19 Września 2024 23:53:50
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.47.199
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
Instalacja DD-WRT na D-Link DIR-300.
inewi
Witam
Instalowałem DD-WRT na router DLINK DIR-300 zgodnie z instrukcją na stronie producenta (ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-300/documentation/DIR-300_howto_pl_Instrukcja-ladowania-oprogramowania-DDWRT-24_20080520.pdf). Wszystko robiłem zgodnie z instrukcją i wszystko przebiegało zgodnie z instrukcją Smile. Pod koniec instalacji wpsiałem 'reset'. Router zresetował się. Odczekałem 2 minuty i przepiąłem kabel z portu 'INTERNET' do portu 'LAN', wpsiałe w przeglądarkę adres '192.168.1.1'. Panel konfiguracji nie otworzył się. Od tej pory router na nic nie reagował, co pewien czas samoczynnie się resetował. Router został już wymieniony i chciałbym wgrać do niego DD-WRT, jednak nie che aby czekała go wizyta w serwisie. Co mogę zrobić, aby poprwanie wgrać DD-WRT?
 
obsy
Cóż, postępujesz zgodnie z instrukcją daną przez producenta sprzętu. Jak nie działa - możesz mieć tylko do niego pretensje.

Idź na stronę dd-wrt i zrób wg ich instrukcji.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
inewi
Mając pretensje do producenta nie mam routera przez 2 tygodnie Smile, a nie chce kolejny raz czekać.
Edytowany przez inewi dnia 17-03-2009 14:52
 
inewi
A czy ten fragment instrukcji ze strony DD-WRT:

Cytat

Appendix:
download putty.exe to c:\
create a file an c:\ called redboot.bat with the following content:

rem echo off
:start
rem ------------------------------------------------
ping 192.168.20.81 -n 1 -w 1 > NULL
IF ERRORLEVEL 1 goto start

rem putty
rem ------------------------------------------------
break
putty.exe telnet://192.168.20.81:9000 -m redboot.txt
exit


create a file on c:\ called redboot.txt with the following content:

^C


start the bat file and power on the router.....here comes redboot

opisuje jak przygotować plik do reanimacji routera?
 
shibby
nie wiem czy zadziala na dir-300 ale sprobuj tak:
- sciagnij tftp i dd-wrt micro
- wpisz sobie w kompie z palca adres ip 1921.68.1.100 z maska 255.255.255.0
- odpal cmd i wpisz ping -t 192.168.1.1
- odpal tftp, wskaz plik z firmware i czekaj
- odlacz zasilanie od routera
- wcisnij reset i trzymaj
- podlacz zasilanie trzymajac reset nadal
- jak zobaczysz odpowiedzi na pingi to nacisnij w tftp flash

ale oczywiscie najlepiej szukac rozwiazania na dd-wrt.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
inewi
@shibby - na stronie DD-WRT nie znalazłem pliku dla DIR-300 pod tftp, więc nie wiem czy jest to możliwe

W instrukcji D-Link napisane jest, żeby całą instalację przeprowadzać z kablem podłączonym do portu WAN routera, natomiast w instrukcji DD-WRT napisane jest żeby po załadowaniu pliku ap61.rom, przełączyć kabel do portu LAN? Wiec gdzie ten kabel ma być podłączony? Smile
Edytowany przez inewi dnia 25-03-2009 06:23
 
shibby
wgrywasz soft dlinka czy ddwrt?

zastanow sie ktorej instrukcji powinienes uzywac!!
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
inewi
Ale chodzi mi o instrukcję wgrywania DD-WRT ze strony D-Linka Smile
 
shibby
korzystaj z opisu na dd-wrt, howto ci dalem.

az dziw ze dlink zamieszcza jakakolwiek instrukcje do obcego softu skoro jego wgranie powoduje utrate gwarancji Smile
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
inewi
Dzięki za informacje.
A wgranie DD-WRT nie powoduje utraty gwarancji. Świadczy o tym chociażby to, że mój router uszkodzony przez wgrywanie DD-WRT został wymieniony na nówkę.
 
alvaro99
Dokładnie, zgadzam się z tym!
Kumpel uwalił dira i mu przyslali nowy.

BTW ja wgrywałem wg instrukcji Dlinkowej tylko v24 sp1 i mi wszystko poszło ok. Ty wgrywasz SP2?
ISP WiFi 5GHz >><< Ubiquiti NanoStation M5 Smile <---> FRITZ!Box Fon VoIP <---> AP+BT+FTP+SAMBA OVISLINK WMU-6500FS i C009-M2 by JKR >><< 3 Kompy po WiFi
 
inewi
Wgrywałem SP1.
A czy po wpisaniu 'load ap61.rom' i 'go' konsola telnet zamykała się sama? U mnie konsola się nie zamykała i po ok. 10 minutach sam ją zamknęłem. Ale poźniej wszystko przebiegało zgodnie z instrukcją.
 
alvaro99
ja chyba też sam zamykałem ...
ISP WiFi 5GHz >><< Ubiquiti NanoStation M5 Smile <---> FRITZ!Box Fon VoIP <---> AP+BT+FTP+SAMBA OVISLINK WMU-6500FS i C009-M2 by JKR >><< 3 Kompy po WiFi
 
inewi
Czy pod koniec instalacji, jak wpisałeś 'reset' to od razu jak router zamigał wszystkimi kontrolkami przepiąłeś kabel z portu 'INTERNET' do portu 'LAN' i wpisałeś adres '192.168.1.1', czy odłączłeś zasilanie i/lub odczekiwałeś jaki czas?
 
egyptian
Wszystko niby przebiega pomyslnie ale nie idzie sie zalogowac przez http://192.168.1.1 nie wiem w czym przyczyna. Do tego co chwile samoistny restart.Sad
 
inewi
Miałem dokładnie taki sam problem. Niestety, w moim przypadku skończyło się to odesłaniem routera do serwisu.

Ciekawe jest to, że jedni wgrywają DD-WRT według instrukcji i jest OK, a inni (w tym także ja) wgrywają według tej samej instrukcji i nie jest OK Smile
Edytowany przez inewi dnia 31-03-2009 13:14
 
inewi
Chyba zaryzykuję i spróbuję wgrać DD-WRT. Czy jeśli ponownie wystąpi taki sam problem to czy jest jakaś możliwość reanimacji routera?
 
egyptian
Ja tam swoj reanimowalem do stanu jak ze sklepu. Jest drobny problem z polaczeniem sie w celu reanimacji bo trzeba w odpoiednim momencie polaczyc sie przez telenet ale za ktoryms tam razem sie udaje. Moze na jakis starszych wersjach dd-wrt by chodzil ale ja juz dalem sobie spokuj. Na oryginalnym sofcie chodzi bez problemy zastapil mi wrt54gl dir300 ma troche slabszy zasieg ale chodzi elegancko.
 
inewi
Zaryzykowałem i udał się. Mam DD-WRT na D-Linku DIR-300 Smile.
Moim zdaniem warto Smile. W porównaniu do firmowego softu zyskujemy wiele nowych funkcji. Co linux to linux Smile
 
egyptian
Ktora wersje instalowales? Dostales nowy router z serwisu? Robiles tak jak w instrukcji czy cos zmieniales?
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 32

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,057,354 unikalnych wizyt