20 Maja 2024 20:27:47
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [Howto] Xpenology na...
· Takedown 2000
· [HOWTO] Kompilacja "...
· nju swiatło pytania
· konfiguracja router ...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Jaki router kupić? ...
· Szukam zaproszenia n...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Firewall nie zawsze ...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [870]
· [MOD] FreshTomato... [405]
· [MOD] Tomato64 (x... [35]
· [Howto] Xpenology... [30]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.147.85.183
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: ROUTERY :: » TP-Link
 Drukuj wątek
Nowy firmware V1_110429 dla TP-LINK TL-WR1043ND
krisux
moi mili... w jaki sposob macie ustawiony wan ?

1. czy static ip wraz z serwerami dns ?

2. czy dynamic + dns recznie ?

ja przy ustawionie nr 1 mialem kiedy rano wstalem nie moglem sie polaczyc do routera przez kabel oraz wifi, ktore nawet nie bylo widoczne... musialem wyciagnac wtyczke

PS

a i zauwazylem jeszcze jedna dziwna sytuacje w momencie jak nie mam podpietego usb a nawet wlaczone ftp, shara, media server to i tak przykladowo telewizor widzi dlna tp-linka
Edytowany przez krisux dnia 03-06-2011 14:58
 
pawsie

Cytat

krisux napisał(a):

moi mili... w jaki sposob macie ustawiony wan ?

1. czy static ip wraz z serwerami dns ?

2. czy dynamic + dns recznie ?

ja przy ustawionie nr 1 mialem kiedy rano wstalem nie moglem sie polaczyc do routera przez kabel oraz wifi, ktore nawet nie bylo widoczne... musialem wyciagnac wtyczke

PS

a i zauwazylem jeszcze jedna dziwna sytuacje w momencie jak nie mam podpietego usb a nawet wlaczone ftp, shara, media server to i tak przykladowo telewizor widzi dlna tp-linka


Wan zależy od sieci czy można ustawić statyczne. Mam UPC i tylko dynamiczne mogę użyć, a DNS można dowolnie wybrać i wpisać.
 
dragon79

Cytat

krisux napisał(a):
[...]zauwazylem jeszcze jedna dziwna sytuacje w momencie jak nie mam podpietego usb a nawet wlaczone ftp, shara, media server to i tak przykladowo telewizor widzi dlna tp-linka


W instrukcji obsługi urządzenia producent pisze, że router nie wykrywa automatycznie napędu podpiętego do USB. W związku z tym może dochodzić do opisywanej sytuacji.
W praktyce należy pamiętać o tym, żeby przed odłączeniem napędu powyłączać wszystkie serwery i udostępnianie, odłączyć napęd programowo (z menu routera) i dopiero wtedy odłączyć go fizycznie.
TL-WR1043ND V1.8 + Gargoyle 1.5.10.12 by obsy
TL-WDR3600 V1.2 OFW 130320
NSA310 (OFW 4.51) + WD20EARX
 
marverix
poszukuję pomocy przy Media Server... ani przez WMP12 ani mój TV Samsung nie chce odtwarzać filmów Sad

jednak.... przynoszę Wam solucję jak zrobić zewnętrzny dostęp do FTP! Smile

przed rozpoczęciem polecam zrobienie DDNS'a (no-ip.com rulez)

1. USB Settings -> FTP Server
2. Zmieniamy Service Port na np. 2121
3. Klikamy "Save"
4. Restart FTP Service (Stop -> Start)
5. Forwarding -> Virtual Servers
6. Klikamy "Add new..."
7. Service port: 21
Internal port: 2121
IP address: (lokalny adres routera, domyślnie 192.168.1.1) 10.0.0.1
Protocol: TCP
Status: Enabled
8. Klikamy "Save"
koniec Smile

mamy dostęp przez zewn. adres ip routera lub DDNS'a Smile

w zamian oczekuję jakiejś pomocy (?) przy Media Server... :/ tak jak wcześniej napisałem, ani WMP12 nie odtwarza ani Samsung TV który DLNA ma (aka AllShare)
 
virion90
Witam,
wgrałem sobie nowe oprogramowanie do WR1043ND i chciałem sobie podpiąć dysk zewnętrzny pod router ;] Moje spostrzeżenia :
W USB Settings
- Storage Sharing od razu wykryło dysk to dałem tylko start
Jak połączyłem się z dyskiem przez total Commandera to transfer wynosił ok 1,9 MB /s to bardzo mało nawet takie 5 MB by mi wystarczyło.
Jak zmapowałem ten dysk w WIN 7 to transfer wynosił też te 1,9 MB .... Dodam , że łączę się przez WiFi N ... Macie może jakiś pomysł jak zwiększyć ten przesył ?
 
hermes-80
Sformatuj dyski na system plików ext3.
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
virion90
A mógłbyś podesłać jakiś link jak to zrobić ? Bo szukam i nie widzę :/
A czy będę mógł potem spokojnie zmapować tak sformatowany dysk przez router w win 7? Pytam ponieważ się na tym nie znam XD Ba powiem, że to dla mnie czarna magia Pfft
 
hermes-80

Cytat

A czy będę mógł potem spokojnie zmapować tak sformatowany dysk przez router w win 7?

Przez router bez problemu: samba, ftp
Problem będzie tylko wtedy gdy dysk będziesz chciał bezpośrednio podpiąć pod PC.
http://eko.one.pl/?p=openwrt-external...waniedysku
Baza wiedzy:
- www.eko.one.pl
- www.openrouter.pl

Teraz zajarzyłem, że u ciebie nowe FW oznacza nowsza wersja OFW, a ja sądziłem, że to Gargoyle/OpenWRT Wink - z tym, że na nowym OFW nadal występują problemy..
W takim wypadku zrób to spod wina partition magick lub innym programem do partycjonowania dysku.
Edytowany przez hermes-80 dnia 30-07-2011 16:57
===============================================================
Netgear WNR3500L v1
Podziękowania dla administracji Openlinksys.info!
 
Visar
Czy komuś udało się na tej wersji firmware uruchomić jednocześnie port forwarding i serwer FTP z dostępem przez internet?

Mam w sekcji Virtual Servers ustawiony port dla VNC i wszystko chodzi ok, łącznie z włączeniem servera FTP bez dostępu przez internet. Jeśli tylko dla FTP włączę dostęp przez internet, to uzyskuję owy dostęp, jednocześnie tracąc możliwość dostania się do komputera przez VNC.
 
dragon79

Cytat

Visar napisał(a):
Czy komuś udało się na tej wersji firmware uruchomić jednocześnie port forwarding i serwer FTP z dostępem przez internet?


Mam włączony Port Forwarding m.in. ze względu na program eMule i działa mi bez problemu dostęp z internetu do FTP.
Zapewne coś masz nie tak w ustawieniach. Może prawa dostępu dla użytkownika?

Dodam, że mój TP-LINK TL-WR1043ND V1 na firmware 110429 chodzi bez zwiechy i restartu już od 7 tygodni. Działa cały czas serwer FTP i USB storage (zmapowany dysk sieciowy). Media server (DLNA) nie używam, bo mój telewizor LE40B650 i tak nie jest z nim kompatybilny.
TL-WR1043ND V1.8 + Gargoyle 1.5.10.12 by obsy
TL-WDR3600 V1.2 OFW 130320
NSA310 (OFW 4.51) + WD20EARX
 
radier
Wgrałem ten nowy firmware, ale dotychczas nie miałem okazji się bawić tymi nowymi ficzerami jak FTP i Media Server.

Nowy firmware sam w sobie nie powoduje żadnych problemów. Działa stabilnie, wszystko funkcjonuje poprawnie.

Na stronie TP-Linka znalazłem FAQ jak używać tych nowych funkcji:
FTP: http://www.tp-link.com/en/article/?ar...icleid=341
Media Server: http://www.tp-link.com/en/article/?ar...icleid=340

Oczywiście by nie było problemów z dostępem do internetu przy działającym FTP, skorzystałem z wcześniejszych wskazówek i zaznaczyłem opcję "Use These DNS Servers"

FTP dostępne z Internetu.
Media Server działa zarówno z moim SGS2 via AllShare jak również poprzez Windows Media Player.

Oczywiście jednocześnie podłączony dysk działa jako dysk sieciowy dostępny w sieci lokalnej.

Hasła dostępu można dowolnie zmieniać.
Edytowany przez radier dnia 19-09-2011 15:17
 
pawel007
pewnie okaże się ze jestem idiotą, ale w żaden sposób nie mogę udostępnić podłaczonego pod USB dysku za pomocą "Storage Sharing"

- dysk jest widoczny
- przycisk "open the disk" nie działa,
- dostęp za pomocą przegladarki kończy się wyświetleniem komunikatu: "Username or Password is incorrect.
Please refer to the troubleshooting below"

co jest nie tak? z góry dzięki za pomoc
 
Dropsiur
Czy ktoś z Was ma może konto założone na "no-ip.com" i działa mu DDNS na tym sofcie właśnie? Mam 2 konta założone, oba działają na innym sprzęcie bez problemu a na tym tp-linku nie. Cały czas wywala status "connecting". Założyłem natomiast konto jeszcze na Dyndns i to o dziwo załapuje od razu bez problemu. W czym może być problem? Przypuszczam, że soft coś nie bardzo chce współpracować, ale ciekawi mnie czy komuś z Was działa jednak No-ip.com na wersji softu 110429.
Linksys WRT54GL Tomato by shibby ND-1.28.8754RAF-PL-036H-VPN

Asus RT-N10 Tomato by shibby K26-1.28.9052RAF-EN-MIPSR2-031H-Std


Zwyci?zca w konkursie "Karnawa?owe szale?stwo ze sprz?tem Netgear'a" WNR3500Lv2
 
mario
Hej

Po wgraniu nowego firmware, ustawieniu tak jak napisał Kolega marverix FTP wewnątrz sieci działa ale nie mogę połączyć się z zewnątrz. Nie wiem, może trzeba coś pozmieniać w ustawieniach routera, coś blokuje .

Wcześniej miałem FTP ustawionego za pomocą programu CesarFTP. Miałem ustawione w - Virtual Servers >> przekierowanie portu 21 na zewnątrz. Wszystko działało, można było połączyć się z zewnątrz.
Teraz wykasowałem to przekierowanie, zrobiłem tak jak napisał kolega marverix .............ale nie działa

Może coś źle robię, czegoś jeszcze nie ustawiłem. Nie bardzo mam doświadczenie w tego typu tematach.

Jeszcze jedno

Za każdym razem jak jest reset routera, zostaje wyłączony FTP .......


hmm Wink jest tu kto
Edytowany przez mario dnia 15-11-2011 22:15
 
dragon79
Rozumiem, że chodzi o serwer FTP działający na routerze TL-WR1043ND? Jeśli tak, to żadne przekierowania portów nie są potrzebne.

Po pierwsze sprawdź, czy użytkownicy mają zdefiniowane prawidłowo prawa dostępu do FTP z zewnątrz.

Po drugie napisz, jakim programem próbujesz połączyć się z FTP z zewnątrz. Ja próbowałem przy pomocy Internet Explorer (wersja 8 i 9) wpisując w pasku adresu:
ftp://user: pass@ipZewnetrzneRoutera (bez spacji po dwukropku) i to działa (ale np. w Google Chrome ta metoda już nie działa).

Po trzecie ja mam ustawione automatyczne pobieranie adresu IP od dostawcy, a także zostawiłem standardowo odznaczoną opcję "Use These DNS Servers", które również pobierane są automatycznie z serwera DHCP (zakładka Network - WAN).
Jedyna rzecz, jaką zmieniłem, żeby uzyskać w pełni stabilną pracę routera to zaznaczenie opcji "Get IP with Unicast DHCP" bo bez tej opcji zdarzało się, że router tracił połączenie z Internetem chociaż wszystkie parametry jego pracy wyglądały OK.
TL-WR1043ND V1.8 + Gargoyle 1.5.10.12 by obsy
TL-WDR3600 V1.2 OFW 130320
NSA310 (OFW 4.51) + WD20EARX
 
mario
Witam

Zrobiłem tak jak napisał wyżej kolega "dragon79" Smile
Dzięki, spoko działa.
W moim przypadku, z zewnątrz łączę się za pomocą Total Commandera. Na początku zaznaczyłem "Get IP with Unicast DHCP" . Połączyłem się z zewnątrz, jak wróciłem do domu okazało się, że od czasu połączenia nie było internetu. Zmieniłem i nie mam zaznaczonej tej opcji, jest już ok.
Jest jeszcze jedna sprawa w sumie dwie Smile
Po pierwsze po resecie np gdy zabraknie prądu, serwer FTP zostaje wyłączony. Trzeba ponownie wejść w ustawienia i włączyć.
Druga sprawa to szkoda, że nie ma żadnej informacji na temat kto i kiedy był na FTP' ie. Nie znalazłem żadnej informacji w logach routera, a szkoda, że nie ma takiej opcji Sad
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 16

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
12-05-2024 18:22
Ma ktos sim Plus lub Plush? Mam kod to terabajta danych na 30 dni z blikomanii Smile

RaTaJ
10-05-2024 15:43
Czy intel n100 4x 3,40Ghz z Intel HD i DDR5 byłby dobry, widziałem za 550zł z 8gb ram i ssd 512gb?

Adooni
26-04-2024 14:41
jaki router RMerlin nie pociagne, tomato/ openwrt tak non hilink,

tamtosiamto
23-04-2024 12:35
modem bez smilocka?

man1
22-04-2024 23:27
Czy próbował ktoś uzywac karty voice (z nolimit GB) od tmobile w modemie /routerze? Da się jakoś to zrobić? Bo u mnie neta brak. E3372 Sad

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

72,152,208 unikalnych wizyt