19 Kwietnia 2024 14:30:40
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
3.16.83.150
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
DD-WRT release candidates 1,2,3,4,5
qba
Proszę zgłaszać w tym wątku bugi/problemy oraz zauważalne zmiany względem poprzedniej wersji softu.
Błędy dotyczą każdej wersji na każdy dostępny sprzęt.

A więc zacznę ja :
Sprzęt WRT54G v.5 DD-WRT micro na każdej wersji to samo sygnał wifi jest słaby i transfer po wifi także bardzo słaby. Ustawiony jest on w tryb Bridge do AP Linksysa z Tomato. Na wersji stable wszystko OK.

A co u Was Wink
Edytowany przez qba dnia 25-11-2007 12:07
 
jacbelfer
Dotyczy to tylko RC micro czy wszystkich RC (mini, standart itp ) ?
 
arteq
wsiech :-)
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
jacbelfer
A to dziwne.... Bo na Motoroli tak stabilnych linków to jeszcze nie widziałem...
Może to problem tego APka z Tomato 1.10 Smile
Ma tyle bugów, że tutaj można szukać winowajcy Pfft

 
jacbelfer
Sądząc po ilości zgłoszonych bugów w tym wątku należy uznać, że DD-WRT sprawuje się wzorowo. Sam też jestem zadowolony Smile
 
gurupl
RC-3
na WRT54GL i Buffalo WHR wyskakuje mi czesto "Radio ERROR" zamiast "Radio is On" a WLAN nadal smiga Smile
----- Gateway -----
3x WRT54GL 1.1@OpenWRT White Russian 0.9
2x WRT54GL 1.1@DD-WRT + Optware @ 1GB SD HAMA
----- Hotspots / WDS -----
10x WRT54GL 1.1@DD-WRT
7x Buffalo WHR-G54S@DD-WRT
2x Buffalo WHR-HP-G54@DD-WRT
3x WRT54GS v6 @DD-WRT micro
1x AS
 
reaper7
No i jest v24 rc5 Smile
jak wrócę do domu to wgrywam Smile
Edytowany przez reaper7 dnia 23-11-2007 14:45
=====================
ASUS 500gP+Kamikaze
IPBOX9000HD+STLinux(sh4)
w razie co Compaq+FreeBSD 6.2 Smile
=====================
 
krasus
Ktoś już wyczaił czy są jakieś istotne zmiany w stosunku do RC4 i czy można zaktualizować bez utraty konf.?
 
qba
jest wersja dla WRT54Gv8, WRT54GSv7 no no świetna robota Wink
 
reaper7
zmian jako takich nie widzę.
przeżyłem chwilę grozy jak podczas apgrejdu nagle okienko przeglądarki stało się białe Smile ale wszystko przebiegło poprawnie - mam RC5 generic nokaid
=====================
ASUS 500gP+Kamikaze
IPBOX9000HD+STLinux(sh4)
w razie co Compaq+FreeBSD 6.2 Smile
=====================
 
qba
ja wgralem wersje micro do v5 no i jak narazie dziala Wink
 
arteq
fonera + dd-wrt rc-3 dziwne zwiechy w nieoczekiwanych momentach, jedynym wyjsciem jest restart co jakis czas. Praca: wireless bridge
Edytowany przez arteq dnia 23-11-2007 23:27
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
piotrg
do Buffalo wgralem generic dziala, Linksys v3.1 generic dziala jako AP a do v4.0 mini generic i uwalilem (niewiedzac czemu nie powstal) stracil komunikacje zwarlrm pin 16 z masa pingi ruszyly , tftp -i 192.168.1.1 put xx.bin zaladowalo power przestal mrugac ale nie moge sie zalogowac a pingi przestaly odpowiadacAngry
NETGEAR XR700
Asus RT-N66U - Merlin
Buffalo HS-DH320GL LinkStatin (dysk sieciowy)
 
mby7930
W DD-WRT v24 RC-3, RC-4 i RC-5 nie działa Xmit Power. Przestawiam na np. 150 mW i nie widać różnicy (znaczy się klient dalej położony nie łączy się, bliżej położony pokazuje, że sygnał jest dużo słabszy).

W DD-WRT v23 SP2 funkcja ta działa bez zarzutu.
 
qba
u mnie powróciła wersja v23 SP2 Wink na RC1-5 transfer w sieci lokalnej wynosi 200-300kB/s, a na SP2 ponad 1mB/s Wink
 
domgl
na RC-4 oraz 5 nie mogłem wgrać innego oprogramowania (Tomato) na mojego Linksysa przez przeglądarkę internetową (IE7, Firefox, Opera), musiałem wgrać przez TFTP.
A tak w ogóle to mam RC-5 na moim Buffalo który działa jako sam AP, nie zauważyłem żadnych spadów sygnału a wprost przeciwnie. Jestem bardzo zadowolony.
Edytowany przez domgl dnia 02-12-2007 09:33
 
mby7930
Nie chodzi o spadki sygnału, problem polega na tym, że nie działa zwiększane poziomu sygnału.
Edytowany przez mby7930 dnia 03-12-2007 01:01
 
Gibs
Witam, testowałem kilka różnych wersji v24 od RC1 do RC5 przyjmując za bazę wesję v23 SP2. Zgadzam sie z wami, że bardzo niestabilny jest sygnał WiFi. Regulacja mocy TX praktycznie nie zmienia u klientów poziomu sygnału. Zauważyłem także, zamulenie roureka po pewnym czasie, po około miesiącu strasznie powoli otwierają sie strony konfiguracyjne. Pomaga mtd erase nvram pod open wrt, a pożniej świeżutka instalacja DD-WRT. Oprogramowanie działa na MOTOROLI WR850Gv2. Pozdrawiam
Edytowany przez Gibs dnia 04-12-2007 22:36
 
buntownik
Witam wszystkich niedawno dostałem AirLink 101 AR430W jest na chipie radiowym Atherosa. Po wgraniu do niego DD-WRT v24 RC6 i innych RCx w ogóle nie działa clonowanie MAC adresów. Dopiero jak przez telnet albo ssh sie zaloguje na ruter i zmienie komendami w oknie dialogowym to MAC adresy sie zmnieniają prawidłowo. TAk czy inaczej na DD-WRT v24 RC5 i RC6 tryb AP i Client mi nie działa a jak zadziała to transfer na maksa 20-70kbps czyli prędkośc modemowa i strony ładują sie wieczność(ale tak jak pisałem jesli załapie bo normalnie mimo napisu connect ni nie działa i nie ma transferów). Na razie poczekam na nowsza wersje softu na chipy Atherosa bo chyba niedopracowane to jest. Jesli ktoś ma AirLink 101 AR430W albo coś na Atherosie to niech sie odezwie czy działa mu DD-WRT poprawnie bo u mnie wariuje. Pozdrawiam wszystkich. I sorrka jeśli nie tutaj sie pisze o takich problemach... .
Edytowany przez buntownik dnia 07-01-2008 20:40
 
karas
Moim zdaniem problem tkwi nie w chipsecie tylko w samej wersji RC5 / RC6.2. Sprawdz jesli mozesz jak zachowuje sie Twoj router na V23SP2? Zakladam ze wszystko bedzie gralo.

PS Nie pamietam czy 23SP2 widzi Atherosa.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 21

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,166,850 unikalnych wizyt