Witam.
Mam problem z moim routerem Wl-1600. otoz nie mogę sie zalogowac do routera. po wpisaniu adresu 192.168.1.1 pokazuje mi blad 403, "odmowa dostępu do serwera" probowalem juz reset, czyliodlaczylem z sieci, przytrzymalem reset wlaczajac do sieci. jedynie co się zmienilo to nie mam juz nazwy sieci wifi, tylko tomato.RAF i co za tym idzie siec nie zabezpieczona nie mam jak nawet teraz tego zmienic.
Zmienilem dostawce internetu.
predzej mialem Netie na linii tp, obecnie mam radiowke. czy jest opcja,ze dostawca blokuje mi wejscie do routera?
we wlasciwociach tcp/ip jest uzyskiwanie adresow automatycznie.
Na umowie mam napisane jakie IP mam przydzielone.
nigdzie nic nie zmienialem, internet jest, po kablu jaki wifi.
co mam zrobic,zeby dostac sie do routera?
bede wdzieczny za kazda wskazowke.
pozdrawiam
Provider blokuje router, bzdura bo to Twój sprzęt.
-Sprawdź czy masz na karcie automatyczne uzyskiwanie adresu IP.
-Sprawdź kabel ethernetowy.
Reset w wl1600 to taki mały plastikowy element w obudowie umożliwiający wciśnięcie resetu na płycie pcb rutera.
Sprawdź na innej przeglądarce, a także na innym systemie. Możesz użyć putty np.
Iroc pisalem, na karcie jest automatyczne IP, kabel ok,
reset robilem wg manuala.
putty wlaczalem, wpisalem adres i lipa:connection timed out.
na innej przgladarce to samo, czyli blad 403.
jedynie nie sprawdzalem na innym systemie.
dzieki za odpowedz. co jeszcze moge zrobic? obecnie nie dziele juz pasma wiec moge powrocic do ustawien fabrycznych.router potrzebny jest obecnie tylko do wifi pod jeden laptop.
chyba, ze to nie wina routera.
· Łącznie użytkowników: 24,126 · Najnowszy użytkownik: goldi111
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
servee
24-01-2025 18:18
Światłowód + mediakonwenter. Ekranowana skrętka nie jest wymagana, taką sytuację już zastałem. Zamierzam ją wymienić na zwykłą. Da to coś?
shibby
17-01-2025 07:45
a ta skrętka ekranowana o której piszesz to jakiś wkopany przewód do bramy/furtki/kamer y zewn? Jak tak to jego też przez zabezpieczenie podepnij.
shibby
17-01-2025 07:43
no to pora zabezpieczyć kable LAN zabezpieczeniami przeciwprzepięciow ymi - tanio nie będzie. Jak przychodzi ci internet? Skrętką czy światłem? Jak skrętką to zacząłbym od tego.
servee
12-01-2025 12:52
Ponownie padły mi wszystkie porty sieciowe w routerze - to już 3-ci w 6 m-cy. Podejrzany to ekranowana, nieuziemiona skrętka - 12mb. Czy jest to możliwe?
dawidt
21-12-2024 01:09
siema
Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !
maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia
Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa
overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.
maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.