07 Maja 2024 22:33:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Takedown 2000
· [Howto] Xpenology na...
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [HOWTO] Kompilacj... [67]
· [Howto] Xpenology... [25]
· nju swiatło pytania [4]
· Takedown 2000 [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.204.208
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Linksys
 Drukuj wątek
rozdzielenie sieci radiowej linksysem wrt54gl
alessa2
Witam. Mam internet radiowy i chciałbym go rozdzielić za pomocą jednego urządzenia rutera wrt54gl, który jak mi powiedziano w sklepie działa jako AP i ruter wifi. Od anteny na ścianie domu odchodzi 5 m kabla czarnego zakończonego złota końcówką wkręcaną bezpośrednio do karty sieciowej. Czy wystarczy tylko ruter linksys i odpowiednia konfiguracja tomato? Czy też musze mieć AP i ruter wifi. Jeśli wystarczy sam ruter linksys wrt54gl to prosze o konfiguracje do mojego typu sieci, bo przeszukalem juz sporo stronek i nie znalazłem nic o tego typu zagadnieniu. Czy muszę odkrecić jedną z antenek i wkręcić mój kabel antenowy?
 
szalikmars
Od anteny na ścianie domu odchodzi 5 m kabla czarnego zakończonego złota końcówką wkręcaną bezpośrednio do karty sieciowej.


a od kiedy do karty sieciowej cos sie wkreca
napisz jasniej
normalnie powinna być końcówka rj-45
 
hsurim
Kolega napisał, że ma internet radiowy - tak więc się (jednak) wkręca antenkę lub ... kabelek z antenką na końcu.
Edytowany przez hsurim dnia 05-08-2010 17:15
 
alessa2
tak jak napisał hsurim o ile się nie myle ta końcówka SMA, złota wkręcana do karty sieciowej, nie jest to wlasnie rj-45, dlatego też nie moge podpiąć laptopa. Wszyscy polecają mi kupić acces pointa i ruter wifi, ale ja chcialem mieć jedno pudło, w sklepie powiedzieli mi , że ten linksys może pracować jako odbiorca i nadawca. Co proponujecie? Jeśli nie przejdzie z linksysem to jaki model acces poina polecacie? Czy może tplinka?
 
shibby
@szalikmars - Karta radiowa to tez karta sieciowa Smile wszystko sie zgadza.

@alessa2 - sklep wprowadza cie w niezly blad. To ze router ma dwie antenki nie oznacza ze jednak mozna odbierac sygnal od uslugodawcy a druga go nadawac. Tam jest jedna karta/uklad radiowy bo ktorej przylutowano dwie antenki dla hmm lepszego wygladu lub lekkiej poprawy sygnalu. Fakt jest cos takiego jak softwareowy repetear ktorym moznaby to zrobic ale taka funkcja mozna rzecz nie dziala dobrze!! Takie ustawienie powoduje szybkie przelaczanie radia raz jako klient by odebac net od uslugodawcy a za chwile jako AP by nadac go do komputera.

Potrzebujesz albo dwa urzadzenia czyli prosty tani, nawet jednoportowy AP by ustawic go jako APClient i odebrac nim internet i router dsl wifi by takiego APka spiac skretka do WAN i normalnie podzielic internet.

LUB

potrzebujesz router z dwoma niezaleznymi modulami radiowymi!! Takim urzadzeniem jest np testowany na naszym portalu ovislink airlive duo. Poczytaj sobie o nim - recka w dziale testy/recenzje na forum.
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
alessa2
A możecie zaproponować mi jakiegoś taniego APka bo ja się pytałem w proline to najtańszy kosztuje 130zł
 
eRd
Możesz zakupić jakiś model Ovislinka lub Tp-Linka (powinien być tańszy). Nie ma to aż takiego znaczenia, bo będzie działać jedynie jako AP-Client.
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
shibby
allegro kolega od czego ma. strzelam ze i za 60-70zl cos kupisz. Tak jak eRd napisal on bedzie dziala tylko jako apclient. Rozumiem ze wybierasz rozwiazanie nr1 czyli z dwoma urzadzeniami Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
alessa2
A czy ovislink airlive duo przebije się przez strop z parteru na pierwsze piętro? ma dobry zasięg?mógłbym sie o niego pokusić,ale nie chce mieć tylko wifi w swoim pokojuPfft
 
shibby
jezeli nie bylo jakiegos porownania sily sygnalu w recenzji to nikt ci na to pytanie nie odpowie. Poprostu wczesniej pisales ze chcesz jedno urzadzenie Smile Ja uwazam ze lepiej kupic dwa urzadzenia bo wtedy mozemy kupic konkretny router z konkretnymi mozliwosciami np popularne obecnie routery tplinka, netgeara lub asusa (chociaz jak nie znasz sie na linuxie to tplinka radze odpuscic).
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
alessa2
a czy do rozdzielenia neta radiowego wystarczy sam acces point? powiedzmy kupuje APka i od niego po kablu rj 45 podlącze kompa lub laptopa,albo oba jednocześnie? Co potrzebne by internet puścić po kablach, najlepiej z najmniej 2 portami na kabel skrętke?
 
eRd
Do tego ten WRT się nada wyśmienicie. Posiada on 4 porty lan, wiec możesz podłączyć 4 urządzenia. Do routera wgrać tomato i będzie śmigać jak marzenie Wink
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
alessa2
czyli jednak potrzebny jest rutera nie access point? a mi ktoś w sklepie powiedział bym kupił acces pointa i że bede miał neta po kablach a nie radioweo. A czy takie coś wystarczy by mieć po kablach?TPlink WR543g
Edytowany przez alessa2 dnia 10-08-2010 21:10
 
szalikmars
krótko i prosto

musisz kupić sprzęt na który chodzi tomato
link

http://openlinksys.info/wiki/tomato/doku.php

ten sprzęt musi mieć wejscie pasującą do tej twojej wtyczki złotej
jak nie to przejsciówka
jak nie to mozna końcówke zarobić są od tego spece

podłączasz po kablu i koniec zabawy
najtańszy

Ovislink Airlive WL-1600GL

najdroższy i najlepszy

asus RT-n16

a jak chcesz informacje ze sklepu(złe) to tam dalej pytaj
 
shibby

Cytat

a mi ktoś w sklepie powiedział bym kupił acces pointa i że bede miał neta po kablach a nie radioweo.


niech zgadne... proline? Kolezanka poszla w weekend do proline i powiedziala ze ma lacze takie i takie i chce je rozdzielic by miala internet na 2 laptopach jednoczesnie. I spec z proline sprzedal jej APka Pfft zeby tego bylo malo byl to wap54g za 250zl!! Poprosila mnie o pomoc w konfiguracje "routera". Wyobrazcie sobie z jakim impetem wpadlem do proline i zblizgalem preudo speca ktory routera od APka nie odroznia Pfft

A teraz wracajac do tematu
Jezeli chcesz rozdzielic internet jaki kolwiek to zawsze potrzebujesz router, bo router pelni funkcje NAT.

Jezeli chcesz podzielic wiec internet radiowy i komputery beda podpiete kablem to wystarczy wspomniany linksys (tylko koncowke bedzie trzeba przerobic) lub ovislink wl1600gl. Wtedy taki router ustawiasz w tryb WISP.

Jezeli zas chcesz podzielic internet radiowy i komputery beda podpiete kablem i/lub bezprzewodowo to potrzebujesz dwa urzadzenia i tu wystarczy jeden AP w trybie client i jeden router bezprzewodowy (z najtanszych linksys wrt54 lub ovislink)
Proxmox VE: i7-7700T, 64GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
alessa2
dokładnie proline. Dzięki shibby. będe działa.
 
alessa2
jednak zdecydowałem się na sieć po kablach, czy wystarczy mi TPlink WR543g?
 
jack78
A nie lepiej kupić na allegro AP Planet WAP-4033, na bank działa jako AP Client, ja ostatnio miałem szczęście i kupiłem za 1 zł plus 10zł wysyłka. Do tego WRT54GL z Tomato i wszystko działa jak marzenie.

Mikrotik hAP ac2
UniFi AP AC v2
-OFW, UniFi AP PRO- OpenWRT,
Linksys E1000v2 - Tomato-RT-N5x-MIPSR2-116-Hyzoom.4M-Mini
Tenda AC10 - AC1200 OFW
NAS - HP Microserver Gen8 i3-3220T, 8GB RAM 5x 3TB WD RED | Xpenology
 
pepesz
Witam
Studiuję to forum juz trzeci wieczór i zaczołem wątpić czy coś znajdę dla siebie:)Jednak dzisiaj sie poszczęściło i mój przypadek jest powyżej opisany.Na codzień mam neostradę i TP linka śmiga całkiem OK.Ale mieszkam w Pipduwie(pipdówie) i awarie neo sie zdarzają i trzydniowe.Na takie przypadki mam antenke zewnętrzną i HotSpota ale tylko na jednym kompie.Znajomy obdarzył mnie wrt54GL z tomato 1.28 Sądziłem że uda mi sie podzielić po wifi sygnał z Hotspota.Po dogłębnej :) analizie wypowiedzi powyższego textu rozumiałem że na tym sprzęcie jest to możliwe tylko teoretycznie:)W praktyce potrzebny jest jeszcze Apek.
pozdrawiam Fachowców dzieki że dzielicie się wiedzą
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

71,620,107 unikalnych wizyt