18 Października 2024 13:28:57
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Wireguard na FreshTo...
· RT AC66U B1
· [MOD] FreshTomato-MI...
· RT AX 89X
· [S] Asus RT-AC56U
· Czy to jeszcze NAS?
· [Artykuł] Jakie tom...
· [sprzedam] Asus RT-A...
· [S] Asus RT-AC68U E1
· [S] Banana pi bpi-r4...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Połączenie VPN mi...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· Asus AC-3200 aktuali...
· [S] i7-7700T + płyta
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [413]
· RT AC66U B1 [35]
· Czy to jeszcze NAS? [23]
· Wireguard na Fres... [13]
· RT AX 89X [8]
· [S] Asus RT-AC56U [0]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [218 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 418
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.118.166.94
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
Tp-Link TL-WR1043ND + dd-wrt + proFTPd
skit111
Witajcie, jestem tu nowy i potrzebuję pomocy, mam nadzieję, że dobrze trafiłem.
Posiadam router jak w tytule tematu z wgranym oprogramowaniem DD-WRT v24-sp2 (08/07/10) std (SVN revision 14896) (kernel 2.6.24.111).
Podłączyłem pod router huba USB z czterema portami. Do jednego jest podłączona drukarka HP DeskJet 5550 i po wielu godzinach męki, udało mi się ją skonfigurować i śmiga. Pomyślałem, że mogę wykorzystać swój dysk zewnętrzny USB jako dysk sieciowy. System plików na tym dysku to NTFS i zależy mi, żeby już taki został, bo jest już w dużej części zapełniony (pojemność 500GB ) i trochę by było męki ze zmianą systemu plików, bo nie mam gdzie zrobić backup-u. No i sprawa jest następująca:
Starałem się to wszystko skonfigurować za pomocą tego tutoriala:
http://ftp.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopi...46501f03d7
Jednak coś mi ipkg szwankuje. Żeby sprecyzować, pokażę screena:
img217.imageshack.us/img217/511/ddwrt1.th.png
Jak widzicie, po wpisaniu "ipkg update" nic się nie dzieje.
Natomiast po wpisaniu komendy:

ntfs-3g /dev/discs/disc0/disc /mnt 

pojawia się komunikat:

line 1: syntax error: "(" unexpected 


I jestem w kropce. Nie mam zielonego pojęcia, jak dalej działać.
A to screen z gui dd-wrt z zakładki Services/USB:
img512.imageshack.us/img512/7033/ddwrt2.th.png

Liczę na Waszą pomoc. Zależy mi, żeby bujnąć ten dysk w końcu. Do tego przy okazji chciałbym ruszyć serwer NAS wykorzystując ten dysk, bo z tego, co wiem, to jest taka możliwość.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Edytowany przez skit111 dnia 08-11-2010 16:36
 
adrian414
Spróbuj zainstalować wersje dd-wrt 1492. Tam powinno Ci się udać Wink
ASUS RT-N16 / ASUS RT-AC56U
WLA-9000AP DD-WRT v24 14896
ASUS RT-AC3200 #FreshTomato 2019.2
 
jacekn
Jeżeli chodzi o DDWRT to ten soft 08-12-10-r14929 i z BrainSlayer-V24-preSP2 z tej strony ftp://dd-wrt.com/others/eko/BrainSlay...24-preSP2/ chodzi prawidłowo nowsze maja z czymś zawsze problemy.
Asus RT-AC56U
TP-Link Switch TL-SG1005D x 2

Pozdrawiam Jacek
 
skit111
Mam rozumieć, że powinienem wgrać plik o nazwie tl-wr1043nd-webflash.bin, zgadza się? Jeśli wgram nowy soft, usuną mi się ustawienia z tamtego? Zależy mi najbardziej na tej drukarce, żebym nie musiał jeszcze raz jej stawiać w sieci.
 
adrian414
No właśnie o to chodzi, żeby wszystko się zresetowało i żebyś to zrobił na nowo. Wtedy będziesz miał pewność, że albo wszystko gra albo nie.
ASUS RT-N16 / ASUS RT-AC56U
WLA-9000AP DD-WRT v24 14896
ASUS RT-AC3200 #FreshTomato 2019.2
 
skit111
Witam ponownie. Po wielu godzinach męk i frustracji, postanowiłem zmienić system plików na linuksowy Ext3. Jakoś się uporałem z backupem. Teraz jest jedna partycja 500GB, a właściwie to to wygląda tak:
img577.imageshack.us/img577/1459/ddwrt3.th.png
Czyli, jak widać, system rozpoznaje tą partycję jako dwie. Jedna od drugiej się różni tym, że jest bootable. Dysk formatowałem przez program Acronis Disc Director spod Windows XP. Wątpię, że tak powinno być, ale dobra.
Mimo wszystko, dysk został zamontowany. Przeszedłem do zakładki Services->NAS i włączyłem proFTPd. Dodałem dwóch użytkowników dla próby, zaznaczyłem allow write. Wpisuję w adres przeglądarki ftp://192.168.1.1 i jest dostęp z obu wcześniej utworzonych kont. Po zewnętrznym IP też mogę się dostać na ftp. No to pomyślałem, że pora coś na niego wrzucić. W tym celu utworzyłem sesję ftp w Total Commander. Połączyłem się przez lokalne IP. Stwierdziłem, że nie ma się co cackać z małymi plikami po 100 KB, tylko od razu wrzucę film o wadze 7GB (.mkv 720p).
Wszystko śmigało jak należało, transfer był ok (ok. 20MB/s), żadnych gubionych pakietów, ale tylko do czasu... Po skopiowaniu jakichś 800MB transfer się zatrzymał. Żadnych akcji, żadnych błędów, niczego - po prostu przesyłanie się zamroziło. Musiałem wcisnąć anuluj. Spróbowałem jeszcze raz. Po krótkim czasie wyskoczył błąd Polecenie PORT nie powiodło się. Spróbowałem ponownie. Tym razem wyskoczył błąd mówiący o plikach tylko do odczytu, po czym przerywał połączenie. Często też po prostu traci połączenie po niedługim czasie.
Liczę na Waszą pomoc w tej kwestii, pojęcia nie mam, co robić, żeby to wszystko śmigało jak należy.
Dodatkowo potrzebuję przypisania praw do poszczególnych użytkowników, np:

użytkownicy:
Jacek
Paweł
root

Foldery:
Jacek_dir
Paweł_dir

Jak się domyślacie, chciałbym zrobić tak, żeby użytkownik Jacek miał prawa odczytu i zapisu do folderu Jacek_dir i odczytu do folderu Paweł_dir, użytkownik Paweł odczytu i zapisu do folderu Paweł_dir i odczytu do folderu Jacek_dir, a root odczytu i zapisu do obu. Brzmi zakręcenie Wink

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. Liczę na Waszą pomoc.
 
SynC
spróbuj ftp://dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/11-06-10-r15693/tplink_tl-wr1043nd/
z soboty, ja testowałem z 26 października, i ftp i samba działały dobrze,
na poprzednich miałem problemy z montowaniem dysku

ale transfer 20MB???? na tplinku??? Smile
 
skit111
Aaaa, pomyliło mi się Wink transfer około 6MB/s Smile Nie wiem, czemu napisałem 20, chyba pomyliłem z transferem PC-> Dysk USB Wink

Dziękuję za rady, spróbuję tego brainslayera.

Edit: Już wszystko trybi Wink Widocznie to była kwestia czasu. Zaraz się wezmę tego proftpd
Edytowany przez skit111 dnia 08-11-2010 21:54
 
SynC
tak webflash

factory, gdybyś wgrywał z oryginału
 
skit111
Edit: dobra, z Sambą się uporałem, wszystko działa Smile To było prostsze niż myślałem.
Gorzej jest z proFTPd. Niby mam dostęp z LAN i z WAN i stworzyłem sobie dwa konta dla sprawdzenia, czy w ogóle to działa. Wszystko jest ładnie i pięknie, tylko, że niezależnie na którego użytkownika się zaloguję, to mam dostęp do całej przestrzeni dyskowej (w tym przypadku /jffs).
Chciałbym każdemu użytkownikowi przydzielić jakiś konkretny udział i żeby miał tylko do tego swojego udziału prawa zapisu, a do innych tylko odczytu. Możecie mi z tym pomóc?
Edytowany przez skit111 dnia 10-11-2010 18:36
 
skit111
Wybaczcie, że post pod postem, ale zależy mi na tej konfiguracji proFTPd.
Byłbym wdzięczny za pomoc.
 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 83

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

overflow2
04-10-2024 17:34
Kupowałem Asusy n10u albo n12d1 ale nie widzę ich, chyba już nie produkują, Chodzi o coś nowego i taniego. Transfery niewielkie.

maxikaaz
04-10-2024 09:38
@overflow2 patrząc po dostępności funkcji w nowych kompilacjach, to chyba nawet WRT54G/GL jeszcze ma OpenVPN, albo jakiś odpowiednik... zależy, na jakie transfery liczysz.

overflow2
30-09-2024 20:53
Jaki aktualnie najtańszy router do tomato do openvpn?

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

90,478,135 unikalnych wizyt