Asus RT-AC68U
|
shibby |
Dodano 19-06-2014 14:41
|
SysOp
Posty: 17109
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
Wstęp
Ten artykuł powinien ukazać się co najmniej pół roku temu, ponieważ Asus RT-AC68U znalazł się w moich rękach już w grudniu 2013 roku. Oczywistym jest jednak, że ów opóźnienie spowodowane było długimi i ciężkimi pracami nad stworzeniem Tomato-ARM. Wysiłek się opłacił, gdyż tomato wkroczyło w kolejny rozdział swojego życia a Asus RT-AC68U zyskał kolejny alternatywny system.
Dziś tworzenie typowej recenzji o tytułowym routerze nie ma większego sensu, gdyż przez ten czas powstało w sieci ich wiele. Zapraszam Was jednak na wycieczkę po Asusie RT-AC68U wraz z ciekawostkami na jego temat. Ale do rzeczy...
Router jaki jest każdy widzi...
Choć ma być to recenzja w trochę innym stylu niż zwykle to jednak bohatera wypada przedstawić. Czarne, kartonowe opakowanie to obecnie "asusowy" standard. Chodzi przecież o to by router był rozpoznawalny i wyróżniał się wśród konkurencji na półce sklepowej.
Karton zdradza kilka szczegółów ze specyfikacji routera. I tak dowiadujemy się między innymi, że router posiada 128MB pamięci NAND flash oraz 256MB pamięci RAM, dwa porty USB (jeden w standardzie 2.0 i jeden 3.0) oraz dwa interfejsy radiowe, które umożliwiają maksymalną transmisję z prędkością do 600Mbps dla pasma 2.4GHz oraz do 1300Mbps dla pasma 5GHz. Suma tych dwóch wartości (600+1300) tłumaczy nazewnictwo terminu AC1900. Router posiada również gigabitowy przełącznik oraz trzy demontowalne anteny dookólne.
Zawartość routera jest "standardowa":
- router
- anteny
- zasilacz
- kabel LAN
- płyta CD i papierki
Sam router wygląda ładnie. Diamentowy szlif znany jest nam od dłuższego czasu. Minusem (w moim odczuciu) jest wymuszona pionowa pozycja routera. Nie da się go położyć lub powiesić na ścianie. Jest to o tyle uciążliwe, że po zamontowaniu anten wysokość routera w krytycznym punkcie wynosi bagatela 31,5cm. Dla mnie osobiście był to problem, gdyż w przygotowanej mojej małej serwerowej wnęce router po prostu się nie mieścił. Rozwiązanie znane z Asusa RT-AC66U, które umożliwiało położenie, powieszenie lub postawienie routera za pomocą dołączanej stopki, bardziej przypadło mi do gustu.
Od czoła router wygląda bardzo znajomo, do złudzenia przypominając swoich poprzedników tj. modele RT-N66U oraz RT-AC66U. Rząd diód świeci na kolor niebieski i patrząc od lewej strony są to:
LAN4 | LAN3 | LAN2 | LAN1 | WAN | USB3.0 | USB2.0 | 2,4G | 5G | Power
Z tyłu znajdziemy:
Przycisk i gniazdo zasilania | USB2.0 | USB3.0 | port WAN | 4-portowy przełącznik LAN
Prócz tego producent umieścił dwa przyciski:
- Reset (a raczej Restore), który służy do wprowadzania routera w tryb Recovery
- LED, sprzętowy przycisk centralnie umieszczony w tylnej części obudowy, który to może mieć podwójne zastosowanie
Przycisk LED w oryginalnym sofcie AsusWRT pozwala na wygaszenie wszystkich diód routera (łącznie z podświetlanym napisem ASUS). W sofcie Merlina funkcjonalność przycisku można zmienić na funkcję OC. W Tomato ten przycisk również może posłużyć nam do trybu OC ale tą kwestię poruszymy w dalszej części recenzji.
Na prawym boku producent umieścił kolejne dwa przyciski:
- WPS
- Wifi On/Off
Od góry znajdziemy trzy gniazda do wkręcenia dołączonych do zestawu anten dookólnych.
Podróż do wnętrza
Demontaż routera nie jest rzeczą prostą. Na początek musimy zerwać tylną naklejkę informacyjną. Pod nią znajdziemy dwie śruby - jedna z nich zabezpieczona jest plombą gwarancyjną. Po odkręceniu śrub delikatnie podważamy przedni panel, który trzymany jest przez kilkanaście (naliczyłem 13) zatrzasków.
Po demontażu przedniego panelu naszym oczom ukaże się wnętrze routera (a dokładniej mówiąc tylna część płyty PCB).
Po odkręceniu kolejnych czterech śrub trzymających płytę będziemy mogli zdemontować ją z obudowy.
Od razu uwagę przykuwa sporych rozmiarów radiator. W górnej części płyty zauważymy rewizję - w moim przypadku była to rev 1.61, oraz wzorowo opisane złącze serialowe
Dalsza część demontażu odsłania procesor Broadcom BCM4708A0 (ARM Cortex-A9 Dual-Core). Co ciekawe wg specyfikacji procesor ten powinien być taktowany zegarem 1GHz, Asus zdecydował się zaniżyć je do wartości 800Mhz.
Za transmisję bezprzewodową odpowiedzialne są dwa układy Broadcom BCM4360KMLG
Z drugiej strony PCB znajdziemy jednynie kość pamięci NAND flash firmy Spansion
Wersja CFE i taktowanie pamięci RAM
Najważniejszą kwestią dla posiadaczy routera RT-AC68U jest fakt, iż możecie mieć zainstalowaną jedną z dwóch wersji CFE. Jest to o tyle ważne, że od tego zależeć może wydajność routera jak i kwestia ewentualnego OC (tzn tryb Turbo). Modele z roku 2013 posiadały starą wersję CFE. Procesor w nich był taktowany zegarem 800MHz a pamięć RAM zegarem 533MHz. Te modele posiadały jedną ciekawą funkcjonalność - wspomniany wyżej tryb Turbo, który umożliwiał podkręcenie taktowania procesora do wartości 1GHz i to właśnie za pomocą tylnego przycisku. Egzemplarze z roku 2014 posiadają już nowszą wersję CFE. Ustawia ona domyślne taktowanie pamięci z 533MHz na 666MHz, co ma za zadanie wyraźne zwiększenie wydajności jednostki. Upośledza to jednakże tryb Turbo. Próba jego aktywacji powoduje programowe "UWALENIE" routera. Na szczęście sprzęt można bezproblemowo ożywić poprzez reset jego ustawień do wartości domyślnych za pomocą bocznego przycisku.
Dla posiadaczy "starszych" wersji Asus wydał narzędzie Asus AC68U DDR Configuration Upgrade Tools. To narzędzie zmienia CFE naszego routera na nowsze (ze wszystkimi jego zaletami i wadami). Niestety uruchomienie programu może mieć tylko dwa rezultaty:
1) mamy już nowszą wersję CFE i program zakończy swoje działanie
2) program wykryje starszą wersję CFE i bez pytania nam je zaktualizuje
Szkoda, że producent nie daje nam prawa do zdecydowania czy chcemy zaktualizować CFE czy też nie. Na szczęście istnieje sposób by dowiedzieć się, którą wersję CFE posiadamy w naszym egzemplarzu routera. Po wydaniu w konsoli komendy "nvram get clkfreq" zwrócone zostaną nam dwie wartości oddzielone przecinkiem - pierwsza wartość to taktowanie procesora, druga pamięci.
Aktywacja trybu Turbo i podkręcanie CPU
Aktywacja trybu Turbo w Tomato (tylko dla posiadaczy starszej wersji CFE) wymaga wprowadzenia dwóch zmiennych do nvram:
Cytat nvram set btn_led_mode=1
nvram set btn_turbo=1
nvram commit
Samo wydanie tych komend nic nie daje. Wystarczy natomiast wcisnąć tylni przycisk i zrestartować router. Pomimo, że w nvram wartość clkfreq pozostanie 800,533 to procesor zostanie sprzętowo podkręcony
Oto wynik z konsoli:
Cytat root@unknown:/tmp/home/root# nvram get clkfreq
800,533
root@unknown:/tmp/home/root# cat /proc/cpuinfo
Processor : ARMv7 Processor rev 0 (v7l)
processor : 0
BogoMIPS : 1998.84
processor : 1
BogoMIPS : 1992.29
Aktywacja trybu Turbo w oprogramowaniu RMerlina jest nieco inna. Należy udać się do menu Administration -> Performance tuning i na dole zmienić "rolę" przycisku tylnego z LED na Turbo. Następnie wciskamy tylny przycisk i zapisujemy ustawienia. Router samoczynnie się zrestartuje i przetaktuje procesor.
Ale nie tylko "trybem Turbo" człowiek żyje. Router oczywiście można spróbować podkręcić manualnie poprzez modyfikację zmiennej clkfreq. Tutaj wersja CFE również ma znaczenie ponieważ podkręcać możemy jedynie taktowanie procesora. Taktowanie pamięci musi pozostać bez zmian. Próba jego modyfikacji na starym CFE spowoduje jedynie przywrócenie domyślnego taktowania 800,533, natomiast próba modyfikacji magistrali pamięci na nowym CFE spowoduje iż router wpadnie w pętlę restartów. Ratunkiem w tym momencie jest jedynie użycie bocznego przycisku do zresetowania ustawień routera.
Overcloking routera jest prosty. Zczytujemy domyślną wartość taktowania:
nvram get clkfreq
W moim przypadku jest to 800,533. Jak już wiemy druga wartość jest nietykalna. Poprawne wartości taktowania procesora to 800, 1000 lub 1200 (wyżej nie sprawdzałem). Wydając komendy:
nvram set clkfreq=1000,533
nvram commit
reboot
podkręcimy nasz procesor do wartości 1GHz. Czy ma to odzwierciedlenie w transferach? Sprawdźmy. Do routera zainstalowałem Tomato v120. Sprawdziłem wydajność portu WAN bez aktywnej funkcji CTF oraz prędkość pobierania/wysyłania dużego pliku z dysku USB3.0 podpiętego pod router po protokole Samba. Oto wyniki:
Wydajność interfejsu WAN bez CTF - Download i Upload
Domyślne taktowanie 800,533
Taktowanie 1000,533
Taktowanie 1200,533
Wydajność USB3.0 po Sambie - Download i Upload
Domyślne taktowanie 800,533
Taktowanie 1000,533
Taktowanie 1200,533
Czy overclocking się opłaca? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam
Na koniec przedstawiam pomiar sygnału WiFi dokonany programem inSSIDer 2. Sprzęt użyty do testów do netbook HP Elitebook 2540p z kartą Intel Centrino 6200. Sieci shibby/shibby5 to Netgear R7000, natomiast Tomato24/Tomato5 to omawiany router RT-AC68U. Na oba routery zainstalowano Tomato v120.
Podsumowanie
Asus RT-AC68U to obecnie najsilniejszy router w ofercie tego producenta. Sprzęt niewątpliwie silny i oferujący zadowalającą wydajność. Aspektem, który mi osobiście nie przypadł do gustu jest wymuszenie przez producenta stojącej pozycji routera. Jednakże jest to moje subiektywne odczucie. Pamiętać też trzeba, iż router ten wpisał się w karty historii jako pierwszy router z procesorem Broadcom-ARM, na który zagościło Tomato. Dla kogo jest ten sprzęt? Dla kogoś kto chce wydać blisko 700zł W zamian otrzyma dobry router z bardzo dobrym wsparciem producenta. A jeżeli oczekujemy od routera czegoś więcej to z pomocą przychodzi nam pełna gama alternatywnych firmware`ów (RMerlin mod, dd-wrt, tomato), wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.
Podziękowania
Podziękowania należą się firmie Sieciovo, która dostarczyła sprzęt do testów.
Pozdrawiam
Edytowany przez shibby dnia 21-06-2014 16:34
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
Portal |
Dodano 03-07-2014 08:16
|
Super User
Posty: 540
Dołączył: 05/03/2006 20:02
|
Cytat Ale nie tylko "trybem Turbo" człowiek żyje. Router oczywiście można spróbować podkręcić manualnie poprzez modyfikację zmiennej clkfreq. Tutaj wersja CFE również ma znaczenie ponieważ podkręcać możemy jedynie taktowanie procesora. Taktowanie pamięci musi pozostać bez zmian. Próba jego modyfikacji na starym CFE spowoduje jedynie przywrócenie domyślnego taktowania 800,533, natomiast próba modyfikacji magistrali pamięci na nowym CFE spowoduje iż router wpadnie w pętlę restartów. Ratunkiem w tym momencie jest jedynie użycie bocznego przycisku do zresetowania ustawień routera.
shibby o którym dokładnie przycisku mówisz i czy owa opcja zresetowania działa tylko na wersji Tomato czy także OFW i Merlin ? (jakby cos nie tak poszło, za mocne podkręcenie procka metoda - nvram set clkfreq=xxxx,666)
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
|
|
|
|
shibby |
Dodano 03-07-2014 08:22
|
SysOp
Posty: 17109
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
z boku są dwa przyciski: WPS i wifi on/off. Nie pamiętam teraz który z nich odpowiada za czyszczenie ale wydaje mi się, że jest to WPS. Reset działa już na poziomie CFE więc wgrany soft nie ma tu nic do rzeczy Ja testowałem do 1200MHz i działało. Wyżej na Asusie już nie testowałem (chociaż 1400MHz odpalałem na R7000)
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
szafran |
Dodano 06-07-2014 11:27
|
Power User
Posty: 289
Dołączył: 17/04/2006 15:55
|
To według Ciebie, który lepszy pod względem współpracy z Tomato i wydajności oraz ogólnie możliwości (nie biorąc pod uwagę wymuszonej pozycji stojącej Asusa ) RT-AC68U czy R7000 ?
Pozdrawiam
Szafran
___
Router: Proxmox VM OpenWRT x86 + AP: Asus RT-AC5300 + 4x Switch: TP-Link TL-SG108
|
|
|
|
shibby |
Dodano 06-07-2014 13:24
|
SysOp
Posty: 17109
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
R7000 bezapelacyjnie szybszy. Ma wyżej taktowany procesor i dużo wyżej taktowane pamięci. To przekłada się na lepszą wydajność WAL-LAN oraz wyższe transfery z USB ALE ... Asusa jeszcze nigdy nie udało mi się uwalić na amen. Netgearów niestety już kilka tak (w tym R7000 i R6300v2). Tak więc pomimo, że sam używam obecnie R7000 to jednak osobom nieobeznanym w temacie ratowania routerów polecam Asusy.
Reasumując jeżeli dla ciebie osiągi i ogólna wydajność routera nie są najważniejsze i bardziej cenisz sobie bezpieczeństwo przed uwaleniem routera to mój głos wędruje na Asusa.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
Misiek440 |
Dodano 06-07-2014 13:44
|
User
Posty: 33
Dołączył: 03/01/2009 00:52
|
wiem że offtop ale shibby zamierzasz zrobić recenzje tendy n60, kurde szukam routera a mało informacji o tym wynalazku jak się sprawdza szczególnie z twoim tomato oraz z transmission, oraz jak z pokryciem wifi i transferami...będę bardzo wdzięczny |
|
|
|
shibby |
Dodano 06-07-2014 13:59
|
SysOp
Posty: 17109
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
pobieżne info znajdziesz tu
https://openlinksys.info/forum/viewthread.php?thread_id=18170
dużo się tendą nie bawiłem bo przygotowuję recki RT-N18U ora RT-AC52U. Pogodzić to jeszcze muszę z ukończeniem i wydaniem tomato v121, wiec jest co robić
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
Misiek440 |
Dodano 06-07-2014 14:05
|
User
Posty: 33
Dołączył: 03/01/2009 00:52
|
a zamierasz wspierać ten sprzęt? bo jest to dla mnie kluczowe, twój soft jest mega i jestem na nim od wrt54gl |
|
|
|
shibby |
Dodano 06-07-2014 14:21
|
SysOp
Posty: 17109
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
tak. Minusem co prawda jest flash 8MB ale sprżet na pewno będzie jeszcze długo wspierany. Przy czym tak jak pisałem w ww temacie: v120 nie wspiera N60. Napisz do mnie na pw o testowy build lub poczekaj na v121.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
radomir |
Dodano 06-07-2014 15:27
|
User
Posty: 65
Dołączył: 17/09/2009 12:16
|
A mnie dalej nurtuje pytanie dlaczego po wgraniu Tomato do Asusa prędkość pobierania po wifi spada do ok.25Mb/s gdzie na Merlinie działa normalnie tj. ok.250Mb/s.
Najpierw myślałem że jest to wina karty sieciowej w lapku ale sprawdzałem na telefonach i tablecie i sytuacja ta sama.
Może sterownik jest inny albo coś w tomato trzeba dodatkowo włączyć....
Masz @shibby jakiś pomysł ???
UPC Fiber Power 250Mb/s ==>>modem Cisco EPC 3212==>>router Asus RT-AC68U
|
|
|
|
shibby |
Dodano 16-07-2014 12:26
|
SysOp
Posty: 17109
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
czyszczenie nvram zrobione? Nawet bez CTF ten router wyciąga ponad 40MB/s na WANie co daje ponad 300mbps. Sam dysponuję łączem 100mbps i nie miałem problemu z uzyskaniem pełnej przepustowości mojego łącza.
"Dla sportu" możesz spróbować aktywować CTF (Advanced -> Miscellaneous)
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
radomir |
Dodano 16-07-2014 13:24
|
User
Posty: 65
Dołączył: 17/09/2009 12:16
|
Niby wszystko zrobione jak trzeba ale niestety bez skutku.
Dzisiaj znajde chwile czasu i sprobuje na najnowszym tomato.
Wynik speedtest z Merlina :
http://www.speedtest.net/my-result/36...3628161470
Edytowany przez radomir dnia 16-07-2014 13:38
UPC Fiber Power 250Mb/s ==>>modem Cisco EPC 3212==>>router Asus RT-AC68U
|
|
|
|
radomir |
Dodano 16-07-2014 14:14
|
User
Posty: 65
Dołączył: 17/09/2009 12:16
|
Sorry że post pod postem ale nie mogę edytować....
Pomiar na merlinie robiony był przez wifi.
Wgrałem nowe Tomato i sukces !!!
Link do pomiaru po kablu na tomato:
Link do pomiaru przez wifi na tomato:
Zaczynam podejrzewać że wcześniejsze problemy powodował modemo-router Technicolor od upc teraz kiedy wymienili mi na zwykły modem problemy się chyba skończyły.
Edit:
Wszystko działa super ale do czasu.....
Po instalacji wifi lata na full ale kiedy zacząłem konfigurację zabezpieczeń sieci po ustawieniu klucza wifi znowu zwolniło do ok.25Mb/s
Kiedy wyłączę zabezpieczenie wraca do pełnej prędkości.
Problem występuje na kluczu WEP przestawiłem na WPA Personal i jest ok.
Edytowany przez radomir dnia 16-07-2014 14:29
UPC Fiber Power 250Mb/s ==>>modem Cisco EPC 3212==>>router Asus RT-AC68U
|
|
|
|
kille72 |
Dodano 16-07-2014 15:27
|
Administrator
Posty: 2986
Dołączył: 12/02/2007 23:43
|
Jeszcze ktos uzywa wep??? Uzywaj WPA2 Personal-AES! |
|
|
|
radomir |
Dodano 16-07-2014 15:48
|
User
Posty: 65
Dołączył: 17/09/2009 12:16
|
Zrobione!!!
UPC Fiber Power 250Mb/s ==>>modem Cisco EPC 3212==>>router Asus RT-AC68U
|
|
|
|
shibby |
Dodano 16-07-2014 16:55
|
SysOp
Posty: 17109
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
WPA2-PSK AES. Takie szyfrowanie należy używać. WEP unikać bo to przedszkolak złamie. WPA używać w ostateczności gdy mamy jakieś archaiczne urządzenie, które nie "rozumie" WPA2.
btw dobrze wiedzieć, że WEP tak zaniża prędkości. Wiem, że nie byłeś jedyny, który narzekał na limitowane prędkości. Dobrze wiedzieć zatem w czym leży tak naprawdę problem.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|
|
mp3zenek |
Dodano 26-07-2014 21:26
|
User
Posty: 30
Dołączył: 15/11/2008 15:47
|
Witam
Tak z czystej ciekawości
Czy jest w planach zrobienie żeby przyciskiem Led on/off można było wyłączyć diody na routerze, tak jak to jest w OFW ?
Pozdrawiam |
|
|
|
Portal |
Dodano 31-07-2014 10:45
|
Super User
Posty: 540
Dołączył: 05/03/2006 20:02
|
@shibby - czy może orientujesz się, jaka jest max temperatura pracy procesora w ac68 ?
przy podkręcaniu nie chciałbym go spalić.
DASAN H645B (G-PON) <------->Asus RT-AX86U (FW Asus)
|
|
|
|
pepe_lodz |
Dodano 05-11-2014 22:17
|
Super User
Posty: 461
Dołączył: 26/05/2009 13:46
|
Mnie niestety nie udaje się podkręcić routera na 1000MHz. Mam wgranego merlina i jak ustawie Overclock to router nie odpowiada. Taktowanie u mnie domyslne to 800,666
Czy da się coś z tym zrobić ?
ASUS RT-AC88U 3.0.0.4.380-2064
ASUS RT-AC87U 3.0.0.4.380-1394
NAS Synology DS713+ + Server TVHEADEND 4.1.1533
Raspberry Pi 2 + Home Automation System Domoticz
|
|
|
|
shibby |
Dodano 06-11-2014 10:41
|
SysOp
Posty: 17109
Dołączył: 15/01/2009 20:30
|
nie. Tak jak pisałem tryb turbomode nie działa gdy mamy nowe CFE.
Próbowałeś podkręcać przez zmianę nvram?
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
|
|
|