12 Czerwca 2026 07:22:47
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Przekierowanie MAC z...
· Prośba o poprawki w...
· Inea VLAN TV
· Tomato64 x86_64 - ni...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· tuf ax3000 v2 dobry ...
· [S] sprzęt sieciowy
· Rozwiazany! SOLVED! ...
· jaki router pod oran...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki dwudyskowy NAS
· Asus RT-AC3200 + Tomato
· Optware na CIFS
· Nowe routery: UX, UC...
· [Howto] Xpenology na...
· [S] Linksys WRT1900A...
· ASUS TUF‑Ax3000 i ...
· Tomato - bugi/proble...
· RT-AC68U nieoczekiwa...
Najpopularniejsze obecnie wątki
Brak utworzonych wątków
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
35% [152 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
53% [226 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [5 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [16 głosów]

Ogółem głosów: 429
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.97.14.81
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Przekierowanie MAC zza "przezroczystego" AP do podsieci — jak ?
adamkwiat
Czołem!

Jest router 192.168.0.1 pracujący jako główny (ma MultiWan VLAN Wireless skonfigurowane dla urządzeń w okolicy)
do niego podpiete RJtką kolejne urządzenia pracujące jako AP
jeden z nich (leciwy) przezroczysty, zero NAT, konfiguracji NIC odbiera kilku klientów (ma 192.168.0.2)

DNS/IP przydziela główny czyli ten xxx.0.1

Teraz zagwozdka, jak wyłuskać jednego klienta, który łączy sie po WiFi do xx.0.2, z kolei xx.0.1 widzi go jako by łaczył sie po LAN, i tego jednego klienta przerzucić do VLAN 2 routera głównego z osobną adresacją. np 192.168.10.2

Tak wiem, że można cały port przypisać do VLAN, ale wtedy także inne urządzenia łączące sie z tym AP xx.0.2 przejdą do nowej sieci...

Jedyne rozwiazanie to wywalić tą padakę (dziurawą, bez zabezpieczeń od Piłsudskiego itd Grin ) wsadzić nowe urządzenie i na nim konfigórować VLAN/Wireless tam sortować i dopiero dane wysyłać na router główny?

Mogłem zamieszać, polecam 3x przeczytać, jak za mało to piszcie, a uzupełnię informacje.
Pozdrawiam serdecznie.
 
maxikaaz
Masz możliwość zabawy VLAN-ami na tym urządzeniu, które robi za AP?
WL-500gPv1@128MB&OC300MHz, Tomato DualWAN
RT-N16, FreshTomato
RT-AC56u, FreshTomato
RT-AC3200/RT-AC1900P, bieżące FreshTomato AiO
DIR868L=>RT-AC66u B1, FreshTomato
ZyXEL NSA-310, GargoylePL
ZyXEL NSA-325v2, GargoylePL
 
adamkwiat

maxikaaz napisał:

Masz możliwość zabawy VLAN-ami na tym urządzeniu, które robi za AP?


Nie do końca wiem co masz na myśli — jasno opisałem [czytać 3x jak chaotycznie napisane] iż 0.1 robi za mini serwer, na nim Vlan, WiFi Mutli i inne działają, ale jak w temacie chcę "wyłuskać" klientaz AP xxx.0.2 na nim nie ma nic, nawet prostego NAT by podpięci klienci się nie kłócili. Czysty przezroczysty przerzuca WiFi na LAN i (ten xx.0.2 ) ma tylko jeden RJ45 (to HUB z lat 2000, rozsyła wszystko wszystkim, ale łączy wielu klientów WiFi w jedno gniazdo RJ45) , zero konfiguracji poza prędkością B lub G lub B/G.

Nie wiem czy Pan ogarnia ale w latach '90 -2000 były switche i HUBy. Dziś starzy wyjadacze używają zamiennie nazw, ale to nie jest to samo.
By wielkiego OT nie robić napisze, że HUB rozsyła wszystko wszyskim i fajnie jak jest sniffer w sieci, jakiś GG czy inny port nieszyfrowany...
Switch wysyła zapytania na konkretne urządzenia w sieci...
Pozdrawiam serdecznie.
 
maxikaaz
Jak najbardziej "Pan" ogarnia, czym różni się switch od huba, bo "Pan" swoją przygodę z IT zaczynał od kontaktu z XT we wczesnych latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, będąc młodym chłopięciem.
Pierwsze sieci, przy których "Pan" siedział, były jeszcze na token ring-u...
Myślę, że na takim forum jak to, zwracam się do siebie na "Ty" lub w ostateczności "Kolego", z tym "Panem" grubo przesadziłeś Wink


A tak na poważnie - zdradzisz, co to konkretnie za urządzenie ten AP na 0.2 ?
Pytanie o możliwość wyodrębnienia VLAN-u i podpięcia do niego vAP mocno by ułatwiała temat.
Miałem cichą nadzieję, że tym AP jest np. WAP54G od Linksysa.... albo coś, na co da się wrzucić jakąś alternatywę.
Ostatecznie można by się pokusić o podstawienie zamiast tego AP jakiegoś taniego używanego routera, np. TL-WR740N od TP-Linka, który można wyrwać za dychę na OLX, i po wgraniu DD-WRT/OpenWRT/Gargoyle ogarnąć temat dużo łatwiej.
WL-500gPv1@128MB&OC300MHz, Tomato DualWAN
RT-N16, FreshTomato
RT-AC56u, FreshTomato
RT-AC3200/RT-AC1900P, bieżące FreshTomato AiO
DIR868L=>RT-AC66u B1, FreshTomato
ZyXEL NSA-310, GargoylePL
ZyXEL NSA-325v2, GargoylePL
 
adamkwiat

maxikaaz napisał:

Jak najbardziej "Pan" ogarnia, czym różni się switch od huba, bo "Pan" swoją przygodę z IT zaczynał od kontaktu z XT we wczesnych latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, będąc młodym chłopięciem.
Pierwsze sieci, przy których "Pan" siedział, były jeszcze na token ring-u...
Myślę, że na takim forum jak to, zwracam się do siebie na "Ty" lub w ostateczności "Kolego", z tym "Panem" grubo przesadziłeś ;)


A tak na poważnie - zdradzisz, co to konkretnie za urządzenie ten AP na 0.2 ?
Pytanie o możliwość wyodrębnienia VLAN-u i podpięcia do niego vAP mocno by ułatwiała temat.
Miałem cichą nadzieję, że tym AP jest np. WAP54G od Linksysa.... albo coś, na co da się wrzucić jakąś alternatywę.
Ostatecznie można by się pokusić o podstawienie zamiast tego AP jakiegoś taniego używanego routera, np. TL-WR740N od TP-Linka, który można wyrwać za dychę na OLX, i po wgraniu DD-WRT/OpenWRT/Gargoyle ogarnąć temat dużo łatwiej.


Świetnie to wiem, pisałem router z czasów Gomułki :) albo innego Genghis Khan'a

Pan, Kolego, Wasza wysokość :) Ważna pierwsza literka bo to szacunek. W języku PL

WRT GL mam kilka sztuk :p tak GL na tomato.... Ale to już nowość w stosunku do tamtych, a latać po wierzach nie będe skoro to tylko wysyła kilkanaście bajtów na sek (pogoda, ciśnienie itd....) pytasz, zagłebiasz się, a co to Panu dało, poradzi coś Pan po za pisaniem Pan w "" czy tylko tak Pan zaczepia ? :D
Na IRC nie było pan, trzepak(news) tez nie - to jest forum, inne ramy, ale czy my serio o tym mamy gadać jakich zwrotów używam? Mów do mnie onajego-jej-napierśnik [osobiście mam to w 4literach] (Tak wiem, skąd "Pan" w j. polskim, ale od tego są kanały historyczne)

Do rzeczy pisząc kolejne tony literek by boty miały co archiwizować bo moderacji tu brak, a po przeniesieniu DB coś do końca nie spina wszystko działa git (wysłałem błąd na email do admina)

Moja odpowiedź po 1139 znakach +- to: 290 znaków;

Aha, pytałes o xx.0.2:
AirLive
OS ver: v2.2.1.17.15eu_b3
szukaj na

ovislink.com.tw


Mogę tez podać Dlinka 11Mb...

Po uj Ci to, co to zmienia, ale masz :) Widzę lubisz posty, ręcz uwielbiasz nabijać :p

To teraz ratuj jak zza przezroczystego AP na Tomato wyłuskać klienta- no z tego co czytam to nie pozwala soft - nie da się.... A Ty klep posty :p
Edytowany przez adamkwiat dnia 22-05-2026 23:14
Pozdrawiam serdecznie.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,127
· Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
10-05-2026 12:50
Szybkie pytanie - jak to jest z VLAN-ami na RT-AC88u..?

tamtosiamto
23-09-2025 20:10
Mam rtax82u z merlinem, probuje zainstaowac Download master i mam info, zeserwer zdalny nie odpowiada. Sprawdalem przez kika dni i bz.

Maniek91PL
15-05-2025 19:35
witam! było coś gdzieś o obsłudze asus mesh w tomato moze? chętnie bym przetestował u rodziców

servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?

shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer
y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.

shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow
ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.

servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?

dawidt
21-12-2024 01:09
siema Grin

Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !Grin

maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia

173,665,670 unikalnych wizyt