29 Marca 2024 07:18:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [Howto] Xpenology na...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
· [S] Karta sieciowa Q...
· Asus rt-n18u port fo...
· Netflix dzielenie ko...
· Nextcloud konfigurac...
· Netgear WNR3500L
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [869]
· [MOD] Tomato64 (x... [27]
· [Howto] Xpenology... [14]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.239.83.89
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » Netgear
 Drukuj wątek
Netgear WNR3500L same problemy
kubasob
Od czego by tu zacząć...
Może najpierw się przywitam.
Nazywam się Jakub, jestem studentem elektroniki i telekomunikacji, temat sieci nie jest mi obcy (jestem właścicielem dwóch kilku domowych sieci).
Prywatnie od około 8 miesięcy używam (chciałbym napisać używałem) WRT54G (tomato by victek- uptime 8 miesięcy).
W związku ze stałym wzrostem rozmiarów plików oraz zakupem tv z możliwością podpięcia do sieci, postanowiłem zakupić sprzęt z gigabitowym switchem i wifi w n. Wybór padł na WNR3500L.

No i niestety zaczęły się schody...
Na oryginalnym sofcie takie cuda:
-wifi działało dobrze przez dzień teraz zrywa co 20sec połączenie i łączy ponownie.
-switch gigabitowy działa tylko wtedy gdy oba komputery włączę jednocześnie (diody zawsze świecą na zielono)
-max transfer po wifi to 6MB/s (testowałem na kilku kartach)
-zasięg tego ustrojstwa w porównaniu do starego wrt jest mizerny
-podłączony dysk jest widoczny tylko na kompach podłączonych kablem

Oczywiście kombinowałem, resetowałem, zmieniałem ustawienia (zarówno na kompach jak i routerze), niestety nic z tego...

Postanowiłem więc zainstalować DD-WRT ... i tu dopiero się "jaja" zaczęły:
-zasięg wifi zmniejszył się zdecydowanie, transfer spadł do 3MB/s (testowałem wszystkie ustawienia)
-router widzi dysk, ale nie widzę go w sieci (może trzeba zmienić jakieś ustawienia?)
-sytuacja ze switchem jest podobna (tzn musze na raz załączyć oba kompy)

Zainstalowana wersja to: dd-wrt.v24-13575_NEWD-2_K2.6_std_usb_ftp

Jeżeli któryś z szanownych kolegów jest w stanie mi pomóc to będę bardzo wdzięczny (na tyle że wykonam przelew na zgrzewkę browaru Pfft)

Moje gg 2547390

Pozdrawiam
 
shibby
a tomato kolega nie sprobowal Smile oj blad.

zapraszam do dzialu tomato do tematu tomato usb mod na kernelu 2.6. To specjalnie przygotowana wersja tomato pod nowe routery tj netgear 3500l oraz asus rt-n16.

- Na wifi (150mbps bo wiecej mi laptop nie wyciagnie) mam transfer ok 5MB/s
- z dyskiem nie ma problemow, gdyz tomato ma wbudowana w gui sambe i ftp.
- switch dziala poprawnie.

Az sie dziwie ze nie wgrales tomato skoro od 8mc go uzytkujesz Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kubasob
Już wgrane tomato (bałem się chyba tej wersji beta), transfer po wifi 6,5-7MB/s i to mi wystarcza bo więcej chyba i tak nie wyciągne z karty z lapka. niestety zasięg nadal bardzo słaby (mam stary dom, grube ściany, wrt dawał rade, niestety ten jakoś niechętnie).
Próbował może ktoś zwiększać moc w tomato?? (np do 100mW ??)

Usb nie wiem dlaczego nie działa nadal (może podzielisz się ustawieniami Smile)

switch będę zaraz testować ...

Switch działa ok
Edytowany przez kubasob dnia 29-05-2010 13:35
 
sasukepl
u mnie moc na max ustawiona i zasięk w domku 1 rodzinnym jest wszędzie nawet miejscami na podwórkuPfft
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
kubasob
Powoli jest ok (niestety zasięgu chyba nie poprawię, zwiększyłem moc na max, sprawdzałem różne położenie routera, nie pomaga)

Powiedzcie mi jak u was wygląda sytuacja z dyskiem usb, widzicie go jako urządzenie podłączone do sieci?? (tak miałem na oryginalnym sofcie, pierwszy raz mam styczność z usb i nie bardzo wiem jak to powinno wygladac)

Jeszcze takie pytanko czy jest dostępny mod victek'a dla tego routera, jeżeli nie to w jaki sposob na tomato ograniczyć transfer po ip albo mac??

USB już ogarnięte (właściwie to dopiero, zastanawiam się tylko co ustawić żeby w sieci dysk był widoczny pod inną nazwą niż UNKNOW ??)
Edytowany przez kubasob dnia 29-05-2010 14:16
 
sasukepl
tym programem generujesz sobie skrypt.następnie umieszczasz go w Administration ---> Scripts
wklejasz w zakładke init i zapisz.

Cytat

http://openlinksys.info/downloads.php?cat_id=12&download_id=115


dysk widziany jest jak ustawisz go w USB and NAS.Pod win widziany jest w sieci dzięki sambie.
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
kubasob
Dysk już ustawiłem widzę go w sieci jako UNKNOWN, da się to jakoś zmienić??
 
eRd
Pewnie, ze sie da. Basic->Identification pole hostname
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
kubasob
No Panowie witam ponownie.
Jestem już po 2 tygodniach zabawy z moim netgear'em więc coś mogę na jego temat powiedzieć, to takie moje spostrzeżenia :
- pierwsza sprawa dla mnie bardzo ważna, czyli zasięg wifi, niestety jest bardzo, naprawdę bardzo słaby, ROUTER NIE NADAJE SIĘ DO PIĘTROWEGO DOMU ZBUDOWANEGO Z KONKRETNYCH ŚCIAN !!! (wrt54gl ze zwykłymi antenkami bez zwiększania mocy ma zdecydowanie lepszy zasięg, w netgearze niestety zmiana mocy w tomato nic nie zmienia).
Wiem, że pewnie znajdą się tacy co stwierdzą, że tak rozchodzi się fala radiowa itp. i dlatego nie może być wszędzie zasięgu, niestety w praktyce obaliłem już nie raz te teorie i się z nią nie zgodzę.
Kombinowałem również z miejscem i pozycją routera niestety na niewiele się to zdało.
-kolejną rzeczą są skaczące pingi po wifi (od 1ms do 20ms) nie mam pojęcia skąd się biorą (może ktoś rozwiązał ten problem?? albo chociaż zna jego przyczynę).
-transfer po wifi to u mnie max 6,5MB/s (karty w lapkach chyba więcej nie wyciągną), co jest dla mnie zadowalającym wynikiem.
-switch działa bdb (niestety nie mam możliwości aby sprawdzić jego max wydajność, ale kopiując pliki z lapka na stacjonarny mam prędkość powyżej 60MB/s i to chyba max mojego dysku w lapie)
-wygląd routera jest dość ciekawy, niestety widać na nim kurz, a materiał z którego został wykonany łatwo się rysuje.
-nie mogę się wypowiedzieć jedynie na temat usb, kolega wyjechał z moim dyskiem i nie mam za bardzo czym przetestować (pendrivem się bawiłem i było ok)

Generalnie w chwili obecnej wybrałbym router asusa ze względu na odkręcane anteny, co jest chyba jedynym powodem.
Jako router do mieszkania, albo niewielkiego domku nie wiem czy lepszym ale na pewno znacznie tańszym i z tego co wyczytałem nie gorszym (a jeżeli nawet to minimalnie) rozwiązaniem będzie WNR3500L.

Pozdrawiam


 
sasukepl
Mieszkam w domku jednorodzinnym. Routerek stoi na pienterku i mam zasięg w całym domu. Ściany są częsciowo zrobione z żelbetonu.Sąsiad cięgnie net ode mnie po lanie choć łapie także wifi 54mb/s.
Może trafił mi się lepszy sprzęcikSmile
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
eRd
Myślę, ze nie jest to efekt "lepszego sprzętu" tylko po prostu nie ma co porównywać różnych warunków, bo dom domu nierówny i często praktyka mija się z teorią.
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi Wink
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON
Zotac HD-ID11 (ION2),
 
kubasob
Może trochę źle to opisałem, mój dom ma 250 kwadratów (metrów kwadratowych). domyślam się że twój ma niewiele ponad 100 Smile, w takim domku to mój egzemplarz też daje radeWink.
Może jeszcze zapytam czy zmieniałeś jakieś ustawienia poza mocą wifi??
Jak masz chwilkę to wrzuć proszę screena z zakładki wifi.
 
shibby

Cytat

mój dom ma 250 kwadratów (metrów kwadratowych).


w takich pomieszczeniach stosuje sie APki w roamingu np 3-4
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
sasukepl
dom ma ok 320m2 jest ustawiony w centrum domu. Denerwuje mnie tylko jedna rzecz w tomato, że nie można ustawić Wireless Network Mode G/N, a jest tylko G albo N, więc trzeba używać AUTO.


img715.imageshack.us/img715/8051/wifi.jpg
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
kubasob
shibby z tymi 3-4 ap'kami ładnie pojechałeś. Max na taką powierzchnie bym 2 dał (parter i piętro), bo największy problem z "przejściem" przez strop.
Wrt'ek dawał rade w całym domu i min 10m poza nim, wcześniej miałem jakiegoś zwykłego planeta i miał zasięg na poziomie wnr3500l. Nie jest to tragedia ale po tych wszystkich przeczytanych dyrdymałach na temat standardu n jestem trochę zawiedziony.

sasukepl ustawienia mam takie same jak Ty.

Mam jeszcze takie pytanko czy komuś z was udało się stworzyć taki QoS aby był z niego zadowolony??
Walczę z tym już od jakiegoś czasu niestety z mizernymi wynikami.
Posiadam neo 6/0,5 no i 7 szkodników po wifi i jeden na kablu, do tego dwie drukarki, telewizor i tuner tv.
Problemem nie jest upload tylko zawsze download, wystarczy że 2 zacznie filmiki oglądać na youtube, trzeci już sie wkurza ze sie stronki słaba ładują, a 2 co gra to juz masakre maja. Dodam tylko że jest to moja prywatna sieć w domu, nie służy do zarobku (tak jakoś wyszło że mam pięcioro braci i siostręSmile). Generalnie ze ściąganie nie mam problemu za bardzo bo się dogaduje i w dzień nikt nie ściąga, ale fajnie jakbym bym mógł zapodać jakieś ściąganie wiedząc że mnie bracia nie zamordują.
Za wszelką pomoc z góry dziękuje
 
sasukepl
Wyłącz QOS i wygeneruj skrypt robsona więcej nic nie trzeba
Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
shibby

Cytat

shibby z tymi 3-4 ap'kami ładnie pojechałeś. Max na taką powierzchnie bym 2 dał (parter i piętro), bo największy problem z "przejściem" przez strop.


do tego to sie najpierw robi pomiary, wszystko zalezy od uzytych materialow. Oczywiscie najgorszy do przeskoczenia nie jest strop tylko regips. Roaming stosuje sie po to by moc "biegac" z notebookiem po calym domu + ogrodek i nie miec ani jednej straty pingu (polaczenia) Smile
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kubasob
Panowi dzięki za pomoc.
Skrypt wygenerowałem prawie od razu, niestety nie do końca spełnia moje oczekiwania.

ALE NIC TO WSZYSTKO !!! Po zresetowania ustawień i zmianie mocy radia prędkość wifi testowana na tym samym laptopie co wcześniej nie spada poniżej10,5MB/s, nie wiem co się stało, ustawienia identyczne jak wcześniej, myślałem że taka prędkość będzie poza moimi możliwościami a tu taki numer (przynajmniej teraz wpinanie kabla bez gigabitowej karty nie będzie miało sensu, bo prędkość po wifi taka sama).

NO I SZOK

Po godzinie zabawy udało się wyciągnąć stabilne 13,6MB/s w odległości 50-70cm od routera, oraz ponad 10MB w odległości 2,5m od routera
Edytowany przez kubasob dnia 14-06-2010 15:33
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 36

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

tamtosiamto
19-03-2024 14:17
@Adooni 'Guest network on AiMesh - Router only'

70,436,948 unikalnych wizyt