20 Września 2024 00:37:12
Nawigacja
· Strona Główna
· Forum

· Tomato by Shibby
· FreshTomato


Wątki na forum
Najnowsze dyskusje
· Asus AC-3200 aktuali...
· [MOD] FreshTomato-AR...
· [S] i7-7700T + płyta
· RT AX 89X
· Wireguard na FreshTo...
· [MOD] FreshTomato-MI...
· Jaki router kupić?
· Openvpn+klient android
· Bandwidth -Dzienne M...
· TOMATO VPN GUI - kon...
· [MOD] Tomato64 (x86-64)
· Jaki router do 1000/...
· [S] ASUS RT-AX89X
· Czy to jeszcze NAS?
· Switch zasilany prze...
· [Howto] Xpenology na...
· Asus TUF-AX3000_V2 p...
· Kto "steruje" MAC ad...
· Omv raid 0
· [S] Orange Pi Lite
Najpopularniejsze obecnie wątki
· [MOD] FreshTomato... [904]
· Asus AC-3200 aktu... [2]
Ankieta
Jaki procesor posiada twój router?

Broadcom MIPSEL
Broadcom MIPSEL
36% [151 głosów]

Broadcom ARM
Broadcom ARM
52% [217 głosów]

Atheros
Atheros
5% [22 głosów]

Marvell
Marvell
1% [4 głosów]

Ralink
Ralink
1% [3 głosów]

Intel/AMD/VIA
Intel/AMD/VIA
1% [5 głosów]

Żaden z powyższych
Żaden z powyższych
4% [15 głosów]

Ogółem głosów: 417
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 02/02/2015 09:38
Twoje IP
18.119.159.204
Zobacz wątek
OpenLinksys » :: OPROGRAMOWANIE :: » DD-WRT - firmware
 Drukuj wątek
tl-wr1043nd ddwrt i klient torrent
ptys
kupiłem router z tematu wgrałem ddwrt, mam hdd320 mb na usb i chciałbym sciągać torrenty na ten dysk bez pośrednictwa komputera, linux to dla mnie czarna magia i gdybym nie znalazł kompletnej solucji to pewnie do dzisiaj miałbym dlinka dir-300 z firmowym oprogramowaniem (mój poprzedni router), widziałem jakiś opis po angielsku na stronie ddwrt jak zainstalować transmision ale nie bardzo kapuje w czym tworzyć te partycje co i jak, czy ktoś mógłby zrobić solucje dla totalnego nooba, czyli jaki program, co ściągnąć najlepiej z linkami i jak obsługiwać torrenta przez ddwrt (dodam tylko że ściągane pliki mają czasem 5gb a fat32 takowych nie obsługuje a więc może jakiś format linkuksowy daje rade z takimi dużymi plikami), wiem że dla was tłumaczenie podstawowych rzeczy jest uciążliwe ale bardzo mi zależy na tych z rutera, dla chętnego który podejmnie się wysiłku krata piwa (czyli przelew sumy na podanego konto ewentualnie mogę doładować kartę telefoniczną), na konie dodam że do wykonania operacji posiadam dwa kompy z oryginalnymi windowsami (win7 x64 i winxp 32bit) także z aplikacjami ze strony microsoftu nie ma problemu
 
SynC
Skoro bardzo Ci zależy, to to forum napewno Ci pomoże, ale....

Poświęć kilka godzin na poczytanie wątków o tplinku w dziale tplink, a napewno zobaczysz światełko w tunelu.

To twój pierwszy post, a podobnych osób, które chciały by wszystko na tacy jest całe mnóstwo, i nie sposób każdemu wykładać od a do z.

IMO, jeżeli chodzi ci o torrenty, to lepiej wgraj openwrt.
Edytowany przez SynC dnia 14-07-2010 14:01
 
ptys
IMO, jeżeli chodzi ci o torrenty, to lepiej wgraj openwrt.[/quote]

z openwrt to sobie zapewne nie poradzę, tam cała obsługa z tego co czytałem jest z konsoli a to dla mnie raczej za wysokie progi, dla mnie najlepsze by było jakby ktoś napisał skrypty dodające funkcjonalność klienta torrent do ddwrt, jak już pisałem lamer ze mnie totalny dodatkowo nie związany z branżą it jak widzę te polecania pisane z głowy przez niektórych użytkowników forum to tak jakbyś ty patrzył na chiński jakies krzaki i tyle, mam nadzieję że sie się znajdzie chętny w przeciwnym wypadku zostanę z torentami na lapku i środowisko ucierpi Smile
 
SynC
szczerze, to po pierwsze, na openwrt torrenty uruchomisz napewno, na dd-wrt nie do końca wiadomo, bo sa problemy z optware, na nowych buildach.

jeżeli chodzi o konsolę, to sam jej nie lubię, więc do konfiguracji zainstalowałem winscp, i edytuje konfigurację z poziomu windowsa, jak pliki txt, a nie poleceniami linuksowymi.

ja bym to zrobił tak:
1. wgrał openwrt od obsego lub shibbego
2. ustawił partycje linuksowe na dysku 1 swap 2. extroot 3 dane (najprościej ściągnąć livecd ubuntu i tam je ustawić, lub u kolegi, który ma zainstalowanego lnuksa Smile )
3. zrobił extroot, zainstalował transmission z gui i ewentualnie coś co jeszcze będziesz potrzebował.

Możesz się opierać na na sprawdzonych konfiguracjach, z tematu o tplinku, łączysz się po winscp z routerem, wybierasz plik odpowiadający za konfigurację i wklejasz ją tam

 
shibby

Cytat

z openwrt to sobie zapewne nie poradzę, tam cała obsługa z tego co czytałem jest z konsoli a to dla mnie raczej za wysokie progi


to po co kupowales tplinka? Walkowalem tyle razy by dopierac router pod oprogramowanie. Na ddwrt i tplinku sa problemy z optware. Mozna, baa nawet trzeba korzystac z pakietow openwrt a poniewaz sa oke kompilowane pod roota a nie /opt sa problemy i trzeba samemu kombinowac by odpalic jakis pakiet

Wbrew pozorom odpalenie torrentow na openwrt to raptem pare klikniec. Co do ustawiania wszystkiego z konsoli to nie do konca tak jest. Sa przeciez gui jak luci badz xwrt.

Proponuje ci wgrac openwrt (moje ub obsego). U obsego na eko.one.pl masz ponadto mase tutoriali i opisow krok po kroku dla openwrt. Ja robie bardziej opisy pod tomato bo ten system uzywam na codzien.

po wgraniu wydajesz dwie komendy i juz masz dzialajace transmission Smile

Cytat

ustawił partycje linuksowe na dysku 1 swap 2. extroot 3 dane (najprościej ściągnąć livecd ubuntu i tam je ustawić, lub u kolegi, który ma zainstalowanego lnuksa )


nie wiem jak openrt obsego ale moja wersja ma do tego wkompilowane narzedzia wiec mozna to zrobic nawet spod openwrt.

Cytat

zrobił extroot, zainstalował transmission z gui

flash tplinka pomiesci bez problemu moj obraz z gui + tranmission, sambe i vsftpd (sam sprawdzalem Wink ), wiec jak ktos dopiero zaczyna zabawe z openwrt i samo pojecie konsoli to dla niego czarna magia to nie ma co mowic o extroot`cie. Na poczatek flash wystarczy. Z czasem jak opanuje podstawy to sam zdecyduje czy mu extroot potrzebny.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ptys
Shibby to może dał byś takiego flasha który by wszystko zawierał w sobie (tu nasuwa się moje pytanie czy da się to wgrać z poziomu ddwrt opcja upgrade firmware ) generalnie żadnych bajerów nie potrzebuję tylko żeby działał torrent i jakiś ftp działał możliwość kopiowania danych dysku podpietego pod router na kompa i odwrotnie, szkoda że tp-link czy twórcy ddwrt nie zapodali w swoich oprogramowaniach jakiegoś klienta torrent, coś na wzór Airlive WMU 6500-FS
 
shibby

Cytat

Shibby to może dał byś takiego flasha który by wszystko zawierał w sobie


nie bo klient zbyt czesto sie zmienia. prosciej wydac jedna komende w konsoli i juz mamy klienta wgranego.

Ogolnie wszystko opisane jest na mojej stronie

http://openwrt.groov.pl/WR1043NDv1/ba...fire-10.3/

masz opisane jak zainstalowac luci (jezeli wybierzesz wersje bez xwrt), jak wgrac i skonfigurowac transmission i vsftpd.

ogolnie moje paczki maja juz wstepny config tak by jak najmniej trzeba bylo konfigurowac.

To czy mozna wgrac openwrt z gui ddwrt to nie wiem bo nie uzywalem ddwrt na tym routerze. Niech ktos inny sie wypowie. Napewno sie da z oryginalnego softu.
Edytowany przez shibby dnia 14-07-2010 15:43
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ptys
dobra mam z powrotem oryginalne oprogramowanie (bardzo proste przywrócenie za pomocą putty, telenet i pendriva z obrazem .bin), jutro biorę się za openwrt jeszcze tylko pytanie: czy będzie mi działać sieć wifi po N-ce bo z tego co czytałem to jest problem z tym a miedzy innymi do tego został ten router zakupiony czy warto rozszerzyć pamięć do 64mb (z lutownicą idzie mi znacznie lepiej jak z linuxem)
syncmaster z tym "u kolegi, który ma zainstalowanego lnuksa" to taki joke, z moich kumpli jestem jednym z najbardziej zaawansowanych użytkowników jeśli chodzi o komputery, ale jak okiem sięgam to nie znam nikogo kto miałby linuxa także na pomoc w swoim otoczeniu nie mam co liczyć tylko wy mi zostaliście Smile
 
shibby

Cytat

czy będzie mi działać sieć wifi po N-ce


bez problemu. Nie mozna tylko ustawiac wifi przez xwrt.

Cytat

warto rozszerzyć pamięć do 64mb


nie polecam. Lepiej zrobic swapa.

Cytat

ale jak okiem sięgam to nie znam nikogo kto miałby linuxa także na pomoc w swoim otoczeniu nie mam co liczyć tylko wy mi zostaliście


dokladnie tak, masz nas Smile
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ptys
Shibby znalazłem w linku który mi podałeś gotowe pliki konfiguracyjne jak je władowawać do wgranego już linuxa
 
shibby
chodzi ci o pliki config i config_gui?? NIE to sa pliki konfiguracji potrzebne do kompilacji wlasnego openwrt a nie do gotowego obrazu Smile
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ptys
dobra wiem że wywołuje salwy śmiechu Smile ale to nie o to chodzi, Shibby zainstalowałem live ubutu na usb, dysk który chce przygotować pod router wykrywany jest przez GParted jako /dev/sdd czy mógłbyś mi zapodać gotowe komendy do fdiska aby podzielic dysk na partycje (swap, system i na pliki które bedzie sciagał torrent najlepiej ntfs) dysk ma 320gb, jak by ci sie chciało pogadać i na bierzaco pomóc to mam gg (numer wysłałem na pm)
Edytowany przez ptys dnia 15-07-2010 11:23
 
shibby
trzeba bylo sciagac gparted i mialbys graficznie Smile

co do fdiska to przeciez jest tutorial
http://openlinksys.info/forum/viewthr...ad_id=9015

zrob sobie z 2GB na extroota, i reszte na dane. Swapa jak bedziesz potrzebowal zawsze mozesz zrobic do pliku.
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ptys
mam gparted czy jak zrobie w nim 3 partycje pierwsza "primary linuxswap 300mb" druga na system "primary ext3 1gb" i trzecia na pobierane dane "primary ntfs 300gb" to będzie dobrze i jak to sprawdzić jaką komendą w fdisk, czy załadować coś na ten dysk przed podłaczeniem do routera ( jeśli tak to co i jak) chcę być przygotowany bo zaraz flashne router, ewentualne poprawki w foramtowaniu dysku mozliwe bo cały czas ubutu na lapie odpalony, swoja droga fajny system do przeglądania netu, wszystkie sterowniki do mojego msi winda w systemie uruchomienie wifi sprowadza sie do wprowadzenie klucza zabezpieczeń i wszystko działa, proste jak obsługa cepa
Edytowany przez ptys dnia 15-07-2010 12:28
 
shibby
swap max 128MB, u ciebie zalecam 64MB bo masz rammoda. Ponadto pisalem ze lepiej zrobic swap z pliku, wtedy robisz takiej wielkosci jakiej chcesz.

extroot daj 2GB na wszelki wypadek Smile

reszta bedzie ok. Pamietaj ze zawsze mozesz podzielic dysk spod openwrt (np spod mojego wydania).
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ptys
nie mam jeszcze ram-moda wiec dałem 128mb, jeszcze ostatnie pytanie przed flashem czy twój obraz factory_gui.bin oparty jest na luci czy xwrt i czy ma w sobie wmontowany extroot czy mogę podłączyć dysk później po flashu czy od razu przed flashem
Edytowany przez ptys dnia 15-07-2010 13:18
 
shibby

Cytat

jeszcze ostatnie pytanie przed flashem czy twój obraz factory_gui.bin oparty jest na luci czy xwrt i czy ma w sobie wmontowany extroot


widac ze nie czytales pliku README Smile Jak chcesz uzywac linuxa to naucz sie tego dobrego zwyczaju i zacznij czytac takie pliki Wink

Cytat

czy mogę podłączyć dysk później po flashu czy od razu przed flashem


proponuje po.
Edytowany przez shibby dnia 15-07-2010 14:49
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ptys
dobra wgrałem firmware obsy z extroot bez gui i mimo zapewnień z jego strony (opisy i tak dalej) internet nie działa, połączenie lan jest wifi działa ale tylko 130mb/s (czyli N nie działa bo powinno 300mb/s pokazywać), chyba zrezygnuję z openwrt bo nie ogarniam tego, tylko jak teraz wycofać się do oryginalnego firmware, wiem tylko że trzeba plik bin umieścić w jakimś temp ale jak to zrobić krok po kroku
 
shibby
sciagnij wgetem plik z obsego strony i wgraj wg jego instrukcji.

Cytat

mimo zapewnień z jego strony (opisy i tak dalej) internet nie działa


a jak sie laczysz? cos zle musiales skonfigurowac,

Cytat

lan jest wifi działa ale tylko 130mb/s (czyli N nie działa bo powinno 300mb/s pokazywać),


czyli N dziala ale na 20MHz. Musisz ustawic sobie w wireless HT40 zamiast 20.

dobrze ci radze nie poddawaj sie tak szybko.
Edytowany przez shibby dnia 15-07-2010 19:07
Proxmox VE: i5-13400T, 64GB RAM, 512GB NVMe, 3x2TB SSD, 1x1TB SSD, Intel X710-DA2 SFP+
VM Router: OpenWRT 22.03.4
VM NAS: Synology SA6400
VM VPS: Debian, WWW, Home Assistant
Switch: Netgear MS510TXPP
Switch: Ubiquiti USW-Flex-mini - szt. 2
Wi-Fi: Ubiquiti U6-Lite - szt. 2
 
ptys
nie mogłem ściągać bo nie miałem neta Smile, firmware już przywróciłem do fabrycznego, twoją metoda przez sysupgrade za pomocą winscp (bardzo prosta metoda ) wgram ddwrt i dam na ich forum temat czy nie dali by jakiegoś klienta torrent w swoim oprogramowaniu, "czyli N dziala ale na 20MHz. Musisz ustawic sobie w wireless HT40 zamiast 20" no właśnie tu widać że to nie system dla mnie bo nie wiem jak to ustawić a pytając o każdą pierdołę na forum tylko się ośmieszę tym że konfiguracja routera zajęła mi miesiąc i 40 stron topicu, chciałem bardzo ale nie dam rady, to co w przeglądarce zajmuje mi sekundy, w openwrt zajmuje wieki, bez znajomości podstaw linuxa nie ma się za to co zabierać, po tych próbach zrozumiałem dlaczego linux taki niszowy i mało znany, do tego dochodzi nieprzewidywalność jednemu po instalacji działa od razu drugi się męczy, szkoda lata może zimą spróbuję jeszcze raz bo póki co funkcjonalność oryginalnego firmware jak i ddwrt odnośnie usb jest praktycznie żadna

 
Przejdź do forum
Zaloguj
Wprowadź adres e-mail lub nazwę użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Zapomniałeś/aś hasła?
Aktualnie online
· Gości online: 90

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 24,115
· Najnowszy użytkownik: Ja
Czat
Musisz się zalogować, aby opublikować wiadomość.

maxikaaz
27-07-2024 15:07
@servee - na początek router do rozebrania i obejrzenia, ciężko wróżyć tak tylko po objawach

maxikaaz
27-07-2024 14:55
@servee - cały kontroler nie pada tak sobie z powodu "zbiegu okoliczności",
więc prawdopodobnie gdzieś przepięcie.

servee
25-07-2024 13:33
@maxikaaz: działało, aż pewnego pięknego dnia przestało działać. W tym dniu była też burza, ale to raczej zbieg okoliczności.

maxikaaz
25-07-2024 11:38
@servee - o ile problem jest w obrębie samych wyjść (dławiki, warystory), to naprawialne, ale jeśli w samym SoC - to nienaprawialne ze względu na koszta. A co było przyczyną?

servee
25-07-2024 09:22
W routerze RT-N18u siadły mi wszystkie porty LAN oraz WAN. Działa tylko radio. To jest naprawialne?

ptyku
29-06-2024 15:16
hi, mam problem z routerkiem RT-AC88u a dokładniej z wgraniem nowego firmware.

tamtosiamto
03-06-2024 16:24
poszlo w koncu -najpierw przez restoration jakies stare ddwrt, potem z menu update plik ac66u z art o zmianie 868l->ac66u

tamtosiamto
02-06-2024 21:44
trx size 44560384 > memory size 33554432 nigdy czegos takiego nie widzialem podczas flashowania rutera

tamtosiamto
02-06-2024 21:37
wgrywanie ddwrt z opisu zmiany softu z dlinka na asusa nic nie daje, dalej startuje tomato, wgranie ddwrt dla ac66u wchodzi, ale z niego tez nie da sie wgrac ofw asusa i merlina, kicha

tamtosiamto
02-06-2024 19:57
Probowal ktos wrocic z tomata do OFW ASAUSa na przerowbionym DIR868l -> rt-ac66u ? Ni cholery nie moge dac sobie rady.

86,059,367 unikalnych wizyt