20 Września 2024 10:32:41
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.138.113.248
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
DIR 300 / DD WRT - uwalony router?
styk
witam.

postaram sie dosc jasno opisac swoj problem, mam nadzieje, ze znajdzie sie ktos kto bedzie umial mi pomoc...

kilka godzin temu zabralem sie za wgrywanie firmware dd wrt do swojej 300setki. mialem nadzieje, ze to wlasnie on jest waskim gardlem mojego polaczenia z itnernetem [ 3MB zamiast 4 ] - niestety teraz sie juz chyba o tym nie przekonam. korzystalem z instrukcji, ze strony dd wrt, robilem wszystko wg polecen...

ostatnia komenda ktora wpisalem to " fis create linux " , po kilkunastu minutach stwierdzilem, ze cos sie zwiesilo, zrestartowalem urzadzenie, probowalem powtorzyc cala operacje od poczatku, bezskutecznie. za kazdym razem gdy probuje wgrac jakikolwiek plik. telnet wysyla mi wiadomosc o uplynieciu czasu... niektore wartosci po wpisaniu komendy troche sie roznily [ np zamiast 0x803cffff bylo 0x803bffff ] - zwrocilem na to uwage dopiero podczas proby " odratowania " routera, wiec nie wiem jakie wartosci widnialy w trakcie pierwszego wgrywania i czy mialo to jakiekolwiek znaczenie...

reaguje na ping, lampki sie swieca, telnet widzi go jako dd wrt.


nie wiem, czy to wazne, jest to ver: A1 F/W 1.04.


mam nadzieje, ze wspolnymi silami odratujemy ta padaczke, jesli nie, to postaram sie go oddac na gwarancje.



pozdrawiam Mateusz
 
obsy
Bo ten proces trwa dość długo, trzeba było go nie ruszać...

Cytat

reaguje na ping, lampki sie swieca, telnet widzi go jako dd wrt.

To znaczy co, możesz się do niego zatelnetować i zgłasza się jako dd-wrt?
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
styk
tak, zglasza sie jako dd-wrt, reaguje na komendy... niestety nie moge nic uploadowac [ monit uplynieciu czasu ]... kozystalem z programu tftpsrv.exe.
 
obsy
Jeżeli masz dostęp do konsoli - pewnie jest sposób, żeby nowy firmware z poziomu dd-wrt zrobić. Ale tu już niech sie inni wypowiadają.
Masz niepotrzebny ruter, uszkodzony czy nie - ch?tnie przygarn? go.
http://eko.one.pl - prawie wszystko o OpenWrt
http://openrouter.info
 
iroc
@styk napisz co wpisujesz w konsoli tftp ?
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
styk
korzystalem z tej " instrukcji " :

ftp://ftp.dlink.pl/dir/dir-300/documentation/DIR-300_howto_pl_Instrukcja-ladowania-oprogramowania-DDWRT-24_20080520.pdf

router nie reaguje na komende load, miedzy innymi - " load -r -b 0x80041000 linux.bin ; oraz fis create linux "

odpowiadam jak potrafie, jestem dosc zielony w tym temacie Smile
 
iroc
Połączyłeś się przez telnet na porcie 9000 z adresem 192.168.1.1 ? ?. Przywrócenie oryginalnego firmware nie działa ?
Edytowany przez iroc dnia 22-12-2008 20:49
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
styk
tak podlaczam sie przez telnet [ program putty ] , 192.168.1.1:9000 , moje ip 192.168.1.2, konsola odzywa sie jako DD WRT> czyli tak jakbym byl w urzadzeniu... reaguje na np komende " help ".



20:57
aby przywrocic oryginalne oprogramowanie musialbym wykonac komende " load -r -b %{FREEMEMLO} dir300redboot.rom "

jak pisalem wyzej " load " nie dziala...
Edytowany przez styk dnia 22-12-2008 20:53
 
iroc
W takim razie zrób reset przytrzymaj około 10 sek i ponownie spróbuj z komendami.
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
styk
czy do uploadowania potrzebny jest jakis inny program niz telnet?
 
iroc
Nie mam dir 300 i nie miałem, ale może coś razem wymyślimy
Spróbuj tego:
Wyłącz router naciśnij przycisk reset trzymając włącz zasilanie, odczekaj 30 sekund i spróbuj po tej operacji wejść pod http://192.168.20.81 powinien Ci wskoczyć emergency web server, nastepnie wybierz oryginalny plik dir 300 i z upgraduj urządzenie.


http://www.shadowandy.net/2007/10/fla...rmware.htm
Edytowany przez iroc dnia 22-12-2008 23:21
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
alvaro99
Witam,

czy doszliście do jakiegoś rozwiązania? Jeżeli tak to bardzo bym prosił opisać to na forum, byłby to jakiegoś rodzaju poradnik dla innych użytkowników Wink
ISP WiFi 5GHz >><< Ubiquiti NanoStation M5 Smile <---> FRITZ!Box Fon VoIP <---> AP+BT+FTP+SAMBA OVISLINK WMU-6500FS i C009-M2 by JKR >><< 3 Kompy po WiFi
 
styk
kolego Iroc, tego tez probowalem wczesniej od poczatku do konca... wg mnie moge miec problem z podlaczeniem sie do routera poprzez tftp, a co za tym idzie wysylanie plikow do niego... telnet raczej nie ma mozliwosci uploadu... ma ktos jakis sprawdzony program?

moj router zachodzi juz kurzem.... Wink
 
iroc
Jeszcze raz @styk jak wrzucasz oryginalny soft przez tftp bo chyba tak robisz, wpisujesz w tftp hasło do DD WRT ? bo jeśli tak spróbuj go zupgradować bez hasła. Może banalna sugestia ale może pomoże.
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
PeterW
PRZY TFTP NIE UZYWA SIE HASLA
Motorola WR850G v2 DD-WRT 24 (generic), Linksys WRT54GL DD-WRT 24.sp2 (VPN)
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 57

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,085,719 unikalnych wizyt