20 Września 2024 03:06:26
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.14.250.32
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Torrenty na tomato - transmission
branetre
Właśnie nie ścieżki wina Czytałem cały temat i było o tym parę razy wspomniane Muszę podpis zmienić Jednak udało mi się coś własnego ugotować Smile No ale jak widać do perfekcji jeszcze daleko...
 
shibby
to chwal się odrazu to zmieniałeś Wink Może się na stałe wrzuci do repo tomato.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
branetre
Chyba jest błąd w tutku

po wydaniu polecenia touch /opt/etc/init.d/transmission
mam zwrot że takiego katalogu nie ma i faktycznie takiego katalogu jak "init.d" nie było więc najpierw powinno być "mkdir /opt/etc/init.d" a dopiero potem w/w polecenie
 
herkules

403: Forbidden

Unauthorized IP Address.

Either disable the IP address whitelist or add your address to it.

If you're editing settings.json, see the 'rpc-whitelist' and 'rpc-whitelist-enabled' entries.

If you're still using ACLs, use a whitelist instead. See the transmission-daemon manpage for details.


mam takie cos jak wpisze 192.168.1.1:9091 :@
 
punkl
zrestartuj router, na poczatek.
 
herkules

Cytat

punkl napisał(a):

zrestartuj router, na poczatek.
Smile kretyn ze mnie . Wszystko dziala
 
sasukepl
wgrałem fw tomato-K26USB-1.28.905xRAF-ML-MIPSR2-075V-Big.trx

do tego wrzuciłem transmission 2.22 nie chce mi się odpalić po przez gui ani przez komende

Cytat

/opt/bin/transmission-daemon -g /opt/etc/transmission


wywala mi błąd z powodu braku biblioteki

Cytat

/opt/bin/transmission-daemon: can't load library 'libintl.so.3'

Asus RT-AC3200 Tomato shibby 140
Wouxun KG-UVD1P w celu nas?uchu wiecie czegoSmile
 
hermes-80
Ja mam to samo na Tomato Firmware 1.28.0905 MIPSR2-075V K26 USB Big-VPN Multilanguage

[root@Netgear root]$ /opt/bin/transmission-daemon -V
/opt/bin/transmission-daemon: can't load library 'libintl.so.3'

Transmission w opt 2.33 ale nie odpala - nie diagnozowałem jeszcze ale może trzeba dowiązanie bo biblioteki lub ja skopiować tak jest wcześniej opisany problem.
http://openlinksys.info/forum/viewthr...post_86036

Problem rozwiązała komenda:

cp /opt/lib/libintl.so.0 /opt/lib/libintl.so.3

Edytowany przez hermes-80 dnia 27-09-2011 11:29
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
branetre
Może mi ktoś dać namiary na działający http://update.tra.../level1.gz do transmission.
Pobrałem z http://blocklistpro.com/download-cent...l1.gz.html rozpakowałem i nawet transmission go ładnie zparsował ale nie bardzo wiem co wpisać żeby update działał
 
Adooni
@Shibby czy w transmission jest opcja zapisu pliku jeszcze niedociagnietego do innej lokalizacji niz plik gotowy? Zastanawiam sie nad taka opcja patrzac na routerki ktore wyjda na poczatku 2012 ze slotem SD albo potencjalnie 2GB ramu tak aby dysk byl wylaczony i na niego nagrywac tylko cale pliki - z 2 strony pytanie jak to bedzie obciazac procka.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
shibby
oczywiście że tak. W moim tomato nawet masz opcje "Use .incomplete/" Wtedy w katalogu download tworzony jest podkatalog .incomplete i tam sa trzymane pliki niedociagniete. Po ściągnięciu jest on przenoszony do download.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Adooni

Cytat

shibby napisał(a):

oczywiście że tak. W moim tomato nawet masz opcje "Use .incomplete/" Wtedy w katalogu download tworzony jest podkatalog .incomplete i tam sa trzymane pliki niedociagniete. Po ściągnięciu jest on przenoszony do download.


hm ja mialem cos innego na mysli - patrzac na tredy w routerach i mozliwosc zamontowania karty SD juz teraz. Chodziloby mi o cos takiego zeby pliki sciagac np na SD albo do RAMu jak np bedzie on mial 2G+ psciaganie na te nosniki a juz gotowy plik na dysk ktory normalnie jest w stanie spoczynku. Zastanawiam sie tylko jak taka operacja bedzie obciazac USB.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
shibby
sciaganie do ramu hmm reset routera i po ptakach Smile Zresztą co to jest 2GB RAMu jako przestrzeń do ściągania plików.
Druga sprawa co w przypadku gdy na miejscu docelowym zabraknie miejsca albo się odmontuje? To bardzo niebiezpieczny pomysł.

Ponadto popatrz jak obciążasz CPU/USB gdy kopiujesz coś na dysk (np z cifs lub nawet tmp) a jakie jest obciazenie gdy przenosisz ten sam plik w obrębie dysku miedzy katalogami. Przeniesienie trwa sekundę. Dlatego nie ma co kombinować z zapisem niekompletnych plików na inny dysk niż ten docelowy.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ssidu
Witam Wszystkich Forumowiczów...
Mam pytanko.
Chciałbym się dowiedzieć odnośnie transmission bo w routerze mam tylko 32MB Ram i jest informacja :

Enable torrent client - Attention! - If your router has only 32MB RAM, you have to use swap. 
Rozumiem że jak mam router z taką ilością ramu to mam to wrzucić do swapa...Tylko pytanie jak? bo nie mam informacji gdzie jest zamontowany swap.W USB support jest info że Active jednak brak ścieżki...
A odkąd korzystam z transmission w opcji internal router potrafi mi się co 10min wysypać i trzeba go telnetem albo zasilaniem restartować...Chłodzenie jest założone (dla dociekliwych)
 
hermes-80
@ssidu
1. Trzeba mieć taka partycje - swap - sformatowana pod swap.
2. Trzeba ja zamontować ręcznie bo chyba automontowanie tego nie załatwi (nigdy z automontowanie nie korzystałem więc nie wiem).
3. Zamontowanie swapa sprawdza się komendą free w konsoli i jest wzmianka o tym w gui Tomato w USB-NAS w liście podmontowanych partycji.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
ssidu
SWAPa mam zrobionego na dysku 250gb
Swap 250mb
OPT 1gb
dane reszta dysku
Jest zamontowany komendą w firewallu :

 /sbin/swapon /dev/sda1
/bin/mount /dev/sda2 /opt
/bin/mount /dev/sda3 /data


Po sprawdzeniu mam info (patrz załącznik)

Połączony z 03 listopad 2011 22:04:52:
i ucichło....Ktoś pomoże mi zmusić transsmision aby korzystało ze swap a nie z RAMu??
ssidu załączono następujące plik:
Nie masz uprawnień, by zobaczyć załączniki w tym wątku.

Edytowany przez ssidu dnia 03-11-2011 22:04
 
karmazyn
Witam,

mam dwa pytania odnośnie Transmission:
1. Mam w jakiś sposób skonfigurowany Bandwidth Limiter i chciałbym wiedzieć czy da się ustawić jakoś Transmission aby wykorzystywało tylko tę część łączą która przypisana jest dla mnie (jakiś zakres IP) a nie z tej którą mają inni użytkownicy sieci?
2. Dlaczego Transmission jest taki powolny? czas w jakim pobiorę ten sam plik za pomocą np. uTorrent jest sporo krótszy niż ten poświęcony na pobieranie przez Transmission. Da się w jakiś sposób to zmienić? Dodam że za jednym razem pobieram 1-2 plików.

pozdrawiam
Edytowany przez karmazyn dnia 10-11-2011 17:51
TP-Link TD-W8910G + Netgear WNR 3500L + tomato-1.28.0000 MIPSR2-114 K26 USB BT-VPN
 
Adooni
@karmazyn
odp na 1 pytanie masz opcje download limit i upload limit tym mozesz poustawiac

mozesz napisac taki skrypcik w transmission custom configutation - ten akurat jest moj po 23 w tygodniu ustawia limity na 600


"alt-speed-enabled": true,
"alt-speed-time-enabled": true,
"alt-speed-time-day": 62,
"alt-speed-time-begin": 1380,
"alt-speed-time-end": 1020,
"alt-speed-up": 600,
"alt-speed-down": 600,


co do pyt 2 to trnsmission sciaga na dysk zapewne podlaczony u Ciebie przez USB i zapewne procek nie wyrabia - u mnie na Ausie RT-N16 z lepszym prockiem 600kb wyrabia ok. Juz temat byl wielokrotnie poruszany transmission sluzy do tego zeby bez kompa sciagac np zapuszczasz z rana w pracy sciaganie na twoj routerek wracasz z roboty i ofladasz film i bez roznicy czy sciagnie w 8j czy 1s i tak obejrzysz go dopiero po 16 :). CHcesz szybciej sciagac musisz zainwestowac w NAS
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
jeruzalem
Na moim WNR3500L z powodzeniem ściąga torrenty nawet ponad 1,5MB/s.
 
karmazyn
Dzięki za odowiedzi, mam jeszcze jedno pytanie. Czy prędkość pobierania wzrośnie gdy port zostanie odblokowany?

www.fotoload.pl/123aa13/735d244769dce4c1959bc2f83a43e8ee14925_min.jpg

jeżeli może mieć to wpływ to proszę o informację jak mogę to zrobić, gdyż dopisanie regułki iptables -A INPUT -p tcp --dport 51515 -j ACCEPT do firewalla nic nie zmienia.
TP-Link TD-W8910G + Netgear WNR 3500L + tomato-1.28.0000 MIPSR2-114 K26 USB BT-VPN
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 21

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,066,500 unikalnych wizyt