20 Września 2024 04:37:33
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.216.86.171
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
prośba o pomoc wrt54g2
byku
Witam wszytskich

Wczoraj flashowałem wrt54g2 do dd-wrt micro shh. Po tym flashu firmware ruszył ale działa tylko net po kablu. Wifi nie przydziela dhcp do laptopa a jak przydzieli to strony się nie otwierają.

Po za tym na routerze cały czas śiweci się dioda pomarańczowa na środku. Na oryginalnzm sofcie się nie świeciła. Nie wiem o czym ona informuje?

Pomóżcie proszę może da się to jakoś ustawić żeby wszystko chodziło ewentualnie może da się jeszcze raz zflashować na jakieś inne ddd-wrt micro?

Z góry wszystkim dziękuje
 
iroc
Po upgradzie zresetuj router do ustawień domyślnych. Skonfiguruj i sprawdź, ustaw zabezpieczenia wifi ewentualnie chwilowo wyłącz w celu sprawdzenia połączenia router - laptop.
Jeśli nie otwierają się strony, problem może leżeć po stronie DNS ów.
Na chwilę obecną zrób jak napisałem wyżej.
Edytowany przez iroc dnia 22-09-2009 09:42
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
byku
Resetowałem go kila razy. Dalej nic nie działa. Wydaję się że jest jakiś problem który nazywa sie dd-wrt wifi dhcp.

Jak na laptopie ustawiłem karte przewodową na stałe ip a w wifi dhcp to mi ruszyło. Ale zaraz był koniec radości bo za chwile przestało działać.

A może to wina tego firmware micro ssh. Może jest jakiś inny lepszy stabilniejszy.

Mam pytanie a czy można teraz wykonać upgrade firmware do innej wersji dd-wrt np micro-plus albo samo micro z web gui. Bo z tego co wyczytałem to powrót do oryginału jest chyba raczej niemożliwy?
 
whizzo
Wychodzi na to, ze podczas fleszowania cos poszlo nie tak. Ja swojego wrt54g2 fleszowalem dwa tygodnie temu i nowy FW dziala wrecz zachwycajaco. Jako, ze cala (prawie) siec dziala u mnie po kablu i powerline Linksysa podkusilo mnie sprawdzic przed momentem czy czasami takie same objawy nie wystepuja u mnie - jedyny sprzet dzialajacy po WiFi to laptop z ktorego pisze (ale on jest podlaczony do FritzBoxa, ktry dziala jako IP-Client za Linksysem - stad nie testowalem WiFi Linksysa jeszcze).

Najpierw ustawilem w lapku statyczne IP i polaczyl sie bez problemu. Strony laduja sie szybko (DD-WRT ma jednak znakomity QoS). Po chwili zmienilem na automatyczne pobieranie adresu z Linksysa i tu rowniez nie mialem problemu z polaczeniem i otwieraniem stron. Soft ktory wgrywalem to: DD-WRT v24-sp2 (10/30/08) micro (SVN revision 10709M NEWD Eko). Robilem to wg instrukcji ze strony: http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.php?t=40142&postdays=0&postorder=asc&start=0

Byc moze popelniles jakis blad podczas fleszowania? A co do pomaranczowej diody to jest przycisk WPS Protected Setup, ktorej u mnie rowniez jest aktywny, nie mam pojecia z jakiego powodu, bo zadnej opcji przypisanej do niego w DD-WRT nie widze.
Pozdrawiam
Edytowany przez whizzo dnia 22-09-2009 17:49
 
byku
Whizzo dzieki za podjęcie tematu,.

Nie wiem czy można spróbować np. teraz wgrać to dd-wrt co mi podałeś poprzez web gui.

Ale skoro linksys ma juz dd-wrt to chyba nie powinno być problemu z upgradem? Jak sądzisz?
 
byku
I jeszcze jedno jak masz może ten soft to zapodaj linka bo nigdzie nie mogę znaleźć do pobrania.
 
PeterW
http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/downlo...us_ssh.bin
Motorola WR850G v2 DD-WRT 24 (generic), Linksys WRT54GL DD-WRT 24.sp2 (VPN)
 
whizzo
Juz podaje, bo te ktore ja uzylem to nie byly dokladnie te ktore zarzucil kolega powyzej:

Oto te ktore ja uzywalem:
FW: http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/downlo..._micro.bin

Reszta narzedzi opisanych w podanym przeze mnie watku jest tu: http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv2/downloads/others/eko/WRT54G2V1 Flashing

Czy to zadziala przez WebGUI? Na to chyba nikt Ci nie odpowie. W kazdym razie zycze powodzenia.
Pozdrawiam
Edytowany przez whizzo dnia 22-09-2009 14:54
 
byku
Dzięki wszystkim za pomoc

W końcu ruszyło. Zrobiłem upgrade przez www do wersji whizoo i teraz chodzi. Za każdym razem internet jest na dhcp zarówno na kablu jak i wifi. Niezależnie na jakim kanale z filtracją mac itd. Wszystko ok.

Podejrzewam że chyba po tym pierwszym upgradzie coś poszło nie tak i dopiero aktualizacja do nowej wersji pomogła.

Jeszcze tylko ta dioda wifi protected mi świeci na pomarańczowo ale to dlatego że dd-wrt nie ma tej funkcji i może nie widzi tego router że sieć jest zabezpieczona.?

Pozdrawiam wszystkich open
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 42

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,070,095 unikalnych wizyt