20 Września 2024 13:51:30
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [4]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.19.67
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Torrenty na tomato - transmission
labik
Uruchomienie transmission:

/usr/bin/transmission-daemon -g /tmp/mnt/torrenty/.settings 

oczywiście ustawiasz ścieżkę do swojego .settings
Zatrzymanie :

killall -KILL transmission-daemon


ja bym umieścił zawartość podanych wyżej skryptów .sh w schedulerze.
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
elzear
Dziękuję Smile Sprawdzę dziś i dam znać Smile
 
wojtas29
Witam, mam malutki problem.
W zasadzie zaczelo sie dzis, kiedy zainstalowali mi internet 100/20 MB
kkiedy transsmision sie bujnie powyzej 25 mb/s plus do tego pewnie jakis upload, nie idzie sie na niego zalogowac.
Malo tego nieszlo sie zalogowac na sam router.
Czy transmission samo z siebie sie tak moze przytkac?

Konf.
Asus rt66 u
Tomato 101
Dysk jako magazyn dla torrenta ntsf
Tak sobie myslalecz czy tu diabel nie siedzi,
 
labik
Zmiana z ntfs na ext2 u mnie podwoiła transfer dysk-usb komp.Przy 30Mb/s mam ten sam objaw wręcz transmission się zwiesza.Wbudowane nie z opt.To nie jest sprzęt na takie prędkości .Trzeba pomyśleć o jakimś itx.
Asus TUF AX5400
Asus RT-AC68U
 
wojtas29
ja używam transmission z optware.
zrezygnowałem z ntsf, teraz jest ext3 jest nieco szybciej, ale ogólnie na kolana nie powala.
 
plateseter
Witam wszystkich.
Ponieważ jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o konfigurację linuksa postanowiłem zadać kilka pytań.
Od kilku dni posiadam Netgeara WNR 3500L v1 z zainstalowanym Tomato 1.28 by Shibby z zainstalowanymi OptWare, Transmission,serwer mini dlna, i FTP.
Bez większych problemów udało mi się zamontować HDD i uruchomić prawie wszystko; serwer mini dlna - działa bazę zapisuje na HDD i udostępnia media na moim TV, sambę bez problemu działa na każdym kompie w domu i FTP na razie tylko lokalnie ale działa. Z Transsmision mam problem - nie startuje GUI Transsmision. przeglądarka wyświetla komunikat że nie może połączyć z hostem http://192.168.1.1:9091. W logach nie widać żadnych błędówa Transmission się uruchomia.

Studiując posty na forum doszedłem do następujących wniosków - pytań, bardzo proszę o poprawienie mnie jeśli się mylę.

1. Tomato ma wkompilowane OptWare, i Transmission teoretycznie powinno działać ?? skoro działa samba i mini dlna

2. Jeśli nie działa to aby Transmission chodziło poprawnie na WNR 3500l 64 MB ramu - wymagany jest swap na hdd ??? bez tego nie ruszy GUI ??

3. na ntfs to można sobie tylko Winde posadzić więc jeśli już to swap, partycja optware - ext2 i partycja na dane też ext2 ??

Bardzo proszę o pomoc bo już nie mam pomysłu jak to ugryźć.
 
hermes-80
Jedyny prawdziwy wniosek to pkt 3 Wink.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
esem

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Jedyny prawdziwy wniosek to pkt 3 Wink.

Pkt. 2 też jest prawdziwy - bez SWAP zapomnij o transmission Cool
Asus RT-AC56U @1000/666 + aktualne tomato
Fonera 2100/200 | DD-WRTv24sp2
W rezerwie:
ADB VV5822
Netgear WNR3500L/U/v2 (wg. tomato). Ale to jest WNR3500L v.1 Wink
 
hermes-80
Mam v1 i okazjonalnie używam Transmission bez SWAP i nie miałem jeszcze przygody by coś padło.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Adooni

Cytat

wojtas29 napisał(a):

Witam, mam malutki problem.
W zasadzie zaczelo sie dzis, kiedy zainstalowali mi internet 100/20 MB
kkiedy transsmision sie bujnie powyzej 25 mb/s plus do tego pewnie jakis upload, nie idzie sie na niego zalogowac.
Malo tego nieszlo sie zalogowac na sam router.
Czy transmission samo z siebie sie tak moze przytkac?

Konf.
Asus rt66 u
Tomato 101
Dysk jako magazyn dla torrenta ntsf
Tak sobie myslalecz czy tu diabel nie siedzi,


hm pewnie chciales napisac 100/20 Mb/s - jezeli masz w MB/s to musisz zainwestowac w sprzet za kilka tys Smile

Nie wiem co robisz zle ale ja mam Asus rt-n16 i na 101 AIO z wbudowanym transmission na standardowych ustawieniach Shibby'ego mam ustawiony download na 6MB od 23.00 do 6.00 i 4MB podczas dnia i nie mam problemu z zapychaniem sie routera. Do wchodzenia na transmission i dorzucania torrentow uzywam transmission remote gui. Pytanie czy nie pobawiles sie za duzo przy ustawieniach i nie zwiekszyles ilosci perow co znaczaco obciaza router.

Tak ogoolnie to widze ze Shibby dozo zmienil w zintegrowanym trans chodzi u mnie teraz bez zadnej zwiechy przez 2 tyg - sciagnalem w tym czasie z 200GB.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
hermes-80
Uważaj bo u mnie pewien ISP - kablówka lokalna - przy gostku, który ściągał 100GB/m wezwał policje - poza tym problemem może być ntfs + źle skonfigurowane trans...
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
anonim747874734

Cytat

hermes-80 napisał(a):

Uważaj bo u mnie pewien ISP - kablówka lokalna - przy gostku, który ściągał 100GB/m wezwał policje -


Smile jak mu sprzęt w infrastrukturze przegrzewał to się isp wk&*zy#ł Smile szkoda przeznaczać cześć zysków na inwestycję w sprzęt to się pałuje użytkownika Smile
nikt nigdy mnie nie zapytał co ile i skąd pobieram od momentu zniesienia limitów danych w UPC kilka lat temu Smile
 
Adooni
spoko nie sciągałem nic nielegalnego - instalki kilku gier sieciowych po 30GB+ Smile To widzę że dobrą decyzją było przejscie do UPC Smile

a wracajac do transmission to duzo sie bawilem zmieniajac defaultowe parametry ustawione przez Shibby'ego i nic dobrego z tego nie wyszlo. Jak dobrze pamietam to jak gui powstawalo to mial on taki sam routerek jak ja teraz i na nim testowal wiec po meczarniach doszedlem do wniosku ze nie ma co probowac zmieniac idealu Smile
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
hermes-80

Cytat

jak mu sprzęt w infrastrukturze przegrzewał to się isp wk&*zy#ł Smile szkoda przeznaczać cześć zysków na inwestycję w sprzęt to się pałuje użytkownika
To prawda - za pewne tak było ale jednak jak zapukają do drzwi smutni panowie to nic wesołego Wink - jeśli ktoś coś ma do ukrycia.
Poza tym odbiegamy od tematu - na takich poważnych łączach może lepszym rozwiązaniem będzie rtorrent z GUI CLI (konsolowy) - warto wypróbować jeśli ktoś nie boi się konsoli.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
dkoziatek
Mam problem z transmission, mam ustawione w kolejce 10 torrentów i ustawione 3 pobierania na raz i po jakichś 10minutach ściągania wyskakuje
Connection Failed. Z tego co czytałem to może byc wine tego, żę używam wbudowanego transmission (internal (/usr/bin))
moje tomato to: tomato-Netgear-3500Lv2-K26USB-1.28.RT-N5x--093-AIO
Czy jest jakieś nowsze to mato, może to by pomogło, albo ktoś pomógłby mi zainstalowaniem drugiego transsmision jakiegoś stabilnego, bo ja nie wiem jak się za to zabrać.
 
Adooni
jest wersja 101 - co do zintegrowanego transmission to w wersji 101 w konfiguracji z dyskiem samsung nie mam najmniejszych problemow.

jak chcesz zaistalowac transmission pod optware to w tym dziale masz tutki jak to zrobic tz przygotowac dysk, zaistalowac optware i transmission. Tutki sa przygotowane lopatologicznie wiec nie ma problemu zeby krok po kroku przez nie przebrnac
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
Barticf
Witam musiałem przywrócić ustawienia fabryczne routera ale zapomniałem sobie zapisać skryptu uruchamiania transmission automatycznie o danej godz z tego co pamiętam szło to tak

transmission-remote IP:PORT -n user:pass -t all R11;s

lecz po wpisaniu danych wywala mi
[11:48:45.556] transmission-remote: (http://192.168.3.1:9091/transmission/rpc/) Error

Muszę tak uruchamiać ponieważ tylko tak uruchamia pobieranie zapałzowanych plików

Połączony z 23 październik 2012 09:23:21:
Jak całkiem odinstalować transmission i zainstalować jeszcze raz uruchomienie wiesza calkiem router i nie mam dostępu do internetu ani połączenia z routerem pomaga tylko restart

Połączony z 23 październik 2012 12:04:23:
"peer-limit-global": 240,
"peer-limit-per-torrent": 60,


ile tu ma byc by nie zapychalo lacza ? I czemu nagle po przeczyszczeniu pamieci tak duzo ten program pozera pamieci ?
Edytowany przez Barticf dnia 23-10-2012 12:04
 
Trotyl
Hey,

Mam pytanko, jaka jest komenda do Putty aby zaktualizować transmission do 2.73 ??

ipkg update

oraz

ipkg install transmission

daje wynik

Package transmission (2.61-1) installed in /opt/ is up to date.
Netgear WNR3500L-V2 + FreshTomato Firmware Version 2021.3
 
hermes-80
A masz dodane repo @shibbiego do konfigu ipkg?? Bo wygląda na brak poprawnego wpisu.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Trotyl
w sumie to dawno instalowałem optware ale wg tutoriala wiec wydaje mi się ze jest ok

doinstalowałem transmission wg komendy

ipkg install transmission http://tomato.groov.pl/repo/transmission_2.72-1_mipsel.ipk

ale jakby ktoś dal mi komendę jak dodać repo shibbiego było by git

z góry dzięki
Netgear WNR3500L-V2 + FreshTomato Firmware Version 2021.3
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 23

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,096,608 unikalnych wizyt