19 Września 2024 19:14:12
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [1]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.12.50
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
tp-link, dysk i optware
matei
Witam!
Od przedwczoraj jestem posiadaczem tp-linka tl-wr1043nd, a od wczoraj próbuję uzyskać na nim działające optware pod dd-wrt. Dysk twardy montuje się automatycznie pod /mnt, a następnie /mnt/jffs binduję pod /jffs.

Instalacja optware przebiegła w ten sposób:
1. wypakowanie http://rapidshare.com/files/381353351/lib.tar do /jffs/
2. export LD_LIBRARY_PATH=/jffs/lib:/jffs/usr/lib:/jffs/usr/local/lib
3. wget http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/packages/opkg_528-1_ar71xx.ipk
4. ipkg install opkg_528-1_ar71xx.ipk
5. podmienienie zawartości /jffs/etc/opkg.conf na
"src/gz snapshots http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/packages/
dest root /jffs
dest ram /tmp
lists_dir ext /tmp/var/opkg-lists"
6. opkg update -f /jffs/etc/opkg.conf

Nie wiem natomiast jak zrobić, aby przy montowaniu dysku w ten sposób przy starcie wykonywały się skrypty startowe w /jfss, a także działała cała konfiguracja w /etc. Taki transmission-daemon ma swojego daemona w /etc/init.d, a ja nie potrafię dojść do tego, aby uruchamiał go wraz ze startem sprzętu. Skrypty startowe i cała konfiguracja się uruchomia jedynie, gdy /jffs jest podmontowany na wbudowanym flashu. Potrzebuję także, aby .profile dla roota było przeze mnie predefiniowane, a nie standardowe dd-wrt. Mogę to niby uzyskać przez rm /tmp/root/profile, a następnie przez cp /jffs/tmp/root/.profile /tmp/root/.profile, ale to rozwiązanie wydaje si się nieco na okrętkę Pfft Zauważyłem też, że niektóre programy np. htop czy nano przy próbie odpalenia wywalają mi komunikat Error opening terminal: nazwa_terminalu.
 
shibby
1) czemu nie montujesz od razu pod /opt? Nie musialbys sie bawic w bindowanie

2) zeby wykonywaly sie exporty wystarczy dodac do skryptu init
echo "export PATH=/opt/lib:/opt/usr/lib:/opt/usr/local/lib
:$PATH" > /root/.profile

3) zeby cos uruchamialo sie razem z systemem to do skryptu firewall wpisujesz poprostu sciezke startowa czyli np /opt/etc/init.d/transmission start

oczywiscie ja wszedzie uzylem /opt zamiast /jffs bo to glupota bindowac dyski, jak mozna prosciej.

Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
matei
Wtedy musiałbym mieć kilka partycji. Aktualnie mam 1, na której jest od razu opt i jffs. Myślałem, że istnieje sposób, dzięki któremu mógłbym zamontować wszystko przed wykonaniem wszystkich skryptów Wink Przy próbie ręcznego /opt/etc/init.d/transmission start dostaję komunikat /bin/sh: can't open /etc/rc.common. W sumie prawda, bo takiego pliku rzeczywiście nie ma. Co w tym wypadku zawiniło? Powinien móc odpalić, bo sam w /etc/init.d ma swoje skrypty.
 
shibby
a czemu kilka partycji? kto ci zabrania sciagac na /opt?

mialbys poprostu wszystko na jeden partycji tak jak zreszta masz teraz Smile poprostu teraz masz 2x zamontowane to samo urzadzenie, a wierz mi takie rozwiazanie predzej czy pozniej bedzie powodowac problemy.

Co do instalacji paczek z opewrt to zawsze bedziesz mial problemy. Wiąże sie to z tym iz openwrt posiada zapisywalny system plikow. Tak wiec paczki są tworzone bez prefixa (poprostu instaluja sie do /). Natomiast optware z definicji przygotowane są pod /opt dlatego wszystkie liby itd znajdują sie tam.

zreszta poczytaj sobie o problemach
http://eko.one.pl/?p=openwrt-pakiety
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
niuniek007
Witam
Podłączę się do tematu bo mam ten sam problem co matei z optware na tl-wr1043nd pod dd-wrt . Po wielu bojach udało mi się uruchomić instalacje pakietów funkcją "opkg instal" Przy czym ja mam na penie 3 partycje , jedną zainstalowałem jako /opt , drugą jako /jffs i trzecią chciałem jako swap. I tu zaczynają się schody!
1 Jak zamontować swap ( swapon nie chce zaskoczyć -jak daje /jffs/sbin/ swapon /dev/discs/disc0/part5 to wywala sh: eval: line 1Frownjffs/sbin/: Permission denied)
2 Ściągnąłem: nano , transmission i samba3 jak je uruchomić? - np przy nano wywala:Error opening terminal: linux.
3 Jak zmienić uprawnienia pliku /etc/profile - po użyciu chmod -rw i tak przy każdej próbie edycji w vi pokazuje mi , ze plik tylko do odczytu.

Shibby poradź coś bo juz trzeci dzień nad tym siedze i już mi głowa pękaSmile
 
shibby
nie czytasz ze zrozumieniem.

ddwrt tak jak tomato to system read-only. nie mozna edytowac plikow!! trzeba sie ratowac inaczej np symlinkami, echem itd.

jak zrobic by sciezki byly eksportowane do profile napisalem wyzej.

a o problemach instalacji pakietow tez pisalem. ogolnie to trzeba duzo kombinowac
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
matei

Cytat

niuniek007 napisał/a:
Witam
Podłączę się do tematu bo mam ten sam problem co matei z optware na tl-wr1043nd pod dd-wrt . Po wielu bojach udało mi się uruchomić instalacje pakietów funkcją "opkg instal" Przy czym ja mam na penie 3 partycje , jedną zainstalowałem jako /opt , drugą jako /jffs i trzecią chciałem jako swap. I tu zaczynają się schody!
1 Jak zamontować swap ( swapon nie chce zaskoczyć -jak daje /jffs/sbin/ swapon /dev/discs/disc0/part5 to wywala sh: eval: line 1Frownjffs/sbin/: Permission denied)
2 Ściągnąłem: nano , transmission i samba3 jak je uruchomić? - np przy nano wywala:Error opening terminal: linux.
3 Jak zmienić uprawnienia pliku /etc/profile - po użyciu chmod -rw i tak przy każdej próbie edycji w vi pokazuje mi , ze plik tylko do odczytu.

Shibby poradź coś bo juz trzeci dzień nad tym siedze i już mi głowa pękaSmile


2. export TERMINFO=/opt/usr/share/terminfo
 
niuniek007
Dzięki matei jeden problem mniejSmile Najbardziej zależy mi na sambie, ściągnąłem samba3, ale jak ją odpalić to przerasta moje siły. Może i na to masz jakąś radę. Jeszcze raz dzięki
 
matei
Na dniach będę kombinował z sambą. Najpierw muszę się uporać ze swapem, którego za nic nie mogę odpalić. Zawsze ten sam komunikat: "swaponFrowndev/discs/disc0/part1: Function not implemented"
 
niuniek007
U mnie jest dokładnie tak samo ze swapem i ten sam komunikat. Może odpuścić ten swap, w końcu nie jest on konieczny.
 
matei
Mi bardzo by się przydał, bo już kilka razy był crash, z powodu braku wolnej pamięci. Zastanawiam się już nad przejściem na alternatywę - openwrt. Jak wygląda sprawa przejścia z dd-wrt na openwrt? Trzeba wracać do oryginału, a później flashować do openwrt czy jest jakiś sposób na bezpośredni flash? Próbowałem przez webui, ale dostałem błąd
 
killer119
Do zmiany firmware musisz wtedy użyć MTD. Z tego co wiem można przejść z dd-wrt do openwrt właśnie poprzez MTD acz sam dla bezpieczeństwa wróciłem do oryginalnego i z oryginalnego na OpenWRT. Acz jak kto woli Smile
TP-Link TL-WR1043ND@Gargoyle
Intel BLKDQ67SWB3+Intel Core i3 2100+12GB ram+Seagate 1TB LP Green+Vsphere 5.0+1Gb NIC
 
niuniek007
Ja się nie poddaję, własnie uruchomiłem transmission i o dziwo po małych bojach działa i to nawet po web. Samby też nie odpuszczę, musi ruszyćSmile
Edytowany przez niuniek007 dnia 14-06-2010 12:34
 
shibby

Cytat

"swaponFrowndev/discs/disc0/part1: Function not implemented"


ten blad jest juz od paru ladnych wersji wstecz Smile

Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
matei
Przejście bezpośrednio z dd-wrt na openwrt zaowocowało brickiem. Niby mtd nie wyrzucił jakiegokolwiek błędu, a po reboocie z routerka zrobił się switch. Troche głupio uwalić router po niecałym tygodniu Grin Czas na zakup ca-42 i mam nadzieję, że mój egzemplarz nie ma uwalonej linii tx.
 
shibby

Cytat

Troche głupio uwalić router po niecałym tygodniu


a tak glupio... ja uwalilem tego samego dnia Smile
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
pepe_lodz
Moze ktos dokladnie napisac jak powrocic z DDWRT na oryginalny firmware ? Bo nie moge dojsc Sad a musze wrocic na oryginał Sad
ASUS RT-AC88U 3.0.0.4.380-2064
ASUS RT-AC87U 3.0.0.4.380-1394
NAS Synology DS713+ + Server TVHEADEND 4.1.1533
Raspberry Pi 2 + Home Automation System Domoticz
 
shibby
a probowales wgrac obraz przygotowany przez obsego?
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 49

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,040,889 unikalnych wizyt