Stali bywalcy naszego portalu zdążyli się już przyzwyczaić, że lubię zmieniać sprzęty W przeciągu ostatniego roku przepinęło się przez moje ręce dość sporo sprzętu klasy ITX. Wiem też, że temat ten wielu z Was się podoba a sama tematyka ITX nie ogranicza się tylko do budowy HTPC.
Tym razem przedstawię wam dwie odsłony ITX`a:
- Gigabyte E350N-USB3 z jednostką AMD Brazos (zacate)
- Intel DH61AG z procesorem Pentium G620T
Dodatkowo przedstawię wam dwie obudowy:
- CFI-A6819TG 150W
- Inwin BQ656 80W
Najpierw przedsmak a więc obudowy
CFI-A6819TG 150W
Obudowa wykonana jest ze szczotkowanego aluminium co daje naprawdę piękny efekt. Jedynie przedni panel jest w połowie pokryty plastikiem na wysoki połysk co daje ładny efekt, który niestety psują pozostawione na nim odciski. Obudowa ma wbudowany zasilacz o mocy 150W, aktywnie chłodzony (wiatrak jest słyszalny) oraz dodatkowy wiatraczek 40x40, który szumi jak suszarka. Na szczęście można go zdemontować. Obudowa posiada wnęki umożliwiające montaż napędu slim 5,25" oraz dysku twardego 2,5" lub 3,5". Obudowa jest słabo wentylowana - posiada bardzo niewiele otworów wentylacyjnych a cała wentylacja spoczywa na uciążliwie głośnych wiatraczkach.
W komplecie dostajemy kabel zasilający, śrubki, gumowe nóżki oraz przelotkę z mini Sata na Sata, dzięki któremu możemu podpiąć napęd optyczny slim.
Na przednim panelu znajdziemy:
- dwa porty usb
- gniazda słuchawek i mikrofonu
- dwie diody - hdd i power
- przycisk power
Ta obudowa mnie osobiście urzekła swoim nietuzinkowym wyglądem. Obudowa jest kolory czarnego, przedni panel jest plastikowy w 80% wypolerowany na wysoki połysk. U góry znajdziemy siatkę gwatantującą wspaniałą wentylację elementów. Wzorowym rozwiązaniem jest zamontowanie dysku i napędu pod płytą główną, dzięki czemu wentylacja procesora i pozostałych elementów może odbywać się bez przeszkód. Przedni panel ponadto skrywa (tym razem jednak od góry):
- dwa porty usb
- gniazda słuchawek oraz mikrofonu
- dwie diody - hdd (pomarańczowa) i power (błękitna)
- przycisk power
Na przednim panelu dodatkowo zamontowano czytnik kart SD, natomiast z tyłu port eSATA. W opakowaniu ponadto znajdziemy adapter miniSata -> Sata, kabel Sata do podłączenia dysku, kabel zasilający, śrubki oraz stojak, dzięki któremu możemy postawić obudowę poziomo, pionowo lub użyć go jako uchwytu VESA do montażu obudowy z tyłu monitora.
Całość dopełnia zasilacz o mocy 80W, aktywnie chłodzony przez wiatrak 40x40. Niestety do najcichszych on nie należy.
Gigabyte E350N cieszy oko - ładnie wykonana płyta główna, zastosowane elementy wysokiej klasy, mnogość wyjść na tylnim panelu. Chłodzenie APU powierzono podłóżnemu radiatorowi z centralnie zamontowanym wiatraczkiem 40x40. Mile zaskoczyła mnie jego bezgłośność za co przyznaje dużego plusa. Płyta posiada złącze PCI-ex x4 (nie, to nie jest x16, jak się przyjrzymy zobaczymy że piny wyprowadzone są tylko dla x4),dwa sloty pamięci DDR3 oraz 4 złącza SATA/600.
Sercem płyty jest dwurdzeniowy procesor AMD E-350 oraz karta graficzna AMD Radeon HD 6310.
Gdy kolega @Adik pierwszy raz podał info o niej wiedziałem, że muszę ją mieć Płyta jest ultra płaska. Chipset zainstalowany na płycie to Intel H61 rev3. Pozostałe elementy to:
- 2x DDR3 SO-DIMM
- 2x USB3.0
- 2x minipci-ex (jedno pełne, jedno half)
- 2x SATA 2.0
Jak wiemy chipset H61 nie posiada wbudowanej karty graficznej (pomimo wyprowadzonych złącz). Musimy zastosować procesor z wbudowaną kartą graficzną. Mój typ padł na Pentiuma G620T o częstotliwości 2.20GHz. W sprzedaży znajdziemy również model G620 (tańszy i wyżej taktowany) ale posiada on blisko dwukrotnie wyższy współczynnik poboru prądu (65W, modem z T ma 35W) a co za tym udzie wydziela więcej ciepła). Dlatego też zdecydowałem się dopłacić do modelu G620T. Oczywiście płyta obsługuje również procesory core i3/i5/i7 na socket`cie s1155. Płyta posiada również wbudowany układ zasilający tak więc niepotrzebny jest zasilacz z obudowy. Jedyne co musimy dokupić to zewnętrzny zasilacz 19V z wtyczką z bolcem. Idealnie do tego nadaje się zasilacz z notebooków Dell lub HP.
BOXowe chłodzenie procesora jest bardzo ciche i wydajne, w zupełności wystarcza do blisko bezgłośnego chłodzenia jednostki. Pracujący dysk wydaję donośniejszy dźwięk niż wentylator.
Brazos mnie zawiódł o czym już kiedyś pisałem. Ati nie dopracowało sterowników co objawia się restartami komputera lub w lepszym wypadku restartem samego sterownika. Problem ten uniemożliwia wykorzystanie potencjału karty graficznej przy dekodowaniu materiału fullHD lub przy próbie użycia Adobe flash (np youtube). Fakt, że od dnia zakupu brazosa do chwili obecnej sterowniki zauwazalnie lepiej się zachowują i komputer się już zamoistnie nie restartuje, natomiast wywalanie się sterownika przy oglądaniu filmów lub youtube następuje średnio co 15-20 minut co skutecznie zniechęca do dalszego oglądania. Czasami zdarza się, że byle reklama we flashu na stronie spowoduje zamarcie pulpitu i po chwili restart sterownika VGA. Na windowsie XP problem występuje zdecydowanie rzadziej ale niestety i tu go doświadczymy. Sam procesor ma potencjał i użytkowanie Windows 7 można nazwać przyjemnym. Nie mniej jednak nerwy zjedzone na tej płycie zmuszają mnie to odradzenia jej wszystkim, którzy mieli do tej pory na nią smaczka. Nie potrafię jednoznacznie wskazać winowajcy (Gigabyte czy AMD) ale stawiam na AMD, tak więc jest wielce prawdopodobne, iż tego problemu doświadczyny również na płytach z brazosem innych producentów.
Intel to inna bajka. Wszystko chodzi jak złoto. Praca w środowisku windows7 na tej płycie to czysta przyjemność. Procesor ma potencjał a karta graficzna odciąża go przy dekodowaniu materiału HD w blisko 100%. Nie występuje żadna niestabilność bądź problemy z flashem. Płyta ma moją rekomendację.
Jedyny mankament jaki doświadczyłem to "popiskiwanie". Czasami płyta potrafi delikatnie piszczeć. Początkowo mnie to denerwowało, teraz już nie przeszkadza. Pytałem na innych forach osoby, które posiadają tą płyte i twierdzą, że u nich ten problem nie występuje, tak więc nie uznaję go jako wadę płyty ale wolę o nim wspomnieć.
Wydajność
Gigabyte uzbrojony został w 4GB RAM i dysk 1,5TB Seagate SATA3 3,5" Green. Zestaw pracował pod kontrolą Windows XP SP3.
Natomiast na płytę intela zamontowałem procesor G620T, 4GB RAM i dysk Samsung 2,5" 320GB SATA2. Całość pracowała na Win7 prof x86.
Klasyfikacja wydajności zestawu intel przedstawia się następująco:
Wyniki testu Geekbench (z lewej brazos, z prawej intel):
Wyniki testu Fritz Chess Benchmark (z lewej brazos, z prawej intel):
Testy są jednogłośne - intel jest nieporównywalnie wydajniejszy od brazosa. Wyniki testów wskazują, że intel jest dwukrotnie wydajniejszy od APU Zacate.
Na koniec krótki test wydajności obu zestawów przy dekodowaniu materiału FullHD. Brazos:
- YoutubeHD obciaza procka w ok 20%
- próbka 1080p w slashlite z włączoną sprzętową akceperacją GPU to obciazenie ok 16%
- próbka 1080p w slashlite z wyłączoną sprzętową akceperacją GPU to obciazenie 100% - brak płynności
Intel:
- YoutubeHD obciaza procka w ok 5%
- próbka 1080p w slashlite z włączoną sprzętową akceperacją GPU to obciazenie ok 3%
- próbka 1080p w slashlite z wyłączoną sprzętową akceperacją GPU to obciazenie ok 67% - nadal zachowana pełna płynność
Kosztorys
Wg cen na 07-11-2011
Brazos:
- płyta - 410zł
- obudowa CFI - 165zł
- 4GB ram - 100zł
------------------------
RAZEM: 675zł bez dyski i nagrywarki
Muszę powiedzieć że ceny poszły w górę w porównaniu do okresu gdy ja sprzęt kupowałem. Nie mniej jednak widać że zestaw na intelu jest o 370zł wyższy względem brazosa co spowodowane jest koniecznością zakupu osobno procesora i zasilacza. Z drugiej jednak strony płyta intela ma zintegrowany układ zasilania. Można więc zrobić sobie samemu obudowę dzięki czemu odejdzei nam koszt zakupu obudowy z zasilaczem.
Można też zakupić płytę Asusa P8H61-I za ok 275zł i użyć zasilacz z obudowy. Wtedy koszt nie będzie już tak straszny.
Alternatywa więc kosztować będzie:
- płyta Asus P8H61-I- 275zł
- procesor G620T- 295zł
- obudowa INWIN - 200zł
- 4GB ram - 95zł
------------------------
RAZEM: 865zł bez dyski i nagrywarki
Mam nadzieję, że recenzja się wam podobowała. Jeżeli narodziły się jakieś pytania, chętnie na nie odpowiem. PozdrawiamEdytowany przez shibby dnia 07-11-2011 14:02
Proxmox VE:i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+ VM Router:OpenWRT 22.03.4 VM NAS:Synology SA6400 VM VPS:Debian, WWW, Home Assistant Switch:Netgear MS510TXPP Switch:Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2 Wi-Fi:Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
No właśnie - czy mógłbyś porównać koszt obu platform (płyta, procesor, RAM)? Porównanie poboru prądu też by się przydało (jesli masz taką mozliwość).
Jak rozumiem (i widzę na zdjęciach) w drugim przypadku wymontowaleś zasilacz z obufowy. Czy w jako miejsce zmieści się wspomniany zasilacz 19 V? Czy raczej nie ma to senu ze względu na wyprowadzenie gniazda zasilania płyty na tylny panel? Jest dostep do linii zasilającej gdzieś od środka?
Jakieś zdjęcie mocowania dysku i napędu w drugiej obudowie?
2 x TP-Link WR1043ND (Gargoyle PL by obsy) + SpeedStream 4101
Jak rozumiem (i widzę na zdjęciach) w drugim przypadku wymontowaleś zasilacz z obufowy. Czy w jako miejsce zmieści się wspomniany zasilacz 19 V? Czy raczej nie ma to senu ze względu na wyprowadzenie gniazda zasilania płyty na tylny panel?
Tak zasilacz w drugiej obudowie jest wymontowany. Moim zdaniem nie ma sensu montowac zewnetrzny zasilacz do srodka by nie nagrzewal pozostalych elementów
Cytat
Jest dostep do linii zasilającej gdzieś od środka?
Tak, obok złącza zasilania widac dwupinowe wewnętrzne złącze zasilania. Tam można podać zasilanie 19V zamiast tego zewnętrznego.
Cytat
Jakieś zdjęcie mocowania dysku i napędu w drugiej obudowie?
odczepia się taką szynę, do niej przykręca dysk i wsuwa się szune spowrotem na miejsce. Kable zasilajace i sata przepuszcza sie przez szczelinę w ktora poprowadzony jest kabel esata.
Napęd montujesz w taki sam sposob (tez jest szyna/kieszonka) niestety napedu jeszcze nie kupilem.
Połączony z 07 listopad 2011 14:03:21:
uaktualnione o kosztorys. Możliwości sprawdzenia poboru prądu niestety nie mam.
Edytowany przez shibby dnia 07-11-2011 14:03
Proxmox VE:i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+ VM Router:OpenWRT 22.03.4 VM NAS:Synology SA6400 VM VPS:Debian, WWW, Home Assistant Switch:Netgear MS510TXPP Switch:Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2 Wi-Fi:Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
No proszę Pana - pełen szacunek za tą recke!
Myślę o czymś podobnym więc na pewno skorzystam z tego co Ty już wydedukowałeś
Powiedz mi jeszcze jeśli możesz czy myślisz o jakimś pilocie do tego(jeśli tak to o jakim)?
I na jakim systemie to ma stać docelowo? Czysta moja ciekawość
Jeszcze raz gratki!
------------------------- Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN || Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
stoi to na Win7 i raczej tak zostanie. Nie chce takiego sprzetu ograniczac tylko do ogladania filmow. Świetnie sprawdza sie do serfowania po necie. Notabene sprzęt jest wydajniejszy (nie licze karty graficznej) od mojego PCta
Pilot mam mediona (został mi po GSEJTcie) ale raczej nie będę z niego korzystal. Zakupiłem fajną klawiaturkę.
jest fajna, mała, operuje sie nią podobnie jak padem do konsoli Z przodu od czola tam gdzie ma sie palce wskazujace sa przyciski lewego i prawego przycisku myszki. Mysle ze to mi wystarczy do sterowania
Proxmox VE:i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+ VM Router:OpenWRT 22.03.4 VM NAS:Synology SA6400 VM VPS:Debian, WWW, Home Assistant Switch:Netgear MS510TXPP Switch:Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2 Wi-Fi:Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
shibby - bardzo przyjemnie czyta się recenzję, w skrócie opisałeś obie platformy.
W naszej opinii DH61AG to jedna z bardziej udanych konstrukcji Intel'a. Składa się na to kilka elementów:
- świetna kontrola prędkości wentylatora (800-1000rpm), przez co zestaw HTPC np. z dyskiem SSD jest praktycznie niesłyszalny
- niski profil, to odmiana standardu mini-ITX a precyzyjniej jest to Thin mini-ITX, ostatnią płytą tego formatu był słynny już Intel D945GSEJT - jak jest z wydajnością w obu przypadkach chyba nie trzeba porównywać
- zintegrowane zasilanie 19V (aczkolwiek jeśli chcemy wykorzystać slot PCI-Express x4 na płycie do np. telewizji DVB to już układ zasilania nie wyrabia)
- 24-bitowy LVDS czy HTPC Header, który obecnie nie ma jak wykorzystać
- opcje przyspieszenia startu, można m.in. wyłączyć całkowicie Post screen, nasz komputer można startować w niecałe 20 sekund, przykład poniżej:
Jako ciekawostkę dodam, że jest firma, która z nami współpracuje projektuje już obudowę pod płytę DH61AG, grubość nie będzie przekraczała 30-35mm, chłodzenie całkowicie pasywne za pomocą rurek heat-pipe, dodatkowo planują w obudowę wkomponować monitor LCD, zapowiada się ciekawy produkt all-in-one. Intel DH61AG nie jest to następcą modelu D945GSEJT - tutaj nowa płyta wyjdzie prawdopodobnie w 1. kwartale 2012.
Edytowany przez Adik dnia 07-11-2011 22:24
@Adik - mała nieścisłość się tu zakradła moim zdaniem. Z win7 jest tak że moment zobaczenia ikon i tapety pulpitu wcale nie oznacza końca ładowania systemu pewne procesy są wciąż uruchamiane (warto otworzyć szybko manager zadań i zobaczyć na wykorzystanie CPU).
Ale generalnie filmik fajnie pokazuje potencjał
------------------------- Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN || Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
opcje przyspieszenia startu, można m.in. wyłączyć całkowicie Post screen
raz to zrobiłem i już pozniej do biosu wejsc nie moglem ;P Trzeba było resetowac bios
Cytat
Jako ciekawostkę dodam, że jest firma, która z nami współpracuje projektuje już obudowę pod płytę DH61AG, grubość nie będzie przekraczała 30-35mm, chłodzenie całkowicie pasywne za pomocą rurek heat-pipe, dodatkowo planują w obudowę wkomponować monitor LCD, zapowiada się ciekawy produkt all-in-one.
teraz mi to mowisz ;P Ale mowisz o wyswietlaczu LCD czy monitorze.
A tak serio to zadowolony jestem z obudowy bo bardzo chcialem miec miejsce na nagrywarke.
Cytat
a jak sie prezentuje to jako NAS ( transfery i zuzycie pradu )?
Zarowno brazos jak i intel wyciagają po sambie ok 50-60MB/s przy pobieraniu pliku. Natomiast organiczanie takiego sprzetu tylko do NASa to zbrodnia. Lepiej kupić sprawdzonego i sporo tanszego GSEJTa i jako NAS sprawdzi się rewelacyjnie.
Poboru prądu niestety nie mam jak sprawdzić. Może @Adik sprawdzi
Proxmox VE:i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+ VM Router:OpenWRT 22.03.4 VM NAS:Synology SA6400 VM VPS:Debian, WWW, Home Assistant Switch:Netgear MS510TXPP Switch:Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2 Wi-Fi:Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
ten intel to maszynka zacna, Shibby cpu grzeje się czy chłodny? fajnie by było gdyby był pasywnie chłodzony, ja na ten czas też bym złożył coś nowszego jako nas z wirtualizacją,btw do omv jest już prosty plugin do zarządzania wirtualką
nie znam się na tym ^^
kupię coś fajnego
sieć domowa:
router z pfsense https://i.imgur.com/IuB6Zwy.png, jakieś dziwne urządzenia , ups, światłowody, apeki i działa miło
Płytka: GA-E350N-USB3 - 430zł
Dysk: WD Caviar Black 1 TB - 280zł
RAM: 2x2GB A-Data Gaming 1333MHz CL9 - 160zł
Zasilacz: używany Seasonic z Allegro za 100zł
Buda: używana, standardowa ATX
Pobór mocy w stresie ok 43W. Wiatraczek na GA-E350N-USB3 jest niesłyszalny.
Na sprzęcie zainstalowałem Windows Server 2008r2. Problemu ze sterownikami nie było, wgrałem wszystkie od Windowsa 7.
Komputer używam jako sprzęt do nauki Servera, oglądania filmów i słuchania muzyki. Komputerek działa czasem również jako NAS w sieci.
Z zakupu jestem bardzo zadowolony.
Edytowany przez domgl dnia 12-11-2011 16:18
jak ktoś ma ION2 to niech porobi testy i poda jakimi programami to przetestuje brazosa i intela.
Cytat
czy tel intel ma jakieś wspomaganie video przez GPU ? np w linuxie ?
w windowsie w slashlite nazywa sie to Intel ClearVideo i pięknie odciąża procka o czym pisałem w recenzji. Niestety XBMC 10.1 tego nie obsługuje i włączenie akceleracji sprzętowej powoduje powstanie szachownicy. Na linuxie nie sprawdzałem ale akceleracja musi działać. Co do XBMC to trzebaby sprawdzić na skompilowanej ze źródeł wersji.
Proxmox VE:i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+ VM Router:OpenWRT 22.03.4 VM NAS:Synology SA6400 VM VPS:Debian, WWW, Home Assistant Switch:Netgear MS510TXPP Switch:Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2 Wi-Fi:Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
Fajny test. Właśnie się przymierzam do upgrade mojego PC/NAS z A330ION i myślałem o czymś na Brazos jak np. Asus E35M1-I bo ma sporo portów SATA jak na NAS przystało ale chyba dam sobie spokój z Brazos po tym co napisałeś o wydajności tej platformy.
Fajny teścik shibby. Muszę przyznać, że czasami przydałoby się więcej mocy niż daje ION2. Wyniki testów możesz odnieść do moich testów Zotaca na ION2.
Przede wszystkim koszt nie jest zatrważający, wydajność dużo wyższa bez znaczącego zwiększenia poboru prądu. Co do XBMC to pewnie kwestia czasu żeby było wsparcie.
Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie przy doborze jakiejś fajnej obudowy, a do tego zasilacz laptopowy i być może mam zastępcę mojego Zotaca
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON Zotac HD-ID11 (ION2),
Jak tak zliczę swoje wszystkie ITXy to ten intel jest moim siódmym!! Widać to szczęśliwa liczba Muszę powiedzieć, że to bez porównania mój najlepszy ITX, jednem z niego w 100% zadowolony i nie zamieniłbym go na nic innego. Nie żałuję ani jednej wydanej na niego złotówki.
Proxmox VE:i5-13400T, 64GB RAM, 2x 512GB NVMe, 3x 2TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+ VM Router:OpenWRT 22.03.4 VM NAS:Synology SA6400 VM VPS:Debian, WWW, Home Assistant Switch:Netgear MS510TXPP Switch:Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2 Wi-Fi:Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
EDIT:
Zainteresowałem się tematem i jakieś bajki wypisują, bo producent pisze, że owszem mamy grafikę, ale jak zamontujemy procesor w nią wyposażony
Tak gdyby ktoś kupował to G630T jest w tej samej cenie co G620T, ale z taktowaniem 2,3GHz (0,1GHz wyższe taktowanie).
Ciekawe są również wyniki zużycia energii opublikowane na forum hdtv, dokładnie tu: http://hdtvpolska.com/topic/26307-int...ge__st__80.
Mamy tam porównane G620, G620T, Core I3-2100 i Core I3-2100T
Edytowany przez eRd dnia 21-11-2011 22:56
WRT54GL v 1.1 Tomato Firmware 1.28.0005 108 ND VPN + 11 użyszkodników na kablu + 1 wifi
Netgear WNR3500L v1 @500MHz Tomato Firmware 1.28.0000 MIPSR2-108 K26 USB BTgui-VPN
PAP2T soft 5.1.6 LS / IPFON Zotac HD-ID11 (ION2),
@shibby
Mam pytanie odnośnie obudowy Inwin. Wszędzie na zdjęciach (nawet w linku, który podałeś) górna pokrywa ma takie dziurkowane krzyżyki (jak u Ciebie na boku), a ty masz pełną siatkę. Szukam takiej i nie mogę znaleźć (niby krzyżyki też mają sporo dziurek, ale to jednak nie to samo). Czy to jest jakaś inna wersja? (jeśli tak, to gdzie taką można dostać?) Czy też jakiś inny trik?
I jeszcze jedno - ile zostało miejsca między szczytem wentylatora a pokrywą budowy?
2 x TP-Link WR1043ND (Gargoyle PL by obsy) + SpeedStream 4101
· Łącznie użytkowników: 24,115 · Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.
Maniek91PL
06-11-2024 22:37
dzięki !
maxikaaz
29-10-2024 14:27
@Maniek91PL - Administration=> Admin Access, i tam masz "Allow Wireless Access" do zaznaczenia
Maniek91PL
26-10-2024 22:07
siemka! ktoś przypomni co się ustawiało jeśli nie mogę wejść od strony wifi do tomato? od lan działa
overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.
maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.
overflow2
30-09-2024 20:53
Jaki aktualnie najtańszy router do tomato do openvpn?
maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach
maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności", więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.
servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.
maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?