19 Kwietnia 2024 09:26:10
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· konfiguracja router ...
· Szukam zaproszenia n...
· [Howto] Xpenology na...
· dodatkowe złącza s...
· RT-N18U - nie można...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Firewall nie zawsze ...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Optware na CIFS
· RT-AX56U - Status kl...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Multiroom N z wykorz...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] ASUS RT-AC68U
· Rozłączanie klient...
· serwer VPN za wan'em
· Przejscie z dyndns f...
· WDR3600 i problem z WAN
· Jaki USB hub do syno...
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [Howto] Xpenology... [21]
· Szukam zaproszeni... [15]
· dodatkowe złącz... [4]
· konfiguracja rout... [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [216 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 416
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.220.160.216
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: PORTAL :: » Tutoriale
 Drukuj wątek
Tanie HTPC z XBMC i nie tylko
shibby
HTPC, czyli Home Theater Personal Computer, to komputer pełniacy rolę multimedialnego centrum rozrywki w naszym domu. Sprzęty tego typu coraz częściej zyskują zainteresowanie wsród użytkowników. W poniższym opisie pragnę przedstawić Wam moje przygody w budowaniu małego, taniego i cichego komputerka w standarcie ITX.

Założenia są proste... Nie liczę na odtwarzanie materiału HD. Do tego celu musiałbym zakupić Broadcom CrystalHD lub jeszcze lepiej cos na IONie 1/2 lub Brazosie. Sprzęt miał głównie służyć jako ciche urządzenie do ściagania seriali, sam szukać napisy do ściągniętych sezonów i pozwolić na płynne i przyjemne ich odtwarzanie.


ZACZYNAMY
Swój mini HTPC oparłem o sprawdzoną i znaną płytę Intela D945GSEJT. Recenzję płyty można znaleźć u nas na forum pod adresem: http://openlinksys.info/forum/viewthr...ad_id=9081

openlinksys.info/images/minihtpc/D945GSEJT_lg.jpg

W dużym skrócie jest to płyta w standarcie ITX z zainstalowanym jednordzeniowym procesorem Atom N270 1.6GHz z technologią HT (dwa wątki).
Płyta posiada wbudowany układ zasilania a więc całość jesteśmy w stanie zasilić zewnętrznym zasilaczen 12V.

Do kompletu zamontowałem kość RAM SO-DIMM DDR2 1GB Goodrama oraz dysk WD Scorpio Blue 2,5" 250GB SATA2. Ja akurat te części miałem ale nawet ich koszt zakupu na allegro jest relatywnie niski.
Pozostało tylko całość w coś "ubrać". Dedykowana obudowa pod tą płytę to wydatek ok 200zł z wysyłką co jest zdecydowaną przesadą. Musiałem poszukać alternatywy ...

Na myśl przyszedł mi dekoder cyfrowego polsatu Echostar DSB-717. Niewielkich rozmiarów, ładnie prezentująca się obudowa była idealnym kandydatem na "ubranie" dla mojego HTPC. Ceny dekodera na allegro zaczynają się od 1zł. Za ok 20zł można mieć juz tuner w bardzo dobrym i zadbanym stanie.

openlinksys.info/images/minihtpc/EchoStar717.jpg

Do kompletu dokupiłem Pilot Medion X10 OR24V (bo co to za HTPC bez pilota). Pilot jest zgrabny, mały, bardzo dobrze trzymający się w dłoni, do tego radiowy, co w przeciwieństwie do pilotów na podczerwień umożliwia nam obsługę urządzenia bez potrzeby celowania w port podczerwieni.

openlinksys.info/images/minihtpc/medion_or24v_mit_empf.jpg

Całość uzupełnia zasilacz 12V 4.2A bliżej nieznanej firmy ;)

openlinksys.info/images/photoalbum/album_29/img_0149.jpg

Złożenie zestawu trwalo ok dwie godziny. Obudowę trzeba było lekko zmodyfikować. Z racji iż obudowa jest niższa niż zaślepsza portów dostarczona wraz z płytą, zdecydowałem się na podszlifowanie tylniej części obudowy tak by pasowało pod porty płyty. Efekt nie jest może na 6 ale napewno jest zadowalający. Najwięcej problemów było z przedniom panelem. Chciałem wykorzystać diodę i przyciski. Przedni panel posiada tylko jedną diodę - zieloną. Ją użyłem jako power. Na szczęście wyprowadzenie było też na drugią diodę, więc dolutowałem także diodę w kolorze czerwonym - HDD. Przyciski podlutowałem jako Power ON i Reset. Trzeci przycisk jest póki co bez funkcji.


Całość prezentuje się następująco:

openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_039.jpg openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_040.jpg

openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_041.jpg openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_042.jpg

openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_043.jpg openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_045.jpg

openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_046.jpg openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_047.jpg

openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_048.jpg openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_049.jpg

Instalacja XBMC

XBMC w wersji 10.1 można ściągnąć w wersji live. Jest to tak naprawdę ubuntu 10.04 Lucid Lynx + serwer X`ów + XBMC. Dodatkowo zainstalowany jest lirc do obsługi pilota oraz wsparcie dla urządzeń Bluetooth. Całość możemy uruchomić z płyty lub pendrive lub zainstalować na dysk/kartę pamięci.
Jeżeli nie mamy napędu optycznego, możemy zrobić sobie dysk USB Boot. W celu ściągamy obraz iso płyty xbmc live oraz program UNetBootIn

sourceforge.net/apps/trac/unetbootin/raw-attachment/wiki/MiscWikiFiles/unetbootin-windows7.png

Program jest banalny w obsłudze. Wskazujemy obraz xbmc_live.iso, wybieramy napęd pendrive i klikamy OK. Po po 10min mamy gotowy pendrive z xbmc live. Uruchamiamy z niego instalacje i instalujemy XBMC.


Aktualizacja Ubuntu

Jak już wspomniałem XBMC live 10.1 oparte jest o ubuntu 10.04 Lucid Lynx. Najnowsza wersja nosi jednak numerek 10.10 Maverick Meerkat. Przedstawiam prosty sposób na aktualizację ubuntu.

Po zalogowaniu się do konsoli wydajemy komendy:

Cytat

sudo apt-get update
sudo apt-get install update-manager-core mc


Po instalacji paczek edytujemy plik /etc/update-manager/release-upgrades i zmieniamy Promtp z lts na normal

Cytat

# Default behavior for the release upgrader.

[DEFAULT]
# Default prompting behavior, valid options:
#
# never - Never check for a new release.
# normal - Check to see if a new release is available. If more than one new
# release is found, the release upgrader will attempt to upgrade to
# the release that immediately succeeds the currently-running
# release.
# lts - Check to see if a new LTS release is available. The upgrader
# will attempt to upgrade to the first LTS release available after
# the currently-running one. Note that this option should not be
# used if the currently-running release is not itself an LTS
# release, since in that case the upgrader won't be able to
# determine if a newer release is available.
Prompt=normal


zapisujemy zmiany i wydajemy komendę:

Cytat

sudo do-release-upgrade


Po tym zabiegu rozpocznie się automatyczny proces aktualizacji systemu. Podczas jego aktualizacji będziemy parukrotnie pytani o pewne rzeczy. Odpowiadamy na nie wg wytycznych.
Ostatnim pytaniem będzie konieczność restartu systemu. Po jego wykonaniu sprawdzamy naszą wersję systemu:

Cytat

cat /etc/lsb-release
DISTRIB_ID=Ubuntu
DISTRIB_RELEASE=10.10
DISTRIB_CODENAME=maverick
DISTRIB_DESCRIPTION="Ubuntu 10.10"


Po tej akcji proponuję jeszcze wydać komendy:

Cytat

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade


I tak oto mamy najnowsze Ubuntu z najnowszym XBMC (zaznaczę jeszcze, że ma ono już wsparcie dla CrystalHD).


Obsługa pilota - LIRC

Lirc jest już zainstalowany domyślnie w wersji 0.8.7. Nie radzę aktualizować do wersji 0.9.0. U mnie ona zwyczajnie nie działała.

Na początek radzę sprawdzić czy nasz pilot nie został już wykryty przez inny moduł. U mnie moduł ati_remote.ko wykrywał pilot jako /dev/input/mouse1 co uniemożliwiało mi użytkowanie pilota przez lirc. Zwyczajnie usunąłem ten moduł.

Następnie instalujemy moduły lirca dla naszej wersji kernela:

Cytat

sudo apt-get install lirc-modules-source


Moduły zostaną zainstalowane w katalogu /lib/modules/2.6.35-28-generic/updates/dkms/

Tu także moduł lirc_mceusb.ko błędnie definiował mi pilot jako mouse, tak więc postanowiłem usunąć (dla bezpieczeństwa przeniosłem w inne miejsce) wszystkie moduły lirc prócz lirc_dev.ko oraz lirc_atiusb.ko. Po tym zabiegu pilot wreszcie był wykrywany poprawnie jako /dev/lirc0.

Czas na konfigurację daemona lircd. Dla pilota Medion OR24V przygotowałem już gotową konfigurację i przedstawia się ona następująco:

Plik /etc/lirc/hardware.conf

Cytat

# /etc/lirc/hardware.conf
#
#Chosen Remote Control
REMOTE="Medion or24v"
REMOTE_MODULES="lirc_dev lirc_atiusb"
REMOTE_DRIVER=""
REMOTE_DEVICE="/dev/lirc0"
REMOTE_LIRCD_CONF="/etc/lirc/lircd.conf"
REMOTE_LIRCD_ARGS=""

#Chosen IR Transmitter
TRANSMITTER="None"
TRANSMITTER_MODULES=""
TRANSMITTER_DRIVER=""
TRANSMITTER_DEVICE=""
TRANSMITTER_LIRCD_CONF=""
TRANSMITTER_LIRCD_ARGS=""

#Enable lircd
START_LIRCD="true"

#Don't start lircmd even if there seems to be a good config file
#START_LIRCMD="false"

#Try to load appropriate kernel modules
LOAD_MODULES="true"

# Default configuration files for your hardware if any
LIRCMD_CONF=""

#Forcing noninteractive reconfiguration
#If lirc is to be reconfigured by an external application
#that doesn't have a debconf frontend available, the noninteractive
#frontend can be invoked and set to parse REMOTE and TRANSMITTER
#It will then populate all other variables without any user input
#If you would like to configure lirc via standard methods, be sure
#to leave this set to "false"
FORCE_NONINTERACTIVE_RECONFIGURATION="false"
START_LIRCMD=""
REMOTE_SOCKET=""
TRANSMITTER_SOCKET=""


Plik /etc/lirc/lircd.conf

Cytat

# Please make this file available to others
# by sending it to
#
# this config file was automatically generated
# using lirc-0.8.3(default) on Sat Apr 23 13:45:36 2011
#
# contributed by
#
# brand: or24v
# model no. of remote control:
# devices being controlled by this remote:
#

begin remote

name or24v
bits 16
eps 30
aeps 100

one 0 0
zero 0 0
pre_data_bits 8
pre_data 0x14
post_data_bits 16
post_data 0x0
gap 219976
toggle_bit_mask 0x80800000

begin codes
Up 0xEF1A
Down 0x77A2
Left 0xF21D
Right 0x749F
VolUp 0xDE09
VolDown 0x5D88
ChUp 0xE00B
ChDown 0x618C
Mute 0xD500
Ok 0x739E
Select 0xF01B
1 0x628D
2 0xE30E
3 0x648F
4 0xE510
5 0x6691
6 0xE712
7 0x6893
8 0xE914
9 0x6A95
0 0xEC17
Clear 0x85B0
Enter 0x0B36
Play 0x7AA5
Pause 0xFE29
Stop 0x7DA8
Record 0xFC27
Rew 0x79A4
Forward 0xFB26
Back 0x75A0
Info 0x042F
Power 0xD702
Red 0x0732
Yellow 0x89B4
Blue 0x0A35
Green 0x88B3
Prev 0xF621
Next 0x78A3
Text 0xEB16
Recorded 0xED18
Movie 0x719C
Music 0x0631
Foto 0x5984
Hash 0x0D38
Star 0x8CB7
end codes

end remote



Po zapisaniu destartujemy daemona lircd

Cytat

/etc/init.d/lirc restart


Wpisujemy irw i sprawdzamy czy przyciski poprawnie reagują. Jeżeli tak to idziemy dalej. Dla innych pilotów musimy poszukać gotowej konfiguracji mapowania klawiszy lub stworzyć ją sobie sami. Służy do tego narzędzie irrecord


Połączenie LIRC z XBMC

Czas połączyć mapowanie klawiszy LIRC z mapowaniem funkcji i komend XBMC. Odbywa się to w banalny sposób poprzez utworzenie odpowiedniego pliku w katalogu domowym użytkownika.
W moim przypadku jest to plik /home/shibby/.xbmc/userdata/Lircmap.xml z zawartością:

Cytat



Play
Pause
Stop
Forward
Rew
Left
Right
Up
Down

ChUp
ChDown
Back
DVD
Guide
More
Next
Prev
Aspect
Recordered
Record
VolUp
VolDown
Mute
Power
Video
Music
Foto
TV
1
2
3
4
5
6
7
8
9
0
Star
Hash
Clear
Enter
Red
Green
Yellow
Blue
Text




I na tym koniec. Po restarcie systemu automatycznie powinien nam się ładować XBMC a pilot powinien działać poprawnie.


Słowo o Broadcom CrystalHD

Dzięki uprzejmości @arteq miałem możliwość pobawić się tym "wspomagaczem".

openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_050.jpg openlinksys.info/images/minihtpc/IMAGE_051.jpg

Niestety pomimo wielu prób nie udało mi się uzyskać pełnej płynności na testowym materiale "Big Buck Bunny" 1080p. Widać było, że CrystalHD znacząco odciąża procesor i materiał da się obejrzeć - bez crystalHD nawet dźwięk rwał - nie mniej jednak pełnej płynności nie uzyskałem. Sprawdzałem na Debianie, xbmc live, arch linuxie. Wgrywałem sterowniki z kernela jak i z projektu google code.
Reasumując zdanie mam takie: chcesz FullHD? Zainwestuj w Nvidia ION2 lub AMD Brazos.

Aktualizacja: Po aktualizacji Ubuntu do najnowszej obecnie wersji zauważyłem, że zaktualizował mi się również kernel z wersji 2.6.32-29 do 2.6.35-28. Postanowiłem więc dać Broadcomowi jeszcze jedną szansę. Skompilowałem najnowsze (trunk) zródła do crystalHD ze strony http://code.google.com/p/crystalhd-fo...d-for-osx/. Włączyłem w XBMC wsparcie dla CrystalHD i oczom nie wierze - "Big Buck Bunny" chodzi płynnie!! Obciążenie CPU podczas odtwarzania materiału 1080p wahało się w okolicach 37%. Płynność obrazu określę na 9/10, dźwięku zaś 10/10. Widać, że Broadcom CrystalHD ma więc potencjał. Trzeba się niestety napocić by go z niego wydobyć. Dużym mankamentem jest mocno grzejący się układ Broadcoma.

Podsumowanie

Pozostałe kwestie konfiguracji pozostawiam już wam wg upodobań. Oczywiście na tym zabawa się nie kończy. Żaden problem by postawić sobie serwer FTP i/lub samba, wgrać transmission czy napiprojekt by automatycznie szukał napisów. Mamy wkońcu wgrany pełni konfigurowalny system linux :)

Sprzęt chodzi płynnie i co najważniejsze bezgłośnie. Fakt - grzeje się ... Jego temperatura dochodzi spokojnie powyżej 70st. Można pomyśleć o zamontowaniu wiatraczka, jednak obecna obudowa jest BARDZO niska. Ma niecałe 3,5cm co utrudnia montaż wiatraczka na radiatorze. Jeżeli znajdę odpowiednio niski wiatraczek to usupełnię reckę. Opis zarządzania obrotami wiatraka jest opisany tu: http://artekw.net/2010/05/kontrola-ob...-linuksie/. Sprawdziłem i działa bardzo ładnie. Podłączenie wiatraka 80x80 na najniższych obrotach (echo "70") i położenie go na radiatorach CPU i GPU pozwoliło schłodził CPU z 76st do 19st. Zabawa więc jest warta uwagi.



Pozdrawiam i dziękuję za uwagę ;)
Edytowany przez shibby dnia 28-04-2011 13:48
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
majkel152
najlepsze mocowanie dysku Grin,można się pokusić o przykręcenie dysku na cienkich podkładkach,mi jeszcze trochę roboty zostało przy obudowie ale pomału też będzie ready ;]
 
hermes-80
Świetna robota, trochę sprytu i inwencji i można coś z niczego zrobić Wink tak na marginesie - mnie też przykuło wzrok mocowanie dysku Wink hehe Wink
 
anonim747874734
a dlaczego stryjek zamienił siekierkę na kijek ? tj zotac ion na intela ? bo nie kumam ... zotac był za głośny czy za wydajny ? dlaczego shibby opędzlowałeś poprzednią platformę ?
 
shibby
mocowanie dysku mialo byc "na chwile", docelowo mialem przykrecic go od spodu. Nie mniej jednak dysk trzyma sie dobrze a prościej bo wyciagnac Wink Wiec juz tak zostawilem.

@house - ION sie u mnie nudzil, niewykorzystywalem jego mozliwosci. W sumie jak go sprzedalem to troche zaczalem tego zalowac ;P Ale stwierdzilem ze poki co nie potrzebuje takiego sprzetu, dopiero na nowym mieszkaniu tak za pol roku jak skoncza budowe bede urzadzal nowe centrum rozrywki. Wtedy sprzety beda nowsze, szybsze, wiec szkoda trzymac IONa by sie marnowal i tracil na wartosci.
Kupilem gsejta z mysla o NASie i oralce Wink Do odtwarzania chcialem zakupic typowy odtwarzacz HD. Jednak jak widac w innym aktykule nie znalazlem takiego ktory by mi odpowiadal. Dlatego postanowilem sprawdzic czy gsejt nie dalby sobie z tym rady z xbmc i odtwarzaniem divxow Wink Jak sie okazalo daje sobie rade i to calkiem ladnie.
Druga sprawa to fakt ze poprzedni zestaw byl wart 1200zł. Obecny kosztował mnie poki co 420zł. a wiec roznica zauwazalna.

Zobaczymy ile ten zestaw u mnie pobedzie. Nie przecze ze mam chrapke na Xtreamera Ultra, wiec moze w najblizszym czasie bedzie nowa recenzja... ;P
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
anonim747874734
no tal prawie 8 stówek różnicy to nie w kij dmuchał Smile zwłaszcza przy urządzaniu mieszkania Smile

ten Xtreamera Ultra to ciekawa propozycja (z racji tego że własnie rusza jego sprzedaż) i cena 250 euro jest kusząca - ciekawe ile wyniesie u nas haracz middlemana i podatek od nowości.
ja mam asrocka ion3D o identycznej konfiguracji - jedynie dysk mam 320gb zamiast 8gb pena i sobie go baardzo chwalę jako htpc. cena jedynie wyższa ale ta maszynka rządzi w tym segmencie pecetów...
btw -

Cytat

Jest to tak naprawdę ubuntu 10.04 Dharma


dharma to kodowa nazwa xbmc a nie ubuntu na którym stoi xbmc live Wink
 
shibby
racja, poprawiłem. Zaktualizowałem tez czesc o crystalHD.

a mieszkanko sie buduje, trzeba odkladac kaske na jego urzadzenie ;P
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek
@shibby: czyżby dziurę w ziemi zakupiłeś? Wink
Mi tez się buduje i też będę kombinował jakiś domowy kombajn do rozrywki Smile
Trzeba by to wszystko jakoś fajnie przemyśleć. Masz na chwile obecną już jakieś założenia?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
shibby
no developerka juz w sumie konczy. Jak dobrze pojdzie to na wrzesien dostane klucze i pozniej remont i przy dobrych wiatrach boze narodzenie juz na swoim ;P

Poki co siec rozprowadzilem sobie po pokojach + przedpokoj, lacze 4 gniazda na pokoj i wszystkie zbieraja sie na przedpokoju we wnęce gdzie chce zrobic sobie mala szawkę z krosownica. Pozniej jak przyjmie mi pociagnac siec, telefon lub tv to nie bede musial martwic sie o kable. Chce tez miec tam jakiegos nasa (lub wlasnie gsejta) i odtwarzac filmy na TV z DLNA. Mam nadzieje ze do tego czasu dopacuja standard. A jak nie to zamiast NAS + DLNA kupie wlasnie Xtreamera Ultra i gotowe Wink
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek
No u mnie to jeszcze potrwa.. Podobno koniec przyszłego roku:/
Więc mam więcej czasu na przemyślenia Wink
Ale pewnie zacznę już coś sobie szkicować i będę przyglądał się temu co pojawia się ciekawego na rynku w tym temacie. Gdybyś miał coś ciekawego na oku to możesz wrzucić jakieś info na forum.

PS: jaki telewizorek najlepiej brać do takich rzeczy?
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
shibby
LED Wink Widzialem w akcji Samsunga LED. Fakt ze tylko 32" ale świecił ładnie. Co więcej bardzo ładnie działał z dlna na tomato (i to bezprzewodowo w N 300mbps). Filmy chodziły płynnie. Minusem był brak wsparcia dla napisów txt ale srt chodziły ładnie. Miał też ipla i youtube, baa nawet jakies gierki Wink

Myślę że tv będę kupował pod konieć roku jak w MM będzie wietrzenie magazynów Grin
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
buniaczek
A co myślisz/myślicie o tv Sony z serii Bravia? Warto się w to pakować?
Do zakupu tv też jeszcze mi "trochę" zostało ale dobrze jest się wdrażać w temat wcześniejWink
No co zwracać uwagę? Czego szukać żeby napisy ładnie śmigały, żeby można było spokojnie odpalać jakieś filmiki?
Chciałbym już poszukać czegoś co obsłuży mi Full HD (bardziej przyszłościowo staram się myśleć).
A z MM to mam raczej złe doświadczenia. Mówią o wietrzeniu a to oznacza że jest tylko jeden - max dwa najbardziej chodliwe towary na sklep. A biorą je pracownicy i tak się kończy to wielkie wietrzenie. Chyba że masz kogoś w MM to jesteś ustawiony Wink
-------------------------
Netgear WNR3500L || Tomato-K26USB-1.28 RT5x MIPSR2 101V Big-VPN ||
Asus RT-N56U || Asus firmware 3.0.0.3.135 - wygrania w konkursie na openlinksys.info||
[b]Asus RT-N10U v.B1 [small]
 
arteq
A no grzeje się Smile

Zresztą widać jak ta osłonka na CrystalHD jest pokręcona Grin

Jednak mimo tego daje rade, fajnie, że udało się to potwierdzić przez więcej niż jedną osobę :]
Pozdrawiam, Artur
http://digi-led.pl Elementy elektroniczne | urz?dzenia sieciowe | us?ugi informatyczne
http://openwrt.pl - Polskie Centrum OpenWrt
o p e n (your) r o u t e r . p l
 
kacperw
Właśnie sciągnąłem XBMC xbmc-10.1-live.iso i uruchomiłem z USB.

Kilka uwag
1 - chodzi o niebo lepiej niż XBMC pod Windows XP na tej samej maszynie (animacje, menu itd).
2- uruchamia się szybko (cały system)
3- działa HD albo mi się wydaje (info poniżej)

Maszyna to nettop Asus EEE Box PC B202
sprzęt to Atom 1,6 n 270
RAM 1 GB
Grafika - zintegrowana jakiś intel
HDD 160GB

Uruchomiłem youtube "Big Buck Bunny" 1080p i poza tym, że musiałem poczekać (bo mam neo 1mb) obraz był płynny.
Avatar lekko się jąkał ale tak daje mu 9/10.

Aha - bez Crystal HD.

Może jednak da się z tego coś wyciągnąćSmile
______________________________________
WRT54GL v1.1 - Tomato v1.27
TL-WR1043ND - Gargoyle v1.3.11
______________________________________
 
shibby
napewno ci sie wydawalo Wink BBB w wersji 1080p zajmuje prawie 700MB!! Nadal uwazasz ze ogladaleś go na Youtube na laczu 1mbps? Smile Ściągnij to: http://mirrorblender.top-ix.org/peach...p_h264.mov i sprobuj obejrzec bez crystalHD. Powodzenia.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
kacperw
Nie będę się upierał oczywiście.
Zapewne masz rację. Myślałem, że chodzi o filmy z youtuba.

Ciekawostką jednak dla mnie jest fakt, że ten sam obraz z youtuba:
- na windows XP nie działa płynnie,
- XBMC pod windows też nie daje rady
- XBMC dystrybucja działa całkiem dobrzeSmile

Zastanawiałem się ostatnio co z tym komputerem zrobić - już wiemSmile

Minus jedyny to brak wsparcia dla IPLEX.PL. Dlatego muszę zostawić XP na tym sprzęcie.

Czy da się pracować z USB czy powinienem zainstalować tą dystrybucję na HDD?

Można aktualizować dystrybucję LIVE wprost z USB?
______________________________________
WRT54GL v1.1 - Tomato v1.27
TL-WR1043ND - Gargoyle v1.3.11
______________________________________
 
shibby

Cytat

Czy da się pracować z USB czy powinienem zainstalować tą dystrybucję na HDD?


mozesz uzytkowac ją z usb, mozesz tez zainstalowac np na karte pamieci Wink

Cytat

Można aktualizować dystrybucję LIVE wprost z USB?


nie, musi byc zainstalowana.
Proxmox VE: i7-7700T, 48GB RAM, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, 512GB NVMe, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology DS920+
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
neotix
Co do pracy z XBMC na USB to po tygodniu użytkowania zauważyłem, że pendrive jest jednak trochę za wolny. Całość długo się uruchamia, ślamazarnie działa pobieranie materiałów do biblioteki oraz w filmach FullHD od czasu do czas pojawiają się 2-3 sekundowe spowolnienia.
Osobiście poluje na SDM
www.onlineprnews.com/framework/uploads/resized/70d5e7c6fa16cf6976e629d08acfeffe.jpg
ale póki co nie trafiłem na żaden w rozsądnej cenie.
Edytowany przez neotix dnia 11-05-2011 09:45
 
anonim747874734

Cytat

shibby napisał(a):
Zobaczymy ile ten zestaw u mnie pobedzie. Nie przecze ze mam chrapke na Xtreamera Ultra, wiec moze w najblizszym czasie bedzie nowa recenzja... ;P


Cytat

Nothing screams R16;winR17; like Ubuntu preinstalled on some sexy hardware.


Smile

cdn.omgubuntu.co.uk/wp-content/uploads/2011/05/1.jpg

Cytat

Ultra OS: Ubuntu themed like a Mac


http://www.omgubuntu.co.uk/2011/05/xt...of-ubuntu/
 
RaTaJ
co sądzicie o zastosowaniu tych płyt głównych HTPC?


http://en.wikipedia.org/wiki/AMD_Llano

http://en.wikipedia.org/wiki/AMD_Fusion

fajnie ogólnie dużo wychodzi dobrych platform połączenia AMD i ATI
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 17

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,117
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

tamtosiamto
31-03-2024 12:54
Wesolego jajka wszytskim forumowiczom Grin

tamtosiamto
28-03-2024 23:24
tak, tak zgadza sie, ale ja pytam o wykluczenie noda na guest network w first set, i to nie dziala

Adooni
24-03-2024 13:16
Guest network is currently designed to allow the first set of each band (2.4G, 5G, 5G-1) available to the AiMesh node

tamtosiamto
24-03-2024 03:03
ale w 1 jest opcja do wyboru - dla calej sieci albo rutera only i wlasnie o tym mowie, ze nie dziala

Adooni
23-03-2024 16:31
w dokumencie asusa jest ze wlasnie dla 1 ma dzialac na nodach tez

tamtosiamto
23-03-2024 15:39
tak, ale nie zmienia to faktu, ze w pierwszej nie dziala wylaczanie aimesh dla goscinnej( a powinno), czyli jest jakis bug. Mam start soft, bo to dsl-ac68 ktory nie jest juz updateowany

Adooni
22-03-2024 18:07
nie, 1 wsza bedzie wszedzie trzeba 2ga zrobic dla kazdego pasma te nie sa przenoszone

tamtosiamto
19-03-2024 19:57
czyli jak mam jedna siec goscinna to powinno dzialac separowanie gosci od noda -a nie dziala Smile

tamtosiamto
19-03-2024 19:50
@Adooni 'Only one set is available for 1 band' i tak mam-1 set dla 2.4ghz i 1 dla 5ghz-czy czegos nie rozumiemW drugiej sieci goscinnej nie ma opcji wyboru Ruter only/ All nodes

Adooni
19-03-2024 19:14
no to przeczytaj to 2 pod - 1 stet z kazdego pasma jest dopuszczony na nody. zrob 2 siec jako goscinna na danym pasmie i wtedy sprawdz

71,156,875 unikalnych wizyt