page and remove the default script. Remember to kill telnetd or reboot the router after using this!


I nie tłumaczcie po co to jest bo to rozumiem doskonale - chcę wiedzieć:

1. Jak to się ma do czasów i treści skryptów w Administration-->Buttons? Moim zdaniem dość kiepsko.

2. Czy nie ma innych takich furtek?
Edytowany przez bigl dnia 23-10-2006 20:39
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
stegano

Cytat

bigl napisał/a:
2. Czy nie ma innych takich furtek?


Jak w każdym oprogramowaniu można tylko domniemywać że nie, ale jak jest to wiadomo...
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
Slig
@bigl:
Ad 1
Sprawdź dokładnie, Administration -> Buttons jest ustawione tak:
0-2 Toggle Wireless
4-6, 8-10, 12+ - run custom script

custom script:

echo $1 >/tmp/pushed
# Start a password-less telnetd on port 233 if
# button is held for at least 20 seconds.
# Remove remove if not needed.
[ $1 -ge 20 ] && telnetd -p 233 -l /bin/sh


Chyba nie dopatrzyłeś się ostatniej linii: [ $1 -ge 20 ] && telnetd -p 233 -l /bin/sh
która jak nic odpala telnetd na porcie 233 jeśli guzik trzymasz ponad 20 sekund. Jeśli guzik trzymasz krócej niż 20 sekund to skrypt się wykona ale to założenie które w nim jest nie uruchomi telnetd, jedynie jeśli trzymasz ponad 20 sek, skrypt się wykona, założenie zostanie spełnione i uruchomiony telnetd.

Ad 2 Oficjalnie "furtka" jak to nazywasz jest tylko jedna, więcej. IMHO jest to bardzo dobry pomysł.
Edytowany przez Slig dnia 23-10-2006 21:25
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
bigl
Przyznaję, że przy migracji z 0.05 na 0.07 wczytałem zapisany config więc skrypty mam stamtąd. Ale na 100% mam tylko jedną linijkę skryptu z pushed i na pewno taki sam skrypt pod wszystkimi długościami wciśnięcia oprócz 0-2, gdzie rzeczywiście mam "toggle wireless".

Czyli jak widać dodał to Tofu w 0.06 albo 0.07 czyli nie było tego od zawsze.

No i to oznacza, że ja nie mam tej furtki Smile
Edytowany przez bigl dnia 23-10-2006 22:57
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
Slig

Cytat

No i to oznacza, że ja nie mam tej furtki

No usunąć to nie problem, starczy wyciąć skrypt i zapisać. Ja to zostawiłem - na wszelki smerf. I tak nikt nie ma dostępu do routera oprócz mnie.
E3200 + Tomato by Shibby 140
 
stegano

Cytat

Slig napisał/a:

Cytat

No i to oznacza, że ja nie mam tej furtki

No usunąć to nie problem, starczy wyciąć skrypt i zapisać. Ja to zostawiłem - na wszelki smerf. I tak nikt nie ma dostępu do routera oprócz mnie.


Mało tego... nawet jakby ktoś miał dostęp, to musiał by wiedzieć że tam jest Tomato.
Asus WL-500gP Tomato 1.06 (RouterQoS_only)
5xLa Fonera DD-WRT v24 (Bridge)
1xLa Fonera DD-WRT v24 (AP-baza)
VoIP - Actio + PAP2T - firmware 3.1.16
Buffalo HS-DHGLBB0 500GB firmware 2.06 beta
Pomocy udzielam jedynie na forach
 
robsonn
Malo tego - jak ktos by wiedzial, ze masz router i, ze jest na nim Tomato i, ze pod znaczkiem CiSCo jest przucisk SES Wink to i tak moglby rownie dobrze skorzystac z tzw. przycisku resetu.
Btw moj glowny routek to v2.2 takze wiadomo jak to jest z SES na v2.x Wink
Poza tym mysle, ze nie ma co drazyc tematu. To nie zadna furtka. BigL obys nie musial za jakis czas dziekowac Jonowi, ze zostawil takie zabezpieczenie ...
Tomato ... since 0.01
WRT54G v2.2 Tomato 1.10 Turbo
WRT54GL v1.0 Tomato 1.07 Turbo
PAP2 NA v1.0 Stock firmware 3.1.5(LS) + IPFON
WPC11B v4.0 modded peek drivers
[b]WRT54 Script Generator - obowi?zkowe narz?dzie ka?dego Link
 
bigl

Cytat

robsonn napisał/a:
Malo tego - jak ktos by wiedzial, ze masz router i, ze jest na nim Tomato i, ze pod znaczkiem CiSCo jest przucisk SES Wink to i tak moglby rownie dobrze skorzystac z tzw. przycisku resetu.

Różnica jest prosta - po wciśnięciu resetu wiesz, że ktoś coś zmieniał. A taki telnet pozwala na podejrzenie i zmodyfikowanie czegoś bez zostawiania śladów. I dlatego mnie to tak denerwuje. Smile
Router: Netgear R7000 + FreshTomato (latest)
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite
NAS: AsRock BeeBox Fanless + Ubuntu 20.04 Server + WD My Book Essential 8TB
Players: Odroid N2+ with Coreelec / Android TV (Nokia Streaming Box 8010)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 37

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,338,863 unikalnych wizyt