20 Kwietnia 2024 14:35:39
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Szukam zaproszenia n...
· konfiguracja router ...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [16]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.218.254.122
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » Tomato - firmware
 Drukuj wątek
Forum przekierowuje do google
qwerty321
Czasem mam tak, że z niektórych IP nie mogę wejść na to forum, niezbyt często ale częściej z zagranicznych. Czy jakąś blokadę spamu czy czegoś tam zrobiliście?
 
pedro
Już pisałem, że forum ma (od dawna) jakieś black listy zaciągane raz na jakiś czas i jak widać zdarzają się false positives.
Mnie też zbanowało na początku tygodnia, aż w koncu dostałem inne IP i mogłem wreszcie wejść.
A poza tym to pytanie do @shibby.
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
qwerty321
To w takim razie pytam @shibby skąd pochodzą te blacklisty i czemu one służą?
 
shibby
OL jest sprzężone z stopforumspam.com. W momencie logowania sprawdza czy IP jest na carnej liście. OL samo z siebie nie raportuje (nie zgłasza) ipków do zbanowania, a jedynie korzysta z ich bazy.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Obserwator
Przeglądarka Opera mini w komorce za kazdym razem wywala do google. Logujac sie przez Chrome jest ok.

Ponadtto wyszukujac w kompie openlinksys i klikajac w link czesto jest sie przekierowanym na dziwna strone i avast wyje, że wirus. Takie to cuda sie dzieją.

Wiele razy tak miałem. Z zadna inna strona tak nie było.
Huawei E3372 Hilink
Asus RT-N10U +image\freshtomato-K26USB-NVRAM32K_RT-N5x-MIPSR2-2021.3-VPN
Asus Ac750U
Wszystko smiga Pico Bello

Freshtomato 2020
Login root
Password admin
 
shibby
ja z kolei nigdy nie miałem takich problemów by mnie przekierowywało na jakąś dziwną stronę lub na google. Na kompach przeważnie FF używam a na komórce przeglądarkę Xiaomi. A jeżeli chodzi o antywirusa to ESETa używam.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
Adooni
to chyba nie forum przekierowuje tylko adres jak sie cos do niego przyczepi

ja nigdy nie mialem z tym problemu a uzywalem FF, google chrome a ostatnio Iron .
Logowalem sie na forum z x lokacji z telefonów na androidzie i iOS

jak z google nie masz problemu to pewnie temu ze on wymusza dns google 8.8.8.8 a np Opera tego nie uzywa.

ja nigdy nie klick'am w necie na linki ważnych stronek jak bank czy nasze forum tylko wpisuje adress stronki i sprawdzam czy jest kłódka.

na wszystkich kompach mam avasta a firewall na tomato.
Orange 300/50 Mb/s + ONT Terminal
HPE MS gen8 Proxmox 7.0-11 VMs: Router OPNsense 23.X-amd64 and OMV
HPE MicroServer gen8: Xeon E3-1265Lv2, 16GB (2x KTH-PL316E/8G), HP 331T, 4x4TB WD RED
Asus RT-AC68U AccessPoint
 
tamtosiamto

Cytat

shibby napisał(a):

ja z kolei nigdy nie miałem takich problemów by mnie przekierowywało na jakąś dziwną stronę lub na google. Na kompach przeważnie FF używam a na komórce przeglądarkę Xiaomi. A jeżeli chodzi o antywirusa to ESETa używam.


wiele razy mialem redirect na google, musialem wtedy uzywac vpn przez dzien lub dwa, by wejsc tutaj ( vodafone uk), chrome win10
nic nie mam
 
qwerty321

Cytat

shibby napisał(a):

OL jest sprzężone z stopforumspam.com. W momencie logowania sprawdza czy IP jest na carnej liście. OL samo z siebie nie raportuje (nie zgłasza) ipków do zbanowania, a jedynie korzysta z ich bazy.


Moje niby zbanowane, przekierowujące IP nie są tam na czarnej liście. Natomiast forum próbuje, bez ostrzeżenia, załadować elementy śledzące i jakieś skrypty.
 
jurekk
Mówisz Wielki Shibby czuwa? Wink
Może, może jak wprowadzał Anona wieki temu, skrytykowałem ten pomysł ( po latach przyznaję niesłusznie) i mnie walnął jako Admin banem na miesiąc lub dwa . Taki był porywczy za młodu - można tak powiedzieć juz teraz Cool
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
qwerty321
@shibby prawda to co jurekk mówi?

Tak w ogóle to jest Twoje forum, robisz co chcesz ale:

1. Jesteś w posiadaniu ogromnej bazy naszych danych osobowych
2. Przetwarzasz nasze dane osobowe
3. Zbierasz datki i wyświetlasz reklamy

4. Dz.U. 2020 poz. 344
Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 6 lutego 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną

Dopóki prowadzisz strony www wyłącznie hobbystycznie, niezarobkowo, niekomercyjnie to jako administrator strony nie spełnisz definicji usługodawcy, ale Ty je spełniasz:

Art. 2
6) usługodawca R11; osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która prowadząc, chociażby ubocznie, działalność zarobkową lub zawodową świadczy usługi drogą elektroniczną,

Art. 1.
Ustawa określa:
1) obowiązki usługodawcy związane ze świadczeniem usług drogą elektroniczną,

Art. 5.
1. Usługodawca podaje, w sposób wyraźny, jednoznaczny i bezpośrednio dostępny poprzez system teleinformatyczny, którym posługuje się usługobiorca, informacje podstawowe określone w ust. 2R11;5.
2. Usługodawca podaje:
1) adresy elektroniczne,
2) imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę lub firmę oraz siedzibę i adres.

Art. 8.
1. Usługodawca:
1) określa regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną, zwany dalej RregulaminemR1;,
2) nieodpłatnie udostępnia usługobiorcy regulamin przed zawarciem umowy o świadczenie takich usług, a także R11; na jego żądanie R11; w taki sposób, który umożliwia pozyskanie, odtwarzanie i utrwalanie treści regulaminu za pomocą systemu teleinformatycznego, którym posługuje się usługobiorca.
2. Usługobiorca nie jest związany tymi postanowieniami regulaminu, które nie zo-stały mu udostępnione w sposób, o którym mowa w ust. 1 pkt 2.
3. Regulamin określa w szczególności:
1) rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną,
2) warunki świadczenia usług drogą elektroniczną, w tym:
a) wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się usługodawca,
b) zakaz dostarczania przez usługobiorcę treści o charakterze bezprawnym,
3) warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną,
4) tryb postępowania reklamacyjnego.
4. Usługodawca świadczy usługi drogą elektroniczną zgodnie z regulaminem.

Art. 23.
Kto wbrew obowiązkom określonym w art. 5, nie podaje danych, o których mowa w art. 5 ust. 2, 3 lub 5 albo podaje dane nieprawdziwe lub niepełne, podlega karze grzywny.

Połączony z 01 października 2020 19:12:59:
Dodam jeszcze, że to także dotyczy, niestety, wszystkich naszych dzielnych developerów robiących Tomato jeżeli tylko za swoją pracę otrzymują pieniądze. Niestety tak jest, bo wszędzie są przyciski paypala.

Hipotetycznie piszę, a co się stanie gdy anonimowy developer, występujący pod pseudonimem, wprowadzi backdoora i wyczyści nam konta bankowe?
To jest tylko przykład ale Panowie developerzy, niestety, powinniście umieścić na stronach własne adresy domowe i numery telefonów oraz regulaminy tego co na tych stronach oferujecie drogą elektroniczną.

Tylko nie bierzcie tego osobiście:-) Tak mi to wpadło w oko i całe szczęście, że nie prowadzę żadnego bloga, strony www czy większego portalu.

Połączony z 01 października 2020 19:18:22:
A tomato anon powinien być domyślnie wyłączony, a nie w takiej postaci jaka jest obecnie, w jakiejś superpozycji. To powinno być włączane dobrowolnie, bo w tej chwili nie jest ani włączony ani wyłączony i prowadzi do niepewności. Powinien być regulamin jego działania z opisem kto jest w posiadaniu bazy danych, kto ją prowadzi, kto ma wgląd itp... Na końcu imię, nazwisko i adres zamieszkania osoby prowadzącej bazę i stronę Tomato-Anona.
Edytowany przez qwerty321 dnia 01-10-2020 19:18
 
tamtosiamto

Cytat

qwerty321 napisał(a):

@shibby prawda to co jurekk mówi?

Tak w ogóle to jest Twoje forum, robisz co chcesz ale:

1. Jesteś w posiadaniu ogromnej bazy naszych danych osobowych
2. Przetwarzasz nasze dane osobowe
3. Zbierasz datki i wyświetlasz reklamy

.


usmialem sie do lez, ale kazdy mysli co chce -i to jak dla mnie jest spoko.

A co do anon to nie wiem o co ci chodzi, jaka superpozycja? Masz opcje wlaczenia? Bo ja mam, tzn jak nie wlacze to nie dziala? Wiec nie wiem o co ta gownoburza. Przynaleznosc do spolecznosci tego forum jest dobrowolna.
nic nie mam
 
jurekk
No sory ja się pośmiałem tylko nad przeszłością i nie miałem zamiaru wywołać takiego nawet tematu ;-).
ea6500v2 @Ac66u_B1 @1000 Aimesh
ea6700v cfe (custom) @AC66u_B1 node
node Aimesh,
 
qwerty321
No ale wywołałeś :-)
I to jest przerażające, że korzystasz z forum, które przetwarza Twoje dane, identyfikuje cię i skrycie banuje bezprawnie. Czyli forum przetwarzało dane z bazy aby Cię namierzyć za niewygodny wpis względem proponowanych funkcji Tomato. Zobacz co za nonsens :-) Do czego jeszcze mogą używać naszych danych? W czyich są rękach?

A od sierpnia obowiązuje ta ustawa. Grzywny też idą grubo :-) I to nie są żarty ale prawda.

Jak nas wywalą z forum, zlikwidują konta to będziemy pierwszymi, którzy zgłoszą fakt niedopełnienia formalności :-) Lepiej niech sami powiadomią UODO i szybko naprawią błędy :-)

Ja sobie oczywiście żartuję, może po prostu nie widzę stosownego linka do danych osobowych właściciela forum i regulaminu ale właściciel forum przetwarza 25.000 rekordów danych osobowych, niezliczoną ilość prywatnych wiadomości i nie wiemy nawet kim jest i jaki jest jego regulamin i intencje, jaką ma politykę i czemu zbanował ci adres IP?
Gdzie są trzymane nasze dane? Ja chciałbym zobaczyć umowę o przechowywanie naszych danych osobowych. Kto i z czego finansuje forum, skąd pochodzą wpłaty darowizn itp...
Edytowany przez qwerty321 dnia 01-10-2020 22:28
 
tamtosiamto

Cytat

qwerty321 napisał(a):

No ale wywołałeś :-)
I to jest przerażające, że korzystasz z forum, które przetwarza Twoje dane, identyfikuje cię i skrycie banuje bezprawnie. Czyli forum przetwarzało dane z bazy aby Cię namierzyć za niewygodny wpis względem proponowanych funkcji Tomato. Zobacz co za nonsens :-) Do czego jeszcze mogą używać naszych danych? W czyich są rękach?

A od sierpnia obowiązuje ta ustawa. Grzywny też idą grubo :-) I to nie są żarty ale prawda.

Jak nas wywalą z forum, zlikwidują konta to będziemy pierwszymi, którzy zgłoszą fakt niedopełnienia formalności :-) Lepiej niech sami powiadomią UODO i szybko naprawią błędy :-)

Ja sobie oczywiście żartuję, może po prostu nie widzę stosownego linka do danych osobowych właściciela forum i regulaminu ale właściciel forum przetwarza 25.000 rekordów danych osobowych, niezliczoną ilość prywatnych wiadomości i nie wiemy nawet kim jest i jaki jest jego regulamin i intencje, jaką ma politykę i czemu zbanował ci adres IP?
Gdzie są trzymane nasze dane? Ja chciałbym zobaczyć umowę o przechowywanie naszych danych osobowych. Kto i z czego finansuje forum, skąd pochodzą wpłaty darowizn itp...

przewaznie mowie ludziom, zeby bralii pol dziennej porcji porcji, ale ty lepiej odloz calkiem to co bierzesz i zlgos sie po inne medykamenty do lekarza badz farmaceuty. Po co ci wiedziec, 'skąd pochodzą wpłaty darowizn itp'? M.in ode mnie, ale co cie to kurka wodna obchodzi??
nic nie mam
 
qwerty321
Nie musisz ubliżać w trakcie rozmowy na forum, a raczej przedstaw swoje argumenty zamiast obrażać rozmówcę. Nie jestem psychicznie chory ani nie leczyłem się psychiatrycznie, a nawet gdyby to nie Twoja sprawa.

Musisz wiedzieć, że czasy się zmieniły, zmieniło się prawo i prowadząc stronę internetową masz prawa ale i obowiązki wynikające z ustawy. Ja tylko wyraziłem niezadowolenie z faktu, że prawdopodobnie został mi zbanowany jeden adres IP na tym forum za (prawdopodobnie) wypowiedzi o opnsense i pfsense. Nie przypominam sobie żebym kogoś, kiedykolwiek obrażał personalnie.

Jak @jurekk napisał o porywczości @Shibby to tak sobie pomyślałem, że i mnie to spotkało. Nawet wiem kiedy, w nocy logowałem się jednego dnia i widziałem jak ktoś "dłubał przy forum" i raz mnie zbanowało, po chwili było ok ale były komunikaty, że zostałeś zbanowany i skontaktuj się z administratorem, po czym za pół godziny miałem przekierowanie do google.

Po prostu to nie jest tak, że jak mi się nie podoba to nie muszę korzystać z forum i mam spadać na drzewo. Jestem na tym forum od 6 lat, forum przetwarza moje dane osobowe i 25 tysięcy innych i "porywczy @Shibby" robi sobie żarty i banuje po IP, jak mniemam wygrzebując je z bazy danych logowań użytkowników. To jest przetwarzanie i do tego złośliwe, w złej wierze.

Pytam więc kto ma dostęp do poufnych danych w bazie, kto jest właścicielem forum, kto administruje, w czyim imieniu, kto jest właścicielem domeny, czy domena zmieniała właściciela, jak wyglądał transfer danych osobowych, na podstawie jakiej umowy? Chciałbym poznać adresy zamieszkania administratorów, żebym mógł w razie czego wystosować do nich skargę albo złożyć wniosek o wgląd w moje dane osobowe listem poleconym.

Pisanie do pseudonimów nie ma sensu. Nasze dane użytkowników powinny być chronione, a dane świadczącego usługi drogą elektroniczną całkowicie jawne, transparentne.

Ja nie mam na myśli żeby publikować dane wpłacających datki ale powinno być napisane, że usługodawca, świadczący usługi drogą elektroniczną, imię i nazwisko, adres zamieszkania prowadzi forum w celach zarobkowych. Skąd pochodzą wpływy w sensie źródeł finansowania nie osób. Na co są przeznaczane, czy tylko na forum czy usługodawca z nich żyje. Przecież przyznanie się do prowadzenia działalności zarobkowej to nie jest żaden wstyd.

Powinno być to wszystko jawnie opisane w regulaminie i polityce prywatności. Jeżeli są wykonywane jakieś zakulisowe działania, przetwarzanie bazy naszych danych osobowych, jak tu w celu zbanowania @jurekk czy mojego adresu IP to jaką mamy pewność, że nasze maile nie są sprzedawane spamerom? Jesteśmy grupą ludzi o pewnych, ścisłych zainteresowaniach i bardzo łatwo wywnioskować jaki typ spamu nam podsyłać? Spamu jest tak dużo, że nie ma go jak opanować. Każdy nasz mail wart jest więcej niż przeciętnego Kowalskiego, a pomnożony razy 25.000 daje potencjalną, realną, teoretyczną wartość bazy danych.

To już nie jest tak, że robisz stronę z chociażby memami i jak się nie podoba to spadaj. Strony z memami zwykle nie posiadają wymogu rejestracji czyli powierzenia danych osobowych. O ile nie dotykają pieniędzy to nie są też usługodawcami świadczącymi usługi drogą elektroniczną i ich to nie dotyczy.

Ja rozumiem, że bym dostał bana na logowanie do forum i by mi znany z imienia, nazwiska oraz adresu zamieszkania administrator napisał, że za przewinienie takie i takie za to czy tamto. Miałbym możliwość odwołać się do decyzji administratora pisząc odwołanie bezpośrednio do usługodawcy. Teraz to nawet nie wiemy kto nim jest.

Ktoś kiedyś musiał to napisać nie? :-)
 
Marco76
Cały świat dziś opiera się na tym, że teoria z praktyką rozmijają się dość znacząco. To po pierwsze.

Po drugie, Twoje posty czasem wyglądają na ciut za mocno przesiąknięte emocjami, czy tak jest nie wnikam, natomiast nie miej pretensji do adminów czy właścicieli, że mając ograniczony czas do analizowania tego co właściwie miałeś na myśli, potrafią zablokować. Na temat @Shibby się nie wypowiadam ponieważ nie znam człowieka osobiście. Ty widzę wiesz dużo więcej ode mnie, bo oceniasz i przypisujesz złą energie określonym zdarzeniom. Ja też dostałem kiedyś bana z komentarzem "ochloń", miałem też spore utarczki z właścicielem, ale żyję i mam się dobrze. Bo to tylko internet. Poza tym forum to podwórko prywatne i albo się stosujesz, albo papa - i ja nad tym nie rozpaczam. Tak na marginesie w tę stronę zdziczał dziś cały świat, nie tylko ta część internetowa, więc jak to mawiają starożytni górale ;-P - "był czas przywyknąć" ;-D
[small]Pozdrawiam, Monter
Asus RT-N18 + FreshTomato 2019.3 K26ARM USB AIO-64K-NOSMP + ILHM v2
HTPC Chieftec FLYER FI-02BC-U3 + GA-H61N-USB3 + i3-3225 + 4GB RAM + LibreELEC + Xbox DVD Remot
 
pedro
Ponieważ wątek zmierza ku niczemu, aż mnie palec świerzbi żeby go ciachnąć do >/dev/null ...
Netowski 1Gb/1Gb
Huawei E3372s-153 non-hilink + 2x15dBi MIMO
FreshTomato: Asus RT-AC3200 + RT-N18U + RT-N66U + RT-N12
 
Obserwator
Dlaczego? Temat nalezy wyjasnic. Wyszukuje w Google openlinksys, klikam w FF i lece na jakas dziwna strone, ze cos wygrałem. Cofam klikam i znowu to samo. Znowu cofam klikam w link forum i wchodze. Nie jestem az takim laikiem, wiem co pisze. Albo to robicie celowo, albo cos jest do naprawy. Wiele stron tak szukam, na żadnej tak sie nie dzieje, tylko w przypadku waszego forum. Klikam w ten sam link. Raz lece w dziwną stronę raz w to forum. Nie są to dwa lub 3 przypadki. Dziesiątki. To sie na różnych urzadzeniach dzieje. Internet mobilny nju mobile.
Huawei E3372 Hilink
Asus RT-N10U +image\freshtomato-K26USB-NVRAM32K_RT-N5x-MIPSR2-2021.3-VPN
Asus Ac750U
Wszystko smiga Pico Bello

Freshtomato 2020
Login root
Password admin
 
tamtosiamto
dzis znow na polskim vpn mialem redirect do gogli, dalej nie wiem czemu Wink

Połączony z 11 października 2020 18:14:40:

Cytat

Obserwator napisał(a):

Dlaczego? Temat nalezy wyjasnic. Wyszukuje w Google openlinksys, klikam w FF i lece na jakas dziwna strone, ze cos wygrałem. Cofam klikam i znowu to samo. Znowu cofam klikam w link forum i wchodze. Nie jestem az takim laikiem, wiem co pisze. Albo to robicie celowo, albo cos jest do naprawy. Wiele stron tak szukam, na żadnej tak sie nie dzieje, tylko w przypadku waszego forum. Klikam w ten sam link. Raz lece w dziwną stronę raz w to forum. Nie są to dwa lub 3 przypadki. Dziesiątki. To sie na różnych urzadzeniach dzieje. Internet mobilny nju mobile.


@shibby napisal, ze ''OL jest sprzężone z stopforumspam.com'' i to pewnie tam cos sie zesrywa - i stad te akcje, tylo czemu np ja mam redirect do gogli, a @Obserwator do jakiegos syfu?

Połączony z 11 października 2020 18:41:13:

Cytat

tamtosiamto napisał(a):

dzis znow na polskim vpn mialem redirect do gogli, dalej nie wiem czemu Wink

Połączony z 11 października 2020 18:14:40:

Cytat

Obserwator napisał(a):

Dlaczego? Temat nalezy wyjasnic. Wyszukuje w Google openlinksys, klikam w FF i lece na jakas dziwna strone, ze cos wygrałem. Cofam klikam i znowu to samo. Znowu cofam klikam w link forum i wchodze. Nie jestem az takim laikiem, wiem co pisze. Albo to robicie celowo, albo cos jest do naprawy. Wiele stron tak szukam, na żadnej tak sie nie dzieje, tylko w przypadku waszego forum. Klikam w ten sam link. Raz lece w dziwną stronę raz w to forum. Nie są to dwa lub 3 przypadki. Dziesiątki. To sie na różnych urzadzeniach dzieje. Internet mobilny nju mobile.


@shibby napisal, ze ''OL jest sprzężone z stopforumspam.com'' i to pewnie tam cos sie zesrywa - i stad te akcje, tylo czemu np ja mam redirect do gogli, a @Obserwator do jakiegos syfu?


@qwerty321 chcialbym sie odniesc do calosci twoich pretensji do mnie, ale mi sie nie chce-nie podoba sie, to zmien forum. Ja tak robie czasem. A mi sie tu podoba, bo w przeciwienstwie do ciebie nie widze bialych myszek.
Edytowany przez tamtosiamto dnia 11-10-2020 18:41
nic nie mam
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 14

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,189,027 unikalnych wizyt