Jak w temacie ale właściwie to trzyma tylko nie ma netu. Ogólnie to mam sieć radiową antenę na kominie i blackboxa na strychu nawet nie wiem czy to dobrze pisze bo nie chce mi sie włazić na strych. Od blackboxa mam puszczone dwa kable do tego routera i kompa stacjonarnego. Na kompie stacjo. zawsze mam internet. A na routerze jak skonfiguruje sieć działa. Ale wystarczy ze nie będzie prądu chwile i sieć na routerze nie działa. Ustawienia wszystkie zachowuje ale internetu nie ma. Pomaga tylko reset do ustawień fabrycznych. Nie mogę też ustawić tak aby te dwa kompy się widziały w sieci. Grupy robocze te same. Mam laptopa z WIFI i na nim sieć nie działa, próbowałem tez na kablu od routera i nic tylko reset do fabrycznych po zaniku napięcia. Po podłączeniu laptopa pod blackboxa mam internet i widza się dwa kompy więc coś z routerem jest nie tak. Ale czemu wszystkie ustawienia zachowuje a internetu nie ma. Co mam sprawdzić?
Ustawienia trzyma tylko nie ma internetu nie ma też sieci wszysko jak ustawiłem wczesniej tak jest tylko nie moge sie już połączyć z internetem. Tylko reset do fabryki. Ustawie tak samo i sieć jest. I tak w kółko. Aż znowu nie bedzie prądu.
Tylko mam mały problem router nie jest mój jest pożyczony szwagier w Angli a nie chce czegoś spie.... Nie wiem czy dam radę przywrócić ustawienia fabryczne. chyba sobie odpuszcze aż tak często nie ma zaniku prądu. A czy te dwa kompy moga się widzieć? Laptop na wifi z tym routerem i PC na blackboxie czy tez zmiana softu? Sieć Blackbox dwa kable jeden do routera drugi do PC i od routera na WiFi do WiFi na laptopie? da radę
nie rob kolejnego nata na linksysie to sie komputery beda widziec. zamiast podpinac kabel do WAN podepnij do go LAN (tylko wylacz wczesniej dhcpd) i bedzie ok.
· Łącznie użytkowników: 24,126 · Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?
shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.
shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.
servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?
dawidt
21-12-2024 01:09
siema
Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !
maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia
Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa
overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.
maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.