20 Września 2024 07:50:12
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [3]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.144.249.69
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
Instalacja DD-WRT + WRT54GL
pero
szukam krokow instalacji dd-wrt na wrt54gl, ale po polsku..

po angielsku to jest na dd-wrt.com ale nie za bardzo znam angielski dlatego prosze o jakies wskazówki dotyczace instalacji... z gory dziekuje
 
pork
daj upgrade z pod linksysa i po sprawie. a jak nie to tftp. jest tego full na forum poszukaj !!
Netgear R7000
WAN1 TK Telekom 20/10 Mbit/s, WAN2 downd
Tomato Firmware
Proud winner of Netgear WNR3500L
 
Pawel35
Jaka wersje tego GL-a masz? bo dla wersji v1.0 wgrywa sie wersje micro najpierw, a potem starndard. Dla wersji v1.1 mozesz od razu wgrac wersje standard

A co do sposobu to zajzyj w dziale artykuly jest HOWTO http://openlinksys.info/readarticle.p...ticle_id=7
 
pero
dzieki juz sobie poradzilemPfft
 
ufoludekcrezy
Witam a ja mam następujące pytanko o ile można spytać mam Tomato 1.19 WRT54 GL v1.1 i chciałem wgrać DD-WRT czy da się to zrobić czy robi się to przez interfejs www. czy trzeba coś inaczej no i pytanko zasadnicze jaką wersje trzeba wgrać tego DD-WRT czy musowo wgrać wersje micro wpierw czy można od razu wersje standard i jeszcze jedno czy po takim upgrade da się powrócić potem do tomato jak by mi nie działało to o co mi chodzi...... Sad Proszę o radę.
 
artwi

Cytat

ufoludekcrezy napisał/a:
Witam a ja mam następujące pytanko o ile można spytać mam Tomato 1.19 WRT54 GL v1.1 i chciałem wgrać DD-WRT czy da się to zrobić czy robi się to przez interfejs www. czy trzeba coś inaczej no i pytanko zasadnicze jaką wersje trzeba wgrać tego DD-WRT czy musowo wgrać wersje micro wpierw czy można od razu wersje standard i jeszcze jedno czy po takim upgrade da się powrócić potem do tomato jak by mi nie działało to o co mi chodzi...... Sad Proszę o radę.

Na 100% (osobiście sprawdzałem i to na wersji 1.0, a nie na lepszej 1.1) da się przez www i nie ma prawie żadnych problemów z wracaniem do poprzedniej wersji. Z tego względu początkującym, mającym wersję 1.0, zamiast zabawy z wgrywaniem wersji micro DD-WRT, by ominąć blokadę rozmiaru obrazu flash w wersji 1.0, polecałem wgrywać Tomato, a z Tomato wgrywać wersję standard.
należy jednak przestrzegać następujących kroków:
-zresetować WRT54GL do fabrycznych ustawień (ustawienia przy przechodzeniu Tomato<>DD-WRT i tak się nie zachowają, więc to niewielka strata)
-wspomniany prawie problem: po wgraniu DD-WRT na Tomato na 100% WRT54GL się zawiesi i nie będzie dało się na niego zalogować. Na szczęście nie ma powodu do paniki: reset do fabrycznych ustawień przywraca życie routerkowi i od tej pory poprawnie działa! Podobny zwis wystąpi przy powrocie do Tomato i tak samo się go likwiduje.
 
ufoludekcrezy
Więc teraz kapuje da się wgrać no i potem da się powrócić i mam się rozumieć może wystąpić problem w postaci zwicha ale można go usunąć przywracając ustawienia fabryczne resetem. Dzięki za odpowiedź Smile
 
Yogi3
Witam

Ja mam Tomato Version 1.21 i Linksys WRT54G/GS/GL v.1.1 teraz chcę wgrać WRT-dd z tego co przeczytałem to najpierw w panelu administracyjnym muszę wszystko przywrócić do ustawień fabrycznych tylko czy wystarczy "Restor default router setting" czy "NVRAM" też mam skasować? Następnie robię upgrade, po czym router zawiesza się wtedy wciskam reset na obudowie i wszystko powinno śmigać. Jeżeli coś pokręciłem to proszę o info Smile wolę dwa razy zapytać niż uwalić router Smile.

Pozdrawiam
 
iroc
Możesz również zrobić erase all data.... czyli wyszyścić nvram z pod tomato co przywróci router do domyślnych ustawień i dopiero wgrać ddwrt z przeglądarki upgrade.
Edytowany przez iroc dnia 29-06-2009 14:43
-asus rt-n18u-
tomato,ddwrt,gargoyle
 
shibby
i po pomyslnym wgraniu dd-wrt tez daj czyszczenie.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 31

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,079,031 unikalnych wizyt